Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SS' lerde Performans Egzost ve Plaka gizlemek.

Motovento
    REKLAM ALANI
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka ve tasarımına göre degişiklik gösteren SS motosikletlerde ;

1- Plakayı, plakalık kısmını keserek alt kısma gömmek
    2- Egzost ile gaz açıldıgında çıkan aşırı sesler,
    3- Çakar lambalar takmak,

Yasakmıdır. Bu konularda cezai işleme tabi olan arkadaslar varmı. Cezaları ne kadar bilen varmı ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hyosung250r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende plakamı gizlemek istiyorum oyle olunca göze daha güzel gözüküyor bilgi veren olursa sevinirim

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle yasak...

1- Plaka normalde veya radarda okunamayacak kadar kirli veya gizli ise yüklü bir ceza yersiniz... Bu cezanın 3.000 ytl'ye kadar olabileceği duyumunu aldım...

2- Eğer gürültü kirliliği yapıyorsanız polislerin size ceza kesme hakları vardır...

3- Çakar lamba takmak da yasaktır , polis çevirebilir... Fakat cezası hakkında bi r fikrim yok...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Çakar da yasak, görevliler dışında uyaran kullanmak yasaktır. Çakar olsun, siren olsun, tepe lambası olsun...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Alıntı hyosung250r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende plakamı gizlemek istiyorum oyle olunca göze daha güzel gözüküyor bilgi veren olursa sevinirim
    600F te RR gibi gizlenebiliyormu ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiki , hatta 600F'de 600RR'dan daha rahat gizlenir , çünkü 600RR'da egzos alttadır , egzosun altına plakalık yapman gerekir... 600F'te ise egzos yanda olduğu için çamurluğu kesip plakayı direk alta monte edebilirsin...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayrola cerrahi ss lere takmış durumdasın .. neden acep.!?
    600 rr da plaka egsoz altına monte edildiğinde gayet rahat okunuyor bu yüzden ceza yazılacağını sanmıyorum.. öte yandan ss lere (tabi benim gördüğüm)performans egsoz u taktırmayan yok denecek kadar az..
    çakar lamba derken flaşörü kastediyosan ..bence ona hiç gerek yok çünkü matik işi öyle bi görüntü makinenin bütün asaletini silip süpürüyor..

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    egzosla çakarı bilmem ama izmirde karşıyakada suzuki gsxr 1000 in bir tanesinin plakasını kuçuk bir aparatla kuyruğun altına almıştım o aparata sinyallerde bağlandığı için polis herhangi bir ceza yazmamış bu arada gsxr 1000 tolga erten in eski motoruydu izmirliler tanır herhalde

Alıntı zafer80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayrola cerrahi ss lere takmış durumdasın .. neden acep.!?
    600 rr da plaka egsoz altına monte edildiğinde gayet rahat okunuyor bu yüzden ceza yazılacağını sanmıyorum.. öte yandan ss lere (tabi benim gördüğüm)performans egsoz u taktırmayan yok denecek kadar az..
    çakar lamba derken flaşörü kastediyosan ..bence ona hiç gerek yok çünkü matik işi öyle bi görüntü makinenin bütün asaletini silip süpürüyor..
    Sorma üstadım.
    SS lere takmıs durumdayım. Nefsime bir türlü laf geciremiyorum. Aslında 2 3 yıl kullanmak ve sonrasında Enduro amacım. Lakin illa SS kullanmadan geçemiyorum. Hayırlısı bakalım kısmet. Hayırlısı ise almayı dusunuyorum bi SS.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Cerrahi sizinle aynı zamanda SS olayına heveslendik sanırım.

Olası tüm başlıkları siz açıyorsunuz ben hazıra konup okuyorum

Sanırım aramızdaki tek fark ben tamamen tecrübesizim ve sizden önce dayanamayıp SS aldım

Neyse konuya dönersek;

2 gün önce OGS'yi de aldım yani amaç beleş kullanım için plakayı gömmek değil.

Ama bir arkadaşım benimle dalga geçiyor öyle SS mi olur diye

Açıkcası orjinalliğini bozmaya kıyamıyorum, bu konuda çok kararsız kaldım.

Bazıları sinyal lambalarını sökmüşler kişisel fikrim iğrenç asla yapmam diyorum.

Bağıran egzost(her nasıl yazılıyorsa artık) olayına da pek sıcak bakmıyordum ama sanırım bu bir tercih meselesi değil zorunluluk, yoksa motorun önüne bir anda atlıyorlar yada yanından geçtiğiniz araç sizi farketmiyor.

Hatta geçen gün 65-70 yaşlarında biri önümü kesip, p.. kaldırımdan gitsene yolda ne işin var diye beni dövmeye bile kalktı

Eğer motorunuzdan ses çıkmıyorsa tek adı var pisiklet ve pisiklet'in zaten yolda olmaması gerekir gibi bir düşünce hakim yurdum insanında.

Bu sebeple motosikletten önce egzostunu al derim.

Egzost seçimide ayrı sıkıntı sonuçta orjinal egzosu kadar güzel dursun istiyorsun, ben jardine marka karbon çift çıkışlı bir egzost beğendim ama piyasada yok, yurtdışından getirtmeye çalışıyorum.

Sorularının cevapları kafanda belirginleştiğinde onlarıda yazarsan sevinirim.

Hayırlı olsun. Söyleyene degil söyletene bak sen
    Kısmet kardesim belkide daha kullanmayı beceremeyecegimizden kısmet olmuyor. Ben öyle dua ediyorum cunki. Eger benim için hayırsızsa olmasın diye. İmzamda daha iyi çözersin.

Saygılarımla..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler