Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ruhsatımı kaybettim ne yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar motorumun ruhsatını kaybettim...
    şimdi yeni ruhsat çıkartmak için ne gibi bir prosedürler var sırasıyla yazarsanız çok sevinirim, ve ortalama maliyet ne olur, 1 günde bitermi?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    bir günde bitmez sanarsam ama şeye gitmeniz lazım trafik şubesine bulunduğunuz semtin onlara derdinizi anlatırsanız size yardımcı olacaklardır bende bilmiyorum tam olarakk

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir günde bitmez sanarsam ama şeye gitmeniz lazım trafik şubesine bulunduğunuz semtin onlara derdinizi anlatırsanız size yardımcı olacaklardır bende bilmiyorum tam olarakk

madem bilmiyorsun neden ? neden ? neden ? neden ? neden ? neden ?

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    susalım lütfen ufakda olsaa kardeşimö yardım etmeye çalışdım

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    abicim önce git polise
    kayıp ettiğini beyan et
    allah korusun yapmadıın şeyler yapmışsın gibi sana nükseder
    trafiğe baçvurunu sabahtan yaparsan ertsi gün sabah alabilirsin yeni evreklarını
    GKN MOTORS

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    polise başvurduktan sonra motorun trafiğe çıkartıldığı trafik şubesine gitmen gerekiyor. örneğin alakam olmasada benim motorum fatih ilçesinden trafiğe çıkartılmış arabam ise sultanbeyli.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    biraz daha detay vericek yokmu?
    ayrıca ruhsatın içinde trafik sigortasıda vardı,o da gitti...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    Kardeş Trafiğe Dilekçe yazdınmı hallederler ama işlerine gelmezse 2 gün bilmedin 3 gün bekletirler

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Ruhsatı kaybettiğine dair karakol tutanağı tuttuyorsun. (herhangi bir karakol olabilir) Daha sonra vergi dairesine gidip motorunun temiz kağıdığı alıp en yakın araç muayene istasyonundan motor - şasi tespitini yaptırıp aracının muayene ettiriyorsun. Vergi dairesi ve muayene istasyonundan aldığın evraklarla aracın bağlı bulunduğu (daha önce ruhsat çıkarılan yer) ilçe trafiğe gidip yeni ruhsat çıkartmak için başvuruyorsun. Ruhsat ile birlikte zorunlu trafik sigortası poliçende kaybolduysa poliçeni yapan firma ile görüşüp aynı evrakdan bir daha alman gerekiyor. Zorunlu trafik sigortası poliçeni ücretsiz verirler.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatı kaybettiğine dair karakol tutanağı tuttuyorsun. (herhangi bir karakol olabilir) Daha sonra vergi dairesine gidip motorunun temiz kağıdığı alıp en yakın araç muayene istasyonundan motor - şasi tespitini yaptırıp aracının muayene ettiriyorsun. Vergi dairesi ve muayene istasyonundan aldığın evraklarla aracın bağlı bulunduğu (daha önce ruhsat çıkarılan yer) ilçe trafiğe gidip yeni ruhsat çıkartmak için başvuruyorsun. Ruhsat ile birlikte zorunlu trafik sigortası poliçende kaybolduysa poliçeni yapan firma ile görüşüp aynı evrakdan bir daha alman gerekiyor. Zorunlu trafik sigortası poliçeni ücretsiz verirler.

Ama motor 2006 model ve 2009'a kadar muayene süresi var.
    bu muayeneyi normal ücret tarifesi üzerindenmi yapılacak yani süresi geçmiş gibimi olucak...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı tanermavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama motor 2006 model ve 2009'a kadar muayene süresi var.
    bu muayeneyi normal ücret tarifesi üzerindenmi yapılacak yani süresi geçmiş gibimi olucak...
    Hayır muayene geçmiş gibi olmayacak , motor - şasi tespiti yaptıracaksın bir kaç belgeyi doldurman gerekiyor. Elinde ruhsatın fotokopisi falan varsa yanına al araç bilgilerine ihtiyacın olucak.

hayatımHepyek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250 - CBF250 - yok
    http://www.trafik.gov.tr/trafik_isle...slemleri.asp#6

muayene ile ilgili bir bilgi yok. Herhangi bi trafikten tescilden yapılırmış.
    Kolay Gelsin...
    [B]Motosiklet araç değil amaçtır...[/B]

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Verdiğinmiz bilgiler için herkese çok teşekkür edrim

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Skullhunter ın dedikleri doğru olmalı çünkü daha geçenlerde bir ruhsat çıkarttı.

Muayene olayı ise normal fenni muayene değil, araç tespit için gerekli olan işlemler yapılacak.

yani özetle "evet bu araç şu şase nolu şu motor nolu şu marka araçtır, herhangi bir sahtekarlık durumu yoktur" gibi bir sonuç çıkacak.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ne kadara mal oldu arkadaşlar bunları yapmak?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı metuce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadara mal oldu arkadaşlar bunları yapmak?
    Bu soruyu kendi ruhsatını kaybettiğin için soruyorsan 20 lira olsa ne olur 200 lira olsa ne olur,elbet çıkaracaksın.

Eğer bir motor almayı planlıyorsan ve sana ruhsatı kayıp sen sonra çıkartırsın,kaç paraysa düşeriz gibi bir teklif mi var.

Daha açık yazarsan iyi olur.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    bence motoru çöpe at...kayıp ruhsat çıkartmak deveye 400 mt engelli koşturmaktan daha meşakkatli...umarım bir şeyler değişmiştir de çok uğraşmazsın. en az 3 tane trafik şbsi gezmen gerekecek örneğin...nedeni ni öğrendiğinde isyan ediceksin
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar ; dün motosikletimle düştüm ve ön çamurluk parçalandı ve km saati çatladı ve km saatinin hız göstergesi çalışır durumda olmasına rağmen camı kırıldı ; birde üstüne bugün ruhsatımın kaybolduğunu farkettim ayrıca ruhsatı sakladığım dosya içinde ehliyetim ve 6 ay önce yaptırdığım zorunlu trafik poliçeside bulunmakta idi.

Motoru geçen yıl 0 almıştım ve muayenesi 2011 yılına kadar geçerli ; size sormak istediğim yeniden ruhsat çıkarırken tekrardan muayeneye girecek miyiz ; şayet muayeneye girersem , muayeneye girmeden önce km saatini ve çamurluğu değiştirmem gerekiyor mu ; ayrıyeten zorunlu trafik sigortasıda kayıp durumda ,yeni poliçeyi sigorta şirketine gidip ücret ödemeden alabilir miyim? yardımcı olursanız memnun olurum....

Ayrıca internette dolanırken egm.gov 'dan şu bilgilere ulaştım

TESCİL BELGESİ VE TRAFİK BELGESİ İLE PLAKA ZAYİİ

1. Yeni tescil ve trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan),

2. Bir adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1),

3. Dilekçe,

4. Karayolları Muayene İstasyonundan motor şase tespiti (Muayene),

5. Zayi edilen belge ve plakaların yenisinin çıkartılabilmesi için, aracın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna

müracaat edilebileceği gibi, herhangi bir tescil kuruluşuna da müracaat edilebilir.

5.madde ilgimi çekti , bu maddaye göre herhangi bir trafik tescil şubesinden belge değişikliği talebinde bulunulabilecek gibi anladım ben doru mudur sizce?

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ; dün motosikletimle düştüm ve ön çamurluk parçalandı ve km saati çatladı ve km saatinin hız göstergesi çalışır durumda olmasına rağmen camı kırıldı ; birde üstüne bugün ruhsatımın kaybolduğunu farkettim ayrıca ruhsatı sakladığım dosya içinde ehliyetim ve 6 ay önce yaptırdığım zorunlu trafik poliçeside bulunmakta idi.

Motoru geçen yıl 0 almıştım ve muayenesi 2011 yılına kadar geçerli ; size sormak istediğim yeniden ruhsat çıkarırken tekrardan muayeneye girecek miyiz ; şayet muayeneye girersem , muayeneye girmeden önce km saatini ve çamurluğu değiştirmem gerekiyor mu ; ayrıyeten zorunlu trafik sigortasıda kayıp durumda ,yeni poliçeyi sigorta şirketine gidip ücret ödemeden alabilir miyim? yardımcı olursanız memnun olurum....

Ayrıca internette dolanırken egm.gov 'dan şu bilgilere ulaştım

TESCİL BELGESİ VE TRAFİK BELGESİ İLE PLAKA ZAYİİ

1. Yeni tescil ve trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan),

2. Bir adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1),

3. Dilekçe,

4. Karayolları Muayene İstasyonundan motor şase tespiti (Muayene),

5. Zayi edilen belge ve plakaların yenisinin çıkartılabilmesi için, aracın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna

müracaat edilebileceği gibi, herhangi bir tescil kuruluşuna da müracaat edilebilir.

5.madde ilgimi çekti , bu maddaye göre herhangi bir trafik tescil şubesinden belge değişikliği talebinde bulunulabilecek gibi anladım ben doru mudur sizce?
    Dur dostum dur kaybetmiş hissettim kendimi birden :D

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim önce git polise
    kayıp ettiğini beyan et
    allah korusun yapmadıın şeyler yapmışsın gibi sana nükseder
    trafiğe baçvurunu sabahtan yaparsan ertsi gün sabah alabilirsin yeni evreklarını
    Aynen katılıyorum
    Zaman kaybetmeden emniyete git ve zayi tutanağı tuttur! GKN'nin dediği gibi,olmadık bir olay yerinde bırakırlar ruhsatı ondan sonra ayıkla pirincin taşını...kalan formalite kolay iş.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)