Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: yazarımız sizce haklı mı

Katılımcı sayısı
44. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evet haklı

34 77.27%
  • hayır haksız

10 22.73%
  • kararsızım

0 0%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bu yazar sizcede haklı değil mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    18/07/2007 tarihli sabah gazetesinden alıntıdır
    sizcede haklı değil mi

Motosikletlilere kontrol şart
    Köşemde hep sporla ilgili yazılar yazıyorum. Hayatımız sadece futbol ve spor değil. İstanbul'un trafiği baş döndürücü bir hızla büyüyor. Yollar belli saatlerde yetmiyor. Otopark sorunu da çığ gibi artıyor. Son dönemde trafikten bunalanlar çözümü motosikletlerde arıyor. Motosiklet sayısı da hızla tırmanıyor. Araba ehliyeti ile motosiklet ehliyeti aynı değil. Özel eğitim gerektiriyor. Bu eğitime herkesin uyduğunu sanmıyorum.
    İstanbul trafiğinde motosiklet kullananlar büyük tehlike saçıyor. Kuryeler; işyerlerine, evlere hizmet veren restoranların motosikletli elemanları işlerini çabuk yapma adına kural dışı davranıyor. Işıkta durmuyorlar, birden arabanın sağından geçiyorlar. Ara sokaklardan çıkarken etrafı kontrol etmeden yola fırlıyorlar. En önemlisi; tek yönlü sokakları tersine kullanıyorlar. Ben her motosikletin üzerinde plaka olduğunu görüyorum. Ama kullananların ehliyeti olup olmadığının kontrol edilmesinin şart olduğunu düşünüyorum. Görevlileri de hassas konuya el atmaya davet ediyorum.
    LEVENT TÜZEMEN
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bi suçlu bulunması gerekiyor, günah keçisi motorlar ilan ediliyor... Arabalar sütten çıkma ak kaşık sanki..
    Ne kadar konuşulursa konuşulsun, motorcuların arasında ki o tipleri temizleyemeyiz...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    daha yok malesef
    yani yazılanlar doğru izmirdede var aynıları ama motosiklet severler deil bunları yapanlar kuryeler yada yemek dagıtın elemanlar pizzacılar genel motor sürücülerinde böle davrana görmedim açıkçası
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Bence bu yazı motosikletcilerden çok scootercıları hedef alıyor...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    tabiki haklı kanka...bunun sorusu bile sorulmaz...en kısa zamanda böyle bi uygulamaya geçilip çürük elmaların aramızdan ayıklanması gerekir...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    bence bu ehliyet kontrolü yapılsa bi nebze azalır bu tür motor kullananlar
    mesela ben önce gittim ehliyetimi aldım sora gittim motorumu aldım
    ehliyetsiz kullanan adam şimdi benden daha mı akıllı oluyor ne kursa gitti ne para verdi ne eğitim aldı ehliyetsiz kullanmak yanına kar kalmamalı
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Haklı olmasına haklı ama,trafik denetimi o trafikte seyreden her türlü araç için yapılmalıdır.Tek hatalı olan sanki motosiklet sürücüleri gibi gösterilmesin.ışıklara uymayan yayalarmı dersin,Aksi yönden gelen at arabalarımı dersin,çok fazlaca örnek verilebilir.Türkiye de kuralları sanki yalnızca motosikletliler ihlal ediyormuş gibi bir hava yaratılmasın.

Motosikleti
    yok ama ölümüne raceeeeee
    bencede haklı ama motosikletliler adı altında olan baslıgı yanlıs.
    kuryeciler lokantacıların motorlu kullanıcıları kurallara uymuyor ve cogununda 18 yasından küçük cocuklar görüyorum.
    ama yazarın baslıgı yanlıs bir kullanımda
    önemli olan ne yapacagım demek değil.yapmak istediğin şey için yola çıkmaktır.

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Yazar bazı yönleriyle haklı tabi ama motosiklet kullananlar otomobillerden yana dertli;otomobil kullananlar motosiklet kullananlardan dertli.Motosiklet yapı itibarı ile arabadan daha ufak olduğu için aralardan geçecek tabi yoksa motorun ne cazip tarafı kalacak ki trafikte.Önemli olan araba veya motor deeğil üzerindeki kullanandır.Bide motorcu , scootercı gibi ayırmayalım hepsi motosiklet olarak geçiyor.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    herkes gibi bende katılıyorum ehliyetsizler trafikte dolaşmamalı özellikle
    ehliyetsizliğin iyisi kötüsü olmaz ama küçük yaşta ki arkadaşlarımız 16 - 17 yaşlarındaki kardeşlerimiz trafikte olmamalı
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    bunu yazan acaba kandi araç kullanırken kurallara uyuyormu..??? ???
    yetersiz yollarda minibüscü 1.2 ytl yüzünden yolun ortasında durup yolcu almıyormu..
    keza taxici aynı şekilde..
    bide trafikte seyir halinde giden araçlar kapı açarak veya pencerden yollara cöp atmıyormu ..
    geçiş üstünlüğü var diye ışıklardan basıp geçen insan katleden itfayeciyi görme...
    vs.vs. bunları görme..
    ekmek parası için koşturan motorculara bulaş..
    sen yolunda git onlar işini bilir merak etme..
    sen yoldaki cizgileri süs sanarsan daha cook motorcu sagından solundan geçer..
    ters yola giren ..tek yöne giren motor kimi sıkştırmış hangi rafiği felç etmiş..
    motorda plakayla senin ne işin var..
    plakası olanlar güzel kullanır diye bi kanımı var..

binlerce motorcu varken birikitane kendini bilmez motorcu yüzünden hepsini karalamak niye..
    saygılar..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    haklı olmasına haklı ama birde arabalara ne demeli bizi aractan saymayan onlar uzerimize direksyon kıran onlar ben dun basımdan gecen bir olayı yazdım ama sansurden gecmedi galiba ve ben hergün motorla 200 km yol yapan biriyim ama yeri geliyor aralardan bende geciyorum ama kurye ler kadar degil ama bana bile bir bayanın soyledigi senin ne b.. oldugun altındakinden beli dedi
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Burada yazarın üstünde durduğu konu pizzacı scooterları....

Bu terim yeni yeni dilimize girdi ama çok tutuldu...

Bence en hassas denetim scooterlar üzerinde yapılmalı ,
    bir sigortacı arkadaşım satın alındıktan sonra çok sayıda scooterın süresi bitmiş zorunlu trafik sigortasının yeniden yaptırılmadığını söyledi.

1.000 ytl lik makinaya 20 ytl fazla tabi bu durumda
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    ya abi aman aman ha susun polislerin kulağına gitmesin haklılar ama binevide haksızlar abilerim memlekette o kadar garipler varki siz neyden bahsediyorsunuz öyle ehliyet almak kolaymı yaa adam nereden bulcak parayı ben işte geçen sene ceza yedim ehliyetsizlikden dolayı:( ama şimdi tabi alıyorum ehliyetimi o ayrı ama genede ne bilim garipleride düşünmek lazım

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Genel olarak mecbur kalmadıkca servis yapan lokantalar ve kurye firmaları ehliyetsiz adam çalıştırmaz, yani konu ehliyetsizlik değil hatalı kullanım üzerine yoğunlaşmalı.

Hatalı kullanımın çözümü ise firma yetkililerinden geçer, yani üzerinde marka logo tel numarası bariz bir şekilde bulunan bir firmanın aracı trafikte hatalı kullanırsa bunun suçu sürücüde değil firma yöneticilerindedir.

Çünkü araçlarının bu şekilde kullanılması onların işine gelir, çünkü işleri bu. Hızlı olmak.

Şimdi bu yazıyı yazan gazeteci arkadaş, bir pizzacıya pizza sipariş etse.

o pizzada kurallara uyan bir motorcu tarafından kenine ulaştırılsa, yüksek ihtimal ile 30 dakikadan fazla bir zaman alır. Ve yüksek ihtimal ile bu arkadaş 30 dakikadan geç gelkdin diye pizzanın parasını vermez (birçok pizza firmasında böyle bir uygulama var)

Yani günah keçisi aramaya gerek yok.

Emniyet bu firmalara birer tebligat yapacak, diyecek ki bundan sonra trafikte hatalı kullanmılan sürücülerinizden siz sorumlusunuz. Gerekirse ceza işyeri kapatmaya kadar gidecek.

ve yetkili bir kurum aracı olup bütün bu lokantaların "30 dakika" olan sipariş yetiştirme süresini 45 dakikaya çıkaracak mesela.

Sorun kökten hallolur.

Bu arada bir not, yolda hatalı ve hızlı kullanan pizzacı çocukların motorundaki tel numarasını arayıp şikayet ettiğinizde telefondaki ilgili kişi size özür filan diler ama o personele asla kızmaz, hatta o personel en iyi personeldir
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Yazara katiliyorum, yoruma katilmiyorum

Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu yazan acaba kandi araç kullanırken kurallara uyuyormu..??? ???
    yetersiz yollarda minibüscü 1.2 ytl yüzünden yolun ortasında durup yolcu almıyormu..
    keza taxici aynı şekilde..
    bide trafikte seyir halinde giden araçlar kapı açarak veya pencerden yollara cöp atmıyormu ..
    geçiş üstünlüğü var diye ışıklardan basıp geçen insan katleden itfayeciyi görme...
    vs.vs. bunları görme..
    ekmek parası için koşturan motorculara bulaş..
    sen yolunda git onlar işini bilir merak etme..
    sen yoldaki cizgileri süs sanarsan daha cook motorcu sagından solundan geçer..
    ters yola giren ..tek yöne giren motor kimi sıkştırmış hangi rafiği felç etmiş..
    motorda plakayla senin ne işin var..
    plakası olanlar güzel kullanır diye bi kanımı var..

binlerce motorcu varken birikitane kendini bilmez motorcu yüzünden hepsini karalamak niye..
    saygılar..
    kendisine son derece katildigim yazarin sozlerini arkadasimiz cok farkli yorumlamis kanaatindeyim, hatta direkt uzerine alinmis oldugunu dusunduruyor. benzer baslik altinda ben de ozelestiri yapabilelim diye bir girisimde bulunmustum, ancak yari yolda kaldi. simdi bu firsati degerlendirmek istiyorum.

evet, trafikte yalnizca motorcular suclu degil, ama hatalari en cok goze batanlar onlar. ve hatalarinin sonuclarini yine kendisi odeyenler de onlar. burada, bunun farkinda olan kucuk bir grup hergun yazisip duruyor. bir arkadasimiz guzel yazmisti, "ne dogru yaparsan kendine, ne yanlis yaparsan tum motorculara"

binlerce, belki de onbinlerce motorcu var turkiye'de, fakat bir-iki tane "kendini bilmez" degil, ancak bir-iki tane "akli basinda" motorcu var aramizda. moderatorler daha iyi bilir, kac tane gercekten aktif uyemiz oldugunu, ve disarida bizimle alakasi olmayan kac bin daha motorcu var kimbilir.

eger bir-iki kendini bilmez motorcu var ise, her itfaiyeci veya ambulans surucusu de kana susamis degil, onlarin da derdi ayri; itfaiyeci-ambulans da can kurtarmaya gidiyor... ona bakarsan trafik polisinin kendisi kural tanimiyor, ve hatta kendisi kask takmazken bize ceza yazmaya, bulustugumuz yerlerden kovmaya yeltenebiliyor

sanki bunlarla bitiyor mu, belediyecisi, vekili, valisi, korumasi cok mu farkli, ama bu degerli sahislarda dokunulmazlik oldugu icin yorum yapmiyorum...

taksici-dolmuscu-otobuscu, hepsi ayni, bazilari kusura bakmasin, ehliyetli fakat egitimsiz herkesin yapabildigi bir isi yapiyorlar, bunlarin kurallara riayet etmesini mi bekliyoruz

belki bizlerin arasinda mecburen, eve ekmek goturmek icin, gunesin altinda, karin icinde cebellesen arkadaslarimiz var, fakar "onlar ekmek parasi pesinde" diyerek kuralsizca 2teker kullanan arkadaslarimizi kollamamiz, yeri geldiginde acisinin bizlerden cikmasina sebep olacaktir.

bir kere igneyi kendimize batiralim, etrafimiza (ve kendi icimize) bakalim. daha dun eve donerken bir kebapci yamagi, kuryesi, herneyse, trafik isiklarina yaklasirken arkamdan gelip henuz yanmis olan yesilde onume dogru oyle bir hamle yapti ki nerdeyse altima alacaktim, ya da arkamdaki bana girecekti. o an motor degil, araba surucusuydum, bu motora carpsaydim, burada hakkimda neler yazilacakti, merak ediyorum. bunun gibi, tekrar ediyorum, "bir-iki" degil, onlarca ornegini goruyorum, hergun. ters yone girmeler, kaldirimlara cikmalar, aralardan kacmalar ve bu esnada ayna-kaporta cizmeler... tamam, bir cok arkadasimiz motosikletin ulasim sorununa pratik bir cozum oldugunu soyler, fakat bu kural tanimadan trafikte yolculuk etmekse, ben yokum arkadas. sonra o arabasi cizilen surucu, bebegi korkusundan aglayan kaldirimdaki anne, yola ciktiginda hepimize karsi nefret duyuyor, belki fazla kuruyorum, "o motosikletle bana saygi duymuyor ki, ben ona duyayim, uzerine uzerine sureyim" diyebiliyor...

hatali olan itfaiyecisi, taksicisi, belediyecisi, hatta polisi tepki alabilir, kendilerine karsi bir onyargi olusabilir, ancak hicbiri motosikletci gibi karsi saldiriya acik degildir. iste ben kurallara uymayarak 4tekerlilere, kaldirimdaki yayaya, evdeki hastaya (egsoz ve modifiye icabinda) yanlis yapan o "bir-iki" motosikletcinin farkinda olmadan bizler icin tehlikeli bir onyargi olusturduguna inaniyorum

meshur anekdotu kullanacagim; hepimiz birimiz icin (alkis aliyor - birileri gercekten ugrasiyor, cabaliyor, sesimizi duyurmaya calisiyor), birimiz hepimiz icin (kufur yiyor - bazilari da sadece kendi isine bakiyor, fakat topluluga verdigi zarar umurunda degil)

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18/07/2007 tarihli sabah gazetesinden alıntıdır
    sizcede haklı değil mi

Motosikletlilere kontrol şart
    Köşemde hep sporla ilgili yazılar yazıyorum. Hayatımız sadece futbol ve spor değil. İstanbul'un trafiği baş döndürücü bir hızla büyüyor. Yollar belli saatlerde yetmiyor. Otopark sorunu da çığ gibi artıyor. Son dönemde trafikten bunalanlar çözümü motosikletlerde arıyor. Motosiklet sayısı da hızla tırmanıyor. Araba ehliyeti ile motosiklet ehliyeti aynı değil. Özel eğitim gerektiriyor. Bu eğitime herkesin uyduğunu sanmıyorum.
    İstanbul trafiğinde motosiklet kullananlar büyük tehlike saçıyor. Kuryeler; işyerlerine, evlere hizmet veren restoranların motosikletli elemanları işlerini çabuk yapma adına kural dışı davranıyor. Işıkta durmuyorlar, birden arabanın sağından geçiyorlar. Ara sokaklardan çıkarken etrafı kontrol etmeden yola fırlıyorlar. En önemlisi; tek yönlü sokakları tersine kullanıyorlar. Ben her motosikletin üzerinde plaka olduğunu görüyorum. Ama kullananların ehliyeti olup olmadığının kontrol edilmesinin şart olduğunu düşünüyorum. Görevlileri de hassas konuya el atmaya davet ediyorum.
    LEVENT TÜZEMEN

tabiiki doğru alperim

ancak eğitim gerekli derken sadece motor içinmi gerekli

günümüzde ehliyet kurslaru b ehliyet verirken ne kadar eğitiyorlar acaba

iş motora gelincemi eğitim şart deniyor

eğitim tüm motorlu araçlar için şart
    ...tın tın giderim abi....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    bence haklı ama boyle iyiyiz

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki haklı kanka...bunun sorusu bile sorulmaz...en kısa zamanda böyle bi uygulamaya geçilip çürük elmaların aramızdan ayıklanması gerekir...
    aynen katılıyorum.................

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    iyi güzelde levent tüzemen kardeşimiz demiş ki:istanbul trafiğindeki motorsiklet kullanıcıları büyük tehlike şaçıyor,demiş bu da yargısız infazdır,bir kişinin ya da bir kaç kişinin yaptığı hatayı hepimiz çekmemeliyiz.arkadaş, bu olaya biraz karanlık bakıyor.bir de ben her motosikletin üzerin de plaka olduğunu görüyorum,ama ehliyetlerini göremiyorum demek istemiş.ozaman ehliyeti olanlar ehliyetlerini plakaya yapıştırsın,ozaman kazalar çözülmüş olur mu.olur sa ilk ben yaparım bu işi.b+d+a2 ehliyetim var.bunlar yeter sanırım.
    facebook(Fazer Tutkunları)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)