Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Otomobil ile motorsiklet nasıl taşınabilir.?

Motovento
    REKLAM ALANI
    küheylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    sahibinden.com daki ilanın arabanın çeki demirine bağlanan modeli olursa hiç düşünmem alırım. ilan sahibine yaklaşık 1.5 ay kadar önce mesaj göndermiştim araba arkasına bağlanan modelini üretebilirmisiniz diye ama cevap gelmedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sanayıde kaynakla yaptır en fazla 150 ytl ye patlar

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125

ben şahsen kendi aracım içine koyup öyle gidiyorum,
    ama diyorum o çeki demirine baglayıp araçla kaç km-hızla gidilir ben rahat duramam ama seni bilemem,rampada felen motor baglı olsa bile içim rahat etmez.
    98 Beygir.....

Kendiniz yapın arkadaşlar gdin snayi sitesine anlaşın ustayla yaptırın hemde kelepir olur... ???????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

kkorhann34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    hyundai h100 ümüz var bizim panelvan uğraşıyos römörkle
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hevesinizi kırmayayım ama;
    1-Araba arkasında römorkla motor taşımak için ayrı bir ehliyet gerekmiyor.(Römork ağırlığı artarsa bilemem)Ama römorklu aracı kullanmak için biraz ustalaşmak gerekiyor,Ben ilk denememde gece 650 km yolda tekne taşımıştım.Ankara Gölbaşından,Çorlu Yeniçiftliğe Kadar,Bolu dağından inmiş,İstanbul Trafiğine de sabah 7 de yakalanıp köprüden geçmiştim.Varın hesaplayın kaç kilo verdiğimi.
    2-Römork takmak için çeki demirinin ruhsata işlenmesi lazım.O da büyük masraf .
    CE belgeli Çeki demiri,Proje,TSE kontrolu,Karayolları(Şimdi bir çok yerde TÜVTÜRK muayenesi filan bıkkınlık getirir.Arabama çeki demiri takana kadar akla karayı seçtim.Bu çeki demirini işletmezseniz araç trafikten men edilir.
    3-Ayrıca römorkun ayrı bir trafik sigortası olması gerekiyor.
    4-Bütün bunları yaparsanız römork gerçekten keyif veriyor.İster tekne taşıyın,ister motor yada arabaya sığmayan her türlü eşya.Arabadan maksimum
    faydalanmayı sağlıyor bu kesin.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    http://www.cektasi.com/romork-moto.php

http://www.sahibinden.com/search.php?sKlasik=1&b[subcategories_also]=1&b[hkeyword]=&b[search_text]=&op[page]=1&b[auction_id]=&b[sort_field]=date&b[sort_order]=desc&c=3536&c=5087
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bence tanıdıgın kaporta yada bu ışle ugrasan usta varsa kendın yaptır

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar otomobile römork bağlama konusu sıkıntılı bir süreç... Öyle kafaya göre römork aldım taktım olmuyor... çeki demiriniz varsa bunun ruhsata işli olması gerekiyor... ruhsata işliyse sıkıntı daha az... sadece karayolları uygunluk belgesi olan bir romörk alıp en fazla 750 kg yük ile kullanabilirsiniz... ama çeki demiri yoksa eziyet başlar... önce çeki demiri için proje çizdirip bu projeye uygun şekilde montaj gerekiyor... bunun ardından montajlı hali ile TSE onayı ve TÜV muayenesi var... bundan sonra çeki demiriniz geçerli oluyor... bu işlemleri yaparken de çok fazla prosedür var... mesela aracınızda orjinal çeki demiri var ama ruhsata işli değil... kaputu kaldırdığınızda aracın ağırlıklarını belirten bir levha var... bu levhada katar(yüklü) ağırlık yazmıyorsa bu işlemi halledemezsiniz... çeki demiri iptal yani... ya da çeki demirinin uygunluk belgesini bulamazsanız çeki demiri yine iptal... her şey yolunda giderse de bu işlemler römorksuz 2000 TL civarında bi paraya patlıyor...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben motosikleti söküp araba bagajına sığabilecek büyüklükte parçalar olarak taşımıştım istanbuldan ankaraya taşınırken. Binilip gelecek kadar sağlam bir motor değildi. Arka dişli göbeği rulmanı dağılmış zaten, binip gelmeye kalksam yolda kalırmışım. 2 saatte söktüm 4 saatte topladım.

Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    hocam bizde l300 var önce ön tekeri bindirip sonra 2 kişiyle arkayı kaldırıyorum sehpayada alınca taş gibi oluyo sat onu mutsibishiye geç )

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Taşıma.. Bas git motorla işte
    Bir garip yolcu

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    kargo firmaları motor taşımıyorlar mı.yada taşıyorlarsa çok mu pahalıya geliyor acaba.yakında bende motorumu 1000 km mesafeye göndermeyi düşünüyorum aklımda ptt kargoyla falan göndermek vardı.
    mengünün dediği de mantıklı aslında. ön arka tekerler aynalar falan sökülebilen bikaç parça söküldükten sonra aracınızla da taşıyabilirsiniz heralde.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba. Şimdi motor taşıma olayinin birkaç yolu var.
    1. Seçenek otobüsle taşımak daha geçen hafta Bursadan Adanaya otobüsün bagajinda taşıdık 150 tl para verdik şoför abiye
    2. Seçenek kargo şirketi ile taşıma motoru sandık kutuya koyup iyi bir şekilde paketlemenizi istiyorlar Adanadan istanbula 300 tl para gitti
    3. Seçenek şahsi arabaniz yada emanet alabileceğiniz bi araç varsa onunla taşımak ( bu olay baya pahali oliyor ) geçen yil Adana'dan istanbula sonrasında istanbul'dan Adana'ya ayni gün gittim geldim hiç uyumadan çünki araba kiralıktı ( Mercedes vito ) 960 tl oturdu bana.

Benim tecrübelerime dayanarak ya otobüsü kullanırım zamanim varsa sürerek giderim parayida yolda yerim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Şimdi motor taşıma olayinin birkaç yolu var.
    1. Seçenek otobüsle taşımak daha geçen hafta Bursadan Adanaya otobüsün bagajinda taşıdık 150 tl para verdik şoför abiye
    2. Seçenek kargo şirketi ile taşıma motoru sandık kutuya koyup iyi bir şekilde paketlemenizi istiyorlar Adanadan istanbula 300 tl para gitti
    3. Seçenek şahsi arabaniz yada emanet alabileceğiniz bi araç varsa onunla taşımak ( bu olay baya pahali oliyor ) geçen yil Adana'dan istanbula sonrasında istanbul'dan Adana'ya ayni gün gittim geldim hiç uyumadan çünki araba kiralıktı ( Mercedes vito ) 960 tl oturdu bana.

Benim tecrübelerime dayanarak ya otobüsü kullanırım zamanim varsa sürerek giderim parayida yolda yerim
    Motor uzun yola çıkacak kadar güçlü ve sağlam değilse motoru parçalara ayırıp normal binek araçla taşımak en mantıklısı. Öyle motorlar fazla büyük olmuyor zaten.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    en uygunu otobüs ile yollamak... parçalamaya da gerek yok toplamaya da... ya da L300 minibüs almak... çok şahane bi araç zaten... ömürlük evladiyelik resmen... her türlü işinize yarar....

8 senelik konu hortlamış :D
    MetinK. ve hayabussa bunu beğendiler.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    www.motorcyclecarrier.webs.com Burda da güzel şeyler var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)