Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

davetlimsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    ümmet abi bi açıklama yap yaw.....bu kadar sene ehliyetin yokmuydu.
    neyse hayırlı olsun uzun yıllar ehliyetli kullanman dileğiyle
    Sigarayi Puro, Puroyu Pipo, Pipoyu Nargile, Nargileyi ÖLÜM bıraktırırmış ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KEEWAY SL 150
    Sevgili Ümmet Abicim, "İSTANBUL MT" şehitler için yürüyüş düzenliyor. Senin aracılığın ve öncülüğünde aynı 19 Mayıs'da yaptığımız gibi 1000 motor gibi bir organizasyonla böyle bir yürüyüş gerçekleştirsek tüm Türkiye çapında Ankara'da. Zamanında askerlik yapmış biri olarak Şehit olan her asker için inanın yüreğim parçalanıyor. PROMETHEUS kardeşim, mümkünse yeni bir başlık açıp (ben bilemiyorum, yetkim de olmayabilir tabi ki) bunu uygun bir dille dile getirirseniz çok sevinirm. Bizler de bu konuda mutlaka tepkimizi ortaya koymalıyız diye düşünüyorum saygıdeğer Ümmet abicim. Lütfen bu konuda hepimiz elele vermeli ve tekyürek olmalıyız, aynı 19 Mayıs'ta olduğu gibi. Sonunda hayat gezip eğlenmekle geçmiyor, sürekli yakınımızda canımız ciğerimiz kardeşlerimiz, komşularımız, arkadaşlarımız ölüyor ya da sakat kalıyor... ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ. N'olur hepimiz duyarlı olalım..!

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    Alıntı tango_man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ümmet Abicim, "İSTANBUL MT" şehitler için yürüyüş düzenliyor. Senin aracılığın ve öncülüğünde aynı 19 Mayıs'da yaptığımız gibi 1000 motor gibi bir organizasyonla böyle bir yürüyüş gerçekleştirsek tüm Türkiye çapında Ankara'da. Zamanında askerlik yapmış biri olarak Şehit olan her asker için inanın yüreğim parçalanıyor. PROMETHEUS kardeşim, mümkünse yeni bir başlık açıp (ben bilemiyorum, yetkim de olmayabilir tabi ki) bunu uygun bir dille dile getirirseniz çok sevinirm. Bizler de bu konuda mutlaka tepkimizi ortaya koymalıyız diye düşünüyorum saygıdeğer Ümmet abicim. Lütfen bu konuda hepimiz elele vermeli ve tekyürek olmalıyız, aynı 19 Mayıs'ta olduğu gibi. Sonunda hayat gezip eğlenmekle geçmiyor, sürekli yakınımızda canımız ciğerimiz kardeşlerimiz, komşularımız, arkadaşlarımız ölüyor ya da sakat kalıyor... ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ. N'olur hepimiz duyarlı olalım..!
    haklısın en kısa zamanda bu işi yapmamız lazımgereken cevabı verelim biz şehit kardeşleri olarak
    Sigarayi Puro, Puroyu Pipo, Pipoyu Nargile, Nargileyi ÖLÜM bıraktırırmış ...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Ümmet abiyi takdir edenlerin başındayım ..nedenmi

Hangimiz ehliyetsiz değil türkiye turu sokağa çıkmaya cesaret edebilir?
    hangimiz cebinde 10 ytl ile Türkiye turuna çıkabilir ?
    Hangimizin her ilde sırf motosiklet dostluğu sayesinde yatacak bir yatağı iki sokum ekmeği vardır?

Evet ehliyeti yoktu ..Ümmet abiyi tanıyan bilir senin benim gibi biri değil ..Bir yerde duramıyor onu bekleyen bir anne, baba, kardeş, evlat yok.. Onu bekleyen dostları var yollarda ..

Kötü örnek olacakmış başkalarına ...Eğer örnek alacak olan varsa ehliyetsizlikten zaten 2 kere ceza yedi ümmet abi..O farklı biri manisa tarzanı gibi rock müziğin babası Erkin baba gibi ..bence alanında tek örneği olmayan biri ..hayallerini hergün erteleyen hep ilerde işallah diyen bizlermi doğrusunu yapıyoz omu ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    speed 150 naked
    ehliyetiniz hayırlı uğurlu olsun sanırım yurtdışına bir tur yapmayı planladığınız için ehliyet aldınız
    Sürat felaket değil galibiyettir

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Valla şaşırdım ne diyeyim, abi o kadar gezi yazını falan okuduk senin yahu.. ehliyet yoktu demek
    bari çağırsaydın da orada söyleseydin sadece gelenlere

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    Hayırlı olsun Ümmet amca
    Eskişehire bir daha geldiğinizde de çaylar benden

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    hayırlı olsun Ümmet abicim.. En SOnunda ehliyetine de kavustun artık he...
    Artık kimse tutamaz seni Dünya Turu Yaparsın
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sırf Ümmet abimin yaşından kaynaklanan ona gösterdigim saygımdan dolayı bu konu hakkında hiç konuşmak istemiyorum.
    Ama şunu söylim;

Ehliyetin yoksa motorlu araç kullanamazsın, yasa bunu söyler yasaya uymayan suç işler ve ben suçlunun yanında olmak istemem. O yüzden bu yapılanları bir gurur tablosu gibi göstermek cok yanlış.

Ümmet abi sırf sana olan saygımdan dolayı hiçbirşey söylemeyecektim ama sadece bunu söyledim çünkü gurur tablosu gibi gösterilip insanları ehliyetsiz kullanmaya teşfik etmek cok yanlış.

Abi senı seviyorum, ehliyet aldıgın için kutluyorum.
    Soda Ayran Cool

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hangimiz cebinde 10 ytl ile Türkiye turuna çıkabilir ?
    Hangimizin her ilde sırf motosiklet dostluğu sayesinde yatacak bir yatağı iki sokum ekmeği vardır?

Evet ehliyeti yoktu ..Ümmet abiyi tanıyan bilir senin benim gibi biri değil ..Bir yerde duramıyor onu bekleyen bir anne, baba, kardeş, evlat yok.. Onu bekleyen dostları var yollarda ..

Kötü örnek olacakmış başkalarına ...Eğer örnek alacak olan varsa ehliyetsizlikten zaten 2 kere ceza yedi ümmet abi..O farklı biri manisa tarzanı gibi rock müziğin babası Erkin baba gibi ..bence alanında tek örneği olmayan biri ..hayallerini hergün erteleyen hep ilerde işallah diyen bizlermi doğrusunu yapıyoz omu ...
    ya sen ne gıcık adamsın sen yakında motosiklet'ci şarkısıda yaparsın motosiklet üzerine kitap'ta yazarsın valla korktum senden! böyle anlatım 'böyle geniş güzel 'özverili bir bakış açısı olmaz! sevmiyorum seniiiiiiiiiiii
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    suspect arkadaşımı anlamadım bi türlü.ümmet abiden ne istiyosun yahu.adamın kötü bi niyeti olsaydı hiç almazdı.hem burda suçu ümmet abidemi.adamcağaz türkiyeyi gezdi kaç kere ceza yemiş???hem benimde yok motoru alalı 2 ay oldu 7 temmuzda sınav elime ulaşması eylülü bulur sanırım.napayım onumu bekliyecem ne anladım ben bu motordan yaz bittikden sonra.bizde istiyoruz ehliyetli kullanmayı ama devlet hemen vermiyorki....birde beni şimdiye kadar hiç polis çevirmedi ama amaaann ne gerek var ehliyete demiyorum motoru aldığım gün yazıldım ehliyete.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    kimse burda aa Ümmet abi ehliyetsiz gezdin vay bee hadi bizde gezelim, ne gerek var ehliyete demiyoruz..

herkes bilirki ilk çevirmede bağlarlar motorunuzu..

onun için hayırlısı olsun Ümmet abi..

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abimsin.
    Gelemesemde gönlüm orda bir yerlerde olur

Ehliyetsizliğe karşı bi insanım şahsen, hiç bir şekilde koruma kask ve ehliyetsiz sürüşü desteklemedim şimdiye kadar desteği bırakın töleranslıda bir tek mesaj atmadım, ehliyetsiz motorcu başlıklarında negatif yorumlar yaptım kendimce, bunları okurda o kişi belki etkilenir alır ehliyetini diye.
    Ancak Ümmet Perkitan'a bu saatten sonra bunları söylememeli, kırmamalı onu, kitap olucak o yaşamışlığı zedelememeli.
    birşeyleri geride bırakmış, pırıl pırıl bir yolculuk hatırası var arkasında binlerce km ile dolu. Onun motorculuğunu sorgulamak benim ne haddime,
    ehliyetsizliğe, kasksızlığa, korumasızlığa karşı modern bilinçli motosiklet sürücüleriyle dolu yollar hayal eden bir motorcu olarak ben bunu yapamam. Ne çapım nede bu adamın arkasında dağ gibi duran yol anıları buna izin vermez. Kendisini kanıtlamaktan öteye gidip yüzlerce insana ulaşmış, yapılan bu yoldan hiçbir maddi gelir sağlamamış, sadece insanlar ona bir şekilde ön ayak olmuşlar, gününü kurtarmış yoluna bakmış, devam etmiş. bu hatıra ehliyetsizlikle eleştirilemez.

ümmet abi bu zamana kadar ehliyetsizdi diyede, bunu görüp ehliyeti bende almayayım o zaman diyen adam benim gözümde zamanında "Bu aksam ölürüm" adlı parcayı dinleyip etkilenen ve intihar etmeye kalkan insandan farksızdır. Zaten o ehliyet alsada tehlikeli olabilmektedir, doktora görünmeli, ilaçla tedaviye başlamalıdır.

Artık ehliyetli bir yolcu abimiz. bu zamana kadar gittiği yolun daha ne kadarını gidecek, neler yaşayacak, neler fotoğraflanacak, konuşulacak bunlar düşünülmeli, teknik detaylarda takılınarak, onu üzmenin ve yaşı itibariyle germenin manası yoktur.

Ümmet abi mihenk taşı gibi adam camia da. normal yada yeni bir motosiklet kullanıcısından bahsetmiyorsun ? bu zamana kadar da keyfi olarak ceza yemeye arzulu bir bünye olduğu için almamış değildir elbet? Vardır bir nedeni? Yoksa öylemi düşünüyorsun? Tanıyorsun onu, her gün gittiği yerlerden çektiği fotoğralara bakıyor, yazılarını okuyorsun, neden sert bir duruş sergileyip standart bir tavır koyuyorsun
    entellektüel kimliği yok, senden benden gibi görünseden yaptığını anlamaya çalışmıyorsun, çözemiyorsun. Çözülmezlerin adamı o.
    Her motorcunun "O gün gelsede şöyle çıksam yollara, bitmese o yollar,gitsem gitsem.." diye aklından geçirdiği şeyi yaptı o. Enseside kalın değilken hem. cesaret ve özgürlüğün karışımı özgür bir ruh o, motorcuya görsel ve işitsel hazzın dışında ruhsal bir destek, bir tad, kafasındaki imaja bir örnek, işine gücüne odaklanmış, zaman ayıramayan motorcuya o rüzgarı hissettiren bir birey oldu. altar egolara hitap etti hep. Tozuda yuttu, düştüde, parasızda kaldı, üşüdüde, ama bütün bunları yollarda yaşadı o. Evde, caddede, parkta, eşiyle, kardeşiyle, değil. Motosiklet ve asfalt vardı. Birde o. Bu özveriye bu cesarete kimse gölge düşüremez. ehliyeti var-yok boyutunda değerlendirilecek bir motorcu sıfatının üstünde bir ünvanın adamı olmuş o artık. Yaşa değil bunlara
    SaygI duymalı..

birinci tekil şahsa yönelik oldu yazı. konuyla ilgili farklı düşünen ve yorumlayan motorcu arkadaslarım üstlerine alınabilirler. Cansınız, canansınız
    Comfirmation Bias

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    ümmet abi hayırlı olsun.. keşke yakın olsaydıkta gelebilseydim.. ama boşver gönlümüz seninle.. tekrardan hayırlı olsun..
    CBR 600F Honda,

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    hayırlı uğurlu olsun ümmet abi kazasız belasız motosikletini kullanman dileğiyle
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım

buraki77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 Honda Twister
    Benim bildiğim kadarı ile eskiden motor kullanmak için motor ehliyet gerekli değildi B ehliyet yeterli idi. Nereden mi biliyorum arkadaşımın babası istanbul sene 1970-80 lerde javalarla BMW lerle Beşiktaşta dolaşırmış sonradan çıkmış motorcular ayrı ehliyet alsın olayı. Muhtamelen Ümmet abi de bu sebeple almamıştır ilk başta, ayrıca ben de kesinlikle ehliyet alınmadan motor kullanlımasını tasvip etmiyorum. Sebebi genç, delikanlı insanların kanı deli aktığı için dikkatsiz ve bilinçsiz kullanacağı motor ile kendine ya da başkasına zarar vermesidir. Ha şu da var ki ehliyet eğitimi sırasında size ne kadar eğitim veriliyor ya da siz ne kadar hazırsınız o da ayrı konu. Bisiklet ve araba kullandı iseniz kolay ehliyet alırsınız ve pek ilgilenmezler sizinle. ancak ilk defa motor kullanan biri ehliyetini aldığında 2 yıldır ehliyetsiz motor kullanan birinden daha mı fazla deneyimi vardır. Kaza yapma olasılığı deneyimszilik yüzünden bence daha fazladır. Ehliyet bence herkes için temel bir seviyede eğitimdir sonrası deneyimle gelir.

Ben ehliyetimi aldıktan sonra motor aldım ve herkese de tavsiyem önce ehliyet sonra motosiklet (özellikle genç yaştaki motor sevdalıları için).

Ümmet abi cumartesi görüşürüz taksimde tebrik ederim artık gönül rahatlı ile yol alabilirsin. Kazasız sürüşler
    "İyiler Kazanır Kötülükler Kazınır Dediler, Mutlu Olmak İçin Mutlu Etmek Yeter Dediler" ...1

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Hayırlı olsun Ümmet abi kazasız sürüşler dilerim sana güle güle kullanman dileğiyle.....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Ümmet abi sıradan bi motorcu değil, harbi motorcu ehliyetten önce memleketi küçük motoruyla turlaması en büyük cesaret öncelikle buna şaşırmalı. Kimseyede kötü örnek olduğunu düşünmüyorum aksine herkeze cesaret verdi..

Hayırlı olsun abi ehliyetin artık dünya turuna çıkarsın

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abimsin.
    Gelemesemde gönlüm orda bir yerlerde olur

Ehliyetsizliğe karşı bi insanım şahsen, hiç bir şekilde koruma kask ve ehliyetsiz sürüşü desteklemedim şimdiye kadar desteği bırakın töleranslıda bir tek mesaj atmadım, ehliyetsiz motorcu başlıklarında negatif yorumlar yaptım kendimce, bunları okurda o kişi belki etkilenir alır ehliyetini diye.
    Ancak Ümmet Perkitan'a bu saatten sonra bunları söylememeli, kırmamalı onu, kitap olucak o yaşamışlığı zedelememeli.
    birşeyleri geride bırakmış, pırıl pırıl bir yolculuk hatırası var arkasında binlerce km ile dolu. Onun motorculuğunu sorgulamak benim ne haddime,
    ehliyetsizliğe, kasksızlığa, korumasızlığa karşı modern bilinçli motosiklet sürücüleriyle dolu yollar hayal eden bir motorcu olarak ben bunu yapamam. Ne çapım nede bu adamın arkasında dağ gibi duran yol anıları buna izin vermez. Kendisini kanıtlamaktan öteye gidip yüzlerce insana ulaşmış, yapılan bu yoldan hiçbir maddi gelir sağlamamış, sadece insanlar ona bir şekilde ön ayak olmuşlar, gününü kurtarmış yoluna bakmış, devam etmiş. bu hatıra ehliyetsizlikle eleştirilemez.

ümmet abi bu zamana kadar ehliyetsizdi diyede, bunu görüp ehliyeti bende almayayım o zaman diyen adam benim gözümde zamanında "Bu aksam ölürüm" adlı parcayı dinleyip etkilenen ve intihar etmeye kalkan insandan farksızdır. Zaten o ehliyet alsada tehlikeli olabilmektedir, doktora görünmeli, ilaçla tedaviye başlamalıdır.

Artık ehliyetli bir yolcu abimiz. bu zamana kadar gittiği yolun daha ne kadarını gidecek, neler yaşayacak, neler fotoğraflanacak, konuşulacak bunlar düşünülmeli, teknik detaylarda takılınarak, onu üzmenin ve yaşı itibariyle germenin manası yoktur.

Ümmet abi mihenk taşı gibi adam camia da. normal yada yeni bir motosiklet kullanıcısından bahsetmiyorsun ? bu zamana kadar da keyfi olarak ceza yemeye arzulu bir bünye olduğu için almamış değildir elbet? Vardır bir nedeni? Yoksa öylemi düşünüyorsun? Tanıyorsun onu, her gün gittiği yerlerden çektiği fotoğralara bakıyor, yazılarını okuyorsun, neden sert bir duruş sergileyip standart bir tavır koyuyorsun
    entellektüel kimliği yok, senden benden gibi görünseden yaptığını anlamaya çalışmıyorsun, çözemiyorsun. Çözülmezlerin adamı o.
    Her motorcunun "O gün gelsede şöyle çıksam yollara, bitmese o yollar,gitsem gitsem.." diye aklından geçirdiği şeyi yaptı o. Enseside kalın değilken hem. cesaret ve özgürlüğün karışımı özgür bir ruh o, motorcuya görsel ve işitsel hazzın dışında ruhsal bir destek, bir tad, kafasındaki imaja bir örnek, işine gücüne odaklanmış, zaman ayıramayan motorcuya o rüzgarı hissettiren bir birey oldu. altar egolara hitap etti hep. Tozuda yuttu, düştüde, parasızda kaldı, üşüdüde, ama bütün bunları yollarda yaşadı o. Evde, caddede, parkta, eşiyle, kardeşiyle, değil. Motosiklet ve asfalt vardı. Birde o. Bu özveriye bu cesarete kimse gölge düşüremez. ehliyeti var-yok boyutunda değerlendirilecek bir motorcu sıfatının üstünde bir ünvanın adamı olmuş o artık. Yaşa değil bunlara
    SaygI duymalı..

birinci tekil şahsa yönelik oldu yazı. konuyla ilgili farklı düşünen ve yorumlayan motorcu arkadaslarım üstlerine alınabilirler. Cansınız, canansınız
    Ya Hocam süper bir edebiyat ve mizah kabiliyetin var. Akıcı, sıkılmadan okunan, imla kurallarına uygun, içinde fikir barındıran süper bir yazı olmuş tebrikler. Ayrıca dediklerine de katılıyorum. En azından "boşver ya bu saatten sonra ne ehliyeti" dememiş, almış ve sevincini paylaşıyor Ümet Bey. Güle güle kullansın.

mortingen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende istiom

hayırlı olsun.yurtdışına da yollarda görmek isteriz sizi ve bayrağımızı..
    viva de la penguena !

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler