Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

10tl benzinle kaç km gidiyor motorlarınız arkadaşlar?benim km'de bi hata var yardım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet3558 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Drift
    10 lira benzinle kaç km gidiyorsunuz arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Temele sormuşlar bu benzin zamlarının hali ne olacak diye, o da demiş beni ilgilendirmiyor ben zaten hep 10 liralık alıyorum
    ahmet3558, efendy06, KaanD ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Düşündürücü bir durum.

Motosikleti
    Mondial 125 Drift
    sabah, 10 lira aldım sıfırladım şuan benzin bitti. sabah sıfırladığım km saatinde 245 km yazıyor imkansız bence,büyük ihtimalle mahallede çocuklar oynadı var mı fikir vericek? 10 lirayla ne kadar gidildiğini bilmiyorum o yüzden kafamda karışık

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    10 Lira ölçü birimi olarak kabul edilemez. 2 Litre diye yorum yapmak daha doğru olur oda bin çeşit motorda bin çeşit sonuç demektir. 100 giden de olur 20 gidende..
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 Drift
    o zaman şöyle söyleyeyim; litresi 4.66 olan 95 oktan benzinden 10 tl doldurdum. şuan km 245. ölçüm böyle daha kolay olur heralde, daha yeni motorcuyum yanlışım varsa affola
    motorda mondial 125 drift

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Tamam doğru olanı söyleyeyim. Motosikletin deposunu tıka basa doldurursun. 100 km gidersin, bunu uzun yolda yaparsan uzun yolda ortalama yaktığın rakamı bulursun şehir içinde yaparsan şehir içi ortalama rakamı bulursun.

Depo tıka basa dolduktan sonra 100 km sonra tekrar yakıt alırsın ve tıka basa aynı şekilde doldurursun. Ve kaç litre aldığına bakarsın. Para ile ölçmek doğru değil. Litre bazında ölçersin. Ben gecen haftalarda abandığım zaman kaç litre yaktığına baktım 120 km 'de 11 Litre yaktı. Buda ortalama 100 km 'de 10 litreye denk geliyor x4.6 dediğimizde 100 km = 46 TL günün şartlarında demek oluyor.
    ahmet3558 ve MotoGlock bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 Drift
    teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Rica ederim. Dikkatli ol..
    ahmet3558 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125
    1 lt 100km gidiyor ybr

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lt 100km gidiyor ybr
    Şaka mı yoksa gerçekten mi?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    işe gidip geri getirmez herhalde https://www.youtube.com/watch?v=JMNg8XgsdfM çok yakıyor hayvan oğlu hayvan

drift şehir içi 3.5 litreden aşağı yakmaz tahminim
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işe gidip geri getirmez herhalde https://www.youtube.com/watch?v=JMNg8XgsdfM çok yakıyor hayvan oğlu hayvan

drift şehir içi 3.5 litreden aşağı yakmaz tahminim
    Dostum ismini bilmediğim için hitap edemiyorum kusura bakma, videonu izledim fakat oturuş pozisyonunu doğru bulmadım, bütün vücudunun ağırlığını kollarına vermişsin ve bileklerin çok ağrı yapar. Belki çekim için bu şekilde davrandın bilemiyorum ama 200 km sürate çıktığında bile dik oturuyorsan maazallah sıkıntıya düşebilirsin.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ismini bilmediğim için hitap edemiyorum kusura bakma, videonu izledim fakat oturuş pozisyonunu doğru bulmadım, bütün vücudunun ağırlığını kollarına vermişsin ve bileklerin çok ağrı yapar. Belki çekim için bu şekilde davrandın bilemiyorum ama 200 km sürate çıktığında bile dik oturuyorsan maazallah sıkıntıya düşebilirsin.
    tespitin hem doğru hem yanlış aslında sırtımda çanta olduğundan yatmam çok anlam ifade etmeyecek depoda stomgrip (büyük konfor halen bilmeyen dalga geçenler var moto gp de bile kullanılıyor ) olduğundan aslında kendimi belden kaldırıp kısmen dik duruyorum (600 rr araştırdığım kadarıyla oturuş pozisyonu en konforlu olan racing ) kollarım gergin olmasına rağmen bilek ve dirseklerimde baskı yok ,zaten dik pozisyonda anca bu hız yapılıyor (motoruda çok zorlamak istemiyorum ayrıca 1150 km deyim )ve rüzgar kafama tam oturan kaskımı bile altan çıkarmak istiyor sanki , pazar sabahı kimse yoktu inceden bi yardırdım bu pizosyonda çıkılacak maksimum hız tünel içinde 210 olur herhalde dışarıda ekstra rüzgardan biraz daha azalır tahminim
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    ise gidis donus toplam 30km. her gun 1 litre benzin harciyorum.
    10tl ile 64.5km gidebiliyor olmam lazim.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tespitin hem doğru hem yanlış aslında sırtımda çanta olduğundan yatmam çok anlam ifade etmeyecek depoda stomgrip (büyük konfor halen bilmeyen dalga geçenler var moto gp de bile kullanılıyor ) olduğundan aslında kendimi belden kaldırıp kısmen dik duruyorum (600 rr araştırdığım kadarıyla oturuş pozisyonu en konforlu olan racing ) kollarım gergin olmasına rağmen bilek ve dirseklerimde baskı yok ,zaten dik pozisyonda anca bu hız yapılıyor (motoruda çok zorlamak istemiyorum ayrıca 1150 km deyim )ve rüzgar kafama tam oturan kaskımı bile altan çıkarmak istiyor sanki , pazar sabahı kimse yoktu inceden bi yardırdım bu pizosyonda çıkılacak maksimum hız tünel içinde 210 olur herhalde dışarıda ekstra rüzgardan biraz daha azalır tahminim
    Bende Stompgrip kullanıyorum, hem kendim için hem de artçı için gayet başarılı. Milletin ne dedigine takilmamak lazim. Ayrıca sirtinda canta olduğu zamanlarda cok fazla sürat yapmak doğru değil, yada çantayı çok sıkı bir şekilde sırtına kilitlemen gerekir. Vücudundan bir parça gibi, bir diğer detay motoru zorlasanda zorlamasanda 200 km ye çıkmadan kapanman lazim motosiklete, o süratte dik oturmak bütün konsantrasyonu kaybetmene ve rüzgardan olumsuz etkilenmene sebebiyet verir. Mümkünse depoya yatmaya özen göster sürüş dinamiği ve sürüş güvenliği için oldukça elzem. Son olarak kapanmadığın sürece dik oturduğunda ağırlığı dizlerin ile kontrol etmen neredeyse imkansız, o yüzden kollarını gergin tuttuğun sürece o bilekler ağrıyacak başka yolu yok dirseklerinin gergin olması ve ağırlığın bileklerde olması gidonun kendini düzeltmesi konusunda negatif bir tutuş, gidon amortisöründe yok, o yüzden yüksek süratlerde oldukça risk taşımakta. Söylediklerim naçizane bilgiler.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Stompgrip kullanıyorum, hem kendim için hem de artçı için gayet başarılı. Milletin ne dedigine takilmamak lazim. Ayrıca sirtinda canta olduğu zamanlarda cok fazla sürat yapmak doğru değil, yada çantayı çok sıkı bir şekilde sırtına kilitlemen gerekir. Vücudundan bir parça gibi, bir diğer detay motoru zorlasanda zorlamasanda 200 km ye çıkmadan kapanman lazim motosiklete, o süratte dik oturmak bütün konsantrasyonu kaybetmene ve rüzgardan olumsuz etkilenmene sebebiyet verir. Mümkünse depoya yatmaya özen göster sürüş dinamiği ve sürüş güvenliği için oldukça elzem. Son olarak kapanmadığın sürece dik oturduğunda ağırlığı dizlerin ile kontrol etmen neredeyse imkansız, o yüzden kollarını gergin tuttuğun sürece o bilekler ağrıyacak başka yolu yok Son olarak dirseklerinin gergin olması ve ağırlığın bileklerde olması gidonun kendini düzeltmesi konusunda negatif bir tutuş, gidon amortisöründe yok, o yüzden yüksek süratlerde oldukça risk taşımakta. Söylediklerim naçizane bilgiler.
    bu zaten anlık gazlama o pozisyonda o hızda gidilmez zaten ,ayrıca 600 rr da elektronik gidon sönümleyicisi (HESD ) diye bir sistem var o gidon amartisörün işini yapıyor galiba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    gençler çok yakıyonuz siz yaa ben 10 lira ile 124 km gittim

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 liraya aldığım 3.23 litre benzinle 100 km (çok zor da olsa) yapıyorum. Hesaplarsak 10 tl ile yaklaşık 70 km yapıyorum ama bazen devirli bazen artçılı bazen de hem devirli hem artçılı kullanıyorum.

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Abi inanmayabilirsiniz ama bizim motorun deposu 20 TL ye fulleniyo babam geçen yıl yola çıkmadan önce depoyu fulleyip motoru İstanbul'dan Bursa'ya getirdi geldiğinde deponun yarısı boştu 10 TL benzinle İstanbul Bursa yaptırıyo bizim motor gerçi ben hala inanamıyorum kesin bizim gösterge bozuktur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)