Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Saygisiz Yaya !!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum en ıyısını yapıyosun aynı benım mantık bende yola atlayıp sagına soluna bakmayan ınsanara gıcık olurum gazımıda kesmem..sadece emnıyetle duracagım kadar hızımı ayarlarım ama korkutacak ne varsa yaparım

öyle abi.tamam kimseye zarar vermek istemem ama salına salına yuruyecekler diye metrelerce fren yapmak zorunda kalıyoruz.iş mi bu yani?
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DuRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YMH ViraGo 250
    Nedir kardeşim ya biz motosikletçilerin bu insanlardan, motosiklet dışındaki diğer araçlardan çektiğimiz. Niye kimse bizi trafikte ciddiye almıyor? Benimde bunlara benzer olaylar sıkça başıma geliyor ve bu konuda çok sinirliyim insanlara. Ama yapacak bişey yok sanırım, dikkatli kullanmaktan ve onların bize uymasını beklemetense bizim onlara uymamızdan başka.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Olur böyle şeyler, alıştık maalesef... Aynı aptallığı arabada da yapıyolar merak etmeyin..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Ehliyeti olan arkadaşlar bir sorum var.
    Kara yolun da yayanın mı,motorlu taşıtların mı geçiş önceliği var?
    Hafızalarımızı zorlayalım bakalım.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    bizim ne yayamız adam akıllı yaya ne de sürücülerimiz adam akıllı sürücü(sözüm meclisten dışarı)

araba kullanırkende sinir oluyor insan,motor kullanırkende...

yayalara kırmızı ışık yanar karşıdan karşıya salına salına geçerler

arabalara yanar kırmızı ışık,yayaların geçmesi için yapılan küçük ışıklar, bu seferde yayalar geçemez

bir ara sokaktan çıkacaksınızdır araba ile,ana caddeden arabalar akar,bir yandan da önünüzden yayalar geçer sürekli

bir adamda "şu arabanın,motorun arkasından geçelimde yola çıksın" demez malesef

hak,hukuktan bahsederizde gemisini kurtaran kaptan...

her yaya aynı olmuyo ama bazıları da gerizekalı oluyo...

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı onr.sual adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yayalar karsıya gecerken arabalardan cekindikleri kadar bizden cekinmiyorlar.araba gelirken deliler gibi kaçısıyorlar motor gelirken ciddiye alan yok.sanki motor carpmaz gibi düşünüyorlar.güzel bir davranış değil şimdi söyleyeceğim ama arada bir dokundurun bakalım ne olacak.ben yaptım bi kere cok sinir etti beni hiç ciddiye almadı aynamla dokundurdum bende
    Pehh... Ben de yaptim onu. Ben yolumda gidiyorum, bu sivri de kaldirimdan inmis, yoldan yuruyor. Bi de karsi karsiyayiz, beni de goruyor, umursamiyor.. Ben de dokundum aynamla

Kimisi de bana yesil yanarken kendini yola atiyor, arkamda da arabalar falan var. Zannediyor ki saga- sola kiracagim. Yok.. Ben dumduz gidiyorum, bir de kornaya basiyorum sonuna kadar. Rezil olsun valla, oh olsun!
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı emresezgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıktım yola normal seyrediyorum 30 40 civarı

50 mt falan var yolun sağında bir bayan benim geldiğimi gördü

bende onu gördüm devam ediyorum
    tam aramızda 5 mt falan kaldı çıktı yola karşıya geçiyor
    bi anda olunca bende birden yavaşladım ve durdum
    bayan ise gayet normal hala beni gördüğü halde baka baka karşıya geçmeye çalışıyor
    eger 50m icersinden kullanabilecegi bir yaya gecidi bulunmuyorsa bu durumda yaya hakli!!!

karsidan karsiya gececek gibi duran yayalarin önceligi vardir. senin arac sürücüsü olarak bu duruma göre tedbir alman gerekiyor. yavaslayip durmak icin hazirlanmak zorundasin. icabinda basinla "gec!" diye isaret verip olayin kontrolünü kendi eline alirsin ve hersey iyi gecer.

tabii bu isin teorisi. türkiye gercegi biraz daha degisik. ayni gercek icerisinde yayanin verdigi cevap da var! dolayisiyla bana göre en güzeli özellikle motosikletli olarak kurallari sonuna kadar uygulayip "puan toplamak" olur.

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kara yolun da yayanın mı,motorlu taşıtların mı geçiş önceliği var?
    yayanin kara yoluna cikma hakki olmadigindan böyle bir soru sormak da mümkün degil. karsidan karsiya gecisleri kast ediyorsan her zaman yayanin önceligi vardir.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger 50m icersinden kullanabilecegi bir yaya gecidi bulunmuyorsa bu durumda yaya hakli!!!

karsidan karsiya gececek gibi duran yayalarin önceligi vardir. senin arac sürücüsü olarak bu duruma göre tedbir alman gerekiyor. yavaslayip durmak icin hazirlanmak zorundasin. icabinda basinla "gec!" diye isaret verip olayin kontrolünü kendi eline alirsin ve hersey iyi gecer.

tabii bu isin teorisi. türkiye gercegi biraz daha degisik. ayni gercek icerisinde yayanin verdigi cevap da var! dolayisiyla bana göre en güzeli özellikle motosikletli olarak kurallari sonuna kadar uygulayip "puan toplamak" olur.

yayanin kara yoluna cikma hakki olmadigindan böyle bir soru sormak da mümkün degil. karsidan karsiya gecisleri kast ediyorsan her zaman yayanin önceligi vardir.
    Maksatlı soruma bir tek siz doğru cevap vermişsiniz.
    Ancak siz de Viyanadan yazıyorsunuz.
    Ülkemde ki ehliyetli (trafikte nasıl davranılacağının sertifikasına sahip kişi) insanların dahi bilmediği,unuttuğu,önemsemediği,uygulanmadığı gerçeğiyle karşı karşıyayız.
    İşte bu çoook acı.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hareketleri yapan ya insan değil yada gerizekalı...

onlar GERİZEKALI insanlardır kardeşler. emin olun. bir motosikletin öüne tavuk bile atlamıyor, görmediniz mi hiç?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    akşam çıkışı eve gidiyorum saat 20 civarı anayoldan tali yola girdim gidiyorum,o sırada önümdeki araçta amcaoglu vardı kornaya bastıktan sonra önüne geçtim ve aynaya bakarak gidiyorum,sonra arkan amcaoglu arayı açtı yolun trafik olması nedeni ile,sonra bende yavaşladım 30 ile gidiyorum ki sokaktan özel bir araç çıkıyor, ben aynaya bakıyorum arkamda amcaoglu münübüs ile geliyor,sonra bu araç bana baka baka resmen benim önümü kesti ve bende kornaya asıldım durur diye, baktım adam önce bana bakıyordu sonra bakmadı bende hızımı kesmedim dogru adamın kapısına girdim adam bagırıyor tabi ne yaptın sen yaa diye görmüyonmu dedim, bu arada adam da arabada inemiyorki, sonra arkamdan amcaoglu indi o sırada taksinin arkasından da abim kamyonla geldi mi, adamda ne oluyo ya hepiniz geliyorsunuz demeye kalmadı ben adamın yakasından tuttum tam dışarı çıkarıcam şansa bak babam da geldi mi töbe töbe çagırsam gelmez,zaten yol kapandı, ben bıraktım adamı bu sefer amcaoglu saldırdı ulan madem görüyon motoru niye çıkıyon davar dedi baktık adam kaçıyo bıraktık gitti içeri göçmüş kapısı ile anlamıyor kardeşim bunlar böylesinden kaba oldu ama resmen bunu istiyoırlar bunlar yaa
    98 Beygir.....

Motosikleti
    kymco venox 250
    gecmiş olsun kardeş oluyor böyle kendini bilmezler cıkıyor

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    ben böyle mahlukatlara artık hiç bir şey diyemiyorum,
    sadece tez zamanda hepsinin doğal seleksiyon sayesinde yeryüzünden silinmesini diliyorum.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    Trafikte ister yaya ister sürücü bayanlara çok dikkat ederim çok tehlikeliler hele araba sürüşleri yokmu sinir oluyorum birde karşıdan karsıya geçerken yolun tapusu onlardaymış gibi ağar ağar ömür törpüsü bunlar evde işte trafikte heryerde varlar

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maksatlı soruma bir tek siz doğru cevap vermişsiniz.

İşte bu çoook acı.
    evet, gercekten aci.

ama verdigim cevap icin ehliyet kursunu hatirlamak gerekmez, azicik saygi ve mantik yeterli. trafik icinde kurallar her zaman daha gücsüz ve dezavantajli konumda olani korur. o yüzden de HER ZAMAN yayanin önceligi vardir. ancak yayanin eline emniyetini saglamak icin imkanlar verilipde yaya bunu kullanmadigi durumda suclu duruma düser. trafik isigina uymamak, yaya gecidini kullanmamak gibi...

daha yukarida okuduklarim cok üzücü. daha birkac gün önce aramizdan bir iki kisi "su bu plakali araca dikkat!!!!" seklinde baslik atip dört tekerleklilerin iki tekerleklilere <<defol git suradan, benim aracim ne senin aracin ne>> seklindeki yaklasimlarindan sikayet ediyor ve herkes hak veriyor. sonra da "su salak yayalara bakin. hic mi kendilerini bilmiyorlar. biz kim, yaya kim" seklinde söylemler dolasiyor.

allah hepimize akil fikir versin ...

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bana bunlardan hergün denk geliyor.eee ne diyelim eğitim şart....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    yuan 110cup
    şimdi bu satırları okurken gözümün önünde kaza oldu ışıkta kaptırıp geleb ybr kırmızı ışıkta geçen dolmuşa resmen girdi hala olayın şokundayım adamın büyük ihtimalle bi kolu we bi bacağı kırıktı hmn aklıma 1/2 ay önce yaptığım kaza geldi olayı görmedim ama gelen trafik ekıplerine dolmuşun kırmızıda geçtiğini söyledimm....inşallah bişeyi yoktur

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben böyle mahlukatlara artık hiç bir şey diyemiyorum,
    sadece tez zamanda hepsinin doğal seleksiyon sayesinde yeryüzünden silinmesini diliyorum.
    Öncelikle epey bi güldükten sonra,kendime gelip te yazma ihtiyacı duydum.
    Bir keresinde buna benzer bi yorum da ben yapmıştım.Tamamen haklısın doğal seleksiyon düşüncene katılıyorum.Ama beni esas güldüren;tez zamanda bu işin gerçekleşmesi.Maalesef bazen 1000 lerce yıl geçmesi gerekiyor bunun için.Tabiatıyla yazındaki ifadeni bir temenni olarak algılıyorum,amacım seni eleştirmek değil zaten.Kısaca bu tiplerden şu veya bu şekilde hepimiz,mutlaka muzdarip olmuşuzdur.Böyle bir olayla karşılaştığımda çoğu zaman sinirden elim ayağım zangır,zangır titriyordu.Çözümsüz bir sorunmuş gibi geliyordu bana.Şimdiyse zorla da olsa gülmeye(()) çalışıyorum ve bunun hiç değilse kendime faydası olduğunu fark ettim.Hepinize tavsiye ederim...
    Bugibi durumların önlenmesi ya da en aza indirilmesi eğitimle olur arkadaşlar.Sevgiyle kalın.
    EĞİTİM ŞART!!!

Motosikleti
    ne istersen var :P
    dün akşam irfan ün adlı arkadaşımızı adana sokaklarında bu yüzden kaybettik.

araçlardan çok yayaları kınıyorum, daha çok duyarsızlar
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Maalesef bu tiplerden yollarda bi dolu var..
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)