Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Çin malı motorlara her fırsatta laf atanlara duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wooww 12.000 km hala tık yok ( ne olması gerekiyoduki? ) anlamısda değilim hala bu ve buna benzer konusma yapanları heralde bisey olmaması lazım, kötü motor yoktur kötü kullanıcı vardır.

Oduncu : Sen Adapazarı'nın neresindensin ben kamışlı köyündeyim
    Söğütlü hocam karasuya giderken beklerim. Oduncu de motorcude gösterirler.
    Yaşa ve Yaşat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    superlight 150
    En ucuzu, pahalıya satıp yüksek kar kazanmak isteyen firmalar yüzünden böyle oldu, 100-500$ a toptan alınan motorlardan bahsediyorum, bunlar burada 5-10 kat karlarla satıldı, gerçekten üzülünecek bir durum. kendi kendimizi kazıklıyoruz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı zatoichi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En ucuzu, pahalıya satıp yüksek kar kazanmak isteyen firmalar yüzünden böyle oldu, 100-500$ a toptan alınan motorlardan bahsediyorum, bunlar burada 5-10 kat karlarla satıldı, gerçekten üzülünecek bir durum. kendi kendimizi kazıklıyoruz.
    aynı şeyi Honda Yamahada yapıyor ama bu markaya daha bi kazık yiyoruz göz göre göre...bence çin mallarının kar marjı dğerlerine göre daha yüksek...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    6 ayda 10.000km yaptım. sadece gaz teli ve debriyaj balatası değiştirdim. o da ilk vitesli motorum olmasından dı sanıryorum. çinlişlerin en kötü 2 negatif yönü var :

1- servis
    2- geç ivmeleniyor.

allah şimdilik çinlilerden razı olsun...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ben kesinlikle bu yorumlara katılmıyorum heleki çin motorlarına çinliler bu ülkenin bir numaralı baş belasıdır arkadaslar nedeni açık ucuz kalitesiz ucuzlugu neden dezavantaj motora herkes biniyor bilende bilmeyende motorcu olanda olmayanda sayelerinde kazalar tırmanışa geçti burda her gün birisi bu mallar yüzünden hayatını kaybediyor birkez fren yetenekleri çok kötü yol tutuş berbat hele viraj yeteneklerini saymıyorum bile denemek için biçogunada bindim!kullandım gerçekten beni hiç bir yönüyle cezbetmedi ben çin malı kullanan arkadaşları hiç bizaman aşşalamam ama buradaki herkes motorcu ya olmayanlar??belki bende çin malı kullanıyorum ama honda belli bir dizi testler yapılıyor bu motorlara insan arkasındaki markaya güveniyor. ya çinliler hangi mühendis hangi proje hangi tasarım özellikleriyle yapılıyor bu motorlar..???????

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

slm

Alıntı reus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin motoru alanlar, her an yolda kalma (hatta yolda dağılma) tehlikesini bilerek alsınlar Ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor
    ben böyle yahniye bayılırım,1,5 yılda 101000 km 15 türkiye turu (iki motorla) mondıal 125 mt:71000 km
    jonvay,motoran,barakuda 150 cc:30000 km

[URL=http://imageshack.us][img]
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ümmet abi olayı noktalamış bir kişi olarak son sözü söylemiş zaten.

bence onun resimleri bu konuda yoruma yer bırakmıyor. zaten az sonra gelir de yazar dedimdi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150

syht

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kesinlikle bu yorumlara katılmıyorum heleki çin motorlarına çinliler bu ülkenin bir numaralı baş belasıdır arkadaslar nedeni açık ucuz kalitesiz ucuzlugu neden dezavantaj motora herkes biniyor bilende bilmeyende motorcu olanda olmayanda sayelerinde kazalar tırmanışa geçti burda her gün birisi bu mallar yüzünden hayatını kaybediyor birkez fren yetenekleri çok kötü yol tutuş berbat hele viraj yeteneklerini saymıyorum bile denemek için biçogunada bindim!kullandım gerçekten beni hiç bir yönüyle cezbetmedi ben çin malı kullanan arkadaşları hiç bizaman aşşalamam ama buradaki herkes motorcu ya olmayanlar??belki bende çin malı kullanıyorum ama honda belli bir dizi testler yapılıyor bu motorlara insan arkasındaki markaya güveniyor. ya çinliler hangi mühendis hangi proje hangi tasarım özellikleriyle yapılıyor bu motorlar..???????
    iki ay içinde cbf 600 ve 1000 cc honda motorlarla 3 arkadaşım hayatını kaybetti,kaza çinlidede oluyor japondada.yüksek cc motorları sadece seyrederim.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    valla benim motor çinlimi bilmiyorum ama eğer öyleyse bende çok memnunum.2 ayda 3000 km yol yaptım.canavar gibi maşallah.bide türkiye min yolları bu kadar bozuk olmasa bu motorlar çoookkk yol alır çokk...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    motora değil kullanana bakmak gerekir.

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim motor çinlimi bilmiyorum ama eğer öyleyse bende çok memnunum.2 ayda 3000 km yol yaptım.canavar gibi maşallah.bide türkiye min yolları bu kadar bozuk olmasa bu motorlar çoookkk yol alır çokk...
    motorun çinli ama hakikaten güzel bi motor aynısı bende var bendeki asya yalnız.. bu konu daha önce çok konuşuldu ama ümmet abi noktayı koymuş zaten... dediklerine katılıyorum..bende tamircilerde çinliden çok japon görüyorum nedense... tabi bu konuda kullnıcınında büyük rolü var...
    KIRMIZI BOĞA..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ümmet abi cidden bu kadarda sert cevap olmaz .. çok güldüm yaa.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    bencede adam gibi kullanılırsa randımanlı olabilir.Fakat benim kızdığım nokta çok çok ucuza mallettikleri motorları bize çok faiş fiyatlara satmaları.Çinde 200-300 milyona satılan motor bize 3 milyara geliyor?

bu arada cihan fotograflar herşeyi anlatmış,paylaşman güzel olmuş.Senin gibi motorcuların artması dileğiyle
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

ben de çinli kullanıcısıyım mondial 110 ft hergün işe gittiğim gibi hafta sonları da dağ tape gezerim üstelik antalyda yaşıyorum çok sıcak ama hiç sorun yok.neden çünkü motoruma bakıyorum.Atın yemini vermesen bakımını yapmazsan ölür.13000 deyim devam.(bu arada oldukça az yakıyor 100km/2lt)

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümmet abi cidden bu kadarda sert cevap olmaz .. çok güldüm yaa.
    birileri çook kızmışşşyoksa banamı öle geldi??

Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki ay içinde cbf 600 ve 1000 cc honda motorlarla 3 arkadaşım hayatını kaybetti,kaza çinlidede oluyor japondada.yüksek cc motorları sadece seyrederim.
    iyide abi yüksek cc nin lafı geçmediki burada ama senide taktir etmemek elde değil bukadar yolu heleki mondial gibi bi markayla yapabilmen (çinlileri hala savunan varsa şikayetim var com gibi siteleri bi ziyaret etmelerini öneririm saygılar)

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    çin malı motorların kalitesi tabiki düşük ve bizler bunları bilerek alıyoruz asılsorun bu motorları ithal edip 2 sene garanti verdikten sonra sattıkları motorların arkasında durmayan firmalar .olan her türlü arızayı kullanım hatası diyerek bizlerin üstüne atıyorlar .benim motorun fren kapağı evden 200 mt.mesafede 30 km süratle frene basmamla parçalandı ve firma bunun kullanım hatasına sokarak garanti kapsamtnda tamirine yanaşmıyor
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta iddia ediyorum 2 yıllık bir çinli motordan beklenmeyecek kadar iyi durumda
    mesajını aldık teşekkurler

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı ArgaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesajını aldık teşekkurler
    İroni... Beklentiler değişir elbet, istekler, korkular, ve yargılar bu işte etkilidir...
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    nurgül ablacım bir arkadaşımın aracılığı ile bu kadar mesajdan sonra topiğinize yazma gereği duydum

çünküüüüü aynı asyanın kullanıcılarıyız. sizin km daha çok ama ben de ilk göz ağrım olduğu için çok ama çok memnunum

değiştirirsem de sırf vitesli motosiklete geçmek için değiştiririm oğlumu. aksi taktirde laf yok bizim makinalara

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    12.000 km değerlendirme içi yeterli değil
    dayanıklılık için bir 40-50.000 deneyelim ondan sonra konuşalım....
    çinli ile 8000 km (onun yalancısıyım) yol yaptım çok şikayetim olmadı, o paraya mucize gibi birşeydi....
    şimdi yakın akrabalarından birisi ile takılıyoruz. onda da bir sorun yok....
    başlangıç motoru olarak çok iyiler ama ciddi anlamda yol yapma düşüncesi içine girdiğinizde soru işaretleri oluyor. çok büyütmemek çok da yerden yere vurmamak lazım, nihayetinde çok beklenti içinde olmak hayal kırıklığı yaratıyor, belki de memnuniyetsizlik dile getiren arkadaşların çoğu beklentilerinin yüksek olmasından dolayı hayal kırıklığı yaşayan gruptandır (bir motorun 1 hafta arızasız gitmesini istemek büyük bir beklenti değildir). bunun dışında kullanıcı hataları, servis hataları ve montaj hatalarını da eklerseniz bence bir çok makinanın yürümesi bile mucize....
    neyse saygılar

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)