Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yaz sıcağı ve kiyafet seçimi ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    arkadaşlar geçenlerde motoru bakıma götürdüm
    mesafe yaklaşık 10 km , yaz sıcağı ve asfalttan gelen sıcaklıkla
    resmen pişmiş tavuğa döndüm
    marmok'a giderken uzun yolda çok etkilenmedim, ama arada molalarda
    anında ter boşaldı , hemde litrelerce (desem abartı olur )
    sormak istediğim genelde yazın en rahat, yakmayan , terletmeyen aynı zamanda güvenlikten taviz vermeyeceğimiz birşeyler var mı ???
    şu an bir 4 mevsim montum var ama nafile

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Aynı dert bende de var.Sürerken bir sorun yok genelde.O yüzden molalarda,Örneğin benzin istasyonuna girdiğimde çay siparişini hiç gaz kesmeden verip,bi tur attıktan sonra dönüp çayı alıp sürerken içmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    mevsimlik değil de sadece yazlık olan montları denedinizmi acaba? belki onlar çok fazla yakmıyordur, sirkecide yıldızlar yamaha da yazlık ixon marka montlar var, çok da pahalı değiller ( 250 ytl civarı ) gerçi kullanmadım ama koruması full ( dirsek, omuz ve sırt ) ve de hava girişleri olan ince montlardı.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yazlık montlar var, ince ve çoğu yerinden hava alabilen. Fakat ne olursa olsun korumalı bir mont giymemiz şart.

Kaskıda kesinlikle yarım, flip-up (çenesi açık vaziyette) olarak seçmemeliyiz.

Kaskın vizörü açık halde seyahat etmemeliyiz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    hemen araştırmalara başlayım
    yardımlarınız için teşekkürler
    kış gelsede derileri çeksek
    soğukdan korunmak, sıcaktan korunamktan daha kolay gibi

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık montlar var, ince ve çoğu yerinden hava alabilen. Fakat ne olursa olsun korumalı bir mont giymemiz şart.

Kaskıda kesinlikle yarım, flip-up (çenesi açık vaziyette) olarak seçmemeliyiz.

Kaskın vizörü açık halde seyahat etmemeliyiz.
    Zaten full face kaskım çok şükür Vizörü açmıyorum açmak ne mümkün bütün börtü,böcek,haşere çeşitleri mevcut Bir de poyraz esiyor ki buralarda sorma Yazlık montlarda pahalı be, kışlığın taksidi yeni bitti zaten. Bir de motor lüks işi diyenlere kızarız, bal gibi öyle
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

muratkesim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Yazın yazlık giyisiler, kışın kışlık. ''Dört mevsim'' adı altında satılan kışlık giyisiler (ki genelde kışlıklar için kullanılır bu kelime) yazın motorun üzerinde sizi en yakın mesafede ya da dur kalk ta ter içinde bırakır. Motora binmekten değil zevk almak, nefret edersiniz. Kask konusunda Eyong'un dediğine katılıyorum tamamen.
    CBR 125 R' 05, BANDIT GSF 650 S' 05, CBR 600 RR' 07 , SYM JOYRIDE' 07
    '' GİTMEDİĞİN YER SENİN DEĞİLDİR ''

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Spidi marka yazlık mont kullanıyorum.Sırt dirsek ve omuz koruması var ve neredeyse hiç terletmiyor diyebilirim.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    aprilia leo 150
    bende hem yaz hemde kış için ortak kullanırım diye içindeki astarı sökülebilen montlardan alçıştım...Ancak antalyanın sıcak havasını hesaba katmamışım...içindeki astarı çıkardığım halde her seferinde motordan 1 - 2 kilo vermiş gibi terlemiş olarak iniyorum....

Sanrım bu file şeklinde olan montlardan almak en doğrusu olacak...(omuz ve diresek korumalı)

kıyafet ve kaskı hem yaz hemde kış kullanımı için ayrı ayrı almak masraflı ama en doğrusu...

motorunuzu kaç kere değiştirirseniz değiştirin, güvenlik ekipmanlarını bir kere alıyorsunuz....

güvenliğiniz için yapacağınız masrafın motora yaptığınız masraftan daha önemli oluğunu göreceğiniz günleri allah göstermesin....

Motosikleti
    Suzuki SV 650s
    hava cok sicak oldugunda sehir icinde bunu giyiyorum. üzerine tshirt giyince pek göze batmiyor.

http://www.dainese.com/deu/articolo....ticolo=1875697

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende mont alamadım maddi sıkıntılardan dolayı ama en kısa zamanda alıcam da ne alayım o kadar çok çeşit varki
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)