Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fazer
    ne kadar ekmek, o kadar köfte. Keşke biz de Avrupa veya ABD'dekilerin aldğı fiyata motor olabilseydik

tasarruf etmek iyidir fakat unutmamamız gereken şey, iki tekerleklilere hayatımızı emanet ettiğimizdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı reus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar ekmek, o kadar köfte. Keşke biz de Avrupa veya ABD'dekilerin aldğı fiyata motor olabilseydik

tasarruf etmek iyidir fakat unutmamamız gereken şey, iki tekerleklilere hayatımızı emanet ettiğimizdir.
    aynen katılıyorum arkadasım burda vergiler kalkmalı insanlar rahat etmeli 3 liralık motora 7 lira veriyoruz insaf insaf ......bu çin mallarıda toplasan 2000liralık motor 400 liraya maloluyodur Allah bilir...

LedZeppelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI
    Hondaların nerde toplandığı önemli değil. sonuçta büyük markalar dünyanın bir çok farklı yerinde montaj bantları kurarlar, lojistik ve kapasite kaygıları yüzünden ve hiçbir zaman kalitelerinden ödün vermezler. vereceklerse de o bölgede montaj bantı kurmazlar.

çinli alınmaz, bu zevk işidir, çinli sahipleri şu kadar km gittim yolda kalmadım diyorlar ancak, ben dışarıdan sesini duyduğumda bile heran bir yerinden bir vidası fırlayacak gibi hissediyorum. Bu korkuyla 2 teker üzerinde gitmenin zevki ne. Çinlilerin tek yaşattığı zevk, adına motosiklet denen bir şeye çok az para vermiş olmak...

saygılar...

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    CİHAN abi olsun Ümmet abi olsun onların yazılarını gördükten sonra keewayımı daha bi seviyorum bide az yaksa
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı LedZeppelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondaların nerde toplandığı önemli değil. sonuçta büyük markalar dünyanın bir çok farklı yerinde montaj bantları kurarlar, lojistik ve kapasite kaygıları yüzünden ve hiçbir zaman kalitelerinden ödün vermezler. vereceklerse de o bölgede montaj bantı kurmazlar.

çinli alınmaz, bu zevk işidir, çinli sahipleri şu kadar km gittim yolda kalmadım diyorlar ancak, ben dışarıdan sesini duyduğumda bile heran bir yerinden bir vidası fırlayacak gibi hissediyorum. Bu korkuyla 2 teker üzerinde gitmenin zevki ne. Çinlilerin tek yaşattığı zevk, adına motosiklet denen bir şeye çok az para vermiş olmak...

saygılar...

ben 2 yıldır anlatmaya çalıştım...kısa özeti bu...peki KINROAD diye adı sanı TR de duyulmamış markaları neden alırlar...madem bi halt yiyon bari Mondıal alda sora distribütör de kaçmasın malı satmaktan vezgeçmesin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 yıldır anlatmaya çalıştım...kısa özeti bu...peki KINROAD diye adı sanı TR de duyulmamış markaları neden alırlar...madem bi halt yiyon bari Mondıal alda sora distribütör de kaçmasın malı satmaktan vezgeçmesin...
    Bu nasıl bir tabirdir halt yemek ne demek şimdi çin malı alanlar haltmı yiyolar.Bunları okudukça marka sahiplerinin sadfece isme para verip bundan ezikilk duyduklarını düşünmeye başlıyorum.
    Bundan önceki motorum da çin malıydı beni memnun bıraktı gittim bir daha aldım.Bununlada mutlu olacam sanırım...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı tatarx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bir tabirdir halt yemek ne demek şimdi çin malı alanlar haltmı yiyolar.Bunları okudukça marka sahiplerinin sadfece isme para verip bundan ezikilk duyduklarını düşünmeye başlıyorum.
    Bundan önceki motorum da çin malıydı beni memnun bıraktı gittim bir daha aldım.Bununlada mutlu olacam sanırım...
    hoca bu laf bir kişiye ait...sitede tek KINROAD sahabı bizim bora...nicki bbaday......asker ocağından biraz dedem olur...7/2 top tertip...

Eskişehirlidir...bu kankam sen git Honda Yamaha bayilerini gezip KINRAOD al...ne diycen şimdi buna...malı satanlarda piyasada yok...almış beyaz eşya mağasından Kınraod diye bişey...bari Mondı alda servis mervis sıkıntı yaşama demi ama...

haltı yiyen muhatabım odur...yanlışlık anlama affola ambiansı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı tatarx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları okudukça marka sahiplerinin sadfece isme para verip bundan ezikilk duyduklarını düşünmeye başlıyorum.

bunun tersini de düsünmek mümkün tabii. "japon yerine cin mali almak zorunda kalanlar bunun verdigi eziklik ile uyduruk cin malini savunuyorlar".

herkes ne aldiysa aldi iste. eminim ki herkes bütcesinin izin verdigi ve ihtiyaclarini en iyi cevap veren aleti almistir. bunun sonrada cok fazla bir tartismasi olmamali bence. tartisabilecegin sey motorun markasi veya üretim yeri degil de karar verme asamasindaki düsünceler olmasi gerekir diye düsünüyorum ...

Motosikleti
    Fazer
    kimse kendini ezik hissetmesin, olay tamamen duygusal($€£)
    Türkiye'de motosiklet fiyatları inanılmaz pahalı. ABD'de kimse çin motoru almayı düşünmez, neden? çünkü 0 km fiyatlarını görünce verirsiniz:

Suzuki 2008 V-Strom 650 7,200 usd ( Türkiye'de 18,990 YTL)
    Suzuki 2007 GSX-R600 8,899 usd ( Türkiye'de 24.990 YTL)
    Yamaha YZF R6 9,299 usd ( Türkiye'de 26,500 YTL)
    Yamaha YZF R1 11,599 usd ( Türkiye'de 32,000 YTL )
    Honda Goldwing premium 19,599 usd
    Honda 600rr 9,499 usd

0 fiyatı böyle olan motorların 2.el fiyatlarının da nerelerde olacağını tahmin edebilirsiniz...
    Fiyat düşüklüğünün üzerine, bir de bu ödemeyi düşük faizle, uzun sürede( aylık 100-150usd) yaptığınızı düşünürseniz, Çin malı uyduruk motor almak kimsenin aklına gelmez tabii...

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı reus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki 2008 V-Strom 650 7,200 usd ( Türkiye'de 18,990 YTL)
    Suzuki 2007 GSX-R600 8,899 usd ( Türkiye'de 24.990 YTL)
    Yamaha YZF R6 9,299 usd ( Türkiye'de 26,500 YTL)
    Yamaha YZF R1 11,599 usd ( Türkiye'de 32,000 YTL )
    Honda Goldwing premium 19,599 usd
    Honda 600rr 9,499 usd
    bu verdigin fiyatlar vergisiz, yani CBR600RR aslinda 11bin dolar gibi birseye geliyor olmasi lazim...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bunlar vergisiz fiyatlar olabilir ama olsa ne olmasa ne genede arada bi araba parası oynuyor

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu verdigin fiyatlar vergisiz, yani CBR600RR aslinda 11bin dolar gibi birseye geliyor olmasi lazim...
    tamam 11,000 olsun resmi internet sitelerindeki tavsiye edilen alış fiyatlarına göredir. Şu anki kur ile 600rr Türkiyede 16,915 usd civarında liste satış fiyatı ile satılmakta. yani %45 fazla para veriyorsunuz.
    Suzukinin web sitesinden, GSXR-600 için vadeli(yıllık %10,95 faizle) satış teklifi :
    2,000 usd peşin 150usd x 60ay
    peşinatsız 194usd x 60ay

bu şartlarda aldıktan sonra fiyata %15 vergi ekleseniz nolurki??? bu motoru, Türkiye'de (24990 ytl/1,30) 19,200 usd ye alabiliyorsunuz

Motosikleti
    as gy200
    bakın acık konuşalım çin motorları olmasa bu kadar buyuk bır motor sevdası olmazdı.yanlız bırde bizde hızlı yaşa genc öl cesedın yakışıklı olsun felsefesı oldugundan çin motorlarıda bunları kaldırmıyor.bu motorlar keyıf motoru yarış motoru degıl motorları ilk başta kibarlık istiyor.rodajı ii yaparsanız motorda sorun yaşamazsınız.ben2. çin motorum olan 200 gy modeli kullanıyorum ve süper bır makine.birde benım butce çin motoruna yetıyor 2. el japon tavsiye edenlere bilgisi olsun arkadaşımda var honda 1998 model 250 cc her gun arkasında dokulen pacalarını topluyor.demek ıstedıgım kullanım cok onemlı.

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=akin11;728493]rodajı ii yaparsanız motorda sorun yaşamazsınız.ben2. çin motorum olan 200 gy modeli kullanıyorum ve süper bır makine.QUOTE]

Bence o kadar kibarlıkta istemiyor şurası var arkdaşalr gerçekten kalitesiz mallarıda var.Bundan önceki motorun zonghshen krostu uçmadığım kaçmadığım yer kalmadı.Merdivenlerdenmi inamdi tepelerdenmi yuvarlanmadı garibim motor ama beni hiç yolda koymadı.Şimdi Asya 200 aldım tamamen şaşırdım bence Asyaya yakından bir bakın arkadaşlar zincirine karbürötörüne açıkçası ben şaşırdım bu parayı verdiğim için şaşırdım bu motoru almadan önce bi kaç motora baktım almaya muktedirdim ama bana bunun sürüş keyfini veremediler o motorlara laf atmak istemiyourm illaki alan arkadaşlarım vardır ama marka bir motorda made ın china yazan parça görmüşlüğüm var.
    Arkadaşım makine tabirini kullanmış doğru bence...

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    7500. de bitmezse 50.000 de kesin BİTER bu konuda burda biter. Ne kadar yerden yere vburulan motorlar var hala yıkılmadım ayaktayım diyor 380.000 bin km de Taş gibi audi a4 gördünüzmü*alman*---teknoloji*kalite*işçilik!
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Tutkun22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7500. de bitmezse 50.000 de kesin BİTER bu konuda burda biter. Ne kadar yerden yere vburulan motorlar var hala yıkılmadım ayaktayım diyor 380.000 bin km de Taş gibi audi a4 gördünüzmü*alman*---teknoloji*kalite*işçilik!
    Arabalarla kıyaslanamaz ki motosikletler. Audinin arabaları 7 bin devir genelde.

Motosikletler daha az km yapıyor. İşte transalp, africa twin gibi motorlar var onlar hariç. Özellikle racingler çok az km yapıyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Tamam ozaman bütün Çinliler toplansın bi uzun yol yapsın ve hiç bi motor yolda kalmasın. Bizde motorlarınızı kötülemekten vazgeçelim...

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    tartışıyosunz ama bu başlığı açan arkadaş gçenlerde sapanca dan dönerken yolda kalmıştı

Motosikleti
    daelim s2 250
    buradaki 100kişi veya 200kişi kullanıcılarla beraber 100binlerce çin menşeyli motosiklet kullanıcı sı arasında bi anket yapıl sa iyimi kötümü diye ne güzel olur çok merak ediyorum

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    en adi inşaat demirinden şase yaparsan, çöpten toplama naylonlardan da kaporta yaparsan 1,5 milyara bile japon scooter olur değil mi

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)