Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emrahkucukgirgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Bir zamanlar Japon malları şimdiki Çin malları gibi muamele görür aşağılanırdı... Bu Çin'liler her kalitede mal yaparlar... Şimdi ucuz mal ile bu ülkeyi istila edecekler. Sonra kalite yükselecek ve bizim çocuklarımız bugünleri anlattığımızda inanmayacak... Amerikan malı - Japon malı savaşı gibi Japon malı - Çin malı savaşı çıktı. Bakalım kim kazanacak. Ben Japonların Amerika karşısındaki galibiyeti gibi Çinlilerin galip geleceğine inanıyorum. Şu anki Çin gücü o zamanki Japon gücünün çok çok ötesinde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bence bu adamlar bizim ülkemizden uzak dursunlar benim diyeceğim sarfedeceğim ve söyleyeceğim bu topikte bu kadardır !!!!!!!!!!!! nedir bu ya bi girdiler o giriş ya motorunu öven arkadslar su sikayetim var coma bir girip bakın adamlar çöpten motor yapıyo türk halkını kazıklıyo varmı ötesi ama yokk bence çinliden akıllı adam olmaz aylık geliri 100 usd ye bile denk gelmiyen biyerde nekadar işçilik nekadar özenden bahsedilebilirki............

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu adamlar bizim ülkemizden uzak dursunlar benim diyeceğim sarfedeceğim ve söyleyeceğim bu topikte bu kadardır !!!!!!!!!!!! nedir bu ya bi girdiler o giriş ya motorunu öven arkadslar su sikayetim var coma bir girip bakın adamlar çöpten motor yapıyo türk halkını kazıklıyo varmı ötesi ama yokk bence çinliden akıllı adam olmaz aylık geliri 100 usd ye bile denk gelmiyen biyerde nekadar işçilik nekadar özenden bahsedilebilirki............
    peki o zaman çin malı ne varsa türkiyeye sokmayalım,sonra senin elinin altındaki motorun nerede toplandıgını biliyormusun? bilmiyorsan motorun altına ön tarafına in de bak ve onu ne yazıyor,sakın kızma ne malı kullandıgn malı nerede toplandıgın ögren derim,belki biliyorsun ama çin malı türkiye yi işgal etmiş durumdadır,ne alırsan birmilyonda herşey çin malı,ben ç,n malı motor aldım neden aldım ucuz diye o zaman imkanlar çinli motor almaya yetiyordu şimdi daha iyisini aldım diyebilirim.evine aldıgı ampulde çin malıdır belkide,yemek yedigin tabakta çin malıdır,kardeşim bu dünya böyle gelmiş böyle gider. sakın kızma ama dost biraz acı söyler.bunu sende biliyorsun .
    98 Beygir.....

kersoyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dordo sandor 150
    selam sevgili arkadaşlar tahmin ediyorum artık birçoğunuz motosikletler konusunda azçok bilgi sahibisiniz ama hiç birinizi anlayamıyorum nasıl olurda bir japon motosikletel bir çin motosikletini kıyaslayabilirsiniz
    hanginiz şimdiyekadar kendisiyle aynıyaştabir motosiklet kullandı hangi çinli bukadar uzun süre dayanır 12 bin kilometreyi çokmu sanıyorsunuz bakın ben ukalabir japon motosiklet kullanıcısı değilim bende yaklaşık 1 yıl 150 t1 kullandım hiçbir motor horkullanılmadığı ve bakımları doğru yapıldığı zaman büyük problemler çıkarmz 150 t1 den önce 1978 model honda cb125 motorum vardı emin olun o motoru hiçbir çinliye değişmem çokdeğil 2 yıl öncesine kadar saat gibi çalışıyordu gavur ve kilometresinin kaç kez sıfırlandığını bilmiyorum yani bitipte yeniden başladığın demek istedim sizden ricam gereksiz polemiklere girmeyin ve 1yıllık t1 de çıkabilecek muhtemel arızaları saydırtmayın banaburda isteyende sayarım kullandığınız motorun ne olduğu çok önemli değil sizin onu nasıl kullandığınız önemlidir yinde sağolsun çinliler kalitesiz olsalarda motora binmemizi sağlıyorlar ne demişler yiğidi öldür hakkını yeme

Godskitchen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Drz400 SM
    Motor motordur kardeşim

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı Godskitchen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor motordur kardeşim

işte bu kadar...
    98 Beygir.....

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    laf atanın ağzı büzüşeee
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    cihan, valla motoruna olan sevgin beni duygulandırdı, helal olsun ne diyeyim, Allah sana çok çok daha güzel motorlara sahip olmayı nasip etsin, çünkü sen motoruna gösterdiğin özenle bunu hakediyosun..

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki o zaman çin malı ne varsa türkiyeye sokmayalım,sonra senin elinin altındaki motorun nerede toplandıgını biliyormusun? bilmiyorsan motorun altına ön tarafına in de bak ve onu ne yazıyor,sakın kızma ne malı kullandıgn malı nerede toplandıgın ögren derim,belki biliyorsun ama çin malı türkiye yi işgal etmiş durumdadır,ne alırsan birmilyonda herşey çin malı,ben ç,n malı motor aldım neden aldım ucuz diye o zaman imkanlar çinli motor almaya yetiyordu şimdi daha iyisini aldım diyebilirim.evine aldıgı ampulde çin malıdır belkide,yemek yedigin tabakta çin malıdır,kardeşim bu dünya böyle gelmiş böyle gider. sakın kızma ama dost biraz acı söyler.bunu sende biliyorsun .
    estafrullah kardeşim neden kızayım sana ben bizimkilerde çinli sundiro üretimi biliyorum ama bu honda be cihan !!!

arkadaslar bazıları kalıtelı cıkıyo hepsı ıcın aynı seyı soylemek mumkun deıll.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün adazapazarı yönünden istanbula otobandan gelirken otoban çıkışından önceki son benzin istasyonu olan opet yakınlarındaa ( allahtan ki yakınlarında ) motorum arızalandı.ne olduğunu anlamadım ama sanırım piston patlattı.iterek motoru opette güvenli bir yere çektim ama servisler pazar günü kapalı oldukları için motoru orada bırakmak zorunda kaldım.sizden ricam yarın motoru almaya gittiğimde en yakın servise nasıl gideceğim.sanırım opetin olduğu bölge pendik ya kurtköy civarlarında bir yer oraya en yakın sanırım asyanın pendik damla motor oraya nasıl gidebilirim.

daha önce motoru yolda kalan ve servisle motoru çektiren var mı kaç para verdi. olmazsa motoru arabanın arkasına bağlayıp halatla çekeceğiz.
    yardımlarınızı bekliyorum

MOTORUM asya 150 T1
    bu mesajı yazan arkadaş yolda kaldı...buraya cevap yazan sayın arkadaşlar işte büyük konuşmayacaksın büyük lokma yemeyeceksin...Allah kimseyi otobanda bırakmasın...üzülürüm ...ben 2 yıl önce bu siteye girdim...ilk topiğim şuydu...ASYACILARA MONDICILERE TARİHİ ÇAĞRI....diye uzun bir yazı yazmıştım...tam 2 yıl oldu...ne zaman silindi ne oldu bilemiyorum...ilk mesajım motordelisi sitesindede buydu...aman yapmayın almayın üzülürsünüz demiştim...ilk incelememde asya t1 di...bu işçiliğe bu parayı nasıl verir dedim insanlar...hiç unutmam...2005 yazında Maslak 2.kısımda en üstte Jandarmaya komşu olan yerde ASYA motor bayisi vardı...notumu verdim...alan bilir...ha HONDA YAMAHA kalmazmı babalar gibi kalır ama 20-30.000den sonra oda belki...

bakımdan bakıma 70.000 km motora anahtar değmeyen Honda foresıght 250 scooter var Yaşar factorıngde ...

46.000de ilk sahibinden twıster var buarada Seyrantepede anahtar değmemiş...

72.000de ybr var...bakımlar harici lastiği değişmiş...kurye abim...gayrettepede...bende ybr sahibiydim bir dönemler...

41000 de dyln 150 var...ilk sahibi kurye abim...gayrettepede yine...

32.000de cbf 150 gördüm Beşiktaşda yolda çevirdim kurye arkadaşı...sadece zinciri değiştirmiş...oda değiştirelim demişler serviste...yoksa kopmamış..

arkadaşlar Ümmet abinin motoru ortalama 50-60 hızda gidiyor ve 1-2 kez motor yenilendi kendisi anlatsın...

istisna diyelim...

ben sizlere sorarım...1.000 ytl verip Çin malı ybr veya cbf 150 mi alırdınız...

yoksa hep aynı tiplerin farklı adlar altında ne idüğü belirsiz aerodinamiksiz testde tabi tutulmamış...bayağı bir motorumu...dandiklik bakalit...o kadar belliki bunlarda...ben utanıyorum vallahi motordan...

biz bunamı layığız...

http://www.motosiklet.net/forum/mark...rizalandi.html

buda 12.000de tık demeyen asyanın linki...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Büyük konuşmamak lazımmış. Motorların kalitesi belli. Bunu bilerek alanlara eyvallah. Fakat motoru övmemek lazım.

Arkadaşa da geçmiş olsun.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yazımın bir kısmında 1000 ytl verip der...orası 1000 ytl fazla verip olacaktı..değiştir olayı çalışmıyomu ne...öyle kaldı....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    12000 km başıma iş açmadan kullandım ama bundan sonra ne olur bilemem

artık sattık alan arkadaş bilerek aldı hayrını görsün.

bende gecenin bir vakti hep ne zaman yolda kalıcam korkusuyla bindim

forumlarda okudukça başıma neler geleceğini tahmin ediyordum sağ salim

kurtardık bakalım ybr ile ne maceralar yaşayacağız

bu gün gazetede tam sayfa ilan vardı bir markanın herkez alsın diye fiatları

indirmişler.almayın kardeşim 500 ytl 1000 ytl fazla verin kaliteli mal alın

yada gidin ikinci el alın üzerinde hayatınızı taşıyorsunuz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mesajı yazan arkadaş yolda kaldı...buraya cevap yazan sayın arkadaşlar işte büyük konuşmayacaksın büyük lokma yemeyeceksin...Allah kimseyi otobanda bırakmasın...üzülürüm ...ben 2 yıl önce bu siteye girdim...ilk topiğim şuydu...ASYACILARA MONDICILERE TARİHİ ÇAĞRI....diye uzun bir yazı yazmıştım...tam 2 yıl oldu...ne zaman silindi ne oldu bilemiyorum...ilk mesajım motordelisi sitesindede buydu...aman yapmayın almayın üzülürsünüz demiştim...ilk incelememde asya t1 di...bu işçiliğe bu parayı nasıl verir dedim insanlar...hiç unutmam...2005 yazında Maslak 2.kısımda en üstte Jandarmaya komşu olan yerde ASYA motor bayisi vardı...notumu verdim...alan bilir...ha HONDA YAMAHA kalmazmı babalar gibi kalır ama 20-30.000den sonra oda belki...

bakımdan bakıma 70.000 km motora anahtar değmeyen Honda foresıght 250 scooter var Yaşar factorıngde ...

46.000de ilk sahibinden twıster var buarada Seyrantepede anahtar değmemiş...

72.000de ybr var...bakımlar harici lastiği değişmiş...kurye abim...gayrettepede...bende ybr sahibiydim bir dönemler...

41000 de dyln 150 var...ilk sahibi kurye abim...gayrettepede yine...

32.000de cbf 150 gördüm Beşiktaşda yolda çevirdim kurye arkadaşı...sadece zinciri değiştirmiş...oda değiştirelim demişler serviste...yoksa kopmamış..

arkadaşlar Ümmet abinin motoru ortalama 50-60 hızda gidiyor ve 1-2 kez motor yenilendi kendisi anlatsın...

istisna diyelim...

ben sizlere sorarım...1.000 ytl verip Çin malı ybr veya cbf 150 mi alırdınız...

yoksa hep aynı tiplerin farklı adlar altında ne idüğü belirsiz aerodinamiksiz testde tabi tutulmamış...bayağı bir motorumu...dandiklik bakalit...o kadar belliki bunlarda...ben utanıyorum vallahi motordan...

biz bunamı layığız...

http://www.motosiklet.net/forum/mark...rizalandi.html

buda 12.000de tık demeyen asyanın linki...

!!!!!!!!!!ABİ BUDUR İŞTE koymuşsun son noktayı dedik anlatamadık almayın yanarsınız kardeşim almayın frenlerine ve yol tutusuna güven olmaz aedronomik 0 dedik çinliyle 70000 km ha 10 kez motor yapmıssınızdır artık....

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    @aykan Cbf 150 nerede toplanıyor biliyor musun?
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @aykan Cbf 150 nerede toplanıyor biliyor musun?
    afganistanda biliyoz sus simdi karıstırma honda o

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İyi neyse tamam susayim bari
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    asya 125t 16000 km hiç yolda kalmadım

benim motorum 15500 kılometrede ve hala gidiyor ama o bir cinli 150lilik bir asya 150 t ve eksi tarafları motor devamlı 3 haftada bir hava filitresi yaglıyor ve 2 ayada bir hava balata degistiriyorum hemen bitiriyo ni ye o bir cinli genellik hepsi aynı kayıstan ses geliyor ve plastikleri cok cins ve kalitesiz ayar sorunu cok oluyor otamatik vitesli oldugundan yakıtı cok cekiyor ufak tekerlikli oldugundan her an her yerde yol da sanki hep kendinizi zıp zıpta hissediyorsunuz durmadan kalkıyor devamlı sorun cıkartıyor ve motor ömürleri az oluyor ve sürekli bir seyler cıkarıyor ama onlarda olmasaydı hala mobiletlere kurba olurduk buna şükür ama imkanınız varsa bi yamaha ya da bi honda ya gecin dünyalar kadar fark var yolda her an kalma korkunuz olmaz bi ybr cok iyi bence

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)