Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor kullanıp da kaza yapmayan yoktur ! (mu?)

Motovento
    REKLAM ALANI
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar, her taraftan sürekli duyduğum ve motor olayına yeni girmiş biri olarak (henüz 1.500km.'deyim) "motoru olup da kaza yapmayan yoktur, sakat bişey bu motor işi" lafı beni çok geriyor. Nedir bu mesele, bu işin raconu mudur? "Motorun varsa en az bi kere kaza yapacaksın, kafayı gözü çizittirmeden olmaz."

Burada uzun yıllardır motor kullanan ve henüz hiçbir vukuatı olmayan arkadaşlar, lütfen biraz cesaretlendirin beni. Çoluğumuz, çocuğumuz var maazallah.

Herkese selam ve sevgiler.
    kaza yapacağım, aman yapmayayım stresiyle motosiklet sürerseniz kaza yaparsınız.rahat olun trafik akışına uyup güvenli sürüş tekniklerini öğrenip uygularsanız,fizik kurallarınıda zorlamazsanız kaza riskiniz minumunlardadır.

ama bir gerçekde varki kaza yapınca motordan soğumuyorsunuz aksine dahada aşık oluyorsunuz.zaten kaza yapınca bıraktınız bıraktınız,bırakmadınız artık sizi kimse koparamaz. sevgiler kazasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Zebra 90
    iyi sen yine 500km sınırını geçmişin ben 500km olmadan düştüm çok kötü omuştu motorun ön tekeri fırlamıştı yerinden serviste toplarken motoru sıkmayı unutmuşlar heralde
    UZUN YOLDA KASK KULLANMAYI İHMAL ETMEYİN

Bu konudaki açıklamalarımı , 70 yaşında jübilemi yaparken sizlerle paylaşacam...

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    1983 yılında motor kullanmaya başladım 1 kez bu güne kadar kazam oldu önüme bir araba atladı ona çarpmamak için frene fazla basınca motor kaydı ve düştum cizik bile olmadı tam korumalıydım motorumada bişi olmadı allaha şükürler olsun 24 senede 1 kez başıma bu olay geldi
    [COLOR="Red"]KASKINI TAK UZUN YAŞA EHLİYETİNİ AL POLİSE YAKALANMA [/COLOR][COLOR="Green"]kan grubu : 0 rh (+) pozitif[/COLOR][COLOR="Blue"] iletişim:viceroy@sakaryamotosiklet.com [/COLOR]

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    dostum kaza derken kazanında çok çeşitleri var...virajdayken motoru yatırmakda kazadır...arabaya hafif çarpmakta...dengeni kaybedip düşmekte...yani bu laf genel bi laftır...illa kafanı gözünü kırman gerekir diye bişey yok yani rahat olabilirsin...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Alıntı VİCEROY54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1983 yılında motor kullanmaya başladım 1 kez bu güne kadar kazam oldu önüme bir araba atladı ona çarpmamak için frene fazla basınca motor kaydı ve düştum cizik bile olmadı tam korumalıydım motorumada bişi olmadı allaha şükürler olsun 24 senede 1 kez başıma bu olay geldi
    İşte duymak istediğim moral verici cümleler bunlar. Allah daha nice seneler kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Darısı bizim başımıza.

Sevgiler, selamlar.

Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kaza derken kazanında çok çeşitleri var...virajdayken motoru yatırmakda kazadır...arabaya hafif çarpmakta...dengeni kaybedip düşmekte...yani bu laf genel bi laftır...illa kafanı gözünü kırman gerekir diye bişey yok yani rahat olabilirsin...
    O zaman benim de 3 kazam var... birinde önümdeki aracı sollarken acemilikten soluma bakmayı unutarak aniden çıkış yaptım ve sol bacağımda beni de sollayan aracı hissettim, saçlarım beyazladı. Diğerinde ise Şile dönüşü mont ile kask arasından tam boynuma bir eşek arısı karşı yönden 90km. ile saplandı. Acıdan ölüdm, kendimi zor sağa attım. Bi kere de toprak zeminde frene biraz sert basmışım, dururken motor kaydı, yan yatırdım. Bunlar da kazadan sayılıyorsa daha yolun başında epeyce vukuatım var demektir.

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    İşte duymak istediğim moral verici cümleler bunlar. Allah daha nice seneler kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Darısı bizim başımıza.

Sevgiler, selamlar.

:

inşallah arkadaşım biraz dikkat tam koruma kazaya meil verdirmiyorsun zaten mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışıyorum yol benim diye asla devam etmiyorum aracı inceliyorum acaba çıkacakmı çıkmıyacakmı bana yol verecekmi vermiyecekmi hep gözümü dört açıyorum kafamdan olası senaryolar geçiyor şu tali yoldan araba çıkabilir diyorum ve çıkıyor ben zaten tetbirimi almış bulunuyorum onun için problem olmuyor tabiki olmuyacak diye bişide yok ama ben tedbirimi alayım gerisi sansa ve allahın taktirine kalmış bişi insanın ister istemez 6 hissi güçlenmeye başlıyor
    [COLOR="Red"]KASKINI TAK UZUN YAŞA EHLİYETİNİ AL POLİSE YAKALANMA [/COLOR][COLOR="Green"]kan grubu : 0 rh (+) pozitif[/COLOR][COLOR="Blue"] iletişim:viceroy@sakaryamotosiklet.com [/COLOR]

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Tam korumaların motorundan pahalı olacak ;

Önce eğitim +korumalar sonra motoru alın.

Ya da motoru büyüttükçe korumalarını da büyüteceksin demişti...

Burada okumuştum bir arkadaşımız yazmıştı...

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Motosikleti
    aprilia leo 150
    benim atlattığım kazadan sayılırmı bilmiyorum.... scooter sahibiyim, (malum küçük teker) yazın erimiş asfaltta ve düşük hızda viraj dönerken motor altımdan kaydı gitti... ama ben ellerimi dahi yere koymadan ayakta kaldım... anlıyacağınız olan motora oldu.. yan grenajı biraz çizildik hepsi o.... Allah şükür başka bir vukuatım yok...

MNY46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada1200 , xt 660x
    motor kullanıpta trafık kazası yapmamak mumkun olabılır...
    ama ufakta bı dususmede olsa ayaklıktan motoru bıle dusurmeyen motorcu olmaz...
    ben hemen hemen 8-9 yıdır yakın kullanıyorum ve buyuk kucuk kazam cook var cok yakın abılerımı arkadaslarımı kaybettım kendım hastanelık oldum ama hıc bır zaman bu tutkudan bu AŞKtan vazgecmedım vazgecmeyı dusunmedım...
    motosıkletsız gecırdıgım gunlerde hep bısıler eksık gelıyo sımdı otomobıller ıse kutu gıbı bıldıgınız karton kutu... motosıkletın bana verdıgı zevkı tadı hıc bısıde alamıyorum ve neden bu kadar motosıkletı sevdıgımı bılmıyorum motosıklet tehlıkelı dıyenlere verdıgım tek cevap ıse ölümün zamanı ve yeri belli değildir. sadece ölüm sebebleri vesilesi olur. yani sonucta canı alan Azrail ve yeri ve zamanı belli değildir.
    herkese kazasız belasız günler diliyorum...

biz tetbirimizi alalım takdiri Allah'a kalmıs
    ι ωαѕ вσяη ωιтн ωяσηgℓу ωαу вυт ι мυѕт ℓινє

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse benim gibi düşemez,düşsede yaşaması mucizedir derim,düşeceksin bi kere hafifte olsa tecrüben olacak

aman dostum ben senin tecrübeni biliyorum allah kimseye göstermesin banada arkadan araba çarptıydı ama cok şükür ozaman azraile çalımı attım ben
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazaların en büyük sebebi kendine fazla güvenmekten kaynaklanır ne kadar çok tedbiri elden bırakmazsanız o kadar azalır riskiniz ne kadar sıkıcı olsa bütün tedbirleri almanız gerekli
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    benimde var bi asfaltla ilişkim
    gileram vardı beraber bi bakmıştık asfaltın tadına
    onun dışında vukaatım yok allahıma şükürler olsun..
    GKN MOTORS

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    risk hayatın her alanında vardır ben 1988 den beri çeşitli motorlar kullandım bu pazara kadar asfalta hiç bu kadar yakın olmamıştım eşimle birlikte bir arkadaşımızın düğününe gitmek için evden çıktık daha motoru çalıştırmadan evden 25 metre sonra bir komşum arabasını yıkamış yol sabun içinde daha ayaklarım yerdeydi ne oldu anlamadan ayaklarımı havada gördüm eşim bir yanda ben bir yanda sonuçta parçalanmış kıyafetler ve bir kaç çizik şimdi bunu kazadan sayıp hemde yıllardır ilk kez olan bir şey için motorculuğumu bırakayım şimdi daha bir heyecanla ayağa kalkmayı bekliyorum bir daha sabunda kaymamayı deneyeceğim kısacası su içerken boğulma riski yürürken düşme riski sokakta güneş çarpması otobüse binersen enfeksiyon kapma riskin var
    GÜLÜN KOKUSU GÜZELDİR KOKLAMADAN YAPAMAZSIN
    DİKENİ VAR DİYE GÜLÜ SUÇLAYAMAZSIN
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:((ANLAŞILDI SANIRIM)
    Yerinde ve zamanınıda önlemini alırsak ve dikkatli olursak bişi olmaz ama adı üstünde kaza aniden ve istemeden senden kaynaklanmasa bile başkasından dolayı kaza ypabiliriz ki bunu kimse için istemiyoruz
    [COLOR="RoyalBlue"][B][I]MOTORU[/I][/B] ve [B][I]İNSANLARI[/I][/B] SEVİYORSANIZ DOĞRU YERDESİNİZ :cat:[/COLOR]

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    3 seneyi aşkın motosiklet kullanıyorum.allahıma bin şükür olsun kaza yapmadım.tabi bu kaza yapmıcam anlamına gelmio.ama allah kazadan beladan uzak tutsun..
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    birinde önümdeki aracı sollarken acemilikten soluma bakmayı unutarak aniden çıkış yaptım ve sol bacağımda beni de sollayan aracı hissettim, saçlarım beyazladı. Diğerinde ise Şile dönüşü mont ile kask arasından tam boynuma bir eşek arısı karşı yönden 90km. ile saplandı. Acıdan öldüm, kendimi zor sağa attım.
    abi bu nasıl bir anlatış tarzı ya okurken yarıldım gülmekten...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

9-10 yaşlarında ilk kez sürdüğüm motosikletlerden ciddi bir şekilde düşmedim(bisikletle dümdüz yolda düşmüştüm yok böyle bişey)ama bu motoru aldığımın 2.günü duran motorun üzerinden nasıl olduysa sol dizimin üzerine yere kapaklandım.nazar değdi heralde

Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.
    birincisi batpot abicim f 650 gs sizin ilk motorunuzsa baştan hatalısınız demektir değilse tek tafsiyem kaza yada düşme korkusuyla elbette karşılaşa bilirsin bundan korkma çoğu zaman senden kaynaklanmayan hatalardan dolayı sorun yaşaya bilirsin boşboğaz insanların lafına bakma sadece kurallara uy ve tanrıya dua et çünkü senin dışındakiler senin kadar anlayışlı değil motorunuzu tanıyorsanız korkmayın iyi sürüşler

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Gerekli sürüş teknikleri eğitimlerini alınız. Tam Koruma kullanınız. Motorunuzu bakımlı tutunuz. Motor üzerinde dikkatli olunuz ve uyuşturucu nitelikli madde kullanmayınız. Motor sürerken sadece motor sürünüz! Hergün biraz daha tecrübeli olacaksınızdır ancak hergün her sürüşte öğrenmeye devam ediniz. Ayşe Şule Bilgiç Hanımefendinin bir yazısı var:

Motosikletten korkmalı mı korkmamalı mı ? Hımmmm... Zor bir konu. Açıkçası kask kafamda, trafikte giderken olmadık şekilde diğer araçların dikkatsizlikleri, bana ve motoruma saygı göstermemeleri, beni yok saymaları, bazen de benim dikkatsizliğim yüzünden yaşadığım her tehlikede bu soruyu hala kendime soruyorum. Ve bir gün "Korkmamalıyız!" derim diye çok korkuyorum. Çünkü benim cevabım her zaman "Korkmalıyız!" oluyor.

BIÇAĞI DA KENDİNE SAPLARSAN ÖLÜRSÜN

Bana çok sık soruyorlar, eminim motosiklet kullanan her kişi binlerce defa bu soruya maruz kalmıştır; "Motosiklet tehlikeli değil mi, ya nasıl biniyorsunuz?" Kimse tehlikeli olmadığını söyleyemez. Peki, tehlikeli ise neden biniyoruz bu merede? Şöyle anlatayım. Benim kendi kafamda bulduğum cevabımı. Bıçağı da kendine saplarsan ölürsün. Yani bıçak da tehlikeli bir alettir. Her gün gazetelerin 3’üncü sayfasında bir sürü bıçaklayarak adam öldürme haberleri okuyoruz. Yani bıçak adam öldürür. Yani tehlikelidir. Peki o zaman elma soyan, ekmek kesen, et doğrayan adama; "Abi ya bıçak tehlikeli bir şey nasıl eline alabiliyorsun? Nasıl o ekmekleri kesiyorsun, elma soyuyorsun? Kaç adam öldü bıçaklanarak, vallaha seni anlayamıyorum" diyor muyuz? Demiyoruz. Çünkü hepimiz biliyoruz ki, sapıtmaz da bıçağı birilerine saplamaz, birinin gırtlağına dayamaz, olmadık yerlerde havaya atıp tutmaca oynamazsak bıçağın öldürücü tehlikesinden korunmuş oluruz.

Yani layıkıyla ve adam gibi kullandığımızda, kendimize saplamadığımız ya da biri gelip bize saplamadığı sürece bıçak tehlikeli değildir. Ama onu yanlış kullandığımızda her an bir yerimizi kesebileceğini, bize zarar verebileceğini bilerek de bıçağı her zaman hem severiz hem de korkarız. İşte bu korku olumlu bir korku. Aynı şekilde motosiklet de adam gibi ve layıkıyla kullanıldığı zaman, gerekli ekipmanlar ve gerekli eğitimler alınarak bilinçli bir şekilde kullanıldığı zaman tehlikeli değildir. Peki neden bu kadar çok kaza oluyor. Çünkü biz bıçağın hala ne kadar keskin olduğunu tam kavramış değiliz. Kaldı ki sadece biz motor kullanıcıları değil, trafikteki diğer araçların da bu bıçağın ne kadar keskin olduğunu bilmesine ihtiyacımız var.

Kendisine teşekkür ediyorum.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Poturdak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)