Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr meğer çin malıymış

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç komik değil Neyse

Peki samimi olarak cevap ver aynı fiyata made in china yazan mı yoksa made in japan yazanı mı alırsın? Madem parçalar aynı.
    Bak burda da samimi cevap veriyorum joponu alırdım

Aslındadegişen tek şey montaj yeri gibi görünüyor ama çin deyilince senin benim ve herkes gibi aklına kalitesizlik geliyor degil mi ?

Ama ürün Yamahanın olduktan sonra çinde üretilmiş olanıda alınıyo,14ooo km ye kadarda geliniyo, yerlerde bi kaç defa sürüklenmesine ragmen hic parça degiştirmeden bile ilk günkü gibide sürülebiliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    konuyu açan arkadaş yamaha,honda vs, bu markalar nerede üretilirse üretilsin mal meydandadır,hiçbir zaman kalitesinden ödün vermez..
    parçalar hala aynı parça sadece montaj işlemi çinde yapılıyor..adamlar maliyetleri düşürmek için fabrikayı çine almışlar..yoksa b.k alırdık biz 3 milyara ybr..eğer o MADE İN CHİNA yazısı hoşuna gitmiyosa söker atarsın zor bişey değil!
    yine de için rahat etmezse gidersin MADE İN JAPAN yazan motor alır ona binersin..
    Sen varken reklama gerek yok...

2005 yılından sonra madein japan yazanlar avrupada satılıyor. karbüratörlü değil enjeksiyonlu. ve fiyatı 3000 euro imiş.türkiyeye gelse 6000 ytl den bahsediyorlar.kim alır sizce o ybrleri. kimse almaz. öyle dimi.
    ben sıfır almadım. gittim 2200 e 2004 model aldım. bir çok yerinde parçaların üzerinde japan yazıyor. zaten piyasadan belli değilmi 2004 modeller 2000 ytlden aşağı düşmüyor.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak burda da samimi cevap veriyorum joponu alırdım

Aslındadegişen tek şey montaj yeri gibi görünüyor ama çin deyilince senin benim ve herkes gibi aklına kalitesizlik geliyor degil mi ?

Ama ürün Yamahanın olduktan sonra çinde üretilmiş olanıda alınıyo,14ooo km ye kadarda geliniyo, yerlerde bi kaç defa sürüklenmesine ragmen hic parça degiştirmeden bile ilk günkü gibide sürülebiliyor
    Dostum bakme sen honda kullandığıma. Çin malı kullanıyordum ben. Çİn de üretilen yamaha honda gibi malların kalitesini de bilirim

Malzemeleri aynı fakat arasındaki ufak kalite farkı montajdan kaynaklanıyor.

Tabi ybr125 cbf150 gibi çinde üretilen japon markaları diğer çin mallarıyla kıyaslanamayacak kadar kaliteli.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    çin deil çinde uretiliyoo parcaları japonn

ybr çin malı olabilir fakat sonuçta teknisyenler yamaha tarafından seçilen özel elemanlar,ayrıca gerek yedek parça gerekse garanti bakımından yüksek hizmet gösteriliyor sonuçta mal yamaha tarafından üretiliyor.Ayrıca ybr125 sade bir çin malı değildir.YAMAHA'nın çin'de ki fabrikasında üretilmiştir sonuçta yamaha patentlidir tek fark ise işçi farkıdır cünkü malzeme ve mühendisler yine yamaha'nındır.böyle gereksiz konulara gerek yok herkesinde bildigi gibi honda ve yamaha1 numara ybr de cok kaliteli ve tercih edilen bir motosiklet...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yamaha sonuçta
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bakme sen honda kullandığıma. Çin malı kullanıyordum ben. Çİn de üretilen yamaha honda gibi malların kalitesini de bilirim

Malzemeleri aynı fakat arasındaki ufak kalite farkı montajdan kaynaklanıyor.

Tabi ybr125 cbf150 gibi çinde üretilen japon markaları diğer çin mallarıyla kıyaslanamayacak kadar kaliteli.

Cbf250 japon mu?..... Ben brezilya biliyordum.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bir de Honda hayat onda derler, kandırıkçılar sizi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    motorcu@sen cbf150 yi japonmu zanndyosun ybr çin malı değildir parçaları japon ama çinli işçileri çalıştırdıklarından dolayı fabrikası çindedir çin malı motorları karalarken rm markalı aracın senı gectıgını unutma .

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ybr125 in hiç bir parçası japon değil her yeri çindir.fabrika çinde üretimi ucuz olsun diye parçalarıda çin fakat kalitesi ortadadır 1.sınıf kalite öyle asya motorları gibi dandik değildir .artı fabrikadada japon mühendisler vardır.gelelim cbf150 konusunaaa cbf150 nin hiç bir yerinde made in china yazmıyor tabi japonyadada yapılmıyor...rm markalı aracın seni geçtiğini unutma derken sürücü farkınıda sende unutmuşsun!!!sana diyebileceğim tek konu sende mondial al mondializzet100
    artı kendini bilmez motorcu taraftarları:hala sokaklarda gördüğünüz honda kinetix sizin çin markalarına taş çıkartıyor üstelik son modelli 2002 de durdurulmasına karşın
    Mustafa Kemal Atatürk

ne yanı honda cınlı degılmı bcbf 150 ybr nın tırnagı olamaz motorcu48 galıba ılk motorun daha ogrenmen gereken cok sey var

departed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda dylan
    cın ısı japon ısı sonucta yamaha........

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende dün motor eğitimine gittim.bize verdiler kymco 125 lik aynı pancar motoru gibiydi.bide ybr 125 vardı motorun sesini bile duymadım yaw.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MURATCBF150 ve motorcu48,yazışmalarınıza dikkat edin ! Bu size bir uyarıdır,kullandığınız kelimeleri ve kurduğunuz cümleleri burada olduğunuzu unutmadan kurun.

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    arkadaşım japon kalitesi var onda sadece çinde işçilik ucuz diye orda üretiliyo benim fotograf makınası var kodak oda çin montaj nike ayakkabı var oda çin eeeeee bunlar adi mi yani cok yanlış birşey

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Yamaha eğer japonyada üretim yapsa piyasadaki diğer markalarla rekabet gücü düşer, bu yüzden ki bir çok firma gibi onlarda çinde üretim yapıyor.Bu firmaların içinde Türk firmaları da var mesela arçelik...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    moderatör arkadaşlar şu topiği kitlese ne iyi olacak...bu konu defalarca tartışıldı konuşuldu..diyojen gibi evraka evraka diye ortaya çıkmakta ne kadar doğru bilmiyorum..üsluplar bile değişti hemen..saygı çerçevesi aşalamaya çokbilmişliğe kadar geldi..bunun için insan birbirini kırarmı hiç..çin japon severek biniyorsan kimene japon yada çin olması..tüm dünya markalarının ucuz işcilikten dolayı daha rahat rekabet yapabilmeleri için orada olduklarını bilmeyen yok gibidir..
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    pekala kilitlensin lütfen
    Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    kardeş hepsi çin malı ama türkiyede montaj ediyorlar sonra türk malı diyorlar cocuq oyuncağı gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler