Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: YBR mi?? MZ 251 mi ??

Katılımcı sayısı
49. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 2004 YBR 125 10.000km

27 55.10%
  • 1991 Alman MZ 251 13.000km

22 44.90%

Ybr 125 & Mz Etz 251

Motovento
    REKLAM ALANI
    barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eren abi sen onu bunu geç bak ben dert yanıo muyum? çok yakıomuş vırtmış zırtmış ohooo
    Varsa ..ıçına güvenen gelsin 250 cc ister 4 ister 2 zamanlı motoru olan
    Bi kere onun performansı sana geç yakıtı herşeyi unutturur.Tuncay usta EMOK tan gelirken ne motorlara toz yutturdu
    Sen önceden cross kullanıyodun özgürlük istersin yolda durmazsın.Ben KOCAKURT'umla ister on road ister off road her yere giriyorum ve taş gibi motor niye çünkü alman güvencesi var alp_tunay abim haklı o ybr ye o para verilmez ille ybr alırım diosan başka ybr buluruz sana ama benim kanaatim: Al bi MZ;dünyayı gez
    sen herhalde apriliayı duymadında böyle ister 2 ister 4 zamanlı demişsin,,adam iyi bir tercih yapsın diye uğraşıyoruz,2.3 sene sonra kim alır onu ki bu yaştaki bi motor,sahibi niye satıyo sence,sen satsan senin motorun ne edecek al kendi motorundan pay biç
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    kendin diyosun ALMAN mz diye arkadaşım ybrlere çin eli değmiş ama Mz hakiki alman tabiki Mz derim çok yakıyo diyen arkadaşlarada teesüf ederim çok yakıyo ama leopar kadar seri hepiniz biliyosunuz ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.. ybr 125 cc ayrıca 2 hafta kullanır sıkılırsın küçük gelmeye başlar ayrıca Mz yüksek....sloganımız!....al bi Mz dünyayı gez
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    dostum satan adamı bilmiyorsun motoru bilmiyorsun ybr dediği kazalı motor.Aprillayı biliyorum ne olursa olsun.MZ demek ille hız demek değil göstersene bana hangi naked motor o kadar seri olmasına karşın rahat?neyse buraya Eren abimi aydınlatmak onun bu kararsızlığına yardım etmek için girdim...
    Artı olarak MZ motora sahip olan normal bi şahsiyet çok zorunlu kalmadıkça satmaz çünkü o motorlar seni beni gömer üstüne çoluğa çocuğa bile yeter
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    etz nin o kilometresi bulamassın ona göre düşün

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Eren abi sen onu bunu geç bak ben dert yanıo muyum? çok yakıomuş vırtmış zırtmış ohooo
    Varsa ..ıçına güvenen gelsin 250 cc ister 4 ister 2 zamanlı motoru olan
    Bi kere onun performansı sana geç yakıtı herşeyi unutturur.Tuncay usta EMOK tan gelirken ne motorlara toz yutturdu
    Sen önceden cross kullanıyodun özgürlük istersin yolda durmazsın.Ben KOCAKURT'umla ister on road ister off road her yere giriyorum ve taş gibi motor niye çünkü alman güvencesi var alp_tunay abim haklı o ybr ye o para verilmez ille ybr alırım diosan başka ybr buluruz sana ama benim kanaatim: Al bi MZ;dünyayı gez
    yarış pistlerde yapılır.gördük emok dönüşünü arkadaş eceliyle yarıştı ve kaybetti.

Motosikleti
    dostum satan adamı bilmiyorsun motoru bilmiyorsun ybr dediği kazalı motor.Aprillayı biliyorum ne olursa olsun.MZ demek ille hız demek değil göstersene bana hangi naked motor o kadar seri olmasına karşın rahat?neyse buraya Eren abimi aydınlatmak onun bu kararsızlığına yardım etmek için girdim...
    Artı olarak MZ motora sahip olan normal bi şahsiyet çok zorunlu kalmadıkça satmaz çünkü o motorlar seni beni gömer üstüne çoluğa çocuğa bile yeter
    ona kazalıyı al diyen olmadı zaten,iyi oku, walla benim çoluma çocuma bırakacak motorum olamaz,oldurmam çünkü sen bırak mzciğini onlar kullansın,sonra demesinler yamaha isteriz bu ne ya diyesende dersin artık oğlum bu motor 2, dünya savaşında almanlar tarafından posta motoru olarak kullanılıyordu,ama sana derse baba bunlarla düşmanı niye vurup kaçamıyolardı derse,,,,sende benzini çok yakıyordu kaçarken benzin bitiyordu dersin

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Benim motorum da 91 model, Alman Malı. 93'den sonrası Alman değil. ne YBR'si dünkü çocuk onlar.

Motosikleti
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum da 91 model, Alman Malı. 93'den sonrası Alman değil. ne YBR'si dünkü çocuk onlar.

sen satıyomuşun motoru niye satıyon askerden gelince devam et mze

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen satıyomuşun motoru niye satıyon askerden gelince devam et mze
    Senin gibi bir arkadaş vardı Ki hala var...Adı Fürek....O da hondanın savunuculuğunu yapıyor.....

Ama sen neyi savunduğunuda bilmiyorsun?..... Senin motorun 0 ı varmı?.... Varsa 2. el piyasası nerelerde?....Parçalarından haberin varmı.... Varsa fiyatları nerelerde?.....

Almışsın ilk motorun yamahayı güle güle kullan..... Ama derler ya 3 günlük seyisliğinle bana motorları öğretme.... Aynen o hesap....

Bırak artık: konu ya ybr ya mz.....Yamaha nerden çıktı?.... Seçeneğinde bile yok arkadaşın..... Kafa karıştırıp durma.....

Tekrar söylüyorum herkesin motoru kendine güzel.... Fazla hayale dalmak bazan iyi bazen kötü olur.... Senin için iyi olan başkasına kötü olur....

Umarım konu kapanır arkadaş canı çektiği motoru alır.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    ilk motorun olduğunu nerden çıkarıyon ilkm otorum benim yamaha değil,3 günlük seyislik demişsin senin gibi bi çoban olmaktansa seyislik daa iyidir,fürek dediğin şahıs ise hondayı savunarak çok ta iyi yapıyor,1991midir ndir mzi alan adam yanlış bi seçim yapar bu kadar tamammı benim görüşüm bu sokağa atılan para başka bişey değil,ha illa o ybryi alsın diyen yok gitsin temiz ybr çok piyasada alsın rahatına baksın,motor hakkında çok şey bilmek için burada eski üye olmanla hiç bir alakası yok akıllı ol,yazdıklarınada dikkat et seyis meyis ayaaaa yapöma

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eren mz den çıkan o dumanla grubun en sonuna mahkum olursun abi
    ama 91 model mz'in bahsettiğin km lerde olabileceğine inanmıyorum.bence sende inanma.üstelik o motorun son sahibi olma ihtimalin oldukça yüksek.
    hayırlısı olsun

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı hdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama 91 model mz'in bahsettiğin km lerde olabileceğine inanmıyorum.bence sende inanma.üstelik o motorun son sahibi olma ihtimalin oldukça yüksek.
    hayırlısı olsun
    aslında bence bu konu bu mesajdan sonra amacına ulaştı.bence ikisini de almasın.
    bir yerden temiz bişey bulsun kırığı çürüğü olmayan.

Motosikleti
    MZ 125
    arkadaşım ben bi mz ci olarak mz i almanı tercih ederim ama yineden sen bilirsin

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Sevgili arkadaşlar,
    topiğin şu halinden anladığıma göre sevgili barrokas motosikletine piyasa yapmaya çalışıyor sanırım

Sevgili dostum barrokas, bilmediğin, binmediğin motorlar hakkında bu kadar çok konuşuyorsun.. yoksa türk müsün? bizim milletin sevdiği şeylerdendir bilmediği konularda ahkam kesmek.. Hele bir de susturmaya çalışmayagör.. iyice celallenir asar keser.. dediğim dedik çaldığım düdük diye tutturur kendine bi hava...

Valla kimse çoban değil burada.. ki peygamberimiz de bir çobandı unutma..

Gelelim diğer mevzuya.. arkadaşım iki teker bu.. yamulmuş yok sonra düzeltilmiş motora binersen, sende yamulursun ama düzeltemezler seni ne yazık ki..

Ama ybr ve mz konusundaki fikirlerimi daha önce de söyledim.. seçim senin hangisine gönlün düşerse ona bin. mz in dayanıklılığı 16 senenin üzerine bi 16 sene daha gitmesini garantiler.. ama en baba ybr ye kaç sene binebilirsin bilmiyorum..

Gene sportif görünüşlü gelebilir ybr gözüne.. ama mz in duruşu yok cidden.. hatta mz in bin de gezelim der gibi bi duruşu var.. o duruşu da başka motosiklette görmedim ben.. Ama bu benim kişisel görüşüm.. Beni ırgalayan kısmı.. Ben böyle düşündüğüm için ybr yerine mz aldım.. km si çok daha fazlaydı ama kullananlar temiz kullandığı için daha zinciri bile değişmedi.. bazen nazlansa da genelde ikiletmeden çalışır.. Büyüklüğü ve kız motosikleti gibi durmaması da seni en az iki sene keyifle süreceğin bir motosiklet sahibi yapar. ki gerçekten sürüş pozisyonundan dolayı binmesi gezmesi çok zevkli.. Ununtma binecek olan sensin o yüzden tekrar ediyorum.. bu iş hatun işi gibidir.. gönlünün düştüğünü al..

Valla ybr de dağa taşa hafiften vursan ne olur bilemem ama mz i vurabiliyorsun istediğin yola.. yüksek hızda da bisiklete benzer bi motosikletle neler yaparsın bilemem ama dördüncü vitesteyken bile mz ile 100 ün üstüne rahatlıkla çıkıyorsun..

Ama uyarayım.. buradaki arkadaşlar atlamışlar.. ben ifade etmiştim ama dikkatini çeken olmamış.. mz cidden çok ama çok seri bir motosiklet. ve cidden güçlü alet.. kendini bilmezsen soluğu öteki tarfta alırsın. azıcık bi tarafların oynamaya başladı mı seni yere amele sümüğü gibi yapıştırır..

mz alacaksan kesinlikle yerlisini alma.. etz bulursan da hasarı kazası olmamış temiz kullanılmış olsun.. parçalarının orjinalliğinden anlaşılır zaten..

Fiyata gelince.. temiz mzler 1500-1600 civarı gidiyor bu taraflarda.. ben çok daha azına aldım çünki param yoktu. sahibinin de acilen satması gerekiyordu. bir de motora bi tarafımın düştüğünü anladı ve bana sattı.. satarmıyım ilerde daha iyisini alınca diye.. hatta belki gelecek seneye er 5 alacağım ama bunu satarmıyım inan bilmiyorum. inan satılacak bir alet değil.. belki hakeden birine, iyi bakacağına inandığım birine.. o da belki yani.. bu aletin gerçekten ruhu var.. ve özgür bir ruh.. diğerleri sana aynı dürüst ve sade ruha sahipmiş gibi gelmiyor.. inan bu hissi sana çok az motosiklet veriyor..

Alma eski diyenlere de kulak asma.. tabi cidden sebebi buysa alma demelerinin.. bunu diyenlerin altlarındaki aletler 2-3 sene sonra kıçını başını dağıtırken seninki hala sapasağlam olacaktır.. düşüp kalktığında bile..

Her neye binersen bin, severek gezebilmeni ve kazasız belasız binmeni temenni ederim.

Motosikleti
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar,
    topiğin şu halinden anladığıma göre sevgili barrokas motosikletine piyasa yapmaya çalışıyor sanırım

Sevgili dostum barrokas, bilmediğin, binmediğin motorlar hakkında bu kadar çok konuşuyorsun.. yoksa türk müsün? bizim milletin sevdiği şeylerdendir bilmediği konularda ahkam kesmek.. Hele bir de susturmaya çalışmayagör.. iyice celallenir asar keser.. dediğim dedik çaldığım düdük diye tutturur kendine bi hava...

Valla kimse çoban değil burada.. ki peygamberimiz de bir çobandı unutma..

Gelelim diğer mevzuya.. arkadaşım iki teker bu.. yamulmuş yok sonra düzeltilmiş motora binersen, sende yamulursun ama düzeltemezler seni ne yazık ki..

Ama ybr ve mz konusundaki fikirlerimi daha önce de söyledim.. seçim senin hangisine gönlün düşerse ona bin. mz in dayanıklılığı 16 senenin üzerine bi 16 sene daha gitmesini garantiler.. ama en baba ybr ye kaç sene binebilirsin bilmiyorum..

Gene sportif görünüşlü gelebilir ybr gözüne.. ama mz in duruşu yok cidden.. hatta mz in bin de gezelim der gibi bi duruşu var.. o duruşu da başka motosiklette görmedim ben.. Ama bu benim kişisel görüşüm.. Beni ırgalayan kısmı.. Ben böyle düşündüğüm için ybr yerine mz aldım.. km si çok daha fazlaydı ama kullananlar temiz kullandığı için daha zinciri bile değişmedi.. bazen nazlansa da genelde ikiletmeden çalışır.. Büyüklüğü ve kız motosikleti gibi durmaması da seni en az iki sene keyifle süreceğin bir motosiklet sahibi yapar. ki gerçekten sürüş pozisyonundan dolayı binmesi gezmesi çok zevkli.. Ununtma binecek olan sensin o yüzden tekrar ediyorum.. bu iş hatun işi gibidir.. gönlünün düştüğünü al..

Valla ybr de dağa taşa hafiften vursan ne olur bilemem ama mz i vurabiliyorsun istediğin yola.. yüksek hızda da bisiklete benzer bi motosikletle neler yaparsın bilemem ama dördüncü vitesteyken bile mz ile 100 ün üstüne rahatlıkla çıkıyorsun..

Ama uyarayım.. buradaki arkadaşlar atlamışlar.. ben ifade etmiştim ama dikkatini çeken olmamış.. mz cidden çok ama çok seri bir motosiklet. ve cidden güçlü alet.. kendini bilmezsen soluğu öteki tarfta alırsın. azıcık bi tarafların oynamaya başladı mı seni yere amele sümüğü gibi yapıştırır..

mz alacaksan kesinlikle yerlisini alma.. etz bulursan da hasarı kazası olmamış temiz kullanılmış olsun.. parçalarının orjinalliğinden anlaşılır zaten..

Fiyata gelince.. temiz mzler 1500-1600 civarı gidiyor bu taraflarda.. ben çok daha azına aldım çünki param yoktu. sahibinin de acilen satması gerekiyordu. bir de motora bi tarafımın düştüğünü anladı ve bana sattı.. satarmıyım ilerde daha iyisini alınca diye.. hatta belki gelecek seneye er 5 alacağım ama bunu satarmıyım inan bilmiyorum. inan satılacak bir alet değil.. belki hakeden birine, iyi bakacağına inandığım birine.. o da belki yani.. bu aletin gerçekten ruhu var.. ve özgür bir ruh.. diğerleri sana aynı dürüst ve sade ruha sahipmiş gibi gelmiyor.. inan bu hissi sana çok az motosiklet veriyor..

Alma eski diyenlere de kulak asma.. tabi cidden sebebi buysa alma demelerinin.. bunu diyenlerin altlarındaki aletler 2-3 sene sonra kıçını başını dağıtırken seninki hala sapasağlam olacaktır.. düşüp kalktığında bile..

Her neye binersen bin, severek gezebilmeni ve kazasız belasız binmeni temenni ederim.

walla kardeş hiç zoruna gitmesin ama motoruma piyasa yapmak isteseydim,forumdaki bazı mzcikciler gibi avatarımın altına satlık mz yazardım,ve yine senin gibi uzun uzun bilgi verme görünümünde yazılar yazardım,zaten benim motorumun piyasası var ve yeterincede iyi,bu ybr mz olayında yazmıştım ona git yamuk ybryi al diyen yok,temizini alsın o mz den daha iyidir ki oda satmak istediğinde kolaylık olur,

BİRDE asfalta yapışmanın ne olduğunu sen biliyormusunda falan filan yazmışsın yok düzeltemezler bilmem ne,cidden asfalta yapışmak ne demek anlatsana

sen git başka yerde filozofluk yap,sökmez bu konuda,sen önce telli janta tubeless takılmayacağını öğren

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    arkadaşlar ortamı germeyelim ben bi mondial kullanıcısı olarak hız ve güç olarak ve benzinine dayanabilirsen mz tavsiye ederim ybr'de güzel makina ama tahmin ediyorum ki hız ve gücü seviyorsan ybr belli bi süre sonra seni aşmaz gibi geliyor (hız ve güc bakımından)125'lik motordan en fazla ne beklenir ama onunda adı şanı var 4 zamanlı siboblu motor az yakar parça sorunlarını bilmiyorum benzine verecek paran çoksa mz yok yakıt tasarruflu olsun dersen ybr
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    barrokas dırek ortamı germek ıcın gırmıssın gıbı topıge...ayrıca senın motoru az bıraz kullanmıslıgım 2 kazasını gormuslugum war..pıyasası ıyı falan deme bılıyom ne kadar ıyı oldugunu..orjınal gıbı cızıksız motoru satana kadar gobegımız catladı..
    dıceksınkı sen mz ı kolay satabılcenımı sanıyosun..satmayı dusundumu yada satıcamı ıma ettıgım bı kelıme yazmadım buraya..soran arkadaslarada en azından 3-4 yıl buyuk kaza yapmadıkca bınerım dıye cvp verıyom..

dıger arkadaslara gelınce;
    son kararım MZ..motor cıdden orjınal.13.000 km de...anadolu unıversıtesını bılırsınız..zamanında unıversıte sıfır almıs motoru daha sonra depoya koyulmus..bu sene ıhaleyle satılmıs motor..ustamın dedıgıne gorede sadece platın ayarı we karburator temızlıgını yapıp emok a gelmıs.. gorunen tek masrafı yatmaktan taslasan lastıklerın yenılenmesı..
    ben kararımı werdım..yardımcı olup bıldıklerını tecrubelerını paylasan arkadaslara cok tesekkeur ederım..
    BASLIK AMACINA ULASMISTIR

Alıntı hdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla ben en one gecıp o dumanla sızı bogmayı dusunuyodum

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    işte be abim helal konuş,yürrrüü be kim tutar seni.sesimi çıkarmadım sustum ama sen sanki içimdekileri okuyup buraya yazdın tebrik ederim abicim
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

zevkler tartışılmaz ama bence ybr 125

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla kardeş hiç zoruna gitmesin ama motoruma piyasa yapmak isteseydim,forumdaki bazı mzcikciler gibi avatarımın altına satlık mz yazardım,ve yine senin gibi uzun uzun bilgi verme görünümünde yazılar yazardım,zaten benim motorumun piyasası var ve yeterincede iyi,bu ybr mz olayında yazmıştım ona git yamuk ybryi al diyen yok,temizini alsın o mz den daha iyidir ki oda satmak istediğinde kolaylık olur,

BİRDE asfalta yapışmanın ne olduğunu sen biliyormusunda falan filan yazmışsın yok düzeltemezler bilmem ne,cidden asfalta yapışmak ne demek anlatsana

sen git başka yerde filozofluk yap,sökmez bu konuda,sen önce telli janta tubeless takılmayacağını öğren

Önce terbiyeli olmayı başkalarının fikirlerine saygılı olmayı öğren......

Bisikletten bozma motoru mz le kıyaslıyorsan önce bir bilene danışmanı exradan tavsiye edeyim....

Daha öncede dedim...Varsa fikrin yaz..Konu yamaha değil....Kendi kendine tacirlik yapma.....

Tekerin düz bassın....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)