Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 ay önce aldığım Revit eldivenlerin hali !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pro ya katılıyorum,bu ilk değil.Daha önce de forumda yer aldı aynı sorun.Olcan linkini de vermiş hatta.Onun haricinde aynı durumdaki başka revit eldivenlerde gördüm,maalesef ki durum bu.
    piyasaya aynı firma tarafından sürüldüyse evet 5 degil 100 elldivende görürüz
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    dostum garantısı var sanırım,ızah et boyle boyle yardımcı olucaklardır.
    ama burada o degılde reyvıtın bu kadar kısa surede hıtma hısır olucagını hıc tahmın edemezdım......

Sponsor Firma NBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapılan eleştireleri dikkatlice okuduktantan sonra akılda kalan soruları cevaplama gereği duydum...ayrıca topic i tesadüfen gördüğümüde belirtmek isterim

Revit Özen motor un getirdiği Hollanda malı bir üretimdir kalitesi tüm motosiklet kullanıcıları tarafından bilinmektedir. Montları ve dier aksesuarları motosiklet kullanıcıları tarafından benimsenmiş ve satış oranı olarak belli bir seviyeye ulaşmıştır...

Resimde görülen eldiven Revit Carver Red modelidir bu model yazlık olmak ile birlikte iç kısmı kewlar dediğimiz sürtünmeye karşı dayanıklı genelde askeri ve polis kıyafetlerinde kullanılan bir maddedir.

Ayrıca Revit Nitro geçen sene defolu olduğundan dolayı Özen motor tarafından toplatılmıştır.

Aynı eldiveni benim 1 sene kullandığımı düşünürsek demekki bu eldivende ya kullanım hatası yada defo mevcuttur. Eğer defolu olduğunu düşünür iseniz NBC nin şu an satış yaptığı yere Eski dükkanın 2 sokak arkasına getirip bırakabilir sonucu size geldikten sonra gerekli bilginledirme yapılarak cevabı alabilirsiniz.

Ayrıca Revit in tüm ürünleri NBC motorda faturalandırılmış şekilde dosya halinde tutulmaktadır çin malı sahte gibi yakıştırmalarda bulunanlar bu faturaları gözden geçirip gerekli bilgiye sahip olabilirler.

Ayrıca NBC motor kayıplara karıştı gibi söylemlere karşı olan cevabımız şudur ;

NBC motor kayıplara karışmamış her kurulumda iş yerinde yaşanabilecek maddi sorunlardan dolayı küçülme yoluna gitmiş. Ticaret hayatını daha önceden servis olarak kullandığı yerde maddi imkanları doğrultusunda devam etmekte ve hizmetini sürdürmektedir.

NBC motor bir çok kişiyi uygun fiyatlar vererek motosiklet ve aksesuarları sahibi yapmış iyi olduğu dönemde elinden geleni yaparak tüketicinin yanında olmuştur. Forumlar kısmından Sadece motosiklet.net te yüzlerce teşekkür e iltifat mesajını görebilir e okuyabilirsiniz.

Ülkemizde düşene bir tekmede sen vur taktiğinin her zaman söz konusu olduğunu düşünürsek( Topiği açan arkadaşa lafım değildir o bilgi mesajı atmıştır ) bu tür yaklaşımlara her zaman açık olduğumuzu belirtmek ister kazasız sürüşler dileriz....
    [CENTER][B][URL="http://www.nbcmotors.com/iletisim.html"]NBC MOTORS Göztepe[/URL][/B]
    [I]Fahrettin Kerim Gökay Cad. No : 264-1 34100 Sahrayicedid KADIKÖY-İSTANBUL
    Tel: (0 216) 368 31 11 info@nbcmotors.com[/I][/CENTER]

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı silah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar niye bu kadar sorun yapıyorsunuz bunlar sezonluk eldiven
    bilmiyormusunuz sezon bitti eldivende bitti kardeş eger faturası fişi varsa bence şansını dene ama direk italya ya mail at ama tabi eldivenler orjinalse birde o var bizler taklit yapmayı iyi biliriz şayet taklit degilse itaya ya veya türkiye dispiratorüne mail atarsan sonuc alırsın diye düşünüyorum
    halis abi sezonluk eldivende sezonun ortasından iki baş parmağından delinirmi eldiven yaw... yalova gezininde görünce herkes tiye aldı bizi zaten başparmaklar dışarda...

bide diyelimki taklit...peki orjinal olup olmadığını nerden anlıcaz...adamlar revit'in kataloğunda gösteriyolar eldivenin tıpkısının aynısını...anlamak çok zor yani...

Alıntı Starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk eldivenim Revit idi,aynı şekilde parçalandı iç yüzleri..
    Ama bayan modellerde fazla seçenek olmadığı için mecburen yine Revit aldım ,bakalım bunun son hali ne olacak
    evet damla senle bu konuyu yalovadada konuşmuştuk hatırlarsan...birkaç ay sonra bi fotosunu çekip koyarsan bizde görmüş oluruz o zamanki halini...

Alıntı cemal yortanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim bu eldivenler kesinlikle taklittir..çin işidir..revit-e gönder hemen cevabını alırsın..revitin 4 ayda bu hale gelmesi mümkün değil..senide az buçuk tanıdığım için ne kadar tertipli kullandığınıda az çok bilirim..buğünki gazetedede vbarbi bebekleri imha etmişler bire bir taklitmiş vr çine soruşturma açmışlar..ben iddia ediyorum..bu eldivenler taklit ve sana taklit mal satmışlar..tabi bu kadar kesin konuşmamda tekstilci olmamında nedeni var..bizim markalı malları irandan toplatıyoruz..afrikadan toplatıyoruz..adamlar ambalajına kadar aynısını yapmışlar ve piyasaya sürmüşler..hoşca kal
    cemal abi bu çinliler herşeyin taklidini yapıyolar ama öyleyse bile en azından distiribitörler satarken bunu müşteriye aktarmalı bence...yoksa nerden anlıcaz çinlimi italyanmı...bakıyoruz eldiven sağlam görünüyo al tamam diyoruz sonrası bu...

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont konusunda Revit'ten başka almam ama eldivenleri başarılı değil. Durum basitçe bu şekildedir.
    pro kardeşim aynı gün revit'in montunuda aldık ama onda herhangi birşey yok...sadece eldiven böyle dağıttı kendini...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont konusunda Revit'ten başka almam ama eldivenleri başarılı değil. Durum basitçe bu şekildedir.
    Evet haklısın... Bende Rs2 var mont olarak. Şimdiye kadar bir şikayetim olmadı. Fakat eldiven konusunda ne yazıkki çok şikayet var...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı NBC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimde görülen eldiven Revit Carver Red modelidir bu model yazlık olmak ile birlikte iç kısmı kewlar dediğimiz sürtünmeye karşı dayanıklı genelde askeri ve polis kıyafetlerinde kullanılan bir maddedir.

Ayrıca Revit Nitro geçen sene defolu olduğundan dolayı Özen motor tarafından toplatılmıştır.

Aynı eldiveni benim 1 sene kullandığımı düşünürsek demekki bu eldivende ya kullanım hatası yada defo mevcuttur. Eğer defolu olduğunu düşünür iseniz NBC nin şu an satış yaptığı yere Eski dükkanın 2 sokak arkasına getirip bırakabilir sonucu size geldikten sonra gerekli bilginledirme yapılarak cevabı alabilirsiniz....
    Sevgili NBC motor yetkilisi arkadaşım...yaptığın açıklamalarının çoğu mantık çerçevesinde olmakla birlikte sadece kullanım hatası kısmına takılmış bulunmaktayım...mesleğim gereği motosikletimi sadece işten eve ve bu sürede hafta içi 15-20 km'lik bir yolda kullanmamla beraber eldiveninizi kullanım amacı dışı herhangi bir yerde kullanman söz konusu olmamıştır...

defa konusunada gelince defo bir mal için benim bildiğim kadarıyla 2.kalite demektir...bende eldiveni sizden alırken 1.kalite aldığımı hatırlıyorum...bu konuya fazla takılmamakla birlikte söz konusu eldiveni önümüzdeki hafta en kısa süre içerisinde tarafınıza teslim etmeye çalışacağım...ilginize teşekkürler...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

mutlaka kullanmaktan kullanmaya fark var ancak 4 ayda da böyle oluyorsa ki bu konuda başka kullanıcı itirazlarıda var ki revit i iyi düşünmek lazım
    paylaşımın için saol...

Arkadaşım bu bir deyimdir gidip bununla tuğla taşırsan ve eldiveni amacı dışında kullanırsan cevap kullanıcı hatası olur.... genelde kullanılan mal alındığı yere gelir teslim edilir ve distiribitore gönderilir bu doğrultuda distiribitor incelem yapar ve 2 ihtimal üstünde durur ;

1 ncisi : Kişinin kullanım hatasından kaynaklanmıştır...

2 ncisi : Eldinimiz üretim esnasında defo hatasına uğramıştır yenisi kullanıcıya ücretsiz olarak temin edilecektir...

Bu aksesuarı 2 nci kalite yapmaz sadece defolu yapar defoda yukarıda belirttiğim gibi 1 nci kalite mal üretilirken hataya uğramasıdır mal hala 1 nci kalitededir fakat atıyorum aldienin parmak kısımlarında gerekli işlem kısa tutulmuştur. Neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok getirirsiniz gerekli merciye göndeririz cevabınıda size iletiriz.

Ama bu eldivenin yanında bizden almış olduğunuz Revit Angel mont için eleştirilerinizi , indirim ve ödeme kolaylığı için teşekkür etmenizide beklerdim ....
    [CENTER][B][URL="http://www.nbcmotors.com/iletisim.html"]NBC MOTORS Göztepe[/URL][/B]

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Arkadaşım bu bir deyimdir gidip bununla tuğla taşırsan ve eldiveni amacı dışında kullanırsan cevap kullanıcı hatası olur.... genelde kullanılan mal alındığı yere gelir teslim edilir ve distiribitore gönderilir bu doğrultuda distiribitor incelem yapar ve 2 ihtimal üstünde durur ;

1 ncisi : Kişinin kullanım hatasından kaynaklanmıştır...

2 ncisi : Eldinimiz üretim esnasında defo hatasına uğramıştır yenisi kullanıcıya ücretsiz olarak temin edilecektir...

Bu aksesuarı 2 nci kalite yapmaz sadece defolu yapar defoda yukarıda belirttiğim gibi 1 nci kalite mal üretilirken hataya uğramasıdır mal hala 1 nci kalitededir fakat atıyorum aldienin parmak kısımlarında gerekli işlem kısa tutulmuştur. Neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok getirirsiniz gerekli merciye göndeririz cevabınıda size iletiriz.
    birincisi defo konusuda ciddi manada takılmış durumdayım...3 sene tekstil piyasasında muhasebe tutmuş birisi olarak defonun ne demek olduğunu iyi bilirim...defo üretim hatası demektirki bu eldivende defoyla bağdaştıracağım tek şey malzeme kalitesinin tam kaliteden düşük tutulduğundan başka birşey aklıma gelmemektedir...buda 2.kalite demektir...eldiveni aldığımda herhangi bir yerinde yırtık...renk kaybı...dikiş hatası vb.şeyler söz konusu değildi...bunu bir kenara bırakacak olursak istediğiniz incelemeyi yapmak üzere eldiveni en kısa sürede tarafınıza ulaştıracağım...

bunların dışında kimliğinizi öğrenebilirmiyiz...NBC motor'da yüz yüze tanışamasamda Bora bey diye bir arkadaştan söz edilmekte...siz o musunuz yoksa şirket sahibimi yoksa başka birimi...

Ama bu eldivenin yanında bizden almış olduğunuz Revit Angel mont için eleştirilerinizi , indirim ve ödeme kolaylığı için teşekkür etmenizide beklerdim ....
    bu konuya gelincede mont için eleştirilerimi yapmış olmakla birlikte...indirim ve ödeme kolaylığı konusunda teşekkür etme zorunluluğumun olmadığı düşüncesindeyim...siz malınızı kar ederek belli bir fiyattan veriyosunuz ve karşılığı olan ödemeyide tarafınıza anlaştığımız şekilde yapıyorum...bunada ticaret denir...teşekkür etmem gereken birisi varsa o da bu kalitede bir mont ürettiği için Revit Hollanda'dır...

Farklı bişeyden bahsetiğimizi zannetmiyorum yukarıda yazdıklarınıza katılıyorum fakat bilenmektedirki bugün türkiyede dünya çapında markalar bile kontrellerini yaparken defolu malları gözden kaçırabiliyorlar bunları tüketicilere teslim edebiliyorlar bu textil piyasası değil tüm piyasalarda bu şekilde... sorun çıkıp kontrole gittiğinde üretim hatası yani defolu olduğu gerekçesi ile geri alıp yenisi veriyorlar sanırım kelime cümleler farklı ama anlatmak istediğimiz şey aynı...Anlamamakda ısrar etmek yersiz

ikinci konuda gerekli cevabı almış bulunmaktayım bunun için söylenecek bir şey yok Tabiki o anki yaklaşımınız ile şu anki yaklaşımınız arasında fark olması gayet normal sonuçta amacına ulaşmış gerekli ürünü istediğiniz fiyata ve istediğiniz şekilde almış bulunmaktasınız buda sizin vicdanınız ile alakalıdır...

Motosikleti
    Yamaha MT25
    ikinci konuda gerekli cevabı almış bulunmaktayım bunun için söylenecek bir şey yok Tabiki o anki yaklaşımınız ile şu anki yaklaşımınız arasında fark olması gayet normal sonuçta amacına ulaşmış gerekli ürünü istediğiniz fiyata ve istediğiniz şekilde almış bulunmaktasınız buda sizin vicdanınız ile alakalıdır...
    söz konusu revit montu indirimli almama ve sebep olan fuar zamanında yanınızda çalışan ve o zamanlar düşüncesine ve kişiliğine değer veridiğim ve motosiklet camiasından tanıdığım eski bir arkadaşımdır ve montu aldığım zaman kendisine teşekkür ettiğimi hatırlıyorum...yani teşekkür edilmesi gereken kişi NBC motor değildir...çünkü montu NBC motor sattığı için almamıştım...

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Seygili NBC Motors yetkilileri;

Söz konusu eldiveni size elden ulaştırmam zor olduğu için kargoyla ulaştırmamda herhangi sakınca olup olmadığını sormak için imzanızda bulunan telefonlarınızdan size ulaşmaya çalıştım ancak ulaşamadım...

Bu konuda beni kısa sürede aydınlatırsanız sevinirim...

İyi çalışmalar...

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eldivende revit tavsiye edilmez zaten. Ben alpinestar tavsiye ederim eldiven için.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Motosikleti
    -18
    Abi one ne yaptın sen onlarla yuh

Erkut C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD 200 SH 150 MIO100
    bence yazlık eldivenlerinde bir kaç farklı fabrika ile çalışıyor revit. bizde 2 arkadaş almıştık farklı zamanlarda ilk alan bendim ve çok uzun bir süre (tekini kaybedene kadar) kullandım, ama arkadaşımın ki yaklaşık 5 ayda resimlerdeki gibi olmasada bozuldu. Bu arada revit in kışlık eldiveni 4 senedir kullanıyorum çok başarılı.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de 5 ytl lik kayak eldivenlerindenden kullanıyorum 8 ayda bu kadar deforme olmadı yaw
    2000 yılında almış olduğum kayak eldivenlerinin kullanılamaz hale geldiğine geçen kışın sonunda karar verdim.1,5 ytl ye almıştım

Şimdi 1 takım daha aldım.Sanırım 2015 yılı gibi onları emekli ederim
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşaat işlerinde kullanmadıgından eminsin deme :?
    su gecirmez falan dediyseler bulasiktada kullanmistir herhalde.neyse gecmis olsun sende bisey yoktur insaalah

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Bu Rev'it eldivenlerden geçen sene birisi daha bu şekilde şikayetci idi. 2-3 ayda mahvolmuştu eldiveni arkadaşın da.Sonuc da Rev'it de Çin de üretim yapıyor,çok fazla bi kalite beklemenin manası yok yanılıyormuyum ?
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    abi sen motor sürerkenmi kullandın yoksa kazma kürek çalışırkenmi??
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @Prometheus Katılıyorum kesinlikle... Daha oncedende kaç kişiden Revit in eldivenleri hakkında bu tür seyler duymustum... Yukarıdakı resimdeki eldivenın aynısından bendede var... 2 senedir kullanıyorum ve hala sorun yok... Yazlık eldiven... Yapım yeri değişmiş olabilir... Tek seride boyle bi hata olmus olabilir.. Ceşitli sebepler var...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)