Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Şehir içinde turlamaktan gına geldi, İstanbul'a yakın potansiyel gezi yerleri?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Motosohbet'e mi, Duyurular'a mı yoksa Gezi altına mı açacağıma bir türlü karar veremedim, açtım buraya. Yanlış ise lütfen doğru yere taşıyın

İstanbul'da şehir içinde git gel git gel gına geldi arkadaşlar. Şöyle İstanbul'a yakın, 200km + 200km gidiş geliş bir lokasyon arıyorum. Zevkli zevkli gezmek istediğimden, otoban olayını en aza indirmek istiyorum, mümkünse hiç olmasın. Nereleri tavsiye edersiniz?

Bugün Polonezköy'e gittim geldim ama orası çok çabuk bitti, gidiş geliş 60km. Hem motora iyice alışayım, hem 80-90km/h ile gidebileyim, hem trafik olmasın, hem bol virajlı olsun, hem de otoban olmasın istiyorum. Çok mu istiyorum? Var mı tavsiye edilebilecek yerler?

Herkese teşekkürler şimdiden...

1. Şile
    2. Riva
    3. Ağva
    4. Ağaçlı???
    5. Şile-Ağva-Kerpe-Kefken
    6. Tekirdağ yolu üzerinden Karıştıran, Şarköy sahilden tekrar İstanbul
    7. İğneada
    8. Çatalcaya-Saray-Lüleburgaz-Tekirdağ
    9. Karasu
    10.
    Önce Eğitim
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Şile'ye gitseydin 2 saat + bol viraj

Motosikleti
    Evet, Şile güzel bir seçenek, aklımda ilk orası vardı esasında. Vira vira rest. güzel de bi balık yer dönerim mesela... Teşekkürler.

Başka alternatifler var mı?
    Önce Eğitim
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bolu-Abant-Düzce 250km civarı, Şileden ağvaya devam edebilirsiniz,Silivri tekirdağ tarafına gidebilirsiniz, kocaeli kerpe, gibi seçenekler de mevcut.

(Birde lokasyon - disorganize gibi yabancı kelimeler kullanıyorsunuz dikkatimi çekti son zamanlarda, türkçe kelimeler kullanmaya biraz daha özen gösterebilirsek iyi olur)
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    kilyos... sarıyerden geç hatun dolu ismimi ver falan

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şile'ye gitseydin 2 saat + bol viraj
    şile yolu artık virajlı değil tabi eskiye nazaran.aheste aheste 1 saat te gidiliyor.ben ağvayı tavsiye ederim daha virajlı ve hafta içi bom boş artı yeşillikler içinde tatlı bir hava veriyor insana
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

utkdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok kii ama Kawasaki VN800 Classic olsa fena olmazdı :D

riva

rivaa riva riva riva riva
    KONTROL EDEBİLDİĞİN GÜÇ HER ZAMAN GÜLDÜRÜR, KONTROL EDEMEDİĞİN GÜÇ İSE BİRGÜN ÖLDÜRÜR

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    biz arkadaşlarla çatalca üzerinden arka yoldan çerkezköy saray yapıp geliyoruz
    ve yol güzel virajlı tavsiye ederim..
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı utkdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rivaa riva riva riva riva
    evet riva ya sırf viraj yapmak için girebilir, yollarıda çok düzgün..
    ağvadan soora kefkene kadar gidebilirsin
    yalva çınarcık armutlu kumla yoluda bol virajlı
    onun dışındaki yerlerden arkadaşlar bahsetmiş zaten..
    GKN MOTORS

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Comet
    şile,ağva veya rivaya gidecek olan arkadaşların dikkat etmesi gereken tek şey inekler özellikle rivada
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bende mi var gariplik acaba, bomboş yolları hiç sevmiyorum, trafik olacak ki tadı çıksın... Harala gürele, kavga dövüş
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Buraya gel

Otoyoldan 1-1,5 saat sürer.Ayrıca gidiş geliş 350-400 km'yi bulur...
    Şeytancım, Motosiklet'i icat ettiğin için sana minnettarım...

Motosikleti
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bolu-Abant-Düzce 250km civarı, Şileden ağvaya devam edebilirsiniz,Silivri tekirdağ tarafına gidebilirsiniz, kocaeli kerpe, gibi seçenekler de mevcut.
    Bolu-Abant-Düzce'ye otoyoldan gidiliyor benim bildiğim kadarı ile ve ben otoyol tercih etmiyorum şu an için. Zevkli gelmiyor. Ağaçların arasından süzülmek istiyorum yavaş yavaş mümkünse...

Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Birde lokasyon - disorganize gibi yabancı kelimeler kullanıyorsunuz dikkatimi çekti son zamanlarda, türkçe kelimeler kullanmaya biraz daha özen gösterebilirsek iyi olur)
    Türkçe'mizi düzgün konuşup, yabancı kelime kullanmaktan özellikle kaçmak gerekiyor bence de. Dikkatsizlik işte, biraz daha özen göstermek lazım. Uyarıyı dikkate alacağım, teşekkürler.

Bu arada, bu uyarıya verebilecek 4 farklı yorum geçti aklımdan milisaniyeler içerisinde ama, ben yukarıda yazdığımı tercih ettim son olarak

Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya gel

Otoyoldan 1-1,5 saat sürer.Ayrıca gidiş geliş 350-400 km'yi bulur...
    Otoyol istemiyorum :(, ama teşekkürler yinede.
    Önce Eğitim

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Doğayı seviyorsan avrupa yakasında ağaçlı tarafı na doğru gidebilirsin.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

Motosikleti
    Comet
    ağvaya yapılan gezi başlıklarına bir gözatınız bence sizin istediğiniz yol ve tabiata uygun,ortalama 2 saat sürüyor geçen pazar motorla mt organizasyonu ile cuma günüde aileminde oraları görmesi için arabayla gittim.ümraniyeden 105 km gidiş 105 dönüş 210 km ama eski yolu kullanın

Motosikleti
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet riva ya sırf viraj yapmak için girebilir, yollarıda çok düzgün..
    ağvadan soora kefkene kadar gidebilirsin
    yalva çınarcık armutlu kumla yoluda bol virajlı
    onun dışındaki yerlerden arkadaşlar bahsetmiş zaten..
    Riva'ya giderken, boğaz köprüsünü geçtikten sonra, Riva yazılarını mı takip edeceğiz, hiç gitmedim oraya açıkçası. Şile üzerinden mi gidiliyordu oraya?
    Önce Eğitim

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mi var gariplik acaba, bomboş yolları hiç sevmiyorum, trafik olacak ki tadı çıksın... Harala gürele, kavga dövüş
    istanbula gel... akşam iş çıkışı saatinde bütün kalabalık güzergahlarda her türlü kavga ve şiddeti yaşayabilirsin.. e-5 te itina ile makas atabilirsin..

Shadow.Man
    abi bende bu hafta izinliyim.. bu sabah çıkıcam motorla geçen vergisini yatırıcam... Sonra çıkıcam yola... önüme neresi gelirse bakalım...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz arkadaşlarla çatalca üzerinden arka yoldan çerkezköy saray yapıp geliyoruz
    ve yol güzel virajlı tavsiye ederim..
    Rica etsem biraz daha detaylı yol tarifi yapabilir misin? Merak ettim güzergahı.

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağvaya yapılan gezi başlıklarına bir gözatınız bence sizin istediğiniz yol ve tabiata uygun,ortalama 2 saat sürüyor geçen pazar motorla mt organizasyonu ile cuma günüde aileminde oraları görmesi için arabayla gittim.ümraniyeden 105 km gidiş 105 dönüş 210 km ama eski yolu kullanın
    MT organizasyonlarını okuyorum ama geçen hafta (pazar dahil) tatildeydim, o yüzden kaçırdım. Eski yoldan gitmek için hangi tabelaları takip edeceğiz?

Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğayı seviyorsan avrupa yakasında ağaçlı tarafı na doğru gidebilirsin.
    Doğayı sevmezmiyim! Esas istediğim bu zaten, ama Ağaçlı neresidir, nasıl gidilir? Hayatımda hiç duymadım Ağaçlı diye bir yer. Önerileri kısa bir tarifle süsleyebilirsek bana inanın çok faydası olacak. Belkide bu yazıları okuyan diğer İstanbul'lularada.

Teşekkürler.
    Önce Eğitim

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalova'ya ne dersin ? Yenikapi feribotuyla 1 saatte buradasin.. Sonrasinda gezilip gorulecek bircok yer var.. Çınarcık, Termal, Armutlu, Şelaleler, Yaylalar, Atatürk Köşkleri vs.vs. Rehberlik de edebilirim ayrica

Ayrinti istediginizi sonradan okudum ozur dilerim..
    Ayrintilara gelecek olursak.. Çınarcık; ortalama 20.000 nufuslu şirin bir yazlık semttir, fakat yaz aylarinda nufusu 200.000 bin'e ulaşır.. Beach club ve discolariyla ünlüdür.. Bir çok sanatçı (Örnegin Tarkan) buralardaki gazino ve cay bahcelerinden gelmislerdir. Termal; isminden de anlasılacagi gibi termal kaplicalariyla unludur, daglarin arasinda kurulmus ufak bir yerlesim yeri ve tesislerden olusur. Burada Atatürk'un de bir kosku bulunmaktadir. Ayrica Yalova kumsalinda Atatürk'un Yuruyen Kosk adlı bir baska kosku daha vardir. Buraya gelip gormediyseniz hic, feribot ile 1 saatlik bir yolculugun ardindan gormenizi tavsiye ederim Saygi ve sevgilerimle..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)