Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beşli evrak nedir ? Problem çözüldü!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Sınavları bir bir geçtim sertifikam gelecek fakat bir beşli evrak problemi ile karşılaştım.Gayrettepeden trafikten alınacakmış.Kursyeri ücret karşılığında biz hazırlarız diyor.İlkkonuşmada bu yoktu.Herneyse bizde doldurabilirmişiz sanırım..Bu konuda bilgisi olan beri gelsin...
    Sorum bu evrak nereden alınır, ücret karşılığımıdır ne yazar nasıl doldurulur.Kimin sorumluluğundadır.Biz doldurabilirmiyiz.(bir ara gerek yok gibi bir şey duydum kafam karıştı)
    Haydi arkadaşlar bilgilerinize sağlık...

Not:Bu arada ehliyet ile ilgili başka bir başlığa yazmıştım fakat oradan yanıt gelmeyince yeni topic oluşturdum kusura bakmayın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Selmm, önemli değil,
    5 li evrak dediğin nedir, ben ilk defa öyle biiş duyuyorum.
    birazdaha açıklama yapabilirsen, belki yardımımız olabilir,

Merhaba.
    Sertifika+saglik raporu+ikametgah+savcilik belgesi+fotograflar

Motosikleti
    Alıntı bservet adlı üyeden alıntı
    Merhaba.
    Sertifika+saglik raporu+ikametgah+savcilik belgesi+fotograflar
    Yok be abi bunlar zaten hazır.Verdim ben kursa...Gayrettepeden alınıp doldurulan birşeymiş...Ne olduğunu bende bilmiyorum.Haftaiçi giderim.Kaldırılacak birşeymiş fakat kaldırılmamış.İçerisini dolduruyormuşsun...Bana kursta 15 milyon dediler! ...Yokmu arkadaşlar başka fikri olan ?

Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    evet sınavlara girdiyse bunların hazır olması lazım,

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    benim ehliet işlemlerinde aynı olay gündeme gelmişti sınav sonrasında ister siz alın isterseniz biz bu dosyayı sizin adınıza alıp dolduruyoruz dediler . Hiç uğraşmadınm verdim 15YTL hallettiler 2 gün sonrada gittim ehliyeti aldım hiç uğraşma bile bence

Motosikleti
    invent, Bende bilmiyorum bilen varmı diye soruyorum dostum...

motoman, Benim kızdığım o zaman söylenmemesi aslında.Parasında o kadar da değilim zaten kurs ile de da uzun araştırmalar sonunda makul bir fiyata anlaştım.Fakat ne koparabilirsek kar cinsinden yaklaşılıyorsa buna da karnım tok.Öğrenmek istediğim bu , evrakların detayı nedir.Birşey bilmeden adamlar ile konuşup ters köşeye yatmayayım...Haydi bir el atın bakalım dostlar....

Halen bir cevap gelmediğine göre bu forumdaki çoğunluğun ehliyeti yok yada pek kimse bilmiyor bunu.Bu demektirki paşa paşa gidip öde parayı... Çok sağolun!

Motosikleti
    Neyse sevgili arkadaşlar siz yardım etmediniz ama öğrendiğim kadarıyla yeni ehliyet çıkaracaklar için yardımcı olayım.

Öncelikle bugün gidip Gayrettepe Trafik şubesinde (bina dışında evrak yazan yerden) 1.5 Ytl karşılığında.Gerekli evrakları aldım bunlar ne diye sorarsanız.

1- Sürücü belgesi müracaat formu(bu bir dilekçe, kimlik bilgileri yeterli bir de resim için yer var, soğuk damga yeride var aynı zamanda )

2- Sürücü belgeleri bildirim formu (kutu kutu hazırlanmış bir form yine nüfus cüzdanı yeterli artı ikamet adresini giriyorsun)

3- Durum inceleme istek formu (Bunda da kimlik bilgileri yeterli sanıyorum anlık sabıka kaydı kontolü için)

4- Sarı zarf birde (20*30cm sanırım)

5- Birde kurs yerinden alınan sertifika olacak.

Ayrıca bilgi olarak.tüm evraklar zarf dahil İstanbul Otomobilciler Esnaf Odasının mühürü vardır.

Bu kendi takibim sonucunda çıkarmış olduğum bilgilerdir.(belkide sizin kursunuz hallediyordur bilemiyorum)Sadece ön bilgi olsun.Sonra başıma ekşimeyin yok ben duymamıştım ,yok elektrik kesilmişti ...banane derim,tanımam sizi apışıp kalırsınız...

Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Sağolasın, yeni alacaklar için iyi oldu,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler