Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

araba ve bisiklet kullanmayan motoru nasıl kullanır

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Bu konuyu merak ederim,daha önce araba kullanmamış ve bisiklet kullanmayı bilmeyen biri motor öğrenebilirmi?....Öğrenirse nasıl öğrenir?ya da sadece bisiklet kullanan ama araba kullanmayı bilmeyen biri nasıl öğrenir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    arabayı kullanmakla öyle pek bi artı sağlamazsın bence, ki ben önce motoru sonra arabayı öğrendim. ama bisiklet bilmeyi bilmek şart en azından(malum denge problemi). önce bisiklete binmeyi öğrenir sonra motosiklete binmeyi.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    araba kullanmyaı bilmek trafiğe yabancı olmaman açısından bir artı sağlıyor gibi,amerikada B ehliyeti olmayana motor ehliyeti vermiyorlarmış (ek bilgi)..

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşım 16 ama Allaha şükür hepsini biliyorum.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

mfeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bence de denge açısından yararlı bisiklete binmiş olmak...araba kullanmayı bilmek de belki debriyaj - gaz olayında, yani vitesli motorlarda yardımcı olabilir..

Motosikleti
    Haojin 125T
    Bir kere araba ile motorun alakası yok, motor kullanmayı öğrenmek için araba kullanmayı bilmek daha riskli ben motordan yetiştim arabaya bindim, arabayı da daha dikkatli kullanırım, motor gibi. bisikletle de pek alakası yok çünkü bisiklet kullanmayı öğrenmek daha zor çünkü habire pedal çevirmeye çalışmaktan dengeni bozmaya çalışırsın ilk başlarda, ama bir moped yada scooter ile çok rahat işe başlanır yavaş yavaş. İlk üstünde durulacak frene nasıl basacağı (sert, köklemek değil) ve gazı nasıl vermesi, nerede kesmesi gerektiğinin anlatılması.
    Şimdilik SCOOTER ama büyüyünce TRANSALP olacak...

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bisiklet denge konusunda , araba ise vites geçişi yada motor freni konusunda fayda sağlayabilir diye düşünüyorum
    ERASER WİLL COME BACK

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Once motor surmeyi ogrendim. fakat S1md1 Isim geregi akasama kadar araba kullaniyorum. Ama inanin araba surmek bana daha zor geliyor daha fazla dikkat gerektiriyor. Hatta bazen araba yerine motor la islerimi hallettigim oluyor. Yani Araba ile motor arasinda ogrenilebilecek pek bir sey yok bence debriyaj ve trafikten baska ama ikisindede trafik akisi cok farkli
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler