Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

internet üzerinden alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagyap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    Arkadaşlar Merhaba,

Adım Çağatay, Ankara'da yaşıyorum.. henüz motorsikletim olmamakla birlikte 2006 bahara kadar edinmeye çalışacağım.. forumların 4 aylık aktif bir takipçisi olarak ilk kez bir konu başlığı da ben açayım dedim.. zira yardıma ihtiyacım var. Kısa vade hedefi olarak motor alana kadar bütçemi sarsmadan kask, mont, eldiven ve dizlik gibi olmazsa olmaz aksesuarları tamamlayayım istiyorum.. yaptığım araştırmalarda ortalama 1000 YTL lik bir maliyet olduğunu gördüm.. Ancak www.louis.de sitesinde indirimli ürünler seçilir ve aynı markaların Türkiye'deki satış fiyatları düşünülürse bu maliyetin yaklaşık 300 YTL düşeceğini tespit ettim... bu noktada net üzerinden hiç alışveriş yapmamış biri olarak prosedürü bilmediğimden kitlendim.. nasıl bir yol izlenmelidir, gümrük mevzuatı işin astarını yüzünden pahalıya getirebilir mi? aranızda bu yolla alışveriş yapan var mıdır, düşüncelerini paylaşıp bana yol gösterebilir mi? Hoş, firma yetkilisinin e-posta mesajında "malları teslim aldıktan sonra olası gümrük masraflarının orjinal fatura veyahut makbuzunu tarafımıza gönderirseniz, bu maliyeti louis olarak biz karşılayacağız" diyor.. aklım karıştı, güvenip bu riske girmelimiyim? yoksa taksitle memleketten mi almalıyım?

Şimdiden ilginize teşekkür ederim..
    Saygılarımla,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Aman abi İnternet üzerinden alışverişte çoğunlukta dolandırılıyorsun.Beni Estore.com dolandırdı Bidolu.com dolandırdı Hepsi burada .com dolandırdı.Okadar uğraşıyorum hiç bir şey elde edemiyorumçünkü 1500 Km uzaktayım.İade ettiğin zaman ürün bedelini ödemiyorlar.Kutu içerisinden ( ambalajlı kutudan dahi ürünler eksik çıkıyor Estoreden aldığım ürünlerde) ((Arzalı ürünü yolluyoprsun bi daha geri gelmiyor Bidolu.com)).Ürünü iade ediyorsun paranı kredi kartına iade etmiyorlar resmen çalıyorlar Hepsiburada .com....Aman aman İnternetten alışveriş === dolandırıcılık.....Karşılıklı alışveriş en güzeli bi sorun yaşadığın zaman çözersin hiç değilse...

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    Ozaktasi Selam,

Düşünceni hemen dile getirdiğin için teşekkür ederim, edindiğim izlenime göre tatsız tecrübeler yaşamışsın.. taze bir olay varsa http://www.sikayetvar.com/ adresine yaz, benim bir sorunun bu şekilde çözülmüştü.. veyahut tüketici derneğine dilekçe yaz.. doğrusu sen memleket sınırları içinde çözüm bulamazken olası bir sıkıntıda ben Almanya ile nasıl anlaşırım orası meçhul.. dikkate alınacaktır..

not: hocam biz 1 tane bulamazken senin 4 motorun mu var? olayın nedir dostum? (şaka tabii ki)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    valla sitelerin dolandırıcısı var, dolandırıcı olmayanı var. genel bir değerlendirme yapmak yerine o siteden alışveriş yapan insanlarla görüşmende fayda vardır. örneğin ben sürekli amazon.com'dan alışveriş yapıyorum. aldığım bir dvd'de çok ufak ama rahatsız edici bir sorun vardı, anında yenisini gönderdiler. onun da ambalajı yıpranmıştı, hemen parayı iade ettiler.yani sonuçta her sitenin müşteriye yaklaşımı farklıdır. o site bu site kötüdür, araştırmazsan kötü siteye düşme ihtimalin de yüksektir. ama dediğim gibi o siteden alışveriş yapmış biriyle konuşamadıkça alacağın hiçbir bilgi doğru değildir.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bende gittigidiyordan baya bi alışveriş yaptım hiç bi sorun olmadı ama yurt dışında bu işler daha sıkı kontrol ediliyor adres de ile nmoktalandığına göre yanılmıyosam bir alman sitesi böyle bir sorun çıkmaz ama beden olarak denemeden almak pek akıl karı değil gibi görünüyor
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alışveriş te ülkemizdeki mantık helese internet üzerinden satış yapanlar Özellikle Estore ---Bidolu---ve Hepsiburada mantıkları ve yaklaşımları malı satalım arzalı çıkmış eksik yollanmış iade etmişsin parayı alamamışsın....Bana göre bir tek amaç var insanları mağdur etmek çünkü onlarda biliyorlarki Adalet çok yavaş işliyor ve prosüdür çoook büyük bir sorun...........

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    Watercolours,

sana da ilgin için teşekkür ederim.. Dediğin gibi internet üzerinden özelikle motorsiklet aksesuarı satınalmış arkadaşların yorumlarını beklemek doğru olacaktır... hatta başka site bilgilerine de açığım, amaç fiyat/fayda orantısını lehte oluşturabilmek..

Selamlar,

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    bidolu.com (eski adı ile bascuda.com) dan bayaa bi alışveriş yaptım , müşteri hizmetlerine ulaşmak ve yanlış malı değiştirmek haricinde bi sorun yaşamadım...

saygılar....

mert20cim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayalemin motoru hayabusa
    Arkaşlar merabalar ben aranıza yeni katıldım benim mesleğim motor tamicisiyim marka önemli deyil herhangi bir sorunuzda yanınızdayım parça aksasuar bana danışmanız yeterli

Motosikleti
    mert bidolu com dan philips marka kablosuz kulaklık aldım ürünün şarj ünitesi arzalı çıktı derhal yolladım 1 ay oldu ne ürün var ne bir tek muhatap var kulaklıkla kaldık ortada

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Arkaşlar merabalar ben aranıza yeni katıldım benim mesleğim motor tamicisiyim marka önemli deyil herhangi bir sorunuzda yanınızdayım parça aksasuar bana danışmanız yeterli
    adaş , herşey iyi güzelde yanlış yere yazıveğmişin gali

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    mesela ebay'de de dolandırıcı var, dürüstü var. orada her satıcının yanında memnuniyet yüzdesi var. bazı internet siteleri için de böyle değerlendirmeler var. kaç müşterinin memnun kaldığı falan belirtiliyor.

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    BBBR, Mertmertmert ve Mert20cim Merhaba,
    Mennun oldum, hoşgeldiniz..

yaw arkadaşlar ben başlığı yanlış koydum herhalde.. öğrenmek istediğim genel olarak netten alışverişin güvenilirliği değildi aslında, tekrar edeyim: www.louis.de gibi sitelerden motorsiklet aksesuarları almanın olumlu veya olumsuz taraflarıydı..
    diyelim ki Ankara da x mağazasından belirli marka ve model bedenime uygun kask, mont, eldiven vs. alacağım.. Aynı marka model aksesuarları online ve çok uygun fiyatlara alabileceğim bir yurtdışı sitesi olsa, sipariş öncesi ve sonrası genel mevzuat nedir? satınalma aşamaları nelerdir? gümrük mevzuatı nasıldır? siparişler teslim edilirken ismini bilmediğim bilmem kaç tane vergi eklenir mi? bu durumda ne yapılır? başım ağrısa haklarım nedir? adamların verdiği sözü dikkate alırsak güvenmeli miyiz? ya da benim durumumda olan arkadaşlar varsa hep birlikte hareket edebilir miyiz? ne de olsa birlikten kuvvet doğar...

Bakınız e-posta mesajını aynen iletiyorum;

"Hello ,
    thanks for your mail and your interest in our products.
    Well ,of course you can place an order by us,actually you have only one
    possibility of payment,its that you are able to pay in advance by money transfer on our account.
    The freight cost is for 30Kg basic weight Euro 17,38 and for further more added Kg
    Euro 1,53.
    Concerning the taxes ,after you will got your order,you should send us the original
    receipt from you customers declaration then we will refund the amount back to you account.
    I hope to hear again from you.

xxx xxxx
    Louis-Team"

Yanıtlarınızı bu eksende bekliyorum..
    Selamlar,

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DİKKAT DİKKAT

valla arkadaslar, hepsiburada.com dan belkı 30-40 parca bılgısayar urunu almısımdır.belkı 1 -2 tanesınde sorun cıkmıs olabılır. onlarıda gerı aldılar
    tavsıye ederım bu sıte bana gore cok guvenlı..
    bana guvvenebılsınız

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cagyap, arkadaşım bak bu adam 30 kiloya kadar posta ücreti 17,38 € diyor yalnız daha önce başka bir siteden bende fiyat almıştım sitede 90 $ olan mont gümrük yol ilave edilince eline yaklaşık 160 $ a geliyodu yani iş sadece yol parası ile bitmiyor bunun gümrüğüde var unutma
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    BBRR Hocam,
    tam da bahsettiğin konu kafamı karıştıran.. benim alacaklarım 6 kiloyu geçmez, kargoya vereceğim para en fazla 10 Euro olsun.. sorun vergiler.. gümrük memuru neye göre fiyat belirliyor.. diyelim ki 100 Euro nun üzeri mala vergi var, benim aldığım malzeme 70 euro mertebesinde, sınırın altında olduğuna göre sorgusuz elime ulaşması gerekir... yoksa bizim gümrük memurları işgüzarlık yapar da malzeme havaleli, hacimli hesabı kafasına göre vergi mi koyar, böyle bir yetkileri var mıdır? işte yanıt bulmam gereken soru budur.. bu işin raconu nedir? aldığın malın fatura tutarı mı? ağırlığı mı, hacmi mi? bir rivayete göre satıcı fatura tutarını düşük göstertip mesela DHL -UPS vb. kargo ile gönderdiğinde problem olmuyormuş.. ayrıca dikkat ettiysen (anladığımı yazıyorum) adam açıkça "sen malı al kardeşim, vergisini ben ödeyecem" diyor. Böyle bir uygulama olası mıdır? yoksa herif bana zokayı mı yutturacak? Vallaha şaştım kaldım..
    Bir bilene danışalım... (kim bu bilen?)
    Selamlar,

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    olsun.. sorun vergiler.. gümrük memuru neye göre fiyat belirliyor.. diyelim ki 100 Euro nun üzeri mala vergi var, benim aldığım
    ... yoksa bizim gümrük memurları işgüzarlık yapar da malzeme havaleli, hacimli hesabı kafasına göre vergi mi koyar, böyle bir yetkileri var mıdır? işte yanıt bulmam gereken soru budur.. bu işin raconu nedir? aldığın malın fatura tutarı mı? ağırlığı mı, hacmi mi?
    hocam ben uluslararası hava taşımacılık sektöründe çalışıyorum.
    Eğer firma bunu DHL yada UPS tarzı bi firmaya verirse nerdeyse hiç sorun yaşamazsın.

Ama gümrüklü bir şekilde malını teslim alabileceğin bir nakliye şirketine verirlerse; malın TR ye girdiği anda vergiye tabi olacaktır. gümrük mevzuzatı dahilinde % kaç vergi ödenmesi gerektiğini ve ne vergileri olduğunu memur kafasına göre değil , mevzuata göre hesaplamak zorundadır.

ama yinede tüm vergileri ödenmiş, gümrüğü yapılmış bir malı dahi - kafasına göre gümrükten çıkarmama esnekliğine sahiptir bu memur abiler.

tavsiyem , versinler DHL e , kolinin üzerinede hediyedir diye bir not iliştirsinler.
    ayrıca fatura(invoice) tutarını az tutsunlar... sorun yaşamazsın.

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer

Alışveriş e-ticaret

Merak ediyorum bilen,kullanan veya öneride bulunmak isteyen arkadaşlar.
    Bugünlerde daha çok gözüme takılır oldu bazı internet sitelerinde web üzerinden açık arttırma gibi yöntemlerle satılan,satın alınan mallar veya satış için ortam sağlayan sitelerden alışveriş yapmak nekadar doğrudur negibi sakıncaları vardır. Satın almak için kullanılan Kredi kartı bilgileri istenmektedir. Kredi kartı bilgilerini bir site üzerinden kullanmak sakıncalımıdır ?b Ülkemizde e-ticaret kullanımı %4 civarında seyretmekteymiş diğer ülkelere nazaran bundada geride olduğumuz kesin. Kullanmanında yaraları varmıdır... ,?
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    En bilinenlerinden olan gittigidiyor un alt yapısını biraz bildigim için özellikle kredi kartı bilgileri, alıcıyı koruma yöntem ve kuralları vs. konularda amerikadaki e-bay ın birebir kopyasıdır.
    Sahsen oldukca sık e-ticaret yapan biri olarak bilinen sitelerden (hepsiburada, idefix, gittigidiyor vs.) rahatlıkla alıs veriş yapılabilir diorum.
    Kullanımdaki rahatlık da cabası...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    ben hayatımı buradan kazanıyorum.
    şaka şaka...
    çok sık kullanıyorum. şimdiye kadar bir problem yaşamadım.
    bazı dikkat edilmesi gereken kurallar var. uyguladınmı pek sorun çıkmıyor.
    sorun yaşayan varsa anlatsın nasıl oldu? ne oldu? vs...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler