Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

17 Yaşındayım.Başlangıç İçin Scooter ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba, 17 yaşında İstanbul'da lise öğrencisiyim.Barkın abinin programına denk gelerek başlayan bu 5 senelik motor özlemi bu yaz son bulacak umarım. 4000tl bütcem var ve bundan ehliyet ücretide çıkınca 2700 lira civarı bi rakam kalıyor.Gidip 2500 liralık bi motor ,200tl'ye de kask alıp apaçi gibi dolaşmayacagım tabiki 1500'e çinli bi scooter alıp 1000 lirayada ekipmanlarımı toplamayı düşünüyorum.Motor gider gelir fakat organlarımın böyle bi şansı yok Aşağıya aklımdaki modelleri yazıyorum* Bu konuda genel olarak yardım istiyorum sizden.1000 liraya ekipman toplamamda önericeginiz markalar modeller? Veya scooter için çinli bi marka da önerebilirsiniz Bu arada boyum 185 onu hesaba katarak modelde yardımcı olursanız sevinirim.Sağlıcakla.

*Mondial Nostalji
    *Mondial 150 ZAT
    *Asya 150T1
    *Kanuni Ronny S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rawen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Simdiden hayırlı olsun, güzel konu takipteyim
    oguzhanx bunu beğendi.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sana tavsiyem sigortayida dusun. En az 1000 tl. Zaten 1,5k ya alacagin skuter motordan sogutur. Tabi kendin bilirsin. Bana kalirsa 1 sene daha bekle a2 al.

Sigorta ücreti bunun dışında yani ben karşılamıcam belirtmeyi unutmusum kusura bakmayın.Sabırsız biriyimdir beklemek çok zor benim için. Bu sene bunu kullanıp seneye trafigi okuyabilen biri olarak a2 almak daha mantıklı bence.Motordan sogutur derken anlayamadım.Zaten nelerle karşılacagımı biliyorum ama bütce bu kadar.Gönül isterdiki oraya Pcx,Spacy vs yazabilseydim

Alıntı oguzhanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta ücreti bunun dışında yani ben karşılamıcam belirtmeyi unutmusum kusura bakmayın.Sabırsız biriyimdir beklemek çok zor benim için. Bu sene bunu kullanıp seneye trafigi okuyabilen biri olarak a2 almak daha mantıklı bence.Motordan sogutur derken anlayamadım.Zaten nelerle karşılacagımı biliyorum ama bütce bu kadar.Gönül isterdiki oraya Pcx,Spacy vs yazabilseydim
    Bide belirtmeyi unutmusum a1 ile max 125 cc surulebilir .

yeni yasa ile evet maleseff.Unutmuşum. O halde 125'lik çinli scooter bakıcam :(

yeni yasa ile evet maleseff.Unutmuşum. O halde 125'lik çinli scooter bakıcam :(
    Neden cup motorlara bakmiyorsun? Buyuk jant olmasi avantaj.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    110 cc Hintli TVS var Hero var..
    Ayrıca Yamaha-Honda nın cub'ları var 3000-4000tl ayrıca vitesli CUB la uğraşmam dersen otamatik CUB lar var mondialin 2 tane..

Bir usta çinli alacaksan CUB al plastik kasası parcasi az olsun bozuk yol titreme düşme olayında dağılmasın demişti genelde ayak konulanborta bolge ayriliyor mutlaka

Butce nedeniyle Yamaha Honda Kymco keewey alamıyorsanız geriye Hintlilere kaldı Bajaj-Tvs-Hero araştır incele trafik sigortası yas sans isi bana 500tl dediler Bursa gibi büyük şehirde yas 33 daha evvel 3-4motosiklet aldım kullandım sattim

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Tavsiyemdir bende gidip ilk parayla1.300 tlye honda activa almıstım hemde sucudan 50 binde aldım 56binde sattım hiç sıkıntı çıkarmadı ama hor kullanılmıs motor olduğu için yağını zamanında koyman lazım sabahları özellikle kısın ısınması için 10 dkka beklemen lazım yoksa zaten calısmaz ama çok güzel motor hevesimi arttırdı daha sonra satım vitesli motora geçtim cub motorlarda piyasada ucuz onlarıda incelemeni tavsiye ederim

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Boyun uzun. Üstüne oturduktan sonra vazgeçeceğin modeller bunlar. Benim 1 94. Burgman da bile dizim değdi.
    oguzhanx bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Ustteki arkadasa katiliyorum buyuk teker secin mutlaka hem guvenli ve daha dengeli hemde altinda kaykay gibi durmaz evet butcede sorun tahmin eriyorum ama cinliler izdirap olur,fp aciaindan saglam uzmeyecek olarak aklima hero modelleri geliyor saglamdir
    oguzhanx bunu beğendi.

Rawen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuya tekrar yazma gereği duydum eğer 18 yaşına az bir zamanın kaldıysa sana Mondial 150 MR Vulture öneririm, vitesli mini chopper tarzı bugün bayiide gördüm tip olarak iyi duruyor sanırım motoruda yerinde ikinci el o fiyatlara bulup hem mahalle içerisinde sürüp hemde 18 yaşını bekleyene kadar kendini geliştirirsin.
    oguzhanx bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ilk modeli elemeni öneririm, hem gidonu tuttuğun yerin açısı, hem de jantları nispeten daha küçük olduğundan oldukça güvensiz
    oguzhanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650

Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyemdir bende gidip ilk parayla1.300 tlye honda activa almıstım hemde sucudan 50 binde aldım 56binde sattım hiç sıkıntı çıkarmadı ama hor kullanılmıs motor olduğu için yağını zamanında koyman lazım sabahları özellikle kısın ısınması için 10 dkka beklemen lazım yoksa zaten calısmaz ama çok güzel motor hevesimi arttırdı daha sonra satım vitesli motora geçtim cub motorlarda piyasada ucuz onlarıda incelemeni tavsiye ederim
    sanırım bende öyle bişey yapacagım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden cup motorlara bakmiyorsun? Buyuk jant olmasi avantaj.
    Otomatik cup olabilir.Vitesli istemiyorum başlangıç için.Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun uzun. Üstüne oturduktan sonra vazgeçeceğin modeller bunlar. Benim 1 94. Burgman da bile dizim değdi.
    Cidden o sıkıntıyı Spacy'i ilk denedigim zamanda fark ettim biraz minik kalıyor alet.

Motosikleti
    nc750x
    Bu sene bunu kullanıp seneye trafigi okuyabilen biri olarak a2 almak daha mantıklı bence.
    Motosikleti kullanmayı 1 sene de çözersin. Baya bir tecrübede kazanırsın. Ama motosiklet üzerinde trafiği okuma dersleri veya tecrübesi diye bir şey yoktur. Trafik okuma otomobil gibi motosiklet dışı bir araçla öğrenilebilir. Motosikletle trafiği 1 sene de okuma yeteneği kazanamazsın. Diğer herşeyi 1 senede öğrenebilirsin ama yol okuma ömrünü alır.

Üstelik motosikletin için sürüş dersi almasanda bir şekilde bunu kullanmayı becerebilirsin.

Ama yolda yol okumaya kalkarsan birileri fena şekilde öğretir ki hiç önermiyorum.
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)