Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

KAZA yapanlar YAPMAYANLAR buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam Faramarz Azar'ın dediği gibi, düşe kalka öğreniliyor bu sevda
    Burda düşmekten kasıt yan yatırmak olur, sürtünme olur, yada Allah göstermesin farklı şiddette bir kaza olur, tabi bana göre bu, şimdi bu işte pişmek için illa kazamı olması lazım kardeşim diye gelme bana yani, ama düşüncede soğuma bu aletten, riskli bu düşebiliyosun yada 4 tekerlinin sana bakış açısı nedeniyle hor görülebiliyosun trafikte, oyuncağına yada ona bi cinsiyet verdiysen kızına/oğluna zarar verebiliyor bu acımasız trafik insanları

bende sadece bir kere ufak bi kaza yaptım, başkada küçük kazaları saymazsak fazla bişi yok Allah!a şükür. oda ilk günümdü işimde hatta yazmıştım benzer bi başlıkta pelesenk oldu bak ilerde ölsem bişi olsa aynı kazayı kaç kere yazmış falan diycekler )
    kazada değil hem, düz yolda giderken hızı ayarlıyamadım öndeki araç gözüme çok yakın göründü dedim giricem adama, panikledim asıldım frenlere, asfalt beni kucakladı sağolsun kanattı ama oramı buramı, merhametli değildi hani
    Comfirmation Bias

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Motoru yeni almıştım dönüşler biraz zor oluyordu dar dönüş yapamadım ve ana yoldan gelen otobüsle çarpışmıştım ama suçlu oydu görmüyormu beni canım o kadar kornaya bastım...Birde gittiğimiz bir geziden dönerken arkadaşlar yolun kenarında durmuştu bende duruken ö frene biraz fazla asılmışım karataş yoluna imzamı atmıştım Allah daha büyük kazalardan hepimizi korusun.
    Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.

osmanfeza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar
    belediye otobüsünün döktüğü mazot yolu kayganlaştırmıştı. 40km/s gibi düşük bir hızla dönüş sırasında düştüm ve köprücük kemiğimi kırdım. tahmin edersinizki korumalar yoktu(kask hariç)! bir ay hiç bir iş yapamadım. omuzlarımı arka tarafa doğru geren bir aparat ile robocop gibi bir ay yaşadıktan sonra, koruma kıyafetleri aldım motordan soğudunmu derseniz; kesinlikle hayır! hatta raporluyken motosikletimi çalıştırır, sesini dinlerdim

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    ben 2 defa yaptım 1. adamın birisi beni sulak (yani sulanmış) bir yere doğru sıkıştırdı tabi scooter olduğundan tekerler su görünce birde çamu ne oldu motor devrildi arkada oturan arkadaşım atladı ama ben motorla birlikte devrildim ve ağca karşı bammmmmm patladım rahat 1 dk nefes alamadım dedim şimdi ölecem geliba öyle bir durum oldu ki arkadaşlar ne desem boş

2. motorla giderken viraca biraz süratli girdim o viracıda belediye sulamış galiba motor hiç savurmadan pat düşü verdi ben yine beraber sürüklendim o kazada kol kemiyime taşlar girmiş tabi ayağa kalkdımda yanıma trafik polisi geldi ve dedi kötü sürüklendin bişeyin var mı yok dedim tabi hiç bir acı yok daha his edmiyorum eve gittik den sonra babam anem güldü ne bu hall bende dedim düşdüm gettik pansuman oldum şimdi daha halla izi duruyor ve her düşüşde deneyim kazandım boşu boşuna dememişler düşe kalka öğrenirsin
    ha bende de aynısı oldu işte
    her ikisini de ucuz atlatım allaha şükür allah hepimizi daha beterinden korusun arkadaşlar çok kötü yaw

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    iki kere kaza atlattım birinde dayım sola dönecek gibi iyice sola yaklaştı aniden sağa kırınca hava da ucan biri süpermen değil aynen ben ikinci kazam mubarek ramana günü trafik birbirine girmiş haldeyken araba ile aramda 1-2 metre duruyoruz amcam aldı geri vitese dip gaz tabi ben yerde motor arabanın altında.aman ufak tefek olaylarla geçsin

Motosikleti
    Jinlun 250cc
    Alıntı alplion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki kere kaza atlattım birinde dayım sola dönecek gibi iyice sola yaklaştı aniden sağa kırınca hava da ucan biri süpermen değil aynen ben ikinci kazam mubarek ramana günü trafik birbirine girmiş haldeyken araba ile aramda 1-2 metre duruyoruz amcam aldı geri vitese dip gaz tabi ben yerde motor arabanın altında.aman ufak tefek olaylarla geçsin

allah beterinden saklasın walla gülmekten öldüm

ıslanmış asfalt korkutuyor beni halıcıoğlundan bayrampaşa dönüşü (her gece geçiyorum oradan) yol ayrımına gelmeden önce belediyenin sulaması çalışmış her gece yerler ıslak en çok oradan korkuyorum orayı geniş almaya çalışıyorum

motora ilk bindiğim gün sağa dönerken düştüm motor altımdan kaydı anlayamadım sonra sağa dönüşü toparlamam 20 günü filan aldı

umarım daha kötüsünü yaşamam

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yaptım, diz kapağım kırıldı, 45 gün alçılı kaldım Motordan soğumamı bekledi herkes, ben iyileşmeden motorumu sürmeye devam ettim Yarın öleceksin sürme deseler, ben yine sürerim Yine sürerim
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    kaza yapmadan malesef öğrenilmiyor bu meret..2000 yılında duran motoru yatırdım köprücük kemiğim kırıldı 1-2 ay çok sıkıntı çektim düşme sebebim motor thrump tiger enduru ayaklarım yere yetişmedi yan yattım..2005 te 2. kazamı yaptıp haramidere yokuşunda trafik tıkandı yan toprak yola girdim önüme aniden çukur çıktı frene asılınca yan yattım sürüklendim motorum kanuni tigerdi bu kazadada sol kaval kemiğim çatladı 1 ay bastonla gezdim..bunlara rağmen ailenin sıkı muhalefetine karşı dayanamadım bu sene gv250 aldım..çok dikkat ediyorum ama her şey allah.tan..inşallah bir daha kaza yüzü görmem ..cümlemizin emaneti allah.a

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle birşey yok arkadaşlar ben yapmadım.
    Ama ön dikemem, arka dikemem, dizim yere değecek kadar limitlerde viraj alamam, 290 basamam. Yani limitlerimi hiç zorlamadım
    Tabi bu km ile de ilgili şimdi günde 500-1000 km yapan kurye arkadaşların karşı karşıya kaldığı risk oranıyla benimki bir değil.
    Kaza yapmadığıma seviniyormuyum HAYIR
    Devamlı içimde düşmenin nasıl bir his olduğu merakı ve ne zaman düşecegim korkusu var
    abıcım gözüne gözluk ıster mısın....
    hakemın elıne ellik... gözune gözluk...

yazdıgımın hepsını anlayacak kadar okusaydın bence öle bı alıntı yapmazdın....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Hayat risk zaten...Motor bahanesi...Motor olmasa başka vasıta olucak...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ben yaptım 5 kere. motoru aldıgım gun dustum ikinci gun iki kere dustum her seferinde ayaga kalktım motoru kaldırdım bindim ve beni izleyen korkmuş gözle altında yola devam ettim. hepsi bana ders oldu ama ne yapmamam gerektiğini öğrendim. tabi zor olan yoldan ....

kimisi yıllarca kullanır en ufak kazası yoktur kimisi benim gibi ilk gun duser ama iyiki motora birsey olmadı koruma demirini hallettim ama o mesele degil yensini alınır, önemli olan ne benim nede motorun önemli aksamlarında veya dıs gorunusunde birsey yok
    Kask tak!

98 yada 99 yılında pizzacıda motorla pizza dağıtırken 2 kaza yaptım
    birincisi ara yoldan ana yola yani direk önüme paralel dalan bir araca çarptım hızımı azaltmaya çalıştığım için yan yatmaktan son anda kurtuldum ama çamurluk taksinin kapısına iyice yapıştı
    ikincisi de yine aynı motorla gece yaptım
    oda bence farın iyi aydınlatmamasından oldu yolda ki düşük seviyedeki rögar kapağını son anda farkettim ama içine girip çıkmaktan kaçamadım motorun orta göbeği kırılmıştı
    bahsettiğim motor hysong 100 cc scooter

birde mz 301 ile yan yattım oda o senelerde
    trafik aniden durunca yeni motorun ön disk bayağı sağlammış orda anladım kaydım ve yana yattım ..

ağır bi kaza geçirmedim allah'a çok şükür

allah herkesi kazadan korusun

kazanın büyüğü küçüğü olmaz bence ...

Motosikleti
    Z800
    Seneye bende başlıcam bu işe ama okuduklarımdan sonra hiç başlamasammı diyorum.Ama başlayıncada bırakamıyacağımı biliyorum.

zaten a2 sınavına 5 kala arabaya giriyoduk ucuz atlattık

enginkadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR Kırmızı
    stabilize yolda 50 ile viraja girerken kaydım.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Ocak ayında (kurban bayramına 2 gün kala) güneşin olduğu bigünde bir binanın gölgesinde asfaltta kalmış buz üstünden farketmeden geçmem hatta tam buzdan geçerken ani gaz açma nedeniyle patinaj-hafif yanlama sonucu artçının ürküp yanlamış motordan sıçraması ve motor altımdan nasıl kaçtı bilmiyorum o an kayıp Önde motor-arkada süpermen şeklinde elinde direksiyonla asfaltta sürüklenen ben (motorun borcu bitmemiş kıyamadım)
    Bayramı topal geçirdim diz yara.. İnşallah başka bişide olmaz Allah kimseye göstermesin...Amin
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

crazyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    ben bı kere scooterla 4 teker yuzunden kaza yaptım ıkıncıyı de jawamla yaptım dereye uctum ama jawanın kadreınde var kım kullanırsa kullansın jawa ıle ıllakı bı kaza yapar motorun kaderı bu ya bıde jawam la oldugum yere dustum bıraz hızlı kalkıs yapayım derken motorun huyunu unuttum bırden on kaldırdı ve sonuc yerdeyım ınsallah bıdaha olmayacak allah kımseye gostermesın o gunlerı
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    Bende Cankiri Belediyesinin Azizligine Ugradim Adam Ana Yolu Boyuna Kazmis Eni 1,50 Metre Genisliginde Sonra Calismis Uzerine Formaliteden Sari Toprak Bol Kaya Parcali Dokmus Ne Tabela Var Ne Ne Isaretci Var Motor Frenlere Basinca Onden Kapti Ve Tabi Yattik Allaha Sukur Ufak Bir Yara Ile Atlattim Koruma Yoktu Kaskkim Hafiften Kaldirima Geldi Yani Turkiye Yollari Her Halukarda Bozuk Kimse Duzgun Demesin Cok Dikkat Istiyor

TABI YAKLASIK 13 AYDIR MOTOR KULLANIYORUM ILK MOTORUM AMA DUSTUM DUSTUKTEN SONRA KALKTIM 10 DAKIKA SONRA YINE MOTORUMUN USTUNDEYDIM BINMEM DEMEDIM CUNKU BU HASTALIK OLMUS VIRUS BULASICI

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    2 defa yan yatırdım. Bir seferinde de önüme çıkan arabaya çarpmamak içn panik fren sonucu yatırdım.Ben bir yana motor da doğru arabanın altına (ilk ceza yediğim kazam ) Bisiklette yaptığım kazaları saymaya ise matematğim yetmez. Yalnız en komiği bmx bisikletimle yaşadım. Köşeyi hızlı dönmem sonucu doğan slx'le kafa kafaya çarpışmıtım. çok komikti yaaaaw

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    Alıntı kasabalı_45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 defa yan yatırdım. Bir seferinde de önüme çıkan arabaya çarpmamak içn panik fren sonucu yatırdım.Ben bir yana motor da doğru arabanın altına (ilk ceza yediğim kazam ) Bisiklette yaptığım kazaları saymaya ise matematğim yetmez. Yalnız en komiği bmx bisikletimle yaşadım. Köşeyi hızlı dönmem sonucu doğan slx'le kafa kafaya çarpışmıtım. çok komikti yaaaaw
    gecmıs olsun abıcım....
    bende pisiklet delisiyidm...
    bı ara arka teker yamuktu...papuclara surtuo hızlı gıtmıodu...
    bende hızlı gıtsın dıye actım frenlerı cıktım yokusun tepesıne taktım vıtesı 24 e ...bı salladım asagı dogru...mınık kıza carptım ....hem hastanelık hem mahkemelık oldumm....

Motosikleti
    seneye
    ben 2004de ilk motorum olan suzuki gsx-r1000le(tabi ondan once deneyımım vardı) 100le bi mınıbuse gırdım 8 ayda hastanede kaldım.cıktıktan sonrada 3-4 ayda eskısı gıbı yuruyebılıyodum neyse herkes kaza yapabılır en azından yapacaktır kacıs yok ama korunabılırız kı bende oyle kurtuldum galıba

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)