Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar Koruma Alacağım Yardımınıza İhtiyacım Var..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Motorumu Henüz almadım ama korumalarımı almak istiyorum...
    biraz araştırdım şu ürünleri beğendim
    kask olark bu hosuma gitti ama beyaz cam yazıyor resimde siyah cam
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44238

bu mont hosuma gitti korumlardan anlamam ama ınsallah yeterlıdır
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...382&ShowPane=2

şu dizliklerde fenaz degılmıs..
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...977&ShowPane=2

bu bellık hosuma gıttı ama fıyatı bıraz pahalı gıbı
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...098&ShowPane=2

arkadaslar onerılerınıze ıhtıyacım var daya ıyısı daha ucuzu varmı yada onerebılecgınız urunler varmı... cevaplarınız ıcın sımdıden tesekur ederım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Dizliklerde eger bulabilirsen sharkın mafsallısını öneririm arkdaş 35 ytl'ye aldı
    Ayrıca feyiz o montu yeni satışa soktu kullananlar memnun.Bencede iyi ama mağzadan alma imkanın varsa git derim peşin paraya bayaa indirim yapıyorlar

Ayrıca bende Lz6 aldım gayet memnunun dedigin gibi en başta bende siyah vizörlü sanıp sevinmiştim ama mağzada acı gerçekle karşılaştım Daha acısı siyah vizörüde 46 ytl miş

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    LAZER kasklar cok popüler oldular anlasilan. genel olarak fiyat-performans orani iyi bir kask, yani tavsiye edilebilir. ancak termoplast oldugu icin 3-4 sene yenilemen gerekecek. aksi taktirde koruma etkisi cok azalmis olarak kullanmis olursun.

mont ve diz korumalarina diyecek birsey yok. git gör, begenirsen al. montun dirseklerinde, omuzlarinda ve sirtinda koruma olmasina dikkat et. sirt korumasinin dirsek ve omuz kadar kuvvetli olmasina gerek yok - genelde de olmaz ki onu da ekstra diye gecirebilsinler ...

"bellik" dedigin, benim tanimima göre bellik degil sirt korumasi. genelde superbike kullananlarin taktiklari birseydir. motorcularin 80% (kendi uydurma tahminim) ceketlerin sirt korumalari ile yetiniyorlar. yani bunu tekrar düsün.

bellik olarak sunu alabilirsin mesela:
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44289
    aletin iyicene oturmasina dikkat et. bellik biraz sIkI olmali (ama seni bogmadan). ayrica da MUTLAKA takilmasi gereken birsey. motorun üstüne ciplak benecek olsam bile mutlaka ve mutlaka eldiven ile bellik takarim valla ...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Ride your way

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizliklerde eger bulabilirsen sharkın mafsallısını öneririm arkdaş 35 ytl'ye aldı
    Ayrıca feyiz o montu yeni satışa soktu kullananlar memnun.Bencede iyi ama mağzadan alma imkanın varsa git derim peşin paraya bayaa indirim yapıyorlar

Ayrıca bende Lz6 aldım gayet memnunun dedigin gibi en başta bende siyah vizörlü sanıp sevinmiştim ama mağzada acı gerçekle karşılaştım Daha acısı siyah vizörüde 46 ytl miş
    Hocam valla ben beyaz vizörlü kask istemiyorum bildiğiniz böyle renkli vizörlü 200 ytl yı gecmyen kask varmı ?

Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LAZER kasklar cok popüler oldular anlasilan. genel olarak fiyat-performans orani iyi bir kask, yani tavsiye edilebilir. ancak termoplast oldugu icin 3-4 sene yenilemen gerekecek. aksi taktirde koruma etkisi cok azalmis olarak kullanmis olursun.

mont ve diz korumalarina diyecek birsey yok. git gör, begenirsen al. montun dirseklerinde, omuzlarinda ve sirtinda koruma olmasina dikkat et. sirt korumasinin dirsek ve omuz kadar kuvvetli olmasina gerek yok - genelde de olmaz ki onu da ekstra diye gecirebilsinler ...

"bellik" dedigin, benim tanimima göre bellik degil sirt korumasi. genelde superbike kullananlarin taktiklari birseydir. motorcularin 80% (kendi uydurma tahminim) ceketlerin sirt korumalari ile yetiniyorlar. yani bunu tekrar düsün.

bellik olarak sunu alabilirsin mesela:
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44289
    aletin iyicene oturmasina dikkat et. bellik biraz sIkI olmali (ama seni bogmadan). ayrica da MUTLAKA takilmasi gereken birsey. motorun üstüne ciplak benecek olsam bile mutlaka ve mutlaka eldiven ile bellik takarim valla ...
    3-4 yılda bir yenılenecekse sacma bence ozaman kaskı almıyım çünkü; işlerim ters gider belki bu sene istedıgım motoru alamazsam 1 sene gitmiş olacak..

ayrıca arkadaslar motordan once koruma alıyorum ne kadar mantıklı bır davranıs bılmem ama 1 sene ıcınde motoruda alacagım aldıgım korumalr bosa gıtmesın... mesela moda gecmesı fıyatların dusmesı veya korumaların yetersız kalması cok daha ıyılerın uygun fıyatta satılması.. gibi pişmanda olmak ıstemıyorum ama yınede almak ıstyıorum..

hocam guzelmıs ama bıraz pahalı geldı saolsın

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 yılda bir yenılenecekse sacma bence ozaman kaskı almıyım çünkü; işlerim ters gider belki bu sene istedıgım motoru alamazsam 1 sene gitmiş olacak..
    bu "3-4 yilda bir yenilecek" olayi normal kullanimdaki süre. eger simdi alip kaskini günesin altinda koymazsan süre uzar. termoplastlar UV isigi (günes isiginin bir parcasidir - günese ciktigimizda rengimizin degismesini saglar mesela) altinda gevreklesiyor ve koruma etkilerini kaybediyorlar. dedigim gibi, simdi al kilifi varsa icine koy ve aleti dolaba kaldir, birseycik olmaz ...

bence gereksiz ve cok rahatsiz aletler bunlar ... buna para bayilacagina adam gibi motosiklet pantolonu al bin kere iyidir.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Arkadasım kaskını bence motorunla brlikte almaya çalış eğer ki 1sene sora alacaksan motorunu çünkü ne yaparsan yap bir kaskın ömrü kesinlkle 4sene olmaz tahminimce...Senin alacağım kask sanırım eski bir model olduğu için 1seneden fazla belki de rafta sahibini bekliyordu.Senn elinde de 1sene beklerse eder 2sene.Hepsi ömrünün kısalması demektir.Ben senin yerinde olsam motor ile birlikte almaya çalışırdım.Ayrıca siyah vizör demek +50ytl demek.Ayrıca bu montu bilmiyorum ama held'in klasik montları herkes bilir yagusa idi sanırım çok kötü korumalara sahipti sadece kışlık bir mont olarak alınabilir banagöre.Ama bunun korumalarının nasıl olduğunu bilmiyorum.Kontrol et öle al hatta bence eğer 1sene sora alacaksan motorunu da seneye motosiklet fuarından peşin almaya çalış çok süper indirimler oluyor peşinde..
    AKIN FİDAN

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    kask olarak nolan n 62 alabilirsin 120 euro civarı seninkine yakın bi fiyat çok daha kaliteli olduğu tartşılmaz. monta gelince held iyi marka değil rüzgardan korur ancak dizlikten pek anlamam ama duyduğuma göre ufolar iyi galiba bellik olarak ta dainese yi öneririm ama biraz pahalı bu arada en önemli parçalardan biri olan eldivenleri unutmuşsun fiyat performans olarak rıcha çok iyidir ama alabilirsen dainese al evladiyeliktir

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Dün akşam sipariş etmiştim,bu sabah elimde oldu.Uygun fiyatlı ve kaliteli birşey arıyorsan, önerebilirim.

[COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    motorun ne olursa olsun korumaların kaliteli olsun bence.. ona göre aramanı yapmanı tavsiye ederim
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Yamaha Thunderace 1000YZF
    tebrikler dostum cok akilli bir davranis, imkanin varsa sakin ucuz birseyler alma. benim bildigim en iyi markalardan biri " shoei "kaski.
    delikanli olun ve korumasiz yolla cikmayin.

unutmayin en kiymetlisi sizin caniniz

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    mont oalrak shark al bence bnmki shark kask ise tabiiki nolan olsun (para varsa shoei al) ama ben lazer alcam dizlik ve bellik armode iidir ama dizligi sakın kaba bişe alma pişman olursun...
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    motoru alana kadar korumalar için de para biriktir, almadan hemen önce mağaza mağaza gezip tek tek dene beğendiğini al, sonra da git motorunu teslim al. denemeden hiçbir motosiklet ekipmani alinmaz bence, kask ve mont un düzgün tam oturmasi çok önemli.

bir de eldiven ve bot koymayi unutmuşsun listene, kasktan sonra en önemli korumlar eldiven ve botlar olarak geçiyor(amerikan motosiklet güvenliği vakfı-MSF, in söylediğine göre) çünkü kazalarda en çok yara alan iki bölge bunlar.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu Henüz almadım ama korumalarımı almak istiyorum...
    bu bellık hosuma gıttı ama fıyatı bıraz pahalı gıbı
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...098&ShowPane=2
    bu bahsettiğin belliği bende aldım kullanıyorum ve almayı düşünüyosan sanada taysiye ederim...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bellik yerine o düşündüğün sırtlığı almanı tavsiye ederim. Montların sırtlıkları pek yeterli değil genelde. Ben deri montun içine bir de bu sırtlığı takıyorum. Yazın tam bi zulüm oluyor ama montta sırt koruması mevcut değil. Bel ve sırt vücutta en önemli yerlerden birisi. Allah korusun omurganın kırılması durumunda sakat kalabiliriz. Sırtlık hem böbrekleri koruyor hem beli hem de omurgayı. Yazın sıcakta zorlanırsın ama korunmuş olursun. Ben bu ürünü kullanıyorum.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251

Merhaba

Kasklar hakkında pek bir şey söyleyemem. O fiuyata oldukça iyi olduğunu söylüyorlar lazerlerin. ben vertigo kullanıyorum az bir fark var tavsiye ederim.
    Camların siyah olması hiç de iyi değil. Ben de niyetlendim ama ne satıcı nede bilen arkadaşlar tavsiye etmediler. o fiyata birde airohun stickerlı speed fire modeli var onu düşün derim ben.

Mont oldukça iyi bende kullanıyorum. O fiyata çok çok iyi ama unutma o yazlık bir mont. Zaten içindeki naylon muflonu çıkarmak zorundasın terden ölmemek için.

Dizlikleri geç derim.

Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam sipariş etmiştim,bu sabah elimde oldu.Uygun fiyatlı ve kaliteli birşey arıyorsan, önerebilirim.

Aynen.. ben de kullanıyorum ve oldukça memnunum. ama yine de azıcık daha fazla ver ve eklemli birşey al istersen.

Bahsettiğin sırtlık ise alınabilecek en kötü ve en ucuz sırtlık boşuna para verme bence. biraz daha yüksek fiyata cidden sırtını koruyacak şeyler var.

VE ALTIN KURALI UNUTMA.. KASK OLSUN MONT OLSUN ELDİVEN OLSUN BUNLARI DENEMEDEN ALMA İNAN OLMUYOR SONRA BEDENLERİ.. KASK BEDENİM DENEDİĞİM HER MARKADA DEĞİŞTİ. MONT BEDENİMİ BİR BEDEN BÜYÜK ALMAK ZORUNDA KALDIM. ALDIĞIM KORUYUCU YELEK ÇOK KÜÇÜK GELDİ. ELDİVENDE DE HAKEZA ÖYLE.. DİZLİK DİRSEKLİK FALAN ALABİLİRSİN AMA SADECE BUNLAR İYİ KÖTÜ UYAR ÜZERİNE. DİĞERLERİNİN UYMAMA İHTİMALİ OLDUKÇA FAZLA.

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    herkesin samimi cevaplarından dolayı tessekur ederım... sıparıs ettırecektım ama uzerıme uyarmı uymazmı o konuları hıc dusunmemıstım... en ıyısı deneyıp almak... bu arada mont yazlıkmı ? kışılk sanıyordum ama ..

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o mont yazlık dostum. yorumlardan da anlayabilirsin.
    ==============================
    ==============================

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Evet o mont kesinlikle yazlık 2 gün önce bir mağazada denedim. Görünümü süper. Korumalarda güven veriyor gibi geldi bana.

Dizlik alırken şunu söylim, boyunu, alacağın motoru, tarzını bilemiyorum ama dizlerinin, motorun grenajları yada deposu hizasına geldiği bir sürüş pozisyonuna sahipsen alacağın dizliği motorunun üzerinde deneyerek al. Motorunu kötü bir şekilde çizebilirsin. Bu bilgiyi forumda edindim. Başına gelen birisi yazmış. Bende dikkat etcem alırken bu şekilde.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)