Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

bir "hyosung gt 250r" sahibi ile yaşanan diyalog

Motovento
    REKLAM ALANI
    yageo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Alıntı giallorosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidonda vibrasyon olmadığını hissedemiyor musunuz ?

1 senedir kullanıyorum ne selede ne gidonda bir titreşim olmadı

rüzgardan uyuşuyo herhalde eliniz

iyi de şu gidona yansıyan aşırı vibrasyonu niye hissetmedik hiç 1 yıldır ben onu anlamadım
    Benimde anlatmak istediğim o zaten. hyoda elimi uyuşturacak vibrasyona raslamadım.ya anlamak istemiyorlar işte.Herkes herkesin kullandığı motora saygı duyması gerek diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    bence bu hyosung beş para etmez bi makinaaa bende 100 ü geçtikten sonra zincir kırıyomuş diye duydummm hatta kırılan zincirrr arka tekere dolaşıyomuşşş bi kaç kişiyi patlatmışş öylee bidee kendi kendine ön teker kitliyomuşşşş titreşimde çokmuşşş azer bülbül ü bu hale getiren bu motormuşşş adam bi sene binmiş sonra düz yoldada yürürken bile titremeye başlamış hıı aklıma gelmişken yüksek hızlarda grenaj felanda düşüyomuşşş ani hızlanmalarda gidon yerinden çıkıyomuşşş bide çok hantalmışşş 2. vitesten 3. vitese geçmek için on km 10 km gitmen gerekiyomuşşş bu şartlarda bu motor bu fiyatla alınmaz bencee kimseee almasınnnn

Buarada 3000 ytl param var GTR sini satmak isteyen arkadaşlar bana özelden ulaşırlarsa sevinirim

Motosikleti
    cbr 600f
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav haci bizim Pınarr var siteden...Kocaeli dönüşü 2-3 kere durduk titreşimden...elim uyuştu dedi kızcağız...gidona yansıyan aşırı vibrasyon olmalı...

nasla kıramam...kızdırırım azcıkın ama nasla kıramam...

bende ducati alıyodum...ama eve demin 4 epmek aldım...doğal olarak yattı bizim iş...
    mete_han kardesım sen aılene bak en ıyısı bılmedıgın seyler hakkındada fazla konusma bence heee !!!!!!!!..
    özellıklede alıntı yaparak!!!!!!!!!!!
    en buyuk cehaler ınsanın bılmedıgı bı konu hakkında konusmasıdır bılmem anlatabıldımmı.
    ECEL KAPINI CALDIGINDA ORTALIGI TELASA VERME CUNKU O GELDIGINDE SEN COKTAN GİTMİS OLACAKSIN

yageo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav haci bizim Pınarr var siteden...Kocaeli dönüşü 2-3 kere durduk titreşimden...elim uyuştu dedi kızcağız...gidona yansıyan aşırı vibrasyon olmalı...

nasla kıramam...kızdırırım azcıkın ama nasla kıramam...

bende ducati alıyodum...ama eve demin 4 epmek aldım...doğal olarak yattı bizim iş...

El uyuşma olayı benimde oluyor ve halada zaman zaman yaşıyorum.Bundan evvel cbr vardı ondada aynı uyuşuyordu çok merak ettim acaba aşırı vibrasyondanmı

125$ ducati topiği açılmış çok istiyorsan onu alabilirsin

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustayım diyor ama kırmızı ışkta beklerken 1 e takıyor.Halbuki durmadan 1. vitese takmalıDebriyaj sıkık beklemeli
    valla ben bu makinayla anca bi tur yaptım gördüğüm tek problem alçak devirlerde hiçte iyi bi performansı yok vede boşa biraz zor geçiyo ama tecrubeli biri bunu üstesinden gelir.ama benim asıl takıldığım nokta ışıklarda neden viteste beklemek zorundayız bence iyi ve tecrubeli bi motorcu aslaa viteste beklemez bununda başlıca nedeni debryaj balatasının zamansız bitmesinin en önemli nedeni ve daha birçok neden var.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bugün bende gt 250 R kullandım , siyahından hemde boşa geçme zorluğunu bende yaşadım , birde rolanti sesi çok hoştu , tor tor torrrr biraz çapırımsı gibiydi yanlız şu düşüncede mutabıkım ;

bakımları aksatılmadan , motoru sıkıştırmadan kullanılırsa pek bir sorun çıkaracak gibi durmuyor...
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu hyosung beş para etmez bi makinaaa bende 100 ü geçtikten sonra zincir kırıyomuş diye duydummm hatta kırılan zincirrr arka tekere dolaşıyomuşşş bi kaç kişiyi patlatmışş öylee bidee kendi kendine ön teker kitliyomuşşşş titreşimde çokmuşşş azer bülbül ü bu hale getiren bu motormuşşş adam bi sene binmiş sonra düz yoldada yürürken bile titremeye başlamış hıı aklıma gelmişken yüksek hızlarda grenaj felanda düşüyomuşşş ani hızlanmalarda gidon yerinden çıkıyomuşşş bide çok hantalmışşş 2. vitesten 3. vitese geçmek için on km 10 km gitmen gerekiyomuşşş bu şartlarda bu motor bu fiyatla alınmaz bencee kimseee almasınnnn

Buarada 3000 ytl param var GTR sini satmak isteyen arkadaşlar bana özelden ulaşırlarsa sevinirim
    ....................
    The World is yours...

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dokumnayın hyosung 'uma bir kaç ay içinde bende alacağım. Şaka bir yana ben cruiser alacağım. Bu vites problemi onlarda da var mı? Kafam karıştı bir kere. Amacım comet almaktı ama boyum kısa gözüm kesmiyor (168 cm). Madem kazanı burada kaynatıyorsunuz bir cevapta bana verin.
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites problemi her markada var ya da yok. Örneğin Honda Shadow kullanan tüm tanıdıklarımda bu "boşa rahat geçmeme sorunu" var. Benzer şekilde Hyosung'da da var. Ama yukarıda da anlatıldığı gibi hem düzelebiliyor hem de bu sorun "hiç geçmeme sorunu" değil, "rahat geçmeme sorunu" zaten. Hepsi bu !

Diğer yandan 250 cc cruiser sınıfında en çok satan ve rağbet gören motor zaten GV 250. Çünkü bu motor son sürat olarak bir Yamaha Dragstar ile kafa kafaya gidebildiği gibi, çok güzel bir dizaynı, komforlu bir kullanımı ve sorunsuz bir mekanik yapıya sahip.

benim şu an kullandığım cruiserda "boşa rahat geçmeme sorunu" yok.
    250cc lik cruiser araken bende hyosung ve çinliler arasında çok zor seçim yaptım. 2 yıl kadar kullanıcağımı düşünerek sıfır almak istemiştim. Başlangıç motosikleti için hyosung a o kadar para vermek bana saçma gelmişti (biraz daha para verip 4 japondan biri alınabilirdi)

O yüzden ince eleyip sık dokuyarak suzuki türkiyenin getirdiği çinliyi almıştım. Gayette memnundum. Şartlarım beklkediğimden daha hızlı iyileşti ve 1 yıl sonra şu an kullandığım intruder/volusia c800/VL800 e kavuştum.

Kısaca özet geçtikten sonra bir çok insan kendi motosikletini alırken iyice incelemiş ve kendisine göre en güzel olanı almıştır. Bu sebeple herkes kendince en iyi motosikleti kullanıyordur. Bazıları ise bazen abartırlar motorunun sorunu varsa bile söylemezler (söyleyemezler) en iyi motor onun kullandığı motordur ki bu tipte insanlar kendileri 3 4 mesajda belli ederler. Hatta işi ilerletip marka fanatizimine bile götürebilirler.

Özellikle sıfır motosiklet alacaklara tavsiyem öncelikle tüm seçenekleri (varsa) showroomlara giderek görmeleri sonra yaşadıkları yerdeki servislerini incelemeleri kafasdına yatan seçenekler içinse motosiklet modelleri bölümünde yer alan tartışmalara 100 lerce sayfa olsada tek tek bakmalarıdır. Çünkü yaşanan her sorun, yapaılan her modifiye, kullanıcı yorumları için en güzel kaynak orasıdır.

Şu mu bu mu ben şöyle bişey duydum doğru mu şeklinde sorulan sorulara verilen cevaplar içinde yaşanan sorunları bulmak çok zordur. Ama genel anlamda modeller kısmında yaşanan tüm sorunlar üyeler tarafından belirtilmektedir.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı orcunmavis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o usta dediğin arkadaşının yanına gitmek isterim.her ne kadar kocaeli nde otursamda arada bi geliyorum istanbul a hatta imkan olursa seninde benim comet imi bi kullanmanı istiyorum.
    arkadaşım istediğin zaman gel gidelim...o anda müsaitsem neden olmasın...profilimde cep telefonum yazıyo...geldiğin zaman arayabilirsin...teklifin içinde sağol ama ben almayım...binmek isteseydim Hyosung alırdım zaten...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konunun açılması iyi oldu. ben de sırf nette boşa geçme sorunu olduğunu duyduğum için ve gt250 den vazgeçmek zorunda kalmıştım halbuki fiyat/performans oranı çok iyi ama dedikodular hevesimi kaçırdı. Alıp da yollarda sürünmek işime gelmezdi.
    Son olarak herkesin motoru kendine...
    ==============================
    ==============================

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorun bu kadar sorunlu olacagına ihtimal veremem kullanan insanların anlattıklarına bakılırsa o konusmada gecen konular kullanıcının kendisinden kaynaklanan sıkıntısından ibarettir sanırım
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

LucasBishop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250r
    bende 1 yıllık hyosung kullanıcısıyım.. motorumu satmayı düşünmüyorum o yuzden saklıyacak bir sey de gormuyorum.. ki su an 250 r imin ustune birde gt 650 r sahibi oldum.. ve hala gt 250 r ım duruyor ve o motordan ayri bir haz aliyorum..

1. sıkça bahsedilen boşa geçmeme problemi sadece yapilamamış debriyaj teli ayarındandır.. debriyaj muhtemelen tam ayirma yapamiyor kavramayi cok asagida tutuyorsunuzdur.. iyi bir ayardan sonra boyle bir sorun kalmıyor.. bosa gecmeme ya da zor gecme gibi bir kronik sorun soz konusu degil tikir tikir gecer..

2. 250r ımla max devir ile gaz kesmeden defalarca 300+ km yol yaptim ve hic hararet sorunu yasamadim yasayana rastlamadim..

3. 250r kesinlikle vibrasyonsuz gayet rahat kullanıma sahip.. ayni seyi 650r icin soyliyemeyecegim cunku 650r da biraz vibrasyon var..

4. 5.000ytl ye darbesiz hyosung satana da rastlamadim.. satmadigim motorumun taliplisinden gecilmiyor hatta.. 8.500 ytl degerinde 98 model uno teklif eden bile oldu ama ben ondan vazgecemedim..

5. tum bakımlarımda yag filtresi icin hic beklemedim bayii min elinde her zaman yag filtresi bulunuyor.. ki burasi Bolu.. sanirim istanbulda bulmak cok daha kolaydir.. hatta yag filtresini gectim ayna sinyal fren kolları.. bunlar bayiilerde elinde hazir bekleyen parcalar.. diger parcalar icinde kucuk bir arastirma yaptim va tum granaj parcalari dahil olmak uzre motorun neredeyse tum parcalari (%95 i ana bayiinin soyledigi) ana bayiinin elinde mevcut yani hangi parca olursa olsun Turkiyenin neresinde olursanız olun size ulasma suresi max 3 gun bu kadar iyi parca destegini iddia ediyorum ki hic bir markadan alamazsınız..

Eğer niyetliyseniz bu motoru gözünüz kapalı alabilirsiniz.. asla "ah" demezsiniz..

Motosikleti
    2006 fazer a
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım istediğin zaman gel gidelim...o anda müsaitsem neden olmasın...profilimde cep telefonum yazıyo...geldiğin zaman arayabilirsin...teklifin içinde sağol ama ben almayım...binmek isteseydim Hyosung alırdım zaten...
    ilk geldiğimde seni arayacağım..gidelim bakalım şu ustanın yanına
    ayrıca hyosung a binmektende o kadar çekinme,gidon eline yapışmaz sadece gt250 ye bindikten sonra cbf250 den eski kadar zevk almazsın o kadar

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Gittikçe amacını aşıyor, çirkinleşmeden son verin bence artık.... Yılların kalitesi Honda'yla bir tutmayın şu aleti de.. Herkes motorunu sürsün, gerisine karışmasın... İsteyen istediği motora binmekte özgür..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittikçe amacını aşıyor, çirkinleşmeden son verin bence artık.... Yılların kalitesi Honda'yla bir tutmayın şu aleti de.. Herkes motorunu sürsün, gerisine karışmasın... İsteyen istediği motora binmekte özgür..
    +1

bize düello tarzında değil, "LucasBishop" arkadşımızınki gibi tecrübeye dayalı ve bilgilendirici açıklamalar lazım. Karar verme aşamasındaki bir insanın aklı çok karışık olur bilirsiniz, o yüzden lehe ve aleyhe gelen her post tan etkileniyorum, fakat şunu da söylemeliyim ki kullananların yaptığı açıklamalar ışığında HYOSUNG ' un bir çok açıdan sorunsuz olduğunu anlıyorum, yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. umarım atışma tarzında postlara daha çok rastlamayız.. iy forumlar
    The World is yours...

ks89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa ybr 2005
    yok abi yaaa bende hiç inanamadım tamamen gerçeğe yakın konuşma metinleri ufak tefek kelime hataları yapılmış gibi geldi bana. inanmıyorum. piyasada o kadar kullanıcı var boşu bulmaktan başka şikayet göremeedim.

kazasız sürüşler.

Motosikleti
    2006 fazer a
    kimsenin zoruna gitmesin gt250 cbf250 den çok daha üstün bi alet
    bu honda ile hyosung değil
    gt250 ile cbf 250 kıyaslaması

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    gt250 hyosung cbf250 de honda olduğuna göre bu honda ve hyosung kıyaslamasıdır..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Arkadaşlar, Hyosung kullanıcısı olarak her türlü eleştiriye açığım ve diğer Hyosung kullanan arkadaşlarımında bu konuda anlayışlı davranacağına ve eleştiriye açık olacaklarına eminim.

Fakat burada eleştiri yok, düpe düz saçmalık ve yalan var.Ben 1,5 aydır Hyosung kullanıyorum ve kullanmadan önce 9 ay boyunca bu firmayı araştırdım.Bu denli, bu markayı kötüleyen 2. kişi ile karşılaşıyorum.Diğer konuştuğum insanlar bana aylarca yalanmı atmışlar... Diyelimki yalan attılar, bende inandım ve aldım.Şuan 1250 km olan makinemde hiçbir sorun yok.Bu kadar insanın yalanı şimdi doğrumu çıktı.

Arkadaşlar, bu makineyi kötüleyen sadece 2 kişiye şahit oldum, bu 2 kişide GT250R alacak insanlara bu lafları söylüyorlar.Aynı kişiler gelsin Hyosung kullanıcıları ile konuşsun ve tartışsın bu forumda, sizlerde okuyun yazıları ve kararınızı verin.

Bugün Türkiyede GT250R taleb görüyorsa vede Türkiyede 250cc Race olarak tek makineyse, ben bu konuda Global motoru tebrik ederim.Yıllar sonra insanların beklentilerine cevap vermiş bir şirket var ortada.

Ben bu makineye ömür boyu binecek değilim.Bir aksilik olmazsa, ilerideki hedefim CBR600F olacak. Onun için bu makinenin vede bu markanın fanatikliğini yapma gereği duymam, belki bir daha hiç hyosung markası kullanmayacağım veya satın almayacağım.Ama şu gerçek her zaman var olacak, 2005 yılında Türkiye'ye gelmiş olan Hyosung firmasının ürettiği 250cc Race vede Naked motosikletleri, Türkiyedeki en güçlü ve en teknolojik makinelerdir.Belki yakın bir zamanda daha iyisi gelir ülkemize, ama şuan en iyisi bunlar.

Keşke Honda ve Yamaha'da aynı düzeyde yada daha iyi düzeyde 250cc motosiklet yapsa.Yapıyorsa da Türkiye'ye getirse.

Daha iyisi Türkiyeye gelene kadar, en iyi 250cc makine Tasarım, Güç, Teknoloji, Donanım olarak GT250R' dır...

Aksini iddaa eden varsa, GT250R'ın teknik ve donanım özelliklerini inceleyerek doğru söylediğimi görür.(Tabii motosikletten anlıyorsa )

Hepinize kazasız sürüşler dilerim...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    gt250 hyosung cbf250 de honda olduğuna göre bu honda ve hyosung kıyaslamasıdır..
    dishy sende bırak allah için bu GT250-CBF250 karşılaştırmalarını...bu hyosung amigosu arkadaşlara ne desek boş...bizim insanımız sabit fikirli ne dersen de kendi bildiği en doğrusudur onun için...bu arkadaşlar Honda'ya binmeden anlayamazlar kalitesini dayanıklılığını sağlamlığını...gözünü açıpta ilk defa hyo'ya binenler Honda'nın Hyo'dan pahalı olduğunu bildikleri ve bunu içlerile sindiremedikleri için hyo'yu göklere çıkartanlarla aynı kişiler...ben boşverdim artık uğraşmıcam sende boşver...nasil biliyolarsa öyle olsun...bir musubet bin nasihatten iyiymiş derler...bir gün kendileride bir Honda sahibi olduklarında anca o zaman anlarlar ne demek istediğimizi...

boş yere tartışmaya kalp kırmaya gerek yok...sonuçta oda motosiklet buda...herkesin kendi seçimi...ben o adamı yeremem niye honda almadın diye oda beni yeremez...zevkler ve renkler tartışılmazmış...birde alırken motordan ne beklediğin önemli...ben çokda hıza meraklı olsaydım aprilia RS125 veya Derbi GPR125 alırdım...ama işte daha yeni yetme gözünü hyo'da açmış insanlara anlatamıyosun ne demek istediğini...sadece görmek istedikleri açıdan bakıyolar olaya...o yüzden sende boşver gitsin...klayve başında bunları yazarken harcadığımız zamana yazık.....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)