Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask'da takıyordu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Arkadaşlar son bir kaç gündür gazetelerde motosiklet kazalarından ölenlerin haberleri hiç dikkatinizi çektimi ? Genelde şu tarz bir cümle var: "Kaskda takıyordu" insanlara bikaç şeyi öğrettik ama bazı eksiklikler var sanırım. Kaskın önemini aşıladık ama sadece kask yeterlimi değil şimdi sıra bunu aşılamakda ! Bu cümle beni çok sinir etmeye basladı gazetelerde sanırsın sadece kask takınca kazada hayatımız kurtulucak ! Diğer koruma kıyafetlerinin önemini aşılamak lazım artık kask bilinci oturdu gibi basında olan etkilere göre !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Çok kişiye kazandıramadık hala bence.. Çok fazla bi artış yok, 10 kişiden 6 sı yine kasksız.. Kaskla bitmiyor ki bu iş ?
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    nerede bizde o bilinç!!!Adam daha dün SS bir makinaya şortla binmiş ama montunu da giymiş bakına bakına geziyordu.Çok komik ve vahim bir durum.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    kask takıyolar ama 10 ytl lik kask kendini bile korumaz sadece görüntü olsun ve polis çevirmesin diye uyduruktan bi kask takıyolar.ben 200 ytl verdim.çoğu kişiye söyleyince yuhh bi kask a bu para verilirmi diyen angutlar var.eee gelde bunlara korumanın faydasını anlat
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Kask + Mont + dizlik + eldiven + sırtlık + bot + ... Terminatör gibi olduk. Rüzgar tutkusu filan kalmadı. Heryerimiz yalıtım malzemesiyle kaplanmış gibi.

Tehlikeli olabilir ama çoğu zaman özellikle şehiriçi sadece kask takıyorum. Yani yaz sıcağında mont eldiven dizlik taksam motordan hiç zevk almıyorum. Sıcaktan işkence çekiyorum. Nerde kalıyor motor zevki tutkusu.

Bence kurallara uymayı öğretelim herkese. Kimse düşmesin...
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    metro markette kask 20 ytl di elime aldım ben hayatımda bu kadar adi bi plastik görmedim abi kaskın ve korumalıkların tam takır olacak ama buna uyanlar %30 falan acıkcası bende motora binerken sadece kask takıorum korumalıklara param yok birasda paraya bakıo bu işler

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Kuralları ögretmek tabiki bir artı fakat olaylar herzaman bizim kontrolümüzde gerçekleşmiyor. Dikkatsiz araç sürücüsünün hatalarının faturasınıda bazen motorcular ödemek zorunda kalıyor bunun için herzaman full koruma şart.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask + Mont + dizlik + eldiven + sırtlık + bot + ... Terminatör gibi olduk. Rüzgar tutkusu filan kalmadı. Heryerimiz yalıtım malzemesiyle kaplanmış gibi.

Tehlikeli olabilir ama çoğu zaman özellikle şehiriçi sadece kask takıyorum. Yani yaz sıcağında mont eldiven dizlik taksam motordan hiç zevk almıyorum. Sıcaktan işkence çekiyorum. Nerde kalıyor motor zevki tutkusu.

Kimse düşmesin diye birşey yok.Ben de yazın sıcağında tam koruma kullanıyorum.Hatta arkadaşım çoğunu yurtdışından yeni getirdi.''Sen bu korumaları aldın ama sanki motorun 1000 lik'' demişti.Ne gülmüştük kulakları çınlasın.Evet koruma da bazı durumlarda yetersiz kalıyor bunu çok gördüm ama hepimiz zaten en başından riski kabul edip iki tekere terfi ettik.Bari tedbiri alalım,takdir ALLAH'tan.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuralları ögretmek tabiki bir + fakat olaylar herzaman bizim kontrolümüzde gerçekleşmiyor. Dikkatsiz araç sürücüsünün hatalarının faturasınıda bazen motorcular ödemek zorunda kalıyor bunun için herzaman full koruma şart.
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse düşmesin diye birşey yok.Ben de yazın sıcağında tam koruma kullanıyorum.Hatta arkadaşım çoğunu yurtdışından yeni getirdi.''Sen bu korumaları aldın ama sanki motorun 1000 lik'' demişti.Ne gülmüştük kulakları çınlasın.Evet koruma da bazı durumlarda yetersiz kalıyor bunu çok gördüm ama hepimiz zaten en başından riski kabul edip iki tekere terfi ettik.Bari tedbiri alalım,takdir ALLAH'tan.
    Evet ben de aksini söylemiyorum ama dediğim gibi terminatör gibi olduk çıktık. Rüzgar gelmiyor... İtalyada scooter süren bayanlar var sadece kask takıyorlar mesela. İş elbiseleriyle biniyorlar. Çünkü motosiklete saygı var. Yani kaza riskini azaltmışlar. Bizim ülkede kaza riski çok fazla olduğundan korumaları abartmak zorunda kalıyoruz.

Saygılar...

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    doğan gördünmü hafif gazlayıp kacıcan kartal gördünmü marangozcu arabası genelde direk kacıcan murat131 de ise allah a emanet ben bu kuralı uyguluorum genelde bu tip arabalar sıkıstırıo mahalle pi..leri sinirim bozuldu lan =)

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Kaskta takıyordu kadar saçma bir laf olamaz. Araba kaza yaptı, xxx öldü, kemer'de takıyordu, hemde arabada hava yastığı vardı! - demek gibi bir şey bu!!!

Önemli olan kaza yapmamak, doğru ve dikkatli kullanmak. Herhangi bir kaza olduğunda da sizi koruyabilecek maksimum önlemi almak gerekli, olabilecek bir hasarı en aza indirgemek için.

İsterseniz robocop gibi dolaşın, ister terminatör, ister motosiklet kullanın, ister araba, ister bisiklet, ister uçak, ölüm riski her zaman mevcut.

Kaskı var ama 300km/h ile otoyolda bastıktan sonra beni ilgilendirmiyor kaskı takıp takmadığı. Hani derler ya, aç insana balık verme balık tutmayı öğret, bu doğrultuda yönlendirmek lazım insanları bence.
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Shadow.Man
    Kaskta takıyordu kadar saçma bir laf olamaz. Araba kaza yaptı, xxx öldü, kemer'de takıyordu, hemde arabada hava yastığı vardı! - demek gibi bir şey bu!!!
    Süper açıklamış olayı

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Ylmzzz haklısın rüzgara karşı sürmek ve onu hissetmek çok güzel ama en çok motor kazası da Yunanistan ve ardından İtalya'da oluyor.Fakat şu da bir gerçek ki;o ülkeler bizden daha bilinçli.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al benden de o kadar , ter içinde kalsamda tüm korumaları eksiksiz takıyorum , ve herkesede tavsiye ederim
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    bu "kask da takıyordu" ifadesi aslında birçok yönden motorcuların imajına zarar veren bir ifade.
    bunun altında şöyle bir anlam da var. "kask da takıyordu, buna rağmen çok ciddi yaralandı/hayatını kaybetti. motora korumalı da binseniz, yaralanırsınız!"
    bence haberi yazan kişinin tam olarak söylemeye çalıştığı bu.
    çünkü, hala basında motosiklet ile ilgili haberler, kötü birşey olduğunun üstü çizilerek yayınlanıyor. ne yazık ki bizim basınımızda motosiklet haberleri bu şekilde prim yapıyor.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    VFR 800

Arabada kaporta var, ama motorda kaporta direkt olarak biziz.
    kaportayı tam mümkün olduğunca korumak üzerimize düşen 1.görev.
    kurallara - tam korumalı olarak - önce biz uysak nasıl olur arkadaşım
    Allahım hepimize tekerimizi hep düz bastırsın.

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kişiye kazandıramadık hala bence.. Çok fazla bi artış yok, 10 kişiden 6 sı yine kasksız.. Kaskla bitmiyor ki bu iş ?
    tuğba ablama katılıyorum..
    bence de hala çoğu kullanıcı kask takmıyor..
    araba da emniyet kemeri ne ise, motosiklette de kask odur.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Cyber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada kaporta var, ama motorda kaporta direkt olarak biziz.
    kaportayı tam mümkün olduğunca korumak üzerimize düşen 1.görev.
    kurallara - tam korumalı olarak - önce biz uysak nasıl olur arkadaşım
    Allahım hepimize tekerimizi hep düz bastırsın.
    Kurallar belli fakat burada yazanların çoğu bile tam koruma binmiyordur. Yani kısa mesafede mont giymeyen, kask takmayan fakat bilinçli motorcuyum diye buraya yazanlar var. Siz hiç mi montsuz sürmediniz mesela.

Ben sadece gerçeklerimi söyledim. Mont şehiriçinde genelde giymiyorum. Giyiyorum diyip sallamıyorum. Yanlış anlaşılmasın yani

Motosikleti
    VFR 800
    ...Siz hiç mi montsuz sürmediniz mesela.

Ben sadece gerçeklerimi söyledim. Mont şehiriçinde genelde giymiyorum. Giyiyorum diyip sallamıyorum. Yanlış anlaşılmasın yani
    Evet , hiç montsuz & kasksız kullanmadım dostum

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Cyber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet , hiç montsuz & kasksız kullanmadım dostum
    Bravo vallahi. Yani en tecrübeli insanlar bile kısa da olsa kasksız montsuz sürmüştür. İstanbul'da olsam takip edip yakalamak isterdim (şaka)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)