Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Önerilerinizi rica edebilir miyim?(500-650cc)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Öncelikle herkese iyi günler dileyerek başlamak istiyorum. Adım Sedat 22 yaşındayım. (Tanışma başlığı değil ama samimi olmak istedim.) Yaklaşık 1,5 senedir bu sitede güzel şeyler öğrendim kendimi geliştirdim. 1 seneden beridir de Zealsun marka 150lik bir Cruiser kullanıyorum. Öğrenciyken aldığım motorumu şu an çalışmaya başladığım için değiştirmek istiyorum. Amacım 500 veya 650 cclik bir makine.

Neden 650 diye soracak olanlara, tecrüben yetersiz diyeceklere cevap vereyim. 250lik makinede kullandım. Kesinlikle tecrübem yeterli demiyorum fakat üstüne binmeden de 650 lik makine tecrübesi edinemeyiz. Ayrıca cesaretim de var. (Kesinlikle deli cesareti değil. İrademe sahip bir insanım.) 650lik makineyi de tork ve az da olsa hız için istiyorum.

Gelelim ne için öneri istediğime. Aklımda Hyosung GT 650 Comet var. Hyosung kullacıları bilgi paylaşım forumunun 150 sayfasınıda okudum olabilecek sorunları, insanların menuniyetlerini memnuniyetsizliklerini biliyorum. Ancak bir yandan da Honda CBF 500 düşünüyorum. (Gördüğünüz gibi Naked modeller ağır basıyor fazla hız yapmak amacım değil) Sizden isteğim bana hangi markayı neden önerdiğinizi de belirtmeniz. Mesela Honda hayat onda demek yerine Honda çünkü servis kalitesi daha iyi. Veya Hyosung çünkü fiyatı daha uygun. Bu tip cevaplar verebilirseniz hem bana hemde benim gibi düşünen arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz. İlla Hyosung veya Honda değil başka markalarıda, başka sınıflarıda (enduro gibi) nedenleriyle önerebilirseniz sevinirim.

Bu kadar uzun bir yazıyı okuduğunuz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Önerilerinizi bekliyorum. Herkese keyifli sürüşler İyi günler...

Eklemeyi unutmuşum Race istemiyorum
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kardeş cbf 500 ide incele istersen anladığım kadarıyla ss istemiyosun

pardon zaten cbf 500 yazmışsın ben comete kadar okuyunca:D

shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    bütçe ne kadar ?

Motosikleti
    Silverwing 400
    Aslında bu motorumu Allah izin verirse uzun yıllar kullanmak istiyorum. O yüzden parayada haliyle kıymak lazım biraz. Benim düşüncem 10000-12000 ytl arası birşeyler (krediyle alacağım motorumu). Ama beni ikna ettikten sonra 15000 ytllik motoru da almayı düşünebilirim.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Niyetini çok net bir şekilde açıklamışsın... CBF 500 ve er-6n güzel bir alternatif olabilir. iki motorunda kullanımının çok zor olmadığını düşünüyorum cbf 500 ve er-6f kullandım. er6f-n aynı motora sahipler zaten. cbr 125'ten sonra iki motorda da fazla zorlanmadım ama sürat konusunda dikkat etmek gerekir. honda servis ağı ve yedek parça açısından birkaç adım önde ancak benim şanzıman problemimi 33 günde çözdüler. yani yaz mevsiminde bir ay motorsuz kaldım... kawasaki yi tr'ye getiren z-moto stoksuz çalışıyor buda bir açıdan sorun olabilir...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyetini çok net bir şekilde açıklamışsın... CBF 500 ve er-6n güzel bir alternatif olabilir. iki motorunda kullanımının çok zor olmadığını düşünüyorum cbf 500 ve er-6f kullandım. er6f-n aynı motora sahipler zaten. cbr 125'ten sonra iki motorda da fazla zorlanmadım ama sürat konusunda dikkat etmek gerekir. honda servis ağı ve yedek parça açısından birkaç adım önde ancak benim şanzıman problemimi 33 günde çözdüler. yani yaz mevsiminde bir ay motorsuz kaldım... kawasaki yi tr'ye getiren z-moto stoksuz çalışıyor buda bir açıdan sorun olabilir...
    Cevabın için teşekkürler kardeşim. Kawasaki de deiğin sorundan şikayetçi olanlar var. Fiyat açısından da bir dezavantaj söz konusu. Honda servis açısından yeterince iyi diye düşünüyorum. (bazı aksilikler olabilir her serviste 33 gün uzun bir süre mesela). Ama şöyle bir karşılaştırma yaparsak:
    honda CBF 500 => 57 HP 45 NM 12650
    Hyosung GT 650 => 79 HP 68 NM 10000

Hyosungta V-Twin motorun sağladığı tork 4 silindirli Honda CBF 600 den daha fazla. Bunları göz önüne aldığım da Hyosung öne çıkıyor. Artık kısmetimiz de ne var sa onu alacağız da fikir almak istişare yapmak önemlidir

Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler kardeşim. Kawasaki de deiğin sorundan şikayetçi olanlar var. Fiyat açısından da bir dezavantaj söz konusu. Honda servis açısından yeterince iyi diye düşünüyorum. (bazı aksilikler olabilir her serviste 33 gün uzun bir süre mesela). Ama şöyle bir karşılaştırma yaparsak:
    honda CBF 500 => 57 HP 45 NM 12650

Hyosungta V-Twin motorun sağladığı tork 4 silindirli Honda CBF 600 den daha fazla. Bunları göz önüne aldığım da Hyosung öne çıkıyor. Artık kısmetimiz de ne var sa onu alacağız da fikir almak istişare yapmak önemlidir
    Burada karşılaştırırken teknik bazı bilgilerini yazdığın model cbf 500 ancak açıklarken belirttiğin cbf 600

Honda cbf 600 => 77,5 HP 58 NM 8000

bu karşılaştırma daha doğru olacak...

FZ6 FAZER DİYORUM
    hemde 25 kere

Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada karşılaştırırken teknik bazı bilgilerini yazdığın model cbf 500 ancak açıklarken belirttiğin cbf 600

Honda cbf 600 => 77,5 HP 58 NM 8000

bu karşılaştırma daha doğru olacak...
    Yok doğru yazdım yani yazmak istediğim oydu CBF 500ten fazla olması zaten doğru olan fakat CBF 600 den bile torku daha fazla demeye çalışmıştım Ayrıca 10000 devir sayısı değil fiyatı yani 10000 ytl.

GT 650 => 10000 YTL
    CBF 500 => 12690 YTL
    CBF 600 => 16100 YTL

Aslında enjeksiyonlu olsa belki CBF 600 iyi bir alternatif olabilirdi ama Honda sağolsun enjeksiyonu pek sevmiyor

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Sedat kardesim, sen bu tarafa doğru gel benim motoru bi test et sonra bulabilirsek bide cbf 500 ü test edersin icine hangisi sinerse onu al uzaktan bakmakla olmaz bu işler

Motosikleti
    vaRRdı
    Evet ama hyosung da da enjeksiyon yok diye biliyorum... Fiyat performans açısından bakıldığında hyosung daha önde duruyor ama üzerine oturup karar vermeni tavsiye ederim...

Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat kardesim, sen bu tarafa doğru gel benim motoru bi test et sonra bulabilirsek bide cbf 500 ü test edersin icine hangisi sinerse onu al uzaktan bakmakla olmaz bu işler
    Abi ilgin için teşekkür ederim nasip olursa gelmekten mutluluk duyarım. Hiç yoktan tanışmış oluruz

ErTech abi Hyosung'tada enjeksiyon yok haklısın. Karbüratöre talimiz anlayacağın

Fazer 25 kere Fazer diyen arkadaş sanırım ilk mesajımı tam okumamış. Olsun senin de canın sağolsun

Motosikleti
    YBR125 (geçici bi süre:)
    valla bende uzun süredir motor inceliyorum kendim için ama race leri hyosung bence ideal. fiyatları uygun. servis ağı konusundada bi çok iyi yönde görüş bildiriyor insanlar. tabi kesin karar verince daha detaylı bakarsın. bence hyosung bilmiyorum yardımcı olabildim mi?

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    kenya arkadaşım Allah gönlüne göre versin honda tabiikii dünyanın Japon devlerinden önde geleni diyebilirim en azından TÜRKİYE de öylemotosikletlerinin fazla bir arıza cıkaracağını sanmıyorum Ama maddiyatada bakıcak olursan Hyosung hiçte fena durmuyor bence güzel makina ama ben paramolsa Honda tercih ederim çünkü bazen ucuz etin yahnisi yenmiyor
    Ayrıca karbüratörlü motor enjeksiyonludan daha verimlidir. Enjeksiyon daha ekonomik olmasını sağlar Sağdece bilgin olsun istdeim
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    cruiser düşünüyormusun ? düşünüyorsan ya gv 650 yada shadow al

Motosikleti
    Silverwing 400
    canlikan yardımcı oldun tabii her fikir benim için önemlidir.

THE_LANCET haklısın bazen ucuz mal pahalıdan daha fazla masraf çıkarıyor ama şu da var Hyosung kendini piyasaya kanıtlamak için kapasitesinin üstünde çalışmaya çalışıyor (becerebiliyor mu orasını tam bilmiyorum). Honda tabi ki servis konusunda daha üstündür ama malı alırken bir bütün olarak bakmak lazım. Görüldüğü üzere kağıt üstünde daha iyi bir motor Hyosung, servisi de idare eder (okudugum kadarıyla). Bana göre Hyosung daha ağır basıyor ama arkadaşlarımın fikirleri benim için önemlidir.

Cruiser düşünmüyorum şu an kullandığım model Cruiser ve daha sportif birşeyler istiyorum. Cruiserda ki rahatlığı bulamayacağım büyük bir ihtimal ama olsun. 650 CC üstünede çıkmayı düşünmüyorum malum vergilerden dolayı

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    kenya: Evet bende sana hak veriyorum. Hyosung kendini kısa zamanda kanıtladı benimde gönlümde GT250R yatıyor şuan için ALLAH nasip ederse kavuşucam.. Bencede Hyosung al hem fiyatı uygun hemde daha üstün performans olarak ama yine bir belirtme yapayım sadece bilgin olsun istiyorum yine.. Honda CBF500-600 4silindir Hyosung GT650 2 silindir V-motor buna göre honda hyosungdan daha serii dir... ama hyosung güzel makinaya benziyor hiç kullanmak nasip olmadı.. ALLAH gönlüne göre versinn..
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    Alıntı kenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canlikan yardımcı oldun tabii her fikir benim için önemlidir.

THE_LANCET haklısın bazen ucuz mal pahalıdan daha fazla masraf çıkarıyor ama şu da var Hyosung kendini piyasaya kanıtlamak için kapasitesinin üstünde çalışmaya çalışıyor (becerebiliyor mu orasını tam bilmiyorum). Honda tabi ki servis konusunda daha üstündür ama malı alırken bir bütün olarak bakmak lazım. Görüldüğü üzere kağıt üstünde daha iyi bir motor Hyosung, servisi de idare eder (okudugum kadarıyla). Bana göre Hyosung daha ağır basıyor ama arkadaşlarımın fikirleri benim için önemlidir.

Cruiser düşünmüyorum şu an kullandığım model Cruiser ve daha sportif birşeyler istiyorum. Cruiserda ki rahatlığı bulamayacağım büyük bir ihtimal ama olsun. 650 CC üstünede çıkmayı düşünmüyorum malum vergilerden dolayı
    Madem Cruiser istemiyorsun sportif birşey arıyorsun GT 250 R al ama bence o seni kesmeyecek GT 650 R al fiyatı da uygun 14.000 ytl diğer 650 lik lere göre. 650 lik olduğu seni korkutmasın 78 hp zaten diğer 600 lük SS ler 120hp+
    GT650R bence 240km gibi hızlara çıkabilir karar senin sana tavsiyem GT650R alternatifin de GT250R olsun. Bu arada bende Shadow almaktan vazgeçip GT250R da karar kıldım zaten Shadow bütçemi zorlayacaktı GT250R güzel bir seçim bence...

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    gsr 600 bakabilirsin sitesinde 17500 yazıyor yanılmıyorsam ama bir çok yerde 15000 ytl teknolojik olarak cbf den üstün karşılaştırdığım kadarıyla

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Hyosung en mantıklı tercih olacaktır.Güç dersen güç tork dersen tork(görüntü göreceli bi kavram olduğu için onun hakkında yorum yapmıyorum)Fren ve süspansiyonuda iyi.Fiyatta bu seviyelerdeyken kaçırma derim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler