Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Metzeler Lastik Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    paradiseizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pancar motoru
    Ben bundan 3 ay önce ybr 125 e metzeler m22 ön arka tubeles lastik aldım fakat hiç memnun değilim nedeni lastikler çok fazla kayıyor size şöyle söyleyim eski orjinal lastiklerinden 2 kat daha fazla kayıyor üzerindeki yıl yani lastiğin üretim tarihi 2007 aldığım yere söyledim fakat pek fazla aydınlatıcı bilgi alamadım bana 30 hava basmamı bir süre daha binmemi hala devam ederse tekrar gelmemi söylediler ayrıca test için istanbula göndereceklerini fakat bir sonuç alamayız diye altını çizerek belirttiler ben napıcam elimde faturası yada fişide yok aynı şikayetleri olan ybr kullanan arkadaşlar varmı şimdiden teşekkürler not: aldığımdan lastiklerle yaklaşık 1000 km yaptım izmirden selamlar
    MESAJIMA İNANILMAZ YORUM VE CEVAP ALDIM TEŞEKKÜRLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yani bende m22 almayı planlıyordum.Açıkçası böyle bir şikayet hiç duymamıştım:S Seri üretimden kaynaklanan bi hata mı acaba

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    ben de almayı düşünuyordum şimdi aklım kariştı
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili cennetim İzmirim,eski lastikleriniz ne markaydı?yeni lastiklerinizin üzerinde üretim tarihini gösteren bir damga olması lazım.
    İnşallah sorununuz çözülür.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

metzeler m3 alanlarda hem cebınde hem lastıklerı delık 500km oldu alalı ve kopma olustu ve dısburutor lapas kullanıcı hatası dedı anı fren yapılmıs falan fılan 260 euro cope gıttı bence 5 para etmez bı kalıte hızmett

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    Alıntı fatihtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeler m3 alanlarda hem cebınde hem lastıklerı delık 500km oldu alalı ve kopma olustu ve dısburutor lapas kullanıcı hatası dedı anı fren yapılmıs falan fılan 260 euro cope gıttı bence 5 para etmez bı kalıte hızmett
    bendede metzeller m3 var gayette memnunum, kullandığınız yol ve amaca göre lastik alırsanız daha iyi sonuç alırsınız, metzeller yumşak hamurlu bir lastiktir fazla dayanaklı olmaz, virajlarda iyi performans verir, çabuk ısınır.
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    ben metzeller m22 kullanıyorum.. ve cok memnunum. özellikle frenaj mesafesi gayet güzel. yol tutuşundan da memnunum. ön frenle arka freni düzenli kullandıgınız zaman harika bir Frenaj yapabiliyorsunuz... Ayrıca orginal Sakura marka lastiklerden hiç memnun değildim..
    Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı msoysarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben metzeller m22 kullanıyorum.. ve cok memnunum. özellikle frenaj mesafesi gayet güzel. yol tutuşundan da memnunum. ön frenle arka freni düzenli kullandıgınız zaman harika bir Frenaj yapabiliyorsunuz... Ayrıca orginal Sakura marka lastiklerden hiç memnun değildim..
    Dostum inanırmısın bu ilk mesajdaki gibi yorumları görünce neremle güleceğimi şaşırıyorum

İlk motorum YBR125'le M22 lastiklerle 10.000 küsür km yol yaptım ve lastiğin bir kere frenlemede kaydığını görmedim, ayrıca orjinal lastiğin yerde tükürük bile görse kaydığını düşünürsek onla kıyaslayıpta kötü diyen kişinin aklından şüphe ederim...

O değilde benim aklıma ne geliyo biliyomusun, hani bu japon motorlarını takliden çin motorları yapıyolarya bu arkadaşada Metzeller taklidi dandik bir çin malı satmış olmasınlar.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    neden kalitesi defalarca ispatlanmış ürünler hakkında kendimizi yorarız boş yere..
    GKN MOTORS

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    M22 değilse de bu markanın Tourance modelini iki kez sıfırdan alıp kullandım, bu konuda söyleyeceklerim şunlardır: İlk aldığımda servis yetkilisi ilk 250-300 km kullanımı konusunda uyardı, malum motosiklet lastiğinde 'rodaj süresi' denilen bir durum var ve bu süre içinde mutlaka çok dikkatli kullanım gerektiriyor. Bu modeli sıfırdan kullanmaya başladığım her iki seferde soğuk terler döküyordum, özellikle yağışlı hava ve ıslak zeminde kelimenin tam anlamı ile "şaşırıyor" hatta sert frenlemede ciddi kayma şeklinde durumlara yol açıyordu. Bence Metzeller'in ilk 300 km. değil ilk 1000 km kullanımına çok dikkat etmek gerekiyor, belki bu sadece bu marka için değil tüm markalar için geçerli bir durum.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Metzeller Enduro 1 var bende memnunum asfaltı kazıyor, cross makinalara uygun tavsiye ederim.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bendede m22 var kullanıyroum adete asfalta yapışıyor. orjinal lastikleriyle herhangi bi viraja hızlı girdigin zaman yavaş yavaş çekim kuvvetine dogru kaydıgını hissediyordum fakat metzeler bambaşkaymış yaw. sınırlarını zorluyorum yinede tık yok. alırken zaten annen babandan ayrılır metzeler asfalttan ayrılmaz demişlerdi

RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    yahuu allah seni bildiği gibi etsin emi exom35 lastikler hakkında şöyle bi araştırma yapıyım dedim. En son senin yorumunu okurken şu anneyle babanın ayrılması mevzusu tam o sırada birisi lavabonun yerini sordu çalıtığım yerde bi gülme aldı beni gülerek adama tarif ettim lavaboyu herif ters ters baktı giderken çok yaşa emi

9 yıl sonra gelen hort:Lastik baya iyi tutunuyor orijinal lastikten sonra gidonun ağırlaştığıni hissediyorsunuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)