Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Almanya gezisi & ölümlü motosiklet kazası & TNT araması

Motovento
    REKLAM ALANI
    songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkeze merhaba, devamlı iş için gittiğim Almanyada bu sefer kendime vakit ayırma şansım oldu.

İlk iş olarak Polo Motorrad, Louis ve Hein Gerickeye uğrayıp birer katalog aldım
    O kadar çok çeşit ve -Genel olarak- uygun fiyatları görünce insanın ağzı sulanıyor. Bir an keşke SS almasaymışım dedim SS ler dahil olmak üzere her tip motosiklet için envayi çeşit malzeme, çanta vs.....

Kıyafet, bot, kask, branda, cam ve egzost sorununu İstanbulda hallettiğim için, fiyatlar yüzünden o reyonlara bakıpta moralimi "sıfır" a indirmek istemedim.

O kadar çok çeşidin arasında birde bakmışımki bazıları lüzümsuz birsürü ıvır zıvır almışım. "Resimler Aşağıda"

--Kaza Ve dönüş yolu--
    Sabah 1130 da kalkacak uçak için herzamanki panikle 20 dakikalık otoban mesafesine rağmen 0730 da yola çıktım. Durakta otobüs beklerken otobüsün gelmesi gereken saati 10 dk geçmesini fırsat bilip arkadaşa bi telefon açıp havaalanı ihalesi kitledim. 0800 yola koyuldık, merkezi geçip otoban bağlantısına varamadan trafik kilitlendi, Allahtan erken çıkmışım derken 100 metreyi 1,5 saatte alınca bir panik başladı. Memlekette olsa gir emniyet şeridine gazla diyecem ama nerdeee. Tam 3.5 saat yollarda sürününce uçağı kaçırma ihtimalinin paniğinin yerini uçağı kaçırmış olmanın rahatlığı aldı.

Yollarda Türk taksicileri seçip sorduğumda otobanda kaza olduğunu söylediler ve bu arada 1 ve 2 şeritlerin arasından onlarca resmi ve sivil polis arabaları ve ambulanslar geçti ama hiç birinin arkasına uyanıklar takılmadı.
    Bu Almanlarda işgüzar millet takıl polisin, ambulansın arkasına sanane ölenmi var can çekişenmi var.

İstanbul kafasıyla düşününce trafiği bu kadar kilitleyen kazanın 25-30 araçtan az olmayacağını tahmin ettim. Bu arada karşı taraftan gelen bir çekicinin üzerinde ön tarafı dağılmış markası belli olmayan bir chopper gördüm.

"SONUÇ"
    1 Motosiklet sürücüsü arkadaş rahmetli olmuş. Bu kadar yaygaraya ne gerek var? üstünü köpek ölüsü gibi gazeteyle örtüp yolu açmaları gerekirdi. Ama yapmadılar insanın ölüsüne, bizimkilerin diriye verdiğinden daha fazla değer verdiler. Darısı bizimkilerin başına

7-8 saat sonra Bir sonraki uçakta yer bulundu pasaporttan sonra güvenlik görevlisinin özel arama talebi geldi.
    Korkum yok "Ara" dedim. Doğru güvenlik odasının yolunu tuttuk. Laptopumu bana açtırıp tuş takımını peçeteyle sildiler, peçeteyi bir tür scanner a koydular ve ucuna hortum baglı bir aletle tekrar tuş takımını taradılar.
    Ne bu diyince TNT kalıntısı arıyoruz dediler. Neden dedim. Sizin güvenliğiniz için dediler. İyi ozaman diyip karşılıklı teşekkürden sonra uçağa yöneldim, Bir popomu koltuğa koyduğumu hatırlıyorum birde memlekete inişi.

İŞTE MAĞAZALAR İŞTE BEN

600F Led Stop ~€45

Zincir temizleme ve yağlama kiti ~€20

Zincir yağlama ve temizleme spreyi ~€14

Gece sürüşü için reflektif Bant (Ayak veya el bileği için) Çifti €2

Standart büyüklükte Alman Motosiklet plakası ~€20

Jant için Reflektif band €25

Sele örtüsü €5

Motosiklet ilkyardım çantası €7

Ve diğerleri
    €1

€2

~€4

Sol Ayakkabı için €3
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Süper malzemeler... Güle güle kullan..

Led stopa bayıldım
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Eh iyi ki şöyle bir bakıp çıkmışsınız, Ya bir şeyler almayı düşünseydiniz ithalat şirketi kurardınız artık.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tnt aramaları garip.....Dinamit arayacaklarına plastik arasınlar bence....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Emeğin için teşekkür ederim. Çok güzel..
    Bu arada Türkiye konusunda haklısın.

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Led stopa bayıldım
    Birdahaki sefere ufak bi komisyonla sipariş alırım
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    çok güzel malzemeler. İlk yardım kiti çok hoşuma gitti içinde neler varki acaba ?? Güle güle kullanman dileğiyle.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Almanyada ki kazanın anlatımından Türkiyede ki profesyonellerin yarışı?

Geçtiğimiz pazar körfez pistindeydik.start düzlüğüne gelmeden evvelki virajda CBR 125 yarışında her seferinde ard arda 4 kaza oldu.arkadaşlardan genelde düşenler kalktı ama bir tanesi yerde kaldı.ambulansa haber verildi. ambulans geldi yan yolda durdu.Asfaltın ortasında yatan arkadaşa sedye getirecek ama yarış devam ettiğinden yarışcının yavaşlayarak geçmesi istendi.geçtikten sonra sedyeye kondu yaralı, sonra bir motor daha geldi onada geç dediler ve sonra yaralıyı ambulansa koydular.TMF"nin yarışlarında yaralanana ve yarışlara verilen önem böyle
    1) Yarışanların hızı kesildi.
    2)Yaralı er veya geç ambulansa bindirildi.
    3)Yarış bir şey olmamış gibi devam etti
    4)Tebrikler TMF.......................
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    güzel gezmişsin ama o tür kazalardan dolayı insanın canı sıkılıyor... Bilgiler içinde ayrıca teşekkürler.. İnş en kısa zamanda bizim gibi bilincli kişiler sayesinde toplumumuzda o tür yanlıs davranısda bulunan kişi sayısı azalacak... (Ambulansın arkasına takılmayan kişiler gibi)
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz pazar körfez pistindeydik.start düzlüğüne gelmeden evvelki virajda CBR 125 yarışında her seferinde ard arda 4 kaza oldu.arkadaşlardan genelde düşenler kalktı ama bir tanesi yerde kaldı.ambulansa haber verildi. ambulans geldi yan yolda durdu.Asfaltın ortasında yatan arkadaşa sedye getirecek ama yarış devam ettiğinden yarışcının yavaşlayarak geçmesi istendi.geçtikten sonra sedyeye kondu yaralı, sonra bir motor daha geldi onada geç dediler ve sonra yaralıyı ambulansa koydular.TMF"nin yarışlarında yaralanana ve yarışlara verilen önem böyle
    1) Yarışanların hızı kesildi.
    2)Yaralı er veya geç ambulansa bindirildi.
    3)Yarış bir şey olmamış gibi devam etti
    4)Tebrikler TMF.......................
    Uygulanması gereken , normal yarış prosedürü böyledir. Önemli durumlarda yarış bile durdurulabilir...

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulanması gereken , normal yarış prosedürü böyledir. Önemli durumlarda yarış bile durdurulabilir...
    sence yerde kalmis ("asfaltin ortasinda yatan...") bir yarismaci önemli bir durum degil mi?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili viper_1
    Siz aynı zaman da hakemdiniz galiba,kuralların neler olduğunu yazabilirmisiniz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel malzemeler. İlk yardım kiti çok hoşuma gitti içinde neler varki acaba ?? Güle güle kullanman dileğiyle.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    louis.de Almanya'nın en iyi motosiklet ve aksesuarları mağazalar zinciri.Ben de gurbetçi arkadaşlarıma 470 Euroluk siparişi şimdiden verdim.Siteyi bir gezin de görün adamlar ne kadar profesyonel.Hatta oradan kataloğu bilgisayarınıza indirin.Fırsat buldukça bakarsınız.Harika ürünler var.Bizim ülkemizde de açsalar böyle mağazaları ne olur sanki.
    (www.louis.de)

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memlekette olsa gir emniyet şeridine gazla diyecem ama nerdeee. Tam 3.5 saat yollarda sürününce uçağı kaçırma ihtimalinin paniğinin yerini uçağı kaçırmış olmanın rahatlığı aldı.
    İşte bu süperdi. Gerçekten öyle olur ya!!! Stres olursun uçağı kaçıracağım diye, sonra kesin kalkmıştır uçak ve stres mtres kalmaz...

Yollarda Türk taksicileri seçip sorduğumda otobanda kaza olduğunu söylediler ve bu arada 1 ve 2 şeritlerin arasından onlarca resmi ve sivil polis arabaları ve ambulanslar geçti ama hiç birinin arkasına uyanıklar takılmadı.
    Bu Almanlarda işgüzar millet takıl polisin, ambulansın arkasına sanane ölenmi var can çekişenmi var.
    Tabi bir fark var, anında ceza yazıyorlar... USA'da öyle çünkü, oradan biliyorum. Yoksa oradaki insanlar gökten inmiş melek değil
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    louis.de Almanya'nın en iyi motosiklet ve aksesuarları mağazalar zinciri.Ben de gurbetçi arkadaşlarıma 470 Euroluk siparişi şimdiden verdim.Siteyi bir gezin de görün adamlar ne kadar profesyonel.Hatta oradan kataloğu bilgisayarınıza indirin.Fırsat buldukça bakarsınız.Harika ürünler var.Bizim ülkemizde de açsalar böyle mağazaları ne olur sanki.
    (www.louis.de)
    bence Hein Gericke daha iyi - üstelik istanbul'da ikinci ve izmirde ilk magazalarini acmayi planliyorlar.

Louis daha ucuz ve daha cok cesite sahip ancak kalite ve dizayn acisindan HG ayni fiyat klasmaninda Louis'i her zaman gecer - bu dediklerim bu magazalarin kendi markalari icin gecerli, yani Louis icin VANUCCI + CAFE RACER ve HG icin HEINGERICKE.

Motosikleti
    HYOSUNG
    Almanyada ambulansın gittiği tüm yöndeki trafik ışıkları kırmızı oluyor araçlara ,böylece şehir içinde çok rahat ve hızlı gidebiliyor ambulans
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    hakkaten led stop çok güzelmiş yaa.. fiyatı da iyiymiş bence, burada ne kadar ki acaba?
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler