Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

oldukça yeniyim yardım pls???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yakında olacak. ama hala karar veremedim ;)
    selam arkadaşlar. son zamanlarda (aslında epeydir vardı) bi motosiklet merakı sardı beni. internetten araştırmaya başladım. bu hayalimi artık gerçeğe dönüştürmek istiyorum. sizden bana yardımcı olmanızı istediğim tecrübelerinize dayanarak (daha önce sadece bisiklet sürmüşlüğüm var ) birkaç konu var. öncelikle ehliyet işini falan bi şekilde hallederiz sanırım. onun nasıl alınacağını biliyorum. motosiklet seçimine gelince (birkaç site araştırdım) 125, 150, 250, 600, 1300 falan diye bişeylerden bahsediliyo. sanırım bunlar cc denilen şey (motor hacmi falan) bunlardan yeni başlayan ben için en uygun olanı hangisidir sizce. honda'nın sitesine bi gözattım mesela modellerin mantığı ne anlayamadım(touring? naked?). ben asvaltta kullanacağım, scooter olmayan bi model düşünüyorum. bi de diğer markaların yamaha, kawasaki falan otomobilde olduğu gibi sınıf falan ayrımı piyasada tutulma muhabbeti varmıdır?
    yardımcı olursanız sevinirim.

ekleme: bi de kanuni diye bişey buldum. bu nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    öyle bi soru sormuşsunki buna kim nasıl cevap verecek merak ediyorum
    en iyisi biraz daha araştır derim ben.kafanda markalar hakkında bir altyapı oluştur önce.japon malımı çinmi,alman mı taivan mı bunların kalite farklarını bir hesap et.
    tarza gelince: motorlar kullanım ve sürüş keyfine göre sınıflara ayrılır.
    mesela şehir içi kullanımda scooter yada naked.şehirler arasında touring yada cruiser gibi...
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 150 sym200 uygundur senın için
    Koşulların mükemmel olmasını beklersen hiçbir zaman harekete geçemezsin.

Motosikleti
    speed 150 naked
    tabiki otomobiller gibi motosikletlerinde piyasada pirim yapan daha çok kullanıcıya sahip olan modelleri mevcuttur.ne kadar bütçen var,sıfır mı satın almak istiyorsun yoksa ayırdığım bütçeyle 2.el iyi bir makine mi alayım diyorsun bunları belirtirsen sana yardımcı olmaya çalışırız....
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

Motosikleti
    bütçe olarak 3-5 milyar arası bişey ayırmayı düşünüyorum.
    ya beni msn'den aydınlatabilecek biri olursa sevinirim. zamanı müsait olan varsa yani.
    ookano@hotmail.com

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Arkadaşım öncelikle ne tarz bir motor istediğine kara vermelisin.Örneğin ben dış görünüş olarak cruiserlara hastaydım ve bir tane de aldım ama daha sonra bu tarzın bana uygun olmadığını farklı beklentilerim olduğunu gördüm.Tarzını belirledikten sonra 250cc"yi geçmeyen ve çin malı olmayan bir motosikletle bu işe başlamanı öneririm.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    speed 150 naked
    sıfır olarak honda cbf 150,cbr 125 yamaha ybr 125 ...2.el olarak hyosung gt 250 naked ve honda cbf 250 olabilir....
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Alıntı eradnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır olarak honda cbf 150,cbr 125 yamaha ybr 125 ...2.el olarak hyosung gt 250 naked ve honda cbf 250 olabilir....
    Hak veriyorum en idealleri bu motosikletler
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    VFR-800
    hangi şehirdensin? ve semtinide bildirirsen bi akşam, motorcu bi arkadaşla oturur konuşursun daha mantıklı tartışırsınız, şuan yeni oldugun için en basit açıklama bile kafanı karıştırır... (kanatimce)

bence en yukarıdaki mesajını düzenleyip nereden oldugunu da yaz, belki bi aktivite varsa pazar günü için davet de alırsın boylece bircok ikiteker sevdalısıylan çok güzel zaman gecirir bilgi alırsın saygıyla

Motosikleti
    kayseri. kayseri'de oturuyorum bu tarafa yolu düşen var mı?

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    Alıntı wxy2437 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet biraz uzakmış

motosiklette önemli olan biraz da ortam aslında...

servisinden tut da arkadaş ortamına, çevrendeki insanların bakış açısına kadar...

ama arkadaşın da dediği gibi en iyisi yüz yüze konuşmak...

kafanda şu soruları yanıtlamalısın. öncelikle şunu söyleyebilirim ki, acemiysen, kesinlikle 125-150 cc bi motor haricinde bişey düşünmemelisin. 2nci husus kavramalı bir motosiklet mi? yoksa vitesli mi? 3ncüsü tarzın ve 4 ncüsü maddi şartların.

benim tavsiyem seçeceğin motosiklet tipi her ne olursa olsun honda'dan şaşmaman. ben senin şu an geçtiğin aşamadayken ( yaklaşık 4 ay önceye tekabül ediyor ) biraz para baydım ve yamaha'nın güvenli sürüş kursuna gittim. şanslıydım çünkü çok şükür çalışıyoruz ve istanbul'dayım.. daha sonra kafamdaki motosiklet tipini belirledim. madem 125 cc olacaktı ve gezerken zevk almalıydım bu meretten. tipi olan bişey olsun istedim. ilk düşüncem ybr 125 idi ama cbr 125 i görür görmez aşık oldum. aradaki fiyat farkı olan 1000-1500 ytl yi çok da önemsemedim. şu anda çok memnunum. yarın ehliyet sınavına giriyorum. ekim'de ehliyet elimde olur sanırım. Diyeceksin ki cbr 125'e nasıl bu kadar çabuk karar verdin diye... tam 2 hafta aralıksız cbr 125 in forumunu okudum. işte olay zaten orda koptu...

her neyse.. çok konuştum...

not: eğer bu motosiklet sevdasına ciddi bir şekilde yaklaşacaksan, ki öyle yaklaşmalın zaten. düşündüğün motosikletin üzerine 700-800 ytl ilave etmelisin. full donanım şart...

sonuç olarak kalite, fiyat performans açısından önerebileceğim motosiklet honda cbf 150... başlangıç için ideal...
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    ben ce sen bir honda al ama 150 cc den yukarı olmasın başlangıç için idealdır.çünkü yüksek cc motorlar çok seri olduğu için senin için epeyi zor olur...
    facebook(Fazer Tutkunları)

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    3-5 milyara güzel bi motor alabilirsin.. ama bu kararı senin içine yatan bi motorda kullan... iyice araştır git yanına gör üstüne bin öyle al..tabi ilk önce ehliyeti halletmelisin.. gerçi kayseride motosikletlilere ehliyet sorarlarmı bilmiyorumda yinede önemlidir tabiki alman gerekir..ben memlekette milletin plakasız kullandığını gördüm motorları.. onasıl iş bende anlamadım tabi.. neyse.. ehliyetini alana kadarda güzel bi motor araştırırsın. bi karar verirsin verdiğin bu kararını gelip burdada danışabilirsin almadan önce.. sonra içine iyice sindikten sonra motorunu alırsın.. güle güle binersin... bence hiç motor tecrüben olmadığı için. ve vitesliyle başlamak istediğin için. honda cbf 150 ideal görüyorum.. aman sakın, Allah korusun ufak tefekte olsa kaza yapayım deme..tabi
    ki bu kaza geliyorum demez.. senin için ne kadar önemlidir bilmiyorumda yedek parçasıda baya pahalı oluyor.. oyüzden benim imkanlarım el vermediği için ucuz ve güzel bi motorla başladım..şuana kadarda gayet memnunum.. üstelik yedek parçasıda gayet ucuz..sana kolay gelsin derim.. iyi araştır..
    KIRMIZI BOĞA..

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    arkadaşımız öyle bir sormuşki, dünyanın gaz ve toz bulutu olduğu zamandan başlamak gerekiyor sanırım
    Arkadaş, öncelikle motoru ne için kullanacaksın bu önemli, çünki şimdilik pek ayırt edemediğin o modeller arası farklar bunun içindir.
    Sonra, ileride nasıl bir motor hayatı düşünüyorsun, nasıl gelişecek, ilarleyip, motoru bindiğin değil de yaşamının önemli bir kültürel parçası olacağını düşünmelisin.
    ardından hepimizin derdi bütçe1 tüm bu amaçlarına uyacak bütçe ve motor grubunu belirleyeceksin.
    Yani sorduğun soru çooookkk fazla cevaba gebe. Ben ce biraz araştır, daha bir fikir sahibi ol. o zaman doğru sorulara kavuşacaksın. Sana aramıza hoş geldin diyorum.
    Poturdak

Motosikleti
    VFR-800
    Alıntı wxy2437 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kkeşke aynı şehirde olsaydık , kaarar vermek çok zordur, başından gecen bilir, uykularınkacar, sabahlara kadar forumlarda yazılar okursun....

bence boşuna paranı sokaga atma 5 milyara 2. el saglam 4 teker üstü kapalı araba al ciddiyim bak sonra iki teker kanına girdimi bu illetden kurtulamıorsun

bende zamanında kucuk olsun ayagı yerden kessin diordum, fakat giitim 22 milyr bayılıp motor aldım, nerde kaldı bunun hesabı, ekonomikliği. insan tutamıo kendini, gel sözümü dinle baslamahiç bu işe

denizcimuzaffer çok dogru demişsin
    '' dünyanın gaz ve toz bulutu olduğu zamandan başlamak gerekiyor''
    bende bu yuzden yuzyuze konuşmsını mantıklı buldum zaten

HADİ KAYSERİLİ MT ÜYELERİ YARDIMCI OLUN TOPRAGINIZA, bi gezdirip, motor hakkında bildiklerinizi paylasın, saygılar

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Bende kayserıdeeeeeeeennnnnnnnnnnnnnnn HEMSOLAR Beklıyorum

godfatherr_@hotmail.com
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    umarım arkadaşımıza biraz yardımcı olabilmişizdir
    Bayaa bir hallettik sorunu gibi gibi
    Katılan arkadaşlar teşekkürler
    Poturdak

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    scooter istemiyorsan naked al.tam senin bütçene göre hem.honda cbf 150 al.memnuniyet garantisi normalde verirdim tabi ama şimdi nasıl bişey aradığını bilmiyorum.ama motor iyidir.ayrıca tarzların genel kullanım alanları da şöyle:

scooter : şehir içi
    naked : karışık
    cruiser : şehir dışı
    touring : şehir dışı uzun yol
    racing : hız-yarış

dediğim gibi bunlar genelleme.her tipi her yerde kullanabilirsiniz.ama tabi kendi yerinde daha rahat eder.tabi siz de.

cbf 150'de ciddiyim ayrıca.isterseniz yorumları okuyun.

Motosikleti

teşekkürler

arkadaşlar aydınlatıcı bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
    kafamda birşeyler oluşmaya başladı şimdiden.

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    slm, seni msn'e ekledim. istediğin herşeyi sorabilirsin.
    canım sıkılıyo zaten, yardımcı olucam
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)