Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben harika deyin demiyorum sadece ölmeyin diyorum...gününüz rezil olmasın...tamire onlarca lira vermeyin diyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    presto pr125-a
    20000 dedi hala sorun yok

Alıntı tekteker44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20000 dedi hala sorun yok
    hiç mi değişen parçası yok. yoksa parçaları yenileyip yenileyip biniyormusun

hiç bir parçası değişmedi mi bugüne kadar

Motosikleti
    4 sene sonra:((
    vallaha çinliler olmasa ben 4 sene sonra hayatta motor alamam ben çinlilerin yaptıkları motorların sağlam olmadığınada inanmıyorum motorda hayvan gibidir yemini suyunu verirsen ömür boyu kullanırsın unutmayınki 280 binlerde olan çinler var bakarsan bağ bakmazsan motosiklet çöplüğü
    4 Sene Sonra Motorum oluyo oleyyy:pr::pr:

Motosikleti
    skygo 250-4
    iki teker üzerinde gittikten sonra sorun olmuyor motorun markası ) benim ilk motorum ve ilk sürüş deneyimim skygo 250 ile oldu. şu anda 2100 km de. motorun sürüşüde çok rahat dönüşlerdede. kalkışı süper rahatlığına diyeceğim yok. sarsıntıyı 110-120 den sonra yapıyor rüzgarın daha çok rahatsız ettiğini söyleyebilirim yani titreşim kafaya takacak bişi değil rahatsızda etmiyor. gönül isterdi harley davidson um olsun ama elimdeki ile son derece memnunum. aldığım güne pişmanlıkla bakmıyorum. tek üzüntüm çinlilere para kazandırmak oldu. oysa yerli firmalarda daha ucuza satabilir onlarda çinden getiriyor.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizi destekliyorum nurgüldemirbey nickli arkadaşım motorum 2006 model cup aksesuar ve modifiye yapmak haricinde tamir ve bakım için dahi ustaya gitmedim birkere lastiğim patladı ondada 350tl harcayıp tel cantı alaşım yaptım lastikleri tubaless ile değiştirdim motorumu alırken 250tl peşin 49tl 24ay taksitle aldım çok zor şartlarda japon çok pahalı parcası bile benim motorun parası kadar siz 1500tl lik motoru araba gibi veya 30000tl lik motor gibi kullanırsan dağılır tabi arkadaşlar var burda motora 10tl lik bakımı çok görüyor japona nasıl bakıyorsa sahibi bende motoruma aynı bakıyorum

en gıcık kaptığım nokta siteye yeni üye olan arkadaşlar scooter veya atv soruyor cbr veya ybr tavsiye ediyorlar pes yani iyice azıtıyorlar bu kadarda olmaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:57 ----------

bu yazıyı ekleyim dedim geç kalmışım masajı değiştiremedim buraya yazdım

yaptığım modifiye motorun sıkıştırma basıncını 9/1 den 9.4/1 cıkardım şanzıman dişli oranlarını 3.7 oranında artırdım son hızım 80km den 90 kmye gücüm 7.2 hpden 8.4 hp ye cıktı maşallahı var

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Gerçekten çinli motosikletler Türkiye pazarına girmeseydi. Mobilyetlerle yetinecektik. Büyük motorlar bizim için hayal olacaktı. Motosiklet tekniğiyle kullanmayı çinlilerle öğrendim. Bence Türkiyede motosikletçi ruhunun gelişmesinde şüphesiz büyük katkısı vardır çinlilerin. 2004-2005 yılında patlama yaşayan çinli motosiklet sektörü. şu an bir çok kimsenin motosiklet sahibi olmasına sebep oldu. kimi zamanı geldi bir japona geçti.Bzim yapmamız gereken motosiklet tutkusunun tadını zevkini sonuna kadar hakkını vererek çıkarmak.
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözüm her fırsatta çin malı motorları karalayanlara ve çin malı motoru kullanıcılarınadır:
    2 yıldır motor kullanıyorum ilk motorum çinli asya 150 t1 motorumu hala kullanıyorum 12000 km yol yaptım.10 kez istanbul-sapanca arasında uzun yol yaptım.motorum bir kez beni yolda bırakmadı ufak tefek sorunlar dışında sorunlar çıkarmadı hatta iddia ediyorum 2 yıllık bir çinli motordan beklenmeyecek kadar iyi durumda şimdi motorumu yükseltmek ve tarzımı değiştirmek için 250lik bir chooper almak istiyorum ama çinli motorumu satmak hiç istemiyorum çinli motorum olmasaydı belki şu anda motorlar benim için sadece uzaktan izlediğim iki tekerlekli bir araç olacaktı.şimdi ise hayatımın önemli bir kısmını motor oluşturuyor.
    bence çin motorlarını bu kadar karalamayalım.motora gerekli özen gösterilirse çinliler de uzun yıllar kullanılabilir.3-4 milyara japon maksiscooter vardı da biz mi almadık

azınla demıssın çinli motordan beklenmeyecek kadR diye sen bile güvenmıosunkı cınlılere

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Bende 3 Yıldır Kullanıyorum 1 Kere Yolda Kaldım Oda Gaziosmanpaşa da iftar yemeği dönüşünde oda benim hatamda kaynaklanan birşey takozlar bitmiş idi öle kaldm 3 yıldır kullanıyorum motor sürmeyi onunla öğrendim Düştüm Kalktm 1 Kere Kadına Çarptm Başka bir Adam gibi Kazam oLmadı ( Kayıp Düşmeyi Saymazsak ) motor 13 000 KM de Gene Birtek Baskı Balata ( Debriaj Balatası [ Oda Tam Tamına Bitmediqi Halde Deiştirdm ] ) Gene Suana Kadar aLLaha Şükür sorunum oLmadı Çin Min ama güzel motorlar gercektende..
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    evet arkadaşlar geçen hafta 20500 km bakımını yaptırdım ve bu gidişle baya yol yapacağa benziyor.öyle aşırı bi masraf yaptım denilemez periyodik bakımlar hariç servis yüzü en fazla 1-2 kere gördü.oda biri fren möşürü biride debriyaj bilyaları dağılmış ondan.ve çok şükür hiç yolda bırakmadı.çinli minli satıp deyiştirmeyi çok istesemde(ufak geldiği için) ama ben onu seviyom ilk göz ağrım olduğu için
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    monero qm250 ve ramzey 125cc
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasa katılıyorum benım 10 ayda 10.000 km oldu bısı yok.Ama bu konular cok tartısıldı ve kımsenın fıkrı degısmeyecek haklılarda bu bırazda sans ısı.
    9 haziranda ramzey aldım 3 ayı doldrduğumda km 14000 de...canavar gibi motorum bide şimdi monero aldım o da çinli 1 ay oldu alalı ufak tefek sorunlar dışında başımı ağrıtmadı desem yeridir..ancak uzun yol denemedim.esas performansına o zaman bakıcaz artıkım
    hav ar yuuuuuu:bounce: 34 VS 5537 :cat:

Çinli zarar ettirir ama 2. el Japon zarar ettirmez. Başka bir söz bulamıyorum. Çini sadece vazolarda ve seramiklerde görmek isterim

Motosikleti
    hyosung gv250
    jinlun 150-5 motorum bu hafta itibarı ile 31150 km de ve zincir dişli takımı buji ve fren balatası haricinde hiçbir parçası deişmedi ancak baskı balata bitmek üzere bu yüzden kışın motoru söktürecem hazır sökülmüşken komple elden geçirmeyi pilanlıyorum önümüzdeki yaza hazır olsun diye..adapazarında oturuyorum burda çinli çok benim motorumdan kullanan birilweriyle konuştum bitanesi 70000 i geçmiş kısaca motoru ve motor kullanmayı bilen meraklı kişiler için pek fazla bişey fark yapmaz japon yada çinli olması düzgün kullanan daha çok uzun zaman gezer bu motorlarla motoru binene sorun japon kullananlar çinli hakkında yorum yapmasın

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    yahu bu çinli iyidir kötüdür konuları halen sürüp gidiyor
    hayatınızda o kadar çok çin işi varki
    bir araştırsanız,
    tabak,kaşık, bardak

yaw bırakın şu işleri herkes bütçesine göre motor alıyor.
    çinli almayın bunu alın bakın buda taksitle,
    bakın buda senin alabıleceğin bütçede ve sağlamlıkta temiz,
    diyeniniz varsa.
    o zaman o iyiliği yapın bari,
    ama çin iyidir kötüdür,
    yahu bırakın şu işleri artık.
    çininde iyisi olabildiğini unutmayın...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    JL250_5 JİNLUM
    mrb arkadaşlar ben Marka Jinlun
    Model JL 250-5 var yeni aldım örenmek icin galiba bunla örenemicem.scooter almak istiyorum onla örenicegime karar verdim sizden yardımınızı istiyorum hangi marka alsam daha iyi olur bumotorumda cok iyi ama 2 5 gündür aldım 2 kez cıktım 2 kezde düşdüm bunla örenmek zor olucak deyiştirmek ve scooter almak istiyorum bilgilerinizi bekliyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:08 ----------

ben kullanamadıgımdan kulalnabilecegim bir motor olmak istiyorum Scooter almak istedim nasıl bir marka alayım?

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    3 yıl oldu 30 bın km re oldu tık yok ve öyle pek bakımlı da motosıklet kullanmam yağını değiştırır zincirını yağlar devam ederım titreşim varmı var evet ama beni öyle rahatsız ettiği ni söyleyemem gitmediğim yol da kalmadı şimdi önümüzdeki sezon sonu motor alacağım ama bu motorumu satmayacağım bakalım ne kadar dayanacak zarar kelımesıne gelınce bu arkadaşlarıma seslenıyorum cebınızde kullandığınız cep tlf. larından ne kadar zarar ettiniz onu söyleyın ben bu motora masrafsız 30 bın bınmişim ve hala bınıyorum varsın hepsi zarar olsun

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    söylenecek söz bırakmamışsın.
    benim ilk motorum çinliydi. Allah çinlilerden razı olsun.

Herkes bütçesine göre motor alır. Çin malı almayın diyen arkadaşlar, bütçesi çin malı almaya yetenlere bir güzellik yapsın maddi olarak. Onlar da japon veya avrupalı alsınlar.

Nedir bu küçükmserlik anlamıyorum.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)