Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hirsizliktan korunma yontemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Herkese merhaba,

Ben bu konuyla ilgi daha once bir kac baslik altinda soru sordum ancak doyurucu bir cevap alamadim. O yuzden yeni bir baslik acmayi uygun gordum.

Kisa bir zaman icersinde bir scooter sahibi olacagim. Ancak evimin kapali garaji yok. Sadece arka tarafta bir otoparki var. Disardan bakinca otoparkta ne var ne yok gozukmuyor. Ayrica giriste demir bir kapi var. Gerci uc kisi gelse rahatlikla kapinin uzerinden gecirip doblo'ya atar goturur.

Motosikletimin calinmasini onlemek icin ne yapmaliyim ? Kapali yerim olmadi icin riske girmemek icin ucuz bir model mi secmeliyim ? Ne gibi onlemler almaliyim ?

Onerilerilerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Arkadaşım alırsın bi kilit, bulursun bi demir bağlarsın motorunu... Ondan sonra Allah'a emanet....
    Aynı konulardan bin tane var, ARAMA yapmadan başlık açıyorsunuz....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

motorcuq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model HONDA CBR 600 RR ve mondıal 150 zat
    pesyani dostum daha motoryok ortadahelebi al çarebulunurelbette

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı protesto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Ben bu konuyla ilgi daha once bir kac baslik altinda soru sordum ancak doyurucu bir cevap alamadim. O yuzden yeni bir baslik acmayi uygun gordum.

Kisa bir zaman icersinde bir scooter sahibi olacagim. Ancak evimin kapali garaji yok. Sadece arka tarafta bir otoparki var. Disardan bakinca otoparkta ne var ne yok gozukmuyor. Ayrica giriste demir bir kapi var. Gerci uc kisi gelse rahatlikla kapinin uzerinden gecirip doblo'ya atar goturur.

Motosikletimin calinmasini onlemek icin ne yapmaliyim ? Kapali yerim olmadi icin riske girmemek icin ucuz bir model mi secmeliyim ? Ne gibi onlemler almaliyim ?

Onerilerilerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.
    Ben üzerini brandayla örtüyorum.Evin arka bahçesinde tutuyorum.hemen üstünde yatak odası.duvara iki tane demir yaptırdım.ön tekere arabalara takılan direksiyon kilidini kullanıyorum.onu amortisör kulesine takıyorum.arka tekere de sağlam bir çeki halatı (2 m) ve sağlam dağişik bir asma kilit(çekiçle vurulsa bile açılmayanından)en çok da güvendiğim bana yurtdışından gelen alarm.hassaslığı ayarlanıyor.heryere takılabilen kendiliğinden pilli,seyyar birşey bu.hatta bu sabah rüzgardan brandası oynayınca alarmı oynatmış ve ötmeye başlamıştı.sana tavsiyem iyi bir alarm taktırman.diğer bir konu da sürekli direksiyonunu kilitli tutman.benzin musluğunu kapalı tut.elektrik devre kesme butonunu da kapalıya al.bunlar gerçi motorsikler hırsızlarının bildiği şeyler ama yine de tedbir sayılırlar.

Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Alıntı motorcuq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pesyani dostum daha motoryok ortadahelebi al çarebulunurelbette
    sanirim yazdiklarimi iyi okumamissin. calinma ihtimalini dusunerek motor almadan once nasil koruyacagim konusunda bilgi aliyorum. motor al sonra bulunur bi care nasil bir mantiktir.

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben üzerini brandayla örtüyorum.Evin arka bahçesinde tutuyorum.hemen üstünde yatak odası.duvara iki tane demir yaptırdım.ön tekere arabalara takılan direksiyon kilidini kullanıyorum.onu amortisör kulesine takıyorum.arka tekere de sağlam bir çeki halatı (2 m) ve sağlam dağişik bir asma kilit(çekiçle vurulsa bile açılmayanından)en çok da güvendiğim bana yurtdışından gelen alarm.hassaslığı ayarlanıyor.heryere takılabilen kendiliğinden pilli,seyyar birşey bu.hatta bu sabah rüzgardan brandası oynayınca alarmı oynatmış ve ötmeye başlamıştı.sana tavsiyem iyi bir alarm taktırman.diğer bir konu da sürekli direksiyonunu kilitli tutman.benzin musluğunu kapalı tut.elektrik devre kesme butonunu da kapalıya al.bunlar gerçi motorsikler hırsızlarının bildiği şeyler ama yine de tedbir sayılırlar.
    Tesekkur ederim ayrintili cevabin icin, tavsiyelerine uyacagim.

Motosikleti
    HONDA cbf250 + kanuni WINDY
    arkadaşımızın bahsettiği alarm tarzında kilitler var ister sacece teker e ta istersen sabit bir yere kitle daha sonrada ahartarını soktuğun bölümünde bi düğmesi var onu aktif hale getiriyosun vede herhangi bi zorlama oldumu başlıyo carcar bagırmaya 40 ytl civarı zannedersen fiyatıda eger istanbulda oturuyosan sirkecide bulabilirsin

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    garaja bi hareket sensörlü aydınlatma,
    motora alarmlı disk kilidi,
    bi de şasiden zincirledinmi hiçbir hırsız bi scooter için bu kadar uğraşmak istemez
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    Ozaman sen kilitlenmek için ilan vermişsin kilitler sanırım bu baslıgı bu konuyla ilgili onlarca başlık görmüştüm ben

Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Alıntı VIDOOC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşımızın bahsettiği alarm tarzında kilitler var ister sacece teker e ta istersen sabit bir yere kitle daha sonrada ahartarını soktuğun bölümünde bi düğmesi var onu aktif hale getiriyosun vede herhangi bi zorlama oldumu başlıyo carcar bagırmaya 40 ytl civarı zannedersen fiyatıda eger istanbulda oturuyosan sirkecide bulabilirsin
    Istanbulda oturuyorum, sanirim bulabilirim, tesekkurler.

bence evin duvarına zarar verme al 2 torba çimento yarımşar metre aralıklı iki derin koyu kaz 2 tane sağlam kuluplu demiri bas.taşlar ve cimento ile kuyuları doldur.alarmını muhakkak taktır birde hareket sensörlü lamba
    gel keyfim gel...(zincir almayı unutma:mrgreen: )

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bağlayabildiğin kadar kilit tak.... Alarm tak....Çadır çek.... Yapabildiklerini yap... Başka çaren yok....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bak kardeşim tarifi veriyorum, al eline kağıt kalem
    1 torba çimento
    2 kova su
    100 adet kiremit
    1 adet mala
    1 adet spatula
    1 kilo kireç

hazırlanışı:
    çimetoya uygun miktarda suyu karıştırarak ihtiyaç kara beton yapılır
    tuğlaların arsına sürerek tuğlalar dizilir
    motosikletin gireceği kadar bi alan baçenin köşe tarafında çevrilir
    kalan beton sıva amaçtı sürülür, en dışada kireç vurulur
    soora bir kapı imalathanesinden usta şağrılarak demir kapı yaptırılır.
    evett, mini motosiklet garajımız hazır, afiyet olsun)
    anladın sen onu
    GKN MOTORS

evın salonuna sok bısey olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)