Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Scooter nasıl yatırılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne satması lan? Duruyor anasını satiyim...
    ben dedim sana onu ver üstede 900 ytl var senin altına tiger 250 çekicem kabul etmedin kanuni almam ben bidaha dedin
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

serhat kardeşim benim 2 yıl önceki motorumdu popcorn'neden dengeyi kaybediyo biliyomusun motorun uzunluk açısı kısa ve virajada o sebeple giremiyo sen yatırma derim motoru sakat iş bide küçük teker sakatlara gelme sakın ama egsoz sesinden nefret ediyodum bendeyken :D

bende 17 yaşındayım scooter kullandım ama kardeş snn scooter çok küçük bence yatamazsın onla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ablam gel ben seni Fırat abinle tanıştırayım onun artçısı ol bir kaç gün, bir daha motosiklete binmezsin zaten ya scooterla yatılır mı delü olmayın güzel güzel sürün şunu

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı TaTTooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ablam gel ben seni Fırat abinle tanıştırayım onun artçısı ol bir kaç gün, bir daha motosiklete binmezsin zaten ya scooterla yatılır mı delü olmayın güzel güzel sürün şunu
    Yenisin belli...
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

bende leonardo 150 cc var

ben motoru 55 dereceye kadar yatıyorum ama ayağımda 190lık viraj lastiği varr .baya iyi oluyoo ama çin mallarıyla dikkat edin çünkü ergonomik tasarım değil buda dengesiz oludğunu gösterir

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    artik kymco yu yatirirsin scooter yerine bir kez daha hayirli olsun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Her motor virajda yatırılır önemli olan motor değil sürücüdür.Ben scooter ımı koruma demirlerine kadar yatırıyorum tabiki bunda motorunda çok büyük önemi var yol ve viraj kabiliyetinin önemi var ama önemli olan viraja düzgün ve hızını ayarlıyarak girmek.Bunu herkes yapabilir korkulacak bişey yok bunda,heleki öğrendinmi hep virajlı yollar arıyor insan

Motosikleti
    Var!!
    walla popcornu bilmem ama ben bws ile artık oyuncak gibi geliyo..Özelliklede lastikleri değiştirdikten sonra canavar oldu..Abartısız orta ayakğın köşesi zımpara oldu diyebilirm.1 veya 2 kişi farketmiyo..bws lerin dengesi öbür motorlara göre daha iyi bence...diğer scooterlarada bindim hiçbir o kadar dengeli gelmedii..
    Я £ ﮎ ﮎ Λ ∑

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Yatırma konusunu bir aralar kafaya oldukça dolamıştım. Diğer motorcu arkadaşlar gelip gidip benim arka lastiğe bakıp ne kadar "yatamadığım" üzerine yorumlar yapıyorlardı. Ben de buna baya içerliyordum. Ama artık fazla takmıyorum.

Kardeşim ben yatamıyorum. Korkuyorum. Ona göre virajlara diğerlerinden daha yavaş giriyorum, ama daha fazla yatmam gerektiğinde de rezervde yatacak fazladan açım bana kalıyor. Ve bunun artık utanılacak birşey olmadığını kendi kendime anlatabildim... Oh be..!
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    bak serhat bende hussar 125 var motor gayette iyi yatıyor.soracaksın nasıl yatırıyosun?her motorun bir yatma kapasitesi vardır..bu hangi motor olursa olsun...mesele şu sen bu motorun yatış gücünü bulmak yani en son ne kadar yatabilir(tabi bunu sıfır asfaltta dene taş olmasın en ufak bile)bunun yatışını arttırabilirsin buda lastikle ilgilidir lastiğin kaliteli olursa yanakları güsel,dişleri,iyi olursa daha rahat ve güvenli yatarsın ama içinde zerre korku olmasın,kendi güven yatabildiğin kadar yat,baktın dengen bozuluyo,kes gazını,direksiyonu sabit tut,ve dur...veya düzelerek yola devam et...ama yatışın kalitesi ilk önce lastikte sonra sende biter...çünkü motosiklette kaporta-şase-denge sensin...yani motorun beyni sensin...hadi başarılar
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artik kymco yu yatirirsin scooter yerine bir kez daha hayirli olsun
    Teşekkür ederim Sedat..

Alıntı gezgin290 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak serhat bende hussar 125 var motor gayette iyi yatıyor.soracaksın nasıl yatırıyosun?her motorun bir yatma kapasitesi vardır..bu hangi motor olursa olsun...mesele şu sen bu motorun yatış gücünü bulmak yani en son ne kadar yatabilir(tabi bunu sıfır asfaltta dene taş olmasın en ufak bile)bunun yatışını arttırabilirsin buda lastikle ilgilidir lastiğin kaliteli olursa yanakları güsel,dişleri,iyi olursa daha rahat ve güvenli yatarsın ama içinde zerre korku olmasın,kendi güven yatabildiğin kadar yat,baktın dengen bozuluyo,kes gazını,direksiyonu sabit tut,ve dur...veya düzelerek yola devam et...ama yatışın kalitesi ilk önce lastikte sonra sende biter...çünkü motosiklette kaporta-şase-denge sensin...yani motorun beyni sensin...hadi başarılar
    Ben son zamanlarda ciddi anlamda yatmaya başlamıştım Popcornla.
    Özellikle 2 kişiyken süper yatıyordum..
    Sonra bi aralarda drift manyağı olmuştum.
    Arka tekeri kilitleyip öyle dönüyordum ...
    Ama artık kurtuldum o sorunlu dökük Popcorn'dan..

***EDIT***
    Mesajı çok geç gördüm..
    Hortlama degildir..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    merhaba kardes motor sorunlumu yatmıyor yoksa normal kapasıtesıne bılemı sen yatıramıyorsun anlamadım 60.70 dereceye kadar tr kosullarımda yatar normalı ama senın motorun yururunde sorun varsa dengesızlık olur sorunu kendınde veya motorda cozmeye calıs netıcede motoru anı manevralarda yatırman gerekebılır yatmadan vırajı nasıl alacaksın bır sorunla karsılastıgında ve bır cok etken var motorun guzel yatarak vıraj almasında bırde tanıtım vıdeolarında genelde yumusak guzel lastık kullanırlar mootorda baya yatar ama fabrıka cıkısı sert uzun omurlu lastık takar fırmalar aklında olsun

arkadaşlar ben 16 yaşında yeni bir üyeyim.Ben de YBR 125 var. bende önceden kanuni hussar 125 vardı.ben bunla yatarken arka lastiğin kaydığını hissettim ve motoru yatırma fobisi oluştu.ara sıra yatırıyorum ama korkuyorum.bana bu korkumun yenilmesinde yardımcı olun,bir de ben bu makinayı ne kadar yatırabilirim.yaklaşık 9 yıl dan beri motor kullanıyorum.tecrübem var ama korkumu yenemedim.bu makina ne kadar yatar.lütfen yardımcı olun...

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı 17metin93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 16 yaşında yeni bir üyeyim.Ben de YBR 125 var. bende önceden kanuni hussar 125 vardı.ben bunla yatarken arka lastiğin kaydığını hissettim ve motoru yatırma fobisi oluştu.ara sıra yatırıyorum ama korkuyorum.bana bu korkumun yenilmesinde yardımcı olun,bir de ben bu makinayı ne kadar yatırabilirim.yaklaşık 9 yıl dan beri motor kullanıyorum.tecrübem var ama korkumu yenemedim.bu makina ne kadar yatar.lütfen yardımcı olun...
    yatırmanın da bi kaidesi var bende bilmediğim zaman senin gibi korkuyordum motoru yatırırken çenen düz giderken nasıl ki yere paralel se ne kadar yatırırsan yatır çenen yere paralel olursa denge sağlanır yani sağa dönerken kafanı sola doğrult çenen aşşağı baksın ve kalçan yattığın yerin ters istikametine güç verirse olduğun yerde saatlerce fır fır dönebilirsin bile
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende zat 150 var... lastikler DUNLOP marka... virajlara çok iyi giriyor,ama lastiklerin sıcak olması yatarken çok daha iyi...

süratin iyi ve dengeliyse,yol şartları uygunsa (taş,mıcır,kum ve toprak artıkları,yağ,su,rüzgar,vb... yoksa),güvenlik ekipmanların tamsa,olabildiğince hatta mümkünse TRAFİĞE KAPALI ALAN'larda deneyerek başlayabilirsin...

en ufak bir aksilik ağır sonuçlar doğurabilir...

(bu gün müşterim anlattı; oğlu motordan düşmüş yazlıkta,sürüklenmiş... sürüklenirken yerde cam ve kum birikintileri varmış. dizi,baldırı,sırtı ve dirsekleri kesik içindeymiş... kumlarda kesiklerin içine girmiş.... baya bi zor temizlemişler... ''çok acı veren bir kazaydı...'' dedi müşterim!!!)

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-25
    bende cup var olabildiğince yatıyorum lastikler uygun değil ama sonuna kadar yatıyorum ayaklığın yere değmesinde 5-8 cm felan kalıyor

scooter ile yatarsın ama biryere kadar kendin dedin biryerekadar yatarsın sonra arkası kopmaya başlar gerisinde yapman gereken bişey yok fazla yatarsan veya dengesiz bir hareket yaparsan düşersin

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Kendi motorumla yatamadığım kadar activa ile yatabiliyor, orta sehbayı yere sürtüyorum, ama sadece sola:( sağa neden hiçbir motorla yatamıyorum? Çünki 2 kere sağa yattım birisi virajda oldu sağ dizimde izleri var:(
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    Artık Yok...
    sen orjinal üstündeki muşamba çin malı lastiklerle düz yolda gittiğine dua et motorun yatma yatırma olayı tecrübeyle ve motorun tekerlekleriyle orantılıdır motorun tekerleği kolu bırakmadıkça yoldan kopmadıkça ki zamp gibi yola yapışan tekerler var yatarsın arkadaşım ama dediğim gibi iş tekerde biter gidip alırsan scooter için sport tekerlekler var tanesi 300 milyona niye yatmasın yatar 600 milyona alırsın bir çift teker yatar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)