Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sız ne dersınız??

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar ben kendımce bısey dusundum benım calıstığım yer tam cadde ustu ve cok ıslek bı yol gecen motorlara dıkkat edıyorum coğunda kask yok(korumayı zaten saymıyorum) ve bıcoğuda daha cocuk denılecek yasta motor kullanıyolar her ıl grubunun lıderı,baskanı,şefı,moderatoru,vsvsvsv yanı aralarında bır kısıyı secsınler emnıyet mudurluğune bır dılekca yazılsa ve su kontroller sıkastırılsa nasıl olur bu benım sahsı dusuncem hem kendımız hemde onlar ıcın kısaca motor kulturu ıcın....yorumlarınızı beklıyorum olumlu veya olumsuz saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    mutlaka faydası olacaktır.motor kullanıcalarının korumalı bır sekilde seyır etmesı en guzelı.kazalarda korumasız olan sürücü ya ölüyor yada sakat kalıyor.bu durum ailelerimizide etkiliyor.bak işte ölmüş bak kolu kopmuş felan ...allah korusun..bence en önemli konu şudur....korumaları takmak değil,,korumaların tam korumalı olması ..yani kalıtelı olması gereklı...kask takarsın 20 ytl.sadece polısten ve ruzgardan korur.yanı kendımızı kandırır ,bızı sevenlerı uzebılırız...bence ucuz korumaların yurt dışından girişini yasaklamalırı gerekır..asıl bu konuya deyınmek gerek..yanı kalıtesız malların girişini engellemek için neler yapabiliriz acaba ..???
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Tamam denetlemeler artsın tabi buna bir diyecek yok ama bence bu sitede kakssız korumasız cıkan arkadas oldugunu sanmıyorum cunku cogu kulturlu insanlar.
    Diğer mahalle arasındaki yiyecek tasıyan kuryelere gelınce denetleme artsada onlara işlemez!malum kısa mesafe ve semtteki tüm insanlar birbirini tanıyor!Anladınız siz onu!!!
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

evet bende aynı dertten yakınıyorum ne zaman motora bınsem ailem ıste bak kaza oluyo motorcular oluyo falan dıye moralımı bozuyolar bence cok onemlı bı konu bız MTolarak bunu emnıyet mudurluğune bı yazı ıle bıldırırsen ehlıyetsız ve kasksız olan suruculer gereken cezaya carptırılır...yalnıs anlasılmasın benım kastım burda onların ceza yemesı değıl caydırıcı bı unsur halıne gelmesı ve motorcu arkadaslarımızın kardeslerımızın daha bılınclı bı sekılde motor kullanmaları kendı hayatları ıcın ve bızım aılelerımızle sureklı sorun yasamamamız ıcın bı cozum yolunun ılk metrelerı olarak goruyorum dıyer arkadaslarımında bu konuda yorumlarını alarak moderator yada lıder arkadaslarımız emnıyete veya valılığe artık hangısıne topluca karak verırız bı yazı gondermemız bızım ıcınde motorcu arkadaslar ıcınde ıyı olabıleceğı kanatındayım..saygılar

Alıntı neveragain34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam denetlemeler artsın tabi buna bir diyecek yok ama bence bu sitede kakssız korumasız cıkan arkadas oldugunu sanmıyorum cunku cogu kulturlu insanlar.
    Diğer mahalle arasındaki yiyecek tasıyan kuryelere gelınce denetleme artsada onlara işlemez!malum kısa mesafe ve semtteki tüm insanlar birbirini tanıyor!Anladınız siz onu!!!
    arkadasım ben zaten bu sıtedekı motorcu arkadaslara bısey demıyorum motor kulturunun genelını konusuyorum bızım burda 1000tanemızın yada 10000tanemızın kasklı korumalı gezmesı dıyerlerının de korumalı gezdıını kanıtlamaz ben hem bızım ıcın de ıyı olur motorcular soyledır boyledır ımajını en azından sıte olarak turkıye genelındekı tum emnıyet mudurluklerıne bu sekılde bı yazı gonderırsek bu yazılar bı sekılde yerını bulur dıye dusunuyorum..

Arkadaşlar tartışmaya gerek yok ; aramızda da çok fazla çürük elma var.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    dogal seleksiyona karismayin!!!

Motosikleti
    aprilia leo 150
    onu bırakın motorize trafik polisleri antalyada kasketle dolaşıyorlar (ağırlıklı olarak yazın)...ama kask takmadığınız taktirde cezanızı hemen keserler...sanırım onlar efsunlu yada çok sağlam kafa yapısına sahipler...

Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogal seleksiyona karismayin!!!

bence karısmamız gerekır en azından bız motorcuysak motor kullanıcısı ve BILINCLI motor kullanıcısıysak karısmak gerek cunku o kısıler bı kaza yaptıkların su motor denmıyo MOTORCULAR denılıyo.. buda bızı kotulemek ve zan altına sokmaya yetıyo....

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı bikerboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence karısmamız gerekır en azından bız motorcuysak motor kullanıcısı ve BILINCLI motor kullanıcısıysak karısmak gerek cunku o kısıler bı kaza yaptıkların su motor denmıyo MOTORCULAR denılıyo.. buda bızı kotulemek ve zan altına sokmaya yetıyo....
    sen korumalarini ve kaskini takarak zaten farkli bir motosikletli sinifina giriyorsun. bu sana yetsin derim.

kaskin ne kadar önemli oldugunu anlayamayacak kadar aptal olan insanin en yakin duvarda ölmesi emin ol senin trafikteki emniyetin acisindan en hayirlisi olacaktir...

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Kask kullanmamak intihar etmek gibi birşey...

Kimileri kendilerini caddelerde göstermek için kask takmıyor ya bunu da anlayamıyorum...

Cahilikten başka birşey değil!
    "Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"

Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen korumalarini ve kaskini takarak zaten farkli bir motosikletli sinifina giriyorsun. bu sana yetsin derim.

kaskin ne kadar önemli oldugunu anlayamayacak kadar aptal olan insanin en yakin duvarda ölmesi emin ol senin trafikteki emniyetin acisindan en hayirlisi olacaktir...
    evet kaskımı basımdan cıkartmıyorum ama o bahsettığınız motorcuların duvara arabaya kamyona otobuse vs.vs.vs carpıp hayatını kaybetmesı aılelerımıze bızımde bırgun oyle bır kaza gecırıp oluceğımız yada sakat kalıcağımız ızlenımını yaratıyo ve her motora bınısımızde laf kalabalığı oluyo ve nesemızı bozuyo tamam sen anlarsın ben anlarım o anlar bu anlar su anlar ama anne babaya bunu anlatamıyosun onlarıda bızıde bı keseye koyuverıyolar ve buda bızım gıbılerı (en azından benı) rahatsız edıyo...

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    evet bende aynı dertten yakınıyorum ne zaman motora bınsem ailem ıste bak kaza oluyo motorcular oluyo falan dıye moralımı bozuyolar bence cok onemlı bı konu bız MTolarak bunu emnıyet mudurluğune bı yazı ıle bıldırırsen ehlıyetsız ve kasksız olan suruculer gereken cezaya carptırılır...yalnıs anlasılmasın benım kastım burda onların ceza yemesı değıl caydırıcı bı unsur halıne gelmesı ve motorcu arkadaslarımızın kardeslerımızın daha bılınclı bı sekılde motor kullanmaları kendı hayatları ıcın ve bızım aılelerımızle sureklı sorun yasamamamız ıcın bı cozum yolunun ılk metrelerı olarak goruyorum dıyer arkadaslarımında bu konuda yorumlarını alarak moderator yada lıder arkadaslarımız emnıyete veya valılığe artık hangısıne topluca karak verırız bı yazı gondermemız bızım ıcınde motorcu arkadaslar ıcınde ıyı olabıleceğı kanatındayım..saygılar

arkadasım ben zaten bu sıtedekı motorcu arkadaslara bısey demıyorum motor kulturunun genelını konusuyorum bızım burda 1000tanemızın yada 10000tanemızın kasklı korumalı gezmesı dıyerlerının de korumalı gezdıını kanıtlamaz ben hem bızım ıcın de ıyı olur motorcular soyledır boyledır ımajını en azından sıte olarak turkıye genelındekı tum emnıyet mudurluklerıne bu sekılde bı yazı gonderırsek bu yazılar bı sekılde yerını bulur dıye dusunuyorum..
    Keşke! sana katılıyorum soyledıklerınde haklısın ama sorun burda yine uyan sen ben olacagız:(( mahalle arasındaki kurye arkadaslar yine aynı sekilde dolaşacak meslela şirket kuryeleri oyle degil dikkat ediyorum hepsi adam gibi tam teşekkullu kullanıyor motoru.

eger sen bir yazı hazırlarsan ben MT üyesi olarak altına imza atmaya hazırım
    inşallah başarılı olur
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

ben hazırlamıyorum ama herkes hazırlasın bı yazı koysun foruma oylama yapalım en guzelını gonderelım butun sehırler aynı yazıyı verırler guzel ve anlamlı olur en azından sıte olarak bızım yararımıza olur dıye dusunuyorum ve tabıkı dıyer motorcu arkadasların..

demek dıyer arkadasların bı dusuncesı yok bu konuda susmak susmak ne kadar cozum acaba..... 85goruntuleme 12cevap

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    yaaaaahu becne çok gereksiz bi konu her koyun kendi bacağından asılır kasksız korumasız çıkanlarda kendi bacaklarından asılacaklar... kendini düşünmeyenleri ben hiiiiiiiiiiç düşünmem

kazasız bol sürüşler...

85görüntüleme 12cevabın mantıklı açıklaması : görüntüleyenlerin bir çoğunun üye olmamasıdır, eminim görüntüleyen 10 üyeden 8i yorum yazmıştır...

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı neveragain34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki çoğu kask koruma v.s... kullanıyodur ama sorsak a2 ehliyeti yoktur.
    böyle insanlarıda unutmamalı.onlara bir an evvel a2 ehliyetlerine kavuşmalarını
    diliyorum.kask,koruma kolay zaten.
    bu arada herkes yazdığıma alınmasın.onlar anladı kendilerini.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur

Alıntı motopirate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki çoğu kask koruma v.s... kullanıyodur ama sorsak a2 ehliyeti yoktur.
    böyle insanlarıda unutmamalı.onlara bir an evvel a2 ehliyetlerine kavuşmalarını
    diliyorum.kask,koruma kolay zaten.
    bu arada herkes yazdığıma alınmasın.onlar anladı kendilerini.
    zaten benım demek ıstedığımde bı nevı bu bılınclı olmadıkları ıcın baslarına kotu seyler gelıyo bu sefer faturası bızede kesılıyo...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    zaten benım demek ıstedığımde bı nevı bu bılınclı olmadıkları ıcın baslarına kotu seyler gelıyo bu sefer faturası bızede kesılıyo...
    Sen honda ları sıkıştır sıkıştır....Sonra gel kask takmayanları asalım de....İyi valla.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    bikerboy kardesım guzel dıyosunda bız eskısehırde her kose basında yapılan cevırmelerden rahat rahat motora bınemıyoz sehır ıcınde..bıde dılekce verırsek antep'e cevırırler burayıda..racing kullanan kardesler saolsunlar sehır ıcını yarıs pıstıne cevırdıklerı we trafık subesıne her gece onlar hakkında en azından 10 tane sıkayet telefonu gıttıgı ıcın polıslerın motorlara ayrı bı gıcıklıgı war burda..bence eskısehır-MT bu tpoıgı dıkkate almasın

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ya haklısınız ama bence çözüm yolu bu degil.kask takma insanın içinde bilinç altında olması lazım.cezalarla falan bu iş olmaz.

Siz neden bahsediyorsunuz,o dediğinizi yaparsanız yandık ki ne yandık.2 yıldır motosiklete biniyorum ve bakkala bile tam koruma gidiyorum.Geçen sene 90 ile gidiyorum diye 100 küsür milyon ceza yedim.Ben cezayı yerken de yanımdan bir scuter'in tepesinde üç kişi geçti,ne kask ne koruma,bir motorda üç kişi.Bu ne dedim polise,cevap komedi.Onlar gariban dedi,senin kıyafet o biçim.
    İl grup liderlerine sesleniyorum.Hakiki motorcuları yakmak istemiyorsanız sakın polisi uyandırmayın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)