Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ya bu garanti olayı hikayemi bizi uyutuyolar mı yoksa?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Tamamdır çok sağ olun...
    cevaplar için teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı honda.cbr.125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CERRAHİ abicim ben motra filan laf etmiyorum (honda yada çinlilere) ne olursa olsun ben sadece bu garanti meselesinin hikaye olduğundan bahsediyorum.

zaten şimdiye kadar sadece bi lambalar çabuk patlıyor bundan başka bir şikayetim yok ama ben bunu garantisinin yapmasını istiyorum neden ben buna para vereyim ki adamlar alırkende diolar 2 yıl garanti dei sonrada yok kullanıcı hatası yok bunun hatası....... her gün telefon açıyorum Honda ya filan ama yine de bi cevap yokk.

Haklısın Güzel abicim.
    Bendede Racer 200 var bende de aynı sorun. Sanırım Pek kaliteli bir mal kullanmıyorlar. Dolayısı ile sen konunda haklısın.
    Ne motordaki elektrik aksamında nede ampullerin yanmasında senin kullanıcı olarak bir etkin olabilir. Sen standardını kullanıyorsun zaten bu konuda ne gibi bir modifiye olabilirki. Fabrikanında bu konuda kullanıcı hatası diyip atması kesinlikle sacmalıktır. Maliyeti küçükte olsa büyükte olsa bunu ödemek zorundalar bence.
    Neticede Bu bir fren veya debriyaj balatası falan degilki sarfi malzeme olsun.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Ya zaten ben alır takarım lambaları filan o önemli değil de neden onun bunun hatası die konuşuyolar onu anlamıyorum yoksa lambalar çok pahallı bişi değil.

CERRAHİ abi sanada katılıyorum

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Hondada ampul garanti kapsamına girmiyor.Aynı problem bendede vardı.Aldığım osram marka lambayla bu sorunu giderdim..
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorunuzu kullanma klavuzundaki Km lerde yetkili servise bakıma götürürseniz .. bakım yapıldıktan sonra kullanma klavuzunda ki ayrılan yeri mühürletirseniz ..motorun sizin kullanımızdan kaynaklanmayan her arızası garanti kapsamında giderilir..

ama yok xenon ampul ..bilmemne eksoz.. performans hava filtresi veya dişli zincir..lastik kalınlaştırması..eksoz delinmesi gibi gereksiz, gereksiz olduğu kadar motora zararlı olan deişimleri yaparsanız o dakka itibarı ile motor hem garanti kapsamı dışı kalır hemde değerini ciddi ölçüde yitirir..satılık ilanlarına bakıyorumda iyi halt etmiş gibi eksozu deiştim ..yok fara xenon taktım performans hava filtresi taktım diyo ..bence iyi yapıyo..bizde bu tip hatırlatmalar sayesinde motordan uzak duruyoruz.
    Bu olayda ampuller kesinlikle garanti kapsamına girer..geçen sene aynı olay Jinlun motorda yaşanmış ve arıza garantiden giderilmişti.. Honda aynı duyarlılığı gösterecekmi görecez..

Arkadaştan ricam bu olayın gidişatını burada yazsın ..Bizlerde potansiyel müşteriler olarak bunu takip edelim..

Bu garantiye girmez diyenler neye göre bunu diyo anlamış değilim..bal gibi garantiye girer burada hata ampulde değil burada hata ya tesisatta yada tesisatın gücüne uygun olmayan ampul kullanımında her iki durumdada sorumlu olan servistir.. eğer hakkını hukuki yollardan aramaya gidersen kesinlikle bu davayı kazanırsın ..ama dediğim gibi bakımları zamanında ve yetkili serviste yapılmış olacak ve hiç bir ekstra deişim yapılmamış olacak ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

dostum büyük ihtimal le elektrik aksamında sorun vardır.

diğer elektrikli aksamlarda bi sorun varmı ?
    örneğin fren lambası yada sinyal gibi yada korna ?

eğer bunlarda sorun varsa şarj dinamosunda sorun vardır.
    eğer sadece far da sorun var diyorsan

farın arkadaki soketini sök
    al eline ölçü aletini dc 100 volta ayarla motoru çalıştır birazda gaz ver bak bakalım ölçü aletine kaç volt ?
    eğer 12 volt ise normaldir ama 13 14 gibi artıp düşüyorsa tesisatta ve dinamoda sorun vardır yada şase alıyordur.

kolay gelsin

bunları bi dene öyle karar ver

ayrıca arkadaşın dediği gibi sarf malzemeleri garanti kapsamına girmez

ama sorunun dinamo da yada tesisatta olduğunu anlarsan hakkını daha iyi ararsın
    servise de izah ettiğinde haklı çıkarsın

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Benim bildiğim kadarı ile elektrik aksamındaki bu tip parçalar garanti kapsamına girmiyor.Ama ampüllerin patlamasının mutlak bir sebebi vardır ve bu garanti kapsamındadır.Olayın bu boyutu üzerinde hakkını sonuna kadar ara.Burada daha önce garanti kapsamındaki motorun parçasını değiştiren usta para isteyip garanti kapsamı hakkında şu lafı edince "İyi valla millet keyfini sürsün ben bedavaya motorlarını tamir edeyim" yetkili servisliği elinden alınmıştı !!!
    Satılık Asya125t-Spidi mont

hyosung250r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yarın honda servisine gideceğim sorunum akünün kendini şarj etmemesi aslında gecen hafta götürdüm aküyü sarj edip sorun çıkarmaz deyip gönderdiler.Ama işe gittim akşamına aynı sorun marş basmıyor.Tekrar gittim bayağı bi söylendim .Motoru bırakın bakalım dediler ama motor gerekliydi yarın bırakcağım.Motorun daha 1 sene garantisi var inşallah bana yarın masraf çıkarmazlar.Sonuçta bu akü garanti kapsamında olması gerekiyor diye düşünüyorum .Yarın yada bir sonraki gün serviste yaşadıklarımı anlatırım .

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    sen yinede servisin garanti dışı olarak sözle söylediğini yazılı olarak iste, aynı zamanda hondadan garanti dahilinde motorun için istenilen parçalar varsa onlarında listesini istemeyi unutma.
    bir honda servisi bir beat için konjektör arızalı bu garanti dışıdır diyerek parçayı aldırıyor parça takılıyor yine aynı arıza veriyor ve arıza başka bir yerden tamir edilerek veriliyor. servis işçilik+parça ücretini gayet güzel alıyor.
    honda servisleri güvenilir olabilir fakat güven kontrole mani değildir.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Tamamdır çk sağ olun cevaplar için en kısa zamanda motru bakıma götürcem 4000km ye daha 3250 de filan gelişmeleri de buraya yazarım....

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim kanuni için ben bi paket aldım artık yandıkça değiştiriyorum aylık patlasa mevlüt verirdik.
    kango multix yamaha 125

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung250r
    senin sorunun konjiktörde..konjiktör aküyü tam şarz etmiyor.. motor çalışırken elektirik sarf eden far ve sinyal lambalarını kullanmassan akü şarj olsada sarfları açınca yeteri kadar dolmayan akü belli süre sonra boşalıyor..garantiden konjiktörün deişir ..eğer konjiktör aküyü öldürdüyse ki öldürmüştür.yeni gelen konjiktörde aküyü şarj etse bile akü şarjı tutmayacaktır..yani aynı nedenden garantiden akünde değişecek ..

aynı sorunu yaşamış biri olarak hem aküm hemde konjiktörüm garantiden değişmişti..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Şuanki motoru Honda cbr125R hayali cbr 1000RR
    arkadaşım ilk önce elektirik tesisatına bibaktır.bendede cbr125 var aynısı oldu orjinal ampül yerine holojenik12v55/65w(florasan)taktım hiçbir sorun olmadı orjinallerde duruyor bence sende değiştir başka tak illa orjinali olacak diye bir kayde yok servise gelince benim burdaki servis gayet iyi hiçbir sorun yaşatmıyorlar demekki servisten servise değişiyor

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence senin bir yanlısın var arkadasım. Cbr 125 topicine bakarsan cok kaliteli gorunuyor hiçbir sorunu olmuyormus gibi. CBR125 Sahiplerinin genelde (hepsi degil bu ayıbı yapanlara ithafen) çinli markalarını kötülemekten baska bildigi bir iş yok baska. Özellikle gıcıklıkla baska ürün modellerinin topiclerinde honda alsanız böyle olmazdı gibi sözlerle ahkam kesiyorlar.
    katılıyorum, markacılık yapmıyacam ama millet birbirine düşman sanki
    herkes tercihinde özgür, marka kullananların diğerlerini yerden yere vurmaları eksik egoyla ilgili.

barisf1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu cbr nin ampül patlatma olayı çok canımı sıkmaya başladı. Servisteki arkadaşlarda yoruldu moturun elektrik aksamını teste aldılar .Elektrik aksamında problem yok fakat söylediklerine göre yüksek devirdeki titreşimden patlıyo dediler esasında benimde kafama yattı .Sorunu anladık ama cbr125 in ampülleri eski çağ servisteki elemanlar farklı başka ampül kullanamasın gibi bişey dediler muhakkak benim gibi canına tak edip değişik ampül kullanan arkadaş vardır yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden Teşekkürler

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    asya varken bu sorunu bende yaşadım.servise gidiyorum,ampul patlamış.ee ne kadar? diyorum.10 ytl çin malı ampul en dandiğinden , 5 ytl de işçilik.

bi kere taktırdım sonra sanayiden 7 ytlye alman malını aldım kendim taktık daha uzun gitti daha iyi aydınlattı.bence bu ufak şeyler için servise gitmeyin borçlu siz çıkarsınız
    Drift Religion

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)