Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

13 Ağustosta Bağdat Cd'de gerçekleşen motosiklet kazası ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşın dileği üzerine paylaşıyorum ayrıntılar aşağıda:

Dün akşam 21.30 sularında Bağdat Caddesi Suadiye’de gerçekleşen ve motor sürücüsünün çok ucuz kurtulduğu kazanın en yakın şahidiyim. İfade vermek için gittiğim Bostancı karakolundan ise birkaç kişi ile beraber kovuldum! Olayda kasit veya kimseye yargısız infaz yoktu. Sadece gerçekleri söylemek ve haklı ile haksızın ayrılmasına yardımcı olmak isterim. Dolayısıyla dün akşam hemen önümüzde neredeyse canını kaybedecek olan arkadaşın yakınları şahide ihtiyaç duyarlarsa beni arayabilirler.
    Bir motor sürücüsü olarak, olay hemen yanımda gerçekleştiği ve kazayı yapan sürücünün yanına ilk gidenlerden biri olduğum için gördüğüm herşey değerli olabilir diye, hem motorun resimlerini hem de filmini çekerek polislere şahit olduğuma dair telefonunu ilk verenlerden biriyim.

Olay tam suadiye Saloon’un önünde gerçekleşti. Motor sürücüsü Bostancı yönünden çok süratli geliyordu. Araç ise sağ şeritten yavaş yavaş soldaki sokağa doğru çapraz geçiş yapıyordu. Tabi tahmin edileceği üzere sol şeritte büyük bir hızla motor sürücüsü araca sol ön far hizasından çarptı. Çarpmanın hızıyla araç kendi etrafında bir tur atarken motor sürücüsü yaklaşık 10 metre havada uçtuktan sonra kaldırımın kenarına çakıldı. Korkunç bir görüntüydü. Motor sürücüsünün öldüğünden neredeyse emin olarak yanına koştuğumuzda bilincinin yerinde olması mucizeydi. Bacakları dışında kan görünmüyordu. Öğrendiğimize göre bacaklarında kırıklar varmış. Ama öyle bir kazayı çok ucuz atlattı.

Motor ise pert. Motorun resimlerini ve filmini cep telefonumla çektim. Sürücü hakkında bilgi vermek için plakasını aldım. Sürücü sanırım Supereva’dan biri. Çünkü az sonra gelen Supereva yelekli birisi kendisini tanıyordu.

Motor markası görünemeyecek halde olmasına rağmen siyah bir Honda CBF 600 sanırım. 600 RR olma ihtimali de var. Plaka 34 DP 6686

Buraya kadar çok üzücü bir kaza gibi seyreden olaylar buradan sonra biraz değişiyor. Araç sürücüsü şeridinde düz giderken motorun kendisine gelip çarptığını söylememiş olsaydı da olanları doğru anlatsa olaya hiç bu kadar dahil olmayabilirdim ama orada gerçekten olanları söylemem gerektiğini düşünerek polis arabasına biraz da zorla binerek 3 kişi Bostancı karakoluna gittik. Evet motor gerekenden hızlıydı, ama araç da sağdan sola doğru çapraz gidiyordu. Doğrular bunlar. Kimse düz giden araca çarpmadı. Bütün iyi niyetimiz ile ifade verebilmek için 1 saat bekledikten sonra karakoldan resmen kovulduk! İlk giren arkadaşımın 50 dakikada ifadesi alınamadı ve söyledikleri sürekli silinerek değiştirildi. Neden sonra “biz zaten bu motorlulara iyi gözle bakmıyoruz, o da hız yapmasaydı” lafını ağızlarından kaçırmışlar. Zaten ondan sonra işler gerildi ve bizi ifadelerimiz alınmadan karakoldan kovdular! Sürekli olarak da “ifade vermek zorunluluğunuz yok, isterseniz gidin” şeklinde bizi gitmeye teşvik ediyorlardı.En sonunda da biz isteyene kadar kimse içeri alınmayacak, daha sonra gelin şeklinde herkesi bağıra çağıra dışarı çıkardılar.

Bu nasıl bir zihniyettir, böyle birşey yapılabilir mi? Telefonumu vermeye çalışmama şahide ihtiyaç olduğunda beni aramalarını söylememe rağmen telefonumu dahi almadılar.

Motora düşman bu zihniyet ile uğraşmak isteyen varsa benimle bağlantıya geçebilir. Yalnız dikkat! Araç sürücüsü motorun üstüne kırdı, onu öldürmeye çalıştı demiyorum. Sadece her iki taraf da daha dikkatli olabilirdi diyorum. Ama polisin yargısız infazına karşıyım, Kaza ile ilgili resim bilgi isteyen olursa şahit burada. Lütfen bunu üye olduğunuz diğer motor grupları ile de paylaşın. Artık motorlara olan bu düşmanlık sona ersin.

Merve İREN

merveiren@gmail.com

bir başka görgü tanığının ağzından:

Arkadaşlar merhaba,

13 ağustos pazartesi akşamı saat 21:30 civarında Bağdat caddesinde yürürken gözümüzün önünde bir kaza meydana geldi. Sol şeritten (hızlı) giden motorlu arkadaşımızla bir clio araç çarpıştı. Ben aracı gördüğümde neredeyse yola 90 derece açıyla gidiyordu ve diğer görgü tanıklarına göre soldaki sokağa girmek için en sağdan geniş açıyla manevra yapıyordu. Tabi ki motoru görmedi ve manevrasına devam etti. Motor araca sol ön köşeden çarptı. Çarpmanın etkisi ile motosiklet sürücüsü havaya uçtu ve kaldırıma düştü. Motoru paramparça oldu. Motorun fren yapmaya fırsatı bile olmadı. Clio da kendi etrafında döndü ve yola ters bir şekilde durdu. Hemen sürücünün yanına koştuk, bilinci yerindeydi ve gözlerini açtı. Bacaklarında kırıklar gördük ama onun dışında çok belirgin bir yarası yoktu. Sonra polisler geldi ve aracın şöförü "şeridinde gittiğini" ve "motorun ona çarptığını söyledi". Bu kısmı bir Türkiye klasiği....

Benim garip karşıladığım şey bütün polislerin nedense araç sürücüsüne inanmaya meyilli olduğuydu. Orda olayı gören bizler şahit olarak adımızı zorla yazdırıp ifade vermek için Bostancı karakoluna gittik. Karakolda son derece kötü muamele gördük. Benim ifadem ısrarla yanlış alındı, silindi, düzeltildi, tekrar yazıldı. İfademi almaları neredeyse 50 dakika sürdü. Görevli komiser "caddede motor kullananlara iyi gözle bakmadıklarını" belirtti. "O da o kadar hızlı gitmeseydi" dedi.Ben de "tamam, hızlı gitmesin ama araç sürücüsü de şeridinde gittiğini söylemesin, doğruyu söylesin, kazaya sebebiyet verdiğini söylesin" deyince polis amca sinirlendi. Clio marka aracın şerit ihlali yaptığını neredeyse 40 defa tekrar etmek zorunda kaldım. Bu sırada işlemin uzun sürmesi ile ilgili şikayet ettiğimizde de "ifade vermek zorunda değilsiniz, gidebilirsiniz" şelinde tacizlere maruz kaldık. En sonunda da karakoldan kovulduk. Benim ifadem bittiği halde çıktı alınıp imzalatılmadı. Diğer bekleyen arkadaşlar da "karakolu terkedin" şeklinde çıkarıldı.

Benim bu olaydan çıkardığım sonuç, yolda kanlar içinde yatan, acı çeken ve korkudan ölmek üzere bir insanın "caddede motorla hız yapan bir serseri" olarak görüldüğü ve hayatının zırnık değeri olmadığıdır. Tabi bazı insanların gözünde. Bu tip olayları her zaman duyarız, gazetelerde ve forumlarda okur ve lanet ederdim ama ilk defa toplumumuzdaki bu ayrımcılığı iliklerime kadar hissettim. Hayatımda insanlardan bu kadar nefret ettiğimi ve sinirlendiğimi hatırlamıyorum. Sanki herkes araç şöförünün tarafındaydı ve biz bir avuç insan "biz gördük şahidiz" diye çırpınıyorduk. Şöföre hak veren mankafalıların fizik kurallarını bilmeyen (ve anlamak istemeyen) gerizekalı hödükler olduğunu, gerçekten ahmak, duyarsız ve herşeyden önce "ayrımcı" insan çoğunluğu ile birarada yaşadığımızı anladım.

Olay birkaç saat önce olduğu için motor sürücüsünün akıbetini ve durumun seyrini bilemiyorum. Umarım yarın sabah ifademizi verebiliriz.

Buket Konuk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." -Atatürk

Bir daha okuyun, ve polis teşkilatının hangi zihniyete emanet olduğunu kendi gözlerinizle görün.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    13 temmuz mu ağustos mu anlamadım

13 ağustos pzt yani dün....

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    o gün orda çoğu insanın yapmayacağı bir şeyi, görgü tanıklığını, bir karakola gönüllü gidip ifade vermeyi göze almışsın Türkiye gibi bir yerde. Bu çok güzel bişey... Başka zaman olsa yoldan geçen herkesi toplar, potansiyel suçlu muamelesi yaparlar bunlar...yazık...objektif olmak da yaramıyor bunlara...

kesin o otomobilin içinde bir milletvekili vardı herhalde... gülüyorum ama ağlanacak halimize gülüyorum...
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    yazıklar olsun...lanet olsun...yuh olsun...daha çok fazla şey söylemek istiyorum ama dilim varmıyor terbiyem elvermiyor...

nasıl bir zihniyet nasıl bir mankafalılıktır bu ya...motorcuya direk suçlu gözüyle bakan bir mankafalılar sürüsüyle yaşıyoruz malesef...bunu birazda kendini motorcudan sayan trafikte olur olmaz hareketler yapan arkadaşlarımıza bağlayabiliriz ama 4 teker kullananlardada böyle tipler var ve olmayada devam edecekler...

görevini yaparken temelinini hukuk kurallarının oluşturduğunun bilinciyle hareket etmeden sabit fikirli düşünceyle ve direk suçlayıcı bi yaklaşımla yapan memur arkadaşlarımızada yuhlar olsun...orda yerde can çekişen kendi oğlu,kızı,kardeşi,arkadaşı veya yakını olsaydı aynı sabit fikirliliği ve duyarsızlığı gösterirmiydi çok merak ediyorum doğrusu...

sonuç itibariyle işimiz çok zor arkadaşlar...% 8'den % 37'ye çıkartılan ÖTV ile başetmeye çalış...yollardaki magandalarla baş etmeye çalış...en büyük zevkimizi özel tükekime sokan 4 tekerin ödediği bütün vergileri ve harçları ödeten bütün bunlarıda yaptığımız halde trafikte ve karakolda adam yerine koyulmayışımızla uğraş...ve daha niceleri...

ne zaman ülkemizde motora bakış açısı ve zihniyet değişecek bilmiyorum...ne zaman trafik kuralları avrupa standartlarında olduğu gibi yani olması gerektiği gibi değişicek bilmiyorum ve çok karamsarım doğrusu...daha 3 gün önce yaptığımız eyleme bakın ve ondan 2 gün sonra yaşanan kazada bi insan olduğunu bi kenara bırakılarak sırf motosiklet kullandığı için yargılanmadan infaz edilen arkadaşımızın dramına bakın...işimiz çok zor çoooooook.....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

gundi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki AN 400 Burgman
    bi fıkra anlatcam polisle ilgili dava falan açarlar ama ip ucu verim çocuk çamurla oynuyormuş poliis sormuş ne yapıyorsun diye su katıyorum çamur katıyorum ..k atıyorum polis yapıyorum demiş polis bi ta çakmış cocuga ikinci gün gene aynı üçüncü gün çocuk gene orda polis gene sormuş ne yapıyorsun diye su katıyom çamur katıyom jandarma yapıyorum demiş neden ..k katmıyon demiş polis cocuk vevap vermiş ..k katınca polis oluyor ü,
    kaza yapan karrdeşimize geçmiş olsun sizde kayııtlarınızı onlara ulaştırabilirseniz işlerine yarayabilir duyarlılığınızdan dolayı çok teşekkürler
    GENÇLER YAŞLILARI APTAL SANIR AMA YAŞLILAR GENÇLERİN APTAL OLDUĞUNU BİLİR

Motosikleti
    yamaha fazer 600
    Alıntı T_uruncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın dileği üzerine paylaşıyorum ayrıntılar aşağıda:

Dün akşam 21.30 sularında Bağdat Caddesi Suadiye’de gerçekleşen ve motor sürücüsünün çok ucuz kurtulduğu kazanın en yakın şahidiyim. İfade vermek için gittiğim Bostancı karakolundan ise birkaç kişi ile beraber kovuldum! Olayda kasit veya kimseye yargısız infaz yoktu. Sadece gerçekleri söylemek ve haklı ile haksızın ayrılmasına yardımcı olmak isterim. Dolayısıyla dün akşam hemen önümüzde neredeyse canını kaybedecek olan arkadaşın yakınları şahide ihtiyaç duyarlarsa beni arayabilirler.
    Bir motor sürücüsü olarak, olay hemen yanımda gerçekleştiği ve kazayı yapan sürücünün yanına ilk gidenlerden biri olduğum için gördüğüm herşey değerli olabilir diye, hem motorun resimlerini hem de filmini çekerek polislere şahit olduğuma dair telefonunu ilk verenlerden biriyim.

Olay tam suadiye Saloon’un önünde gerçekleşti. Motor sürücüsü Bostancı yönünden çok süratli geliyordu. Araç ise sağ şeritten yavaş yavaş soldaki sokağa doğru çapraz geçiş yapıyordu. Tabi tahmin edileceği üzere sol şeritte büyük bir hızla motor sürücüsü araca sol ön far hizasından çarptı. Çarpmanın hızıyla araç kendi etrafında bir tur atarken motor sürücüsü yaklaşık 10 metre havada uçtuktan sonra kaldırımın kenarına çakıldı. Korkunç bir görüntüydü. Motor sürücüsünün öldüğünden neredeyse emin olarak yanına koştuğumuzda bilincinin yerinde olması mucizeydi. Bacakları dışında kan görünmüyordu. Öğrendiğimize göre bacaklarında kırıklar varmış. Ama öyle bir kazayı çok ucuz atlattı.

Motor ise pert. Motorun resimlerini ve filmini cep telefonumla çektim. Sürücü hakkında bilgi vermek için plakasını aldım. Sürücü sanırım Supereva’dan biri. Çünkü az sonra gelen Supereva yelekli birisi kendisini tanıyordu.

Motor markası görünemeyecek halde olmasına rağmen siyah bir Honda CBF 600 sanırım. 600 RR olma ihtimali de var. Plaka 34 DP 6686

Buraya kadar çok üzücü bir kaza gibi seyreden olaylar buradan sonra biraz değişiyor. Araç sürücüsü şeridinde düz giderken motorun kendisine gelip çarptığını söylememiş olsaydı da olanları doğru anlatsa olaya hiç bu kadar dahil olmayabilirdim ama orada gerçekten olanları söylemem gerektiğini düşünerek polis arabasına biraz da zorla binerek 3 kişi Bostancı karakoluna gittik. Evet motor gerekenden hızlıydı, ama araç da sağdan sola doğru çapraz gidiyordu. Doğrular bunlar. Kimse düz giden araca çarpmadı. Bütün iyi niyetimiz ile ifade verebilmek için 1 saat bekledikten sonra karakoldan resmen kovulduk! İlk giren arkadaşımın 50 dakikada ifadesi alınamadı ve söyledikleri sürekli silinerek değiştirildi. Neden sonra “biz zaten bu motorlulara iyi gözle bakmıyoruz, o da hız yapmasaydı” lafını ağızlarından kaçırmışlar. Zaten ondan sonra işler gerildi ve bizi ifadelerimiz alınmadan karakoldan kovdular! Sürekli olarak da “ifade vermek zorunluluğunuz yok, isterseniz gidin” şeklinde bizi gitmeye teşvik ediyorlardı.En sonunda da biz isteyene kadar kimse içeri alınmayacak, daha sonra gelin şeklinde herkesi bağıra çağıra dışarı çıkardılar.

Bu nasıl bir zihniyettir, böyle birşey yapılabilir mi? Telefonumu vermeye çalışmama şahide ihtiyaç olduğunda beni aramalarını söylememe rağmen telefonumu dahi almadılar.

Motora düşman bu zihniyet ile uğraşmak isteyen varsa benimle bağlantıya geçebilir. Yalnız dikkat! Araç sürücüsü motorun üstüne kırdı, onu öldürmeye çalıştı demiyorum. Sadece her iki taraf da daha dikkatli olabilirdi diyorum. Ama polisin yargısız infazına karşıyım, Kaza ile ilgili resim bilgi isteyen olursa şahit burada. Lütfen bunu üye olduğunuz diğer motor grupları ile de paylaşın. Artık motorlara olan bu düşmanlık sona ersin.

Merve İREN

merveiren@gmail.com

bir başka görgü tanığının ağzından:

Arkadaşlar merhaba,

13 temmuz pazartesi akşamı saat 21:30 civarında Bağdat caddesinde yürürken gözümüzün önünde bir kaza meydana geldi. Sol şeritten (hızlı) giden motorlu arkadaşımızla bir clio araç çarpıştı. Ben aracı gördüğümde neredeyse yola 90 derece açıyla gidiyordu ve diğer görgü tanıklarına göre soldaki sokağa girmek için en sağdan geniş açıyla manevra yapıyordu. Tabi ki motoru görmedi ve manevrasına devam etti. Motor araca sol ön köşeden çarptı. Çarpmanın etkisi ile motosiklet sürücüsü havaya uçtu ve kaldırıma düştü. Motoru paramparça oldu. Motorun fren yapmaya fırsatı bile olmadı. Clio da kendi etrafında döndü ve yola ters bir şekilde durdu. Hemen sürücünün yanına koştuk, bilinci yerindeydi ve gözlerini açtı. Bacaklarında kırıklar gördük ama onun dışında çok belirgin bir yarası yoktu. Sonra polisler geldi ve aracın şöförü "şeridinde gittiğini" ve "motorun ona çarptığını söyledi". Bu kısmı bir Türkiye klasiği....

Benim garip karşıladığım şey bütün polislerin nedense araç sürücüsüne inanmaya meyilli olduğuydu. Orda olayı gören bizler şahit olarak adımızı zorla yazdırıp ifade vermek için Bostancı karakoluna gittik. Karakolda son derece kötü muamele gördük. Benim ifadem ısrarla yanlış alındı, silindi, düzeltildi, tekrar yazıldı. İfademi almaları neredeyse 50 dakika sürdü. Görevli komiser "caddede motor kullananlara iyi gözle bakmadıklarını" belirtti. "O da o kadar hızlı gitmeseydi" dedi.Ben de "tamam, hızlı gitmesin ama araç sürücüsü de şeridinde gittiğini söylemesin, doğruyu söylesin, kazaya sebebiyet verdiğini söylesin" deyince polis amca sinirlendi. Clio marka aracın şerit ihlali yaptığını neredeyse 40 defa tekrar etmek zorunda kaldım. Bu sırada işlemin uzun sürmesi ile ilgili şikayet ettiğimizde de "ifade vermek zorunda değilsiniz, gidebilirsiniz" şelinde tacizlere maruz kaldık. En sonunda da karakoldan kovulduk. Benim ifadem bittiği halde çıktı alınıp imzalatılmadı. Diğer bekleyen arkadaşlar da "karakolu terkedin" şeklinde çıkarıldı.

Benim bu olaydan çıkardığım sonuç, yolda kanlar içinde yatan, acı çeken ve korkudan ölmek üzere bir insanın "caddede motorla hız yapan bir serseri" olarak görüldüğü ve hayatının zırnık değeri olmadığıdır. Tabi bazı insanların gözünde. Bu tip olayları her zaman duyarız, gazetelerde ve forumlarda okur ve lanet ederdim ama ilk defa toplumumuzdaki bu ayrımcılığı iliklerime kadar hissettim. Hayatımda insanlardan bu kadar nefret ettiğimi ve sinirlendiğimi hatırlamıyorum. Sanki herkes araç şöförünün tarafındaydı ve biz bir avuç insan "biz gördük şahidiz" diye çırpınıyorduk. Şöföre hak veren mankafalıların fizik kurallarını bilmeyen (ve anlamak istemeyen) gerizekalı hödükler olduğunu, gerçekten ahmak, duyarsız ve herşeyden önce "ayrımcı" insan çoğunluğu ile birarada yaşadığımızı anladım.

Olay birkaç saat önce olduğu için motor sürücüsünün akıbetini ve durumun seyrini bilemiyorum. Umarım yarın sabah ifademizi verebiliriz.

Buket Konuk
    siz bütün iyi niyetinizle adeta savaşmışsınız bi takım gercekleri ortaya cıkarmak amacıyla fakat zaten motosiklet düşmanlığını yaratan asıl sorumlulara karsı elinizden bu kdarı gelirdi bence siz kendinize düşen vatandaşlık görevini en iyi şekilde yapmışsınız bu konuda vicdanınız son derece rahat olmaı bence keşke motosikleti kullanan arkadaşımızda biraz daha mantıklı sürat yapsaydı.aracı kullanan şahısta biraz daha mantıklı şerit değiştirseydı butun bunlar olmasaydı sizde bizde üzülmeseydik.bazı kendini bi halt sanan ezik memurlarada vatandaşı devletin karakolundan kovmak için gün doğmasaydı ne güzel olurdu

Motosikleti
    Bu aralar 4 teker takılıyorum...
    bu gibi durumlarda bir yerlerden bulacağınız ve cebinizde taşıyacağınız ensesi kalın birinin tercihen ilçe emniyet müdürü vb. kartını gösterin bakalım sevgili polis memurlarınız etrafınızda pervane olup her dediğinizi yapıyormu yapmıyormu,

bizim burda çok ufak maddi hasarlı bir trafik kazası oldu, iki tarafda arkadaş zaten şikayetçi falan olmayacak kimse ama kasko için rapor lazım, jandarma memuru gelmeyiz diyo ne dediysek getiremedik. bizim patronun babası emekli jandarma albay, onun ismini bi verdik telefonda, 10 dk geçmedi karakol komutanı üsteğmen kendi geldi valla, 8 kişilik ekiple, kroki bile çizdiler en ince ayrıntısına kadar, zamanımız yok gelemeyiz diyen jandarma o ekiple 45 dk kaldı burda...

kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun, ama cadde trafiğini iyi bilen biri olarak şunu söyleyeyim, tek yön ve geniş bir yol olması nedeniyle bu vakada olduğu gibi şerit değiştirmeler sık yaşanıyor, extra dikkatli olarak kullanılması gereken bir yolda bu hızda seyrederseniz (sizler hızlı olduğunu söylediniz) mutlaka günün birinde bunun gibi bir durumla karşılaşılır...
    [B]I finally found my way, say goodbye to yesterday... Hit the gas there ain't no brakes on this lost highway[/B]

arkadaşlar ben kazayı görmedim gören bir arkadaşın mailini paylaştım...

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Hukuku iyi bilen motorcu arkadaşlarımız ;

Bir el atıverseler bu tür olaylara , peş peşe açılan davalar belki kaybettiğimiz çok arkadaşımızı geriye getirmez ama en azından pisipisine öldürülecek motorcularımızı koruyabilir!!!

Hele emniyet aşamasını inanın duymak dahi istemem...

Geçen hafta kendi atölyesinin önünde benim ustama çarptı yine bir cilo ;
    Emniyet sorgusunda bizler olmasak ustayı motorcu olduğu için içeri bile tıkacaklardı...

Ben bir tek soruya takıldım
    Policeman :"SENİN O MOTORUN ÜSTÜNDE NE İŞİN VAR ??"

Muharrem Usta : Ben motor tamircisiyim ; tamir ettiğim frenler için deneme sürüşü yapacaktım bana çarpmasalardı!!!

!!!!!!
    Anlayış ve zihniyet budur!!!
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    06 model siyah bi hondaymış trefikten baktım
    duyarsızlık dikkatsizlik malllık aptallık bi araya gelince ortaya çıkan karmaşık bi kaza öyküsü olmuş, ne diyelim geçmiş olsun arkadaşa..
    inşallah böle şeyler görmeyiz dedikçe artıyor, allah yardımcımız olsun..
    GKN MOTORS

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıklar olsun...lanet olsun...yuh olsun...daha çok fazla şey söylemek istiyorum ama dilim varmıyor terbiyem elvermiyor...

nasıl bir zihniyet nasıl bir mankafalılıktır bu ya...motorcuya direk suçlu gözüyle bakan bir mankafalılar sürüsüyle yaşıyoruz malesef...bunu birazda kendini motorcudan sayan trafikte olur olmaz hareketler yapan arkadaşlarımıza bağlayabiliriz ama 4 teker kullananlardada böyle tipler var ve olmayada devam edecekler...

görevini yaparken temelinini hukuk kurallarının oluşturduğunun bilinciyle hareket etmeden sabit fikirli düşünceyle ve direk suçlayıcı bi yaklaşımla yapan memur arkadaşlarımızada yuhlar olsun...orda yerde can çekişen kendi oğlu,kızı,kardeşi,arkadaşı veya yakını olsaydı aynı sabit fikirliliği ve duyarsızlığı gösterirmiydi çok merak ediyorum doğrusu...

sonuç itibariyle işimiz çok zor arkadaşlar...% 8'den % 37'ye çıkartılan ÖTV ile başetmeye çalış...yollardaki magandalarla baş etmeye çalış...en büyük zevkimizi özel tükekime sokan 4 tekerin ödediği bütün vergileri ve harçları ödeten bütün bunlarıda yaptığımız halde trafikte ve karakolda adam yerine koyulmayışımızla uğraş...ve daha niceleri...

ne zaman ülkemizde motora bakış açısı ve zihniyet değişecek bilmiyorum...ne zaman trafik kuralları avrupa standartlarında olduğu gibi yani olması gerektiği gibi değişicek bilmiyorum ve çok karamsarım doğrusu...daha 3 gün önce yaptığımız eyleme bakın ve ondan 2 gün sonra yaşanan kazada bi insan olduğunu bi kenara bırakılarak sırf motosiklet kullandığı için yargılanmadan infaz edilen arkadaşımızın dramına bakın...işimiz çok zor çoooooook.....
    Kendi yorumumu yazmama terbiyem müsade etmiyor.. Bu yüzden arkadaşın fikirlerine tam olarak katıldığımı belirtmek istedim..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Siz iyisimi hastanedeki arkadaşın peşini bırakmayın.Ona söyleyin böyle böyle oldu diye.Görgü tanıkları ifade vermeyi isterse eşşek gibi ifadenizi almak zorundadırlar.Bence bu olayı 1 2 ne idüğü belirsiz kültürsüz polis memurunun elinden alın savcıya direk aksettirin.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Clio marka araçlar o güzergahta sivil polis otosu olarak kullanılıyor. Bilgilerinize.
    arkadaşımızda en kısa zamanda iyileşir umarım.
    Poturdak

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    büyükk geçmişş olsun dicek bişi bulamıyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Clio, Albea, Palio gibi araçlar genelde şirket aracıdır, kullanıcıları çok dikkatsizce kullanmaktadır, bunlara karşı tedbirli olmakta yarar var...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    vatandaşlık görevini yapmak, doğruyu günyüzüne çıkarmak için çırpınan arkadaşlara teşekkürler.

motosiklet kullanıcılarını potansiyel suçlu, serseri gören zihniyete de, yaşanan her olumsuzluğu müslümanlara yamama gayretinde olan zihniyete de lanetler olsun.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Çarpan arabanın plakasında parti adı veya herhangi bir başka kısaltma çağrıştıracak (AKP, DP, NAK, vs gibi) harfler var mıydı? Belki bir arkadaşın da işaret ettiği gibi sivil ekip olabilir. Belki direk yakından tanıdıkları bir arkadaş olabilir. Ya da düz motorcu düşmanlığı olabilir. Gerçekten çok ilginç bir yaklaşım sergilenmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)