Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter nasıl yatırılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı Erkut C. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar benim uyguladığımı yöntemler:
    1- http://donald.hypermart.net/Teori/3K...ONMESANATI.htm
    önce yukarıdaki link gidip bir okuyun derim.

2- Sonra da lastikleri tavsiye edilenden (32) biraz daha fazla hava basın (48) çok daha rahat ve kontrollü yattığını göreceksiniz.
    Abiii!!!
    Çoooook teşekkürler yaaa... Donald Duck'ın bilgilerini ara ara bulamamıştım..
    Sayende buldum...

Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Runner 200 ile yatmayı hep istemişimdir.
    Böyle yani
    Güzell resimmiş beaa..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    runner 200 le yatmıcan da neyle yatcan....bu arada.. youtube de bı vıdeo gordum adam honda 1800 goldwing ıle vırajlara gırıyor cok superr bı vıdeo lınkını bulamaya calısıcam....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bende hondamkinetix style war çok güzel yatırıorumm ama ama resimdeki kdr değil çok güzelllll

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    selamlar. hani diyorsunuz ya "belli bir derece yatırınca motorun dengesi bozuluyor, daha fazla yatmıyor" diye, işte sizin motorunuzun yatma limiti de odur zaten. daha fazla yatıramazsınız.

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Runner 200 ile yatmayı hep istemişimdir.
    Böyle yani
    normalde scooter pek sevmem de yamaha bws ile gilera runner çok hoşuma gider ne bilim ikisinin de diğerlerinden farklı stilleri farklı görünüşleri var benim gözümde
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

Motosikleti
    as t1
    scooter nakadar yatırılır bilmem ama asya t1 in üstünde çok güzel yatılıyor:
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    bu tip motorlarda yatırmaya benim fistan yemez!!!
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

Motosikleti
    Mobilet 52cc
    yamahanın bws 100. modeli var o yatırılıyor ve 2 kişi binerek icab edilen hareketleri yaparak ön tekeri kaldırıyorlar giderken...saygılar
    [COLOR="Pink"]63AH057[/COLOR] [COLOR="Magenta"]Modifiye [/COLOR][COLOR="Plum"]Bizim [/COLOR][COLOR="Red"]İşimiz[/COLOR]

Motosikleti
    salcano 125 mt
    Bende Salcano 125 Var Temiz Bir Yolda Viraja Hizli Girdim Istemedende Olsa Yatirdim Ama Yusuf Yusuf Scootuerda Sakat Bence

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    serhatcığım bence yatmaaaaaaaaaaaa.
    çünkü küçük tekerle büyük risk.zaten yatman için biraz hız yapman lazım.
    en iyisi boşver yatma.
    tam yatarsın

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı G-Strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatabilen scooterlar benim bildigim: (istenirse resim eklerim)
    Burgman 650
    Nexus 500
    Gilera GP 800
    Ve belki bir kac model daha (fazla degil) motosikletlere yakin yatma acisi sunabiliyor.

Bir de Yamaha Tmax var... İzmir'de hastası bir arkadaşım var. Çok nefis yatıyor gerçekten..

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serhatcığım bence yatmaaaaaaaaaaaa.
    çünkü küçük tekerle büyük risk.zaten yatman için biraz hız yapman lazım.
    en iyisi boşver yatma.
    tam yatarsın
    Ne yatması be abicim..
    Motoru sattık yahu..
    Yoksa çok deli yatıyorum..

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Hortlatmak gibi olucak ama yeni konu açmayı gereksiz gördüm.Bu gün ehliyet sınavına antrenman olsun, motora alışalım diye arkadaşla güzergaha gittik.Çinli bi scooter Modeli Rally 150 markasını göremedim.İçine göçük çift farlı bi motosiklet.Neyse güç bela çalıştırdık motor tiril tiril titriyo.Neyse biraz sürdüm zaten iyice bastığım halde çok yavaş neyse geriye dönecektim iyice yavaşladım tam dik vaziyette dönerken önden kaymaya başladı bu motorlar bu kadar mı dandik yahu?Arkadaşım bws ye binmiş onda böyle bişey yok diyo.O da aynı şekilde kaydırdı üstelik.Bu dandiklik o motora mı has arkadaşlar yoksa bütün çinli scooterlar mı böyle?Çok tehlikeli yahu

Motosikleti
    as t1
    gökhan kardeşim her motor yatacak diye bişey yok yatırmak okadar iyi bişey değil kullandığınız motoru tanımanız yeterli olacaktır kanımca yabancılık çektiğiniz için bu motor ile nasıl güvenli şekilde döneceğinizi hesaplayamamışsınızdır kullandığınız yolun durumuna göre değişir kum çakıl varsa yolda çok kayar birde her motorun yapısı farklıdır olayın çin motoruyla pek alakası olduğunu sanmıyorum şimdi diyeceksiniz bu çocuk çinli kullanıyor diye çinliyi savunuyor diyeceksiniz çinliyi falan savunmuyorum ama kullandığımız motoru nekadar tanırsak yolşartlarını nekadar iyi bilirsek daha güvenli bir şekilde döneceğimize inanıyorum.saygılar
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökhan kardeşim her motor yatacak diye bişey yok yatırmak okadar iyi bişey değil kullandığınız motoru tanımanız yeterli olacaktır kanımca yabancılık çektiğiniz için bu motor ile nasıl güvenli şekilde döneceğinizi hesaplayamamışsınızdır kullandığınız yolun durumuna göre değişir kum çakıl varsa yolda çok kayar birde her motorun yapısı farklıdır olayın çin motoruyla pek alakası olduğunu sanmıyorum şimdi diyeceksiniz bu çocuk çinli kullanıyor diye çinliyi savunuyor diyeceksiniz çinliyi falan savunmuyorum ama kullandığımız motoru nekadar tanırsak yolşartlarını nekadar iyi bilirsek daha güvenli bir şekilde döneceğimize inanıyorum.saygılar
    okay kardeşim güzel anlatmış
    motosikleti yatırmak, yatırabilmek çoğu zaman hayat kurtarır..
    scooterlar yatabilir, hemde çok rahat ve güvenli bir şekilde
    önemli olan unsurlar dahilinde tabi
    çinli olmak tan ziyade, amortisörleri sağlıklı çalışan, lastikleri iyi olan bir motor ve düzgün yol şartları dahilinde resimlerdeki gibi motorunuzu yatırabilirsiniz..
    en yakın örneğini bu hafta sonu bizzat mt kahvaltı buluşmasında mondialle ayaklığı yere sürtene kadar yatarak bizzat verdim..
    önemli olan ve bi çoğumuzda eksik olan sadece cesaret..
    unutmayalımki yapılan bir çok testte motosikletini 25 derece yatırabilen biri 3 saatlik eğitim sonrasında 45 dereceye kadar ilerleyebililiyor..
    bu kadar kısa bir eğitimle yapılabiliyorsa
    eksik olan tek şey cesaret..
    GKN MOTORS

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tam bunu merak etmiştim.Cevabınız için teşekkürler.Zaten çinli motorlardan da sevdiğim markalar var regal raptor gibi.
    Herhalde beni yanlış anladınız motor tam dik vaziyette dönmüştüm yolda temiz ve kuruydu.Demekki o motorda bi sorun varmış.İnşallah o motorla yapmazlar sınavı. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhat, burada kim ne yazarsa yazsın, kim ne derse desin. Benim sana tavsiyem popcorn'u yatırmaya kalkışma...
    Popcorn bu tür manevralar için uygun değil. Kendini yerde bulursun...
    Hemşehrim haklı
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    ben scooter de ilk defa yaptımm tam 4 li yol vardı benımde çapraz donmem lazımdı motora gaz verdım yan ayakcık yukarıda ama bır surtuyor yere inanamadım sonradan alısa alısa yapmaya basladım yazları cok zor oluyor asfalt erıyor teker kayıyor kımsenın yapmasını istemem hele scooterlarda ....

Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    serhat balatalarımı sıyırdın olm. popcorn hayatımda gördüğüm en beceriksiz motor yatmayı bırak kalktığına dua et neyse sattın kurtuldun zaten
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı Sato8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serhat balatalarımı sıyırdın olm. popcorn hayatımda gördüğüm en beceriksiz motor yatmayı bırak kalktığına dua et neyse sattın kurtuldun zaten
    Ne satması lan? Duruyor anasını satiyim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)