Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Ehliyet Hakkında Tüm Sorular

Motovento
    REKLAM ALANI
    pirizcinuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 26 ağustosta sınava gireceklerdenim valla ben geziyom ehliyetsiz napıyım aldık motoru ehliyet kursuna başvurduk 3 ay sonra alırsın diyolar bu saçmalık karşısında motoruma bineri,m şu ana kadar yakalanmadım napalım yakalanırsak sağlık olsun ama şehir merkezine ana caddelere hiç girmiyom belli başlı yerlerde dolaşıyom şimdilik önümüzdeki sezona yetişecek zaten ehliyet bu sezon binmeyimmi yani motora
    ve 1917 ile başladı umut...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bisan150senator
    yaa arkidişlar beni bikere çewirdiler baanım die pek üstümde durmadılar..ruhsatı gösterdim we geçtim..ama bu aralar ehliyet yüzünden motor baglama olaylarını çok duyuyorm çewremde..sonuçta çekige bisıçrar iki sıçrar dimi? her zaman bu kadar iyi polislere denk gelemiyorm olabilirm.trsıyorm trafiğe çıkmaktan..b sınıfı ehliyetim war we a2yede yazıldım webi çewirmeye karşılık a2ye yazıldııma dair belge aldım bu kenarından yırtmammda yararlıolabilrimii??

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    Alıntı senator87 adlı üyeden alıntı
    yaa arkidişlar beni bikere çewirdiler baanım die pek üstümde durmadılar..ruhsatı gösterdim we geçtim..ama bu aralar ehliyet yüzünden motor baglama olaylarını çok duyuyorm çewremde..sonuçta çekige bisıçrar iki sıçrar dimi? her zaman bu kadar iyi polislere denk gelemiyorm olabilirm.trsıyorm trafiğe çıkmaktan..b sınıfı ehliyetim war we a2yede yazıldım webi çewirmeye karşılık a2ye yazıldııma dair belge aldım bu kenarından yırtmammda yararlıolabilrimii??
    öyle bi durum varsa bende kursa yazılabilirm çünkü sırf yaza yetişmicek diye gidip yazılmıyorum seneye bahara bırakıyorum bu işi bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı giallorosso adlı üyeden alıntı
    öyle bi durum varsa bende kursa yazılabilirm çünkü sırf yaza yetişmicek diye gidip yazılmıyorum seneye bahara bırakıyorum bu işi bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim
    Seneye bahara ehliyetler beleş mi olacakmış?

Alıntı TrafikPolisi adlı üyeden alıntı
    biri bana mi seslendi
    Hoşgeldin abi.
    Hangi ildesin acaba. Abimin hala ehliyeti yok bize bi kıyak yaparsın dimi?

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Ehliyeti olmıyan arkadaşlara benim gibi yapmalarını tavsiye ederim .
    Hiç yakalanmadım .Önce ehliyete için başvurdum ve sınava girdim inşallah agustosta alacam. Motorumu soruyorsunuz onuda aldım Ankarada duruyor .
    Benmi nerdeyim ? İstanbulda

mtsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T {değiştircem inş}
    Abi Ben Genç Birre Motorsiklet Tutkunuym :( Yaş 16 1 Senem Daha Var Inş Alcamm Yaş Tutsaa Koşa Koşa Gitcemdee Tutmuoo Yaşi Tutmiyanlar Nie Almio Onu Anlamiom
    [MEDIA] SARIKIZIMI ÇOK SEVİOM ;) [/MEDIA]

ufuk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha R25
    ben ehliyet için kayıt olup sınava yakın bi tarihte motorumu aldım, fakat kayıt oldugum kursun bi hatasından dolayı sınava giremedim. şimdi önümüzdeki sınavı bekliyorum ama motor ölee yüzüme bakarken bende ona bakıp duramıyorum biniyorum işte

melihkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa et_4
    Alıntı FIRFIR adlı üyeden alıntı
    arkadaslar bu ehliyetsizlik ceza konsunda fln kesin bi cvp gelmemiş okuduğum kadarıyla.Ben olurunu anlatıyorum arkadaslar zamanında cezasını yemiş motorunu baglatmıs biri olarak.ilk olarak b ehliyeti olan arkadaslar bunu gösterirseniz ehliyetinin yetkisi dısında arac kullanmak sucundan 1 ay hapis cezası gün basına 20 ytl olmak üzere para cezasına cevrilio otomatik olarak 600 ytl 15 gün içinde ödersen 3te 2 sini ödüyorsun.bir diğeri ise ruhsat sahibine ehliyetsiz arac kullandırmaktan 206 ytl kesiliyor buda 15 gün içinde ödenirse 3 te 2 si ödenio.Toplam olarak 650 ytl artı baglanan otoparkta ne kadar kaldıysa motora gün basına 6 ytl yazıyorlar.kimse bu duruma düşmesin inşallah...kazasız belasız cevirmesiz günler...
    aynen böle ark.benimde basımdan aynı olaylar geçti bunlar birbir oldu
    Ne olursa olsun yaşamaya mecbursun...

benide ekleyin ehliyetsizlere

motor kullanma tecrübeme bakılırsa çoook yeni bi motorcuyum..hep 4 tekerden yana olmama rağmen 2 teker de çok cazip gelmeye başladı.. motor kiraladığım en son seferde başıma gelen bi olayı anlatıyım.

ters yöne girmişi ( bilmeden) kafada kask yok 2 kişiyiz (motor 50 tt)

tam gidiyorum o ne önümde bi polis motoru belirdi aha dedim kafası yarıldı şimdi ayvayı yedik.

polis: nereye gidiyorsun ??
    ben: bön bön bakıyorum
    polis: ters yöndesin farkında değilmisin
    ben ne hocam ters yön mü? ama şey ee. uu...ee ( ne hocası dese ne dicem bilmiyorum)

polis: ters burası
    ben: ya kusura bakmayın farketmedim. aynen bi u dönüşü araziye nasıl uyum sağladım belli değil. ilk boşlukta kaskları taktık sonra yola devam...

ama yaptığım iş resmen kumar. kimseye tavsiye etmiyorum... alıcam inşallah bi ara eh-liyet. B var farkı ne kadar acaba?

kiss_of_death_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondialcıyız sonuna kadar - RS 151
    Ehliyet almak tam bir muallak türkiyede.Neden diyeceksiniz.8 temmuzda sınava girdim 29 temmuz direksiyon sınavı derken ağustosun 8 i geldi ben hala sertifika bekliyorum.Ankara daki paşalarımız hala kurslara sertifikayı gondermemişler.

Dolayısıyla ehliyetimiz hala sallantıda.İşlerin bu kadar yavaş işlediği ülkemizde tutupta polis beyler bizden ehliyet sormasınlar artık.

Anlatmadan geçemiyeceğim direksiyon sınavından geliyorum otoban girişinde polisler av peşinde.Bana işaret yaptı sanırım.Bu kez dedim durmuyacağım bastım gittim.Şimdi suçlu biz oluyoruz pehh pehh..!

Hala ehliyet bekliyoruz biz.Sonra senın neden ehliyetin yok.Madem yok neden trafiktesin yuhhhh artık.

Selamlar saygılar...
    --->>>Alemin Kralı Şampiyon Fener<<<---

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Valla ben kursa yazıldım ve 26 sında sınav var. bir kaç kez çevirdiler ama dil döke döke hepsinden yırttım. ama bundan sonra bu kadar şanslı olamayabilirim. diicem o ki şimdi motorsuz olan arkadaşlar bence bu hayallerini bir sonraki sezona saklayıp bu sezon bir ehliyet alsınlar. biliyorum bu zevk ertelenecek bişi değil ama ehliyetsiz motor kullanmak yarı yarıya zevkli oluyor.

hector81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaça mal oluyor herşey dahil? (B sınıfım var)
    Çırpınırdı Karadeniz,bakıp Türkün Bayrağına

Mili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25 ytl sınav hizmetleri ücreti (M.E.B.lığı zıraat bankası hesabına)
    50 ytl sağlık raporu (ilgili polikliniğe ödenecek)
    90 ytl trafik masrafı (sürücü belgesi alırken trafik tescil şb.ne ödenecek)

tabi kurs ücreti hariç. Bu tarz bilgileri Gelişim Sürücü Kursunun sayfasından öğrenebilirsin. Ana sayfada onların sayfası var orada detaylı bilgi vermiş arkadaş.

GELİŞİM SÜRÜCÜ KURSU İÇİN TIKLA
    Ben rehnedilmiş yelkovan gibi... hani akrep'i seven ama yüreği takvim yokuşlarında...

kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ben de yeni motor alanlardanım ve motora zorunluyum diyebilirim. hergün koşuyolu altunizade libadiye arası gitmek zorundayım ve yol 20 dakka sürmek zorunda yoksa geç kalırım. ve şans bu ki aralarında bana uyan ve tam zamanında götürecek minibüs yok. yaş 16 ben napiyim :( kaskım dizliklerim dirsekliklerim herşey tam ve öyle çıkıcam yola güvenlik açısından. tam korunmalı olursan polis çevirmiyo gibi bişey geldi kulağıma acaba doğru mudur? bi taşla iki kuş vurmuş olurum hem korunup hem cezadan yırtarım

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Benimde Ehliyet im yok ama.Motorumda yok, ehliyet almadan motor almamın doğru olmayacağını düşünüyorum.Bilmem siz ne deresiniz bu konuda...
    Saygılarımla...

mattet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benımde ehlıyetımde yooooooookkkk
    ama ehlıyet soranda yookkkk
    [COLOR="DarkRed"][/COLOR][FONT="Arial Black"][/FONT]MOTORA MOTOR DEMEZDİ ÇÜNKÜ ''R'' leri SÖYLEYEMEZDİ:queen:

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    ehliyet yok ama motorda yok ...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bende ekimde a2 alacaklar kervanındayım. B yi geçtik geçen ay sıra şimdi a2 de heyecandan ölecem zamanda geçmiyor zaten
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A

% Bin haklısın Arkadaşım

Alıntı kiss_of_death_28 adlı üyeden alıntı
    Ehliyet almak tam bir muallak türkiyede.Neden diyeceksiniz.8 temmuzda sınava girdim 29 temmuz direksiyon sınavı derken ağustosun 8 i geldi ben hala sertifika bekliyorum.Ankara daki paşalarımız hala kurslara sertifikayı gondermemişler.

Dolayısıyla ehliyetimiz hala sallantıda.İşlerin bu kadar yavaş işlediği ülkemizde tutupta polis beyler bizden ehliyet sormasınlar artık.

Anlatmadan geçemiyeceğim direksiyon sınavından geliyorum otoban girişinde polisler av peşinde.Bana işaret yaptı sanırım.Bu kez dedim durmuyacağım bastım gittim.Şimdi suçlu biz oluyoruz pehh pehh..!

Hala ehliyet bekliyoruz biz.Sonra senın neden ehliyetin yok.Madem yok neden trafiktesin yuhhhh artık.

Selamlar saygılar...
    Bende aynı 8 temmuzda sınava girdim 29 temmuz direksiyon sınavı bugün sertifikamı aldım en sonunda ve emniyete gittim müracaat bile edemedim neymiş B sınıfı ehliyetimi Bayrampaşadan almışım A2 yi ise şuan Kagıthaneden alacagım için bayrampaşaya mail atacaklarmış pazartesi gel mailin cevabı gelir başvur diyor ehliyet cumaya çıkar diyor gelde sinirlernme 4 ay B sınıfı ehliyetime A2 yazdırcam diye uğraş didin dur bu ne yaw bu kadar bürokrasi olmaz ( zaten topu topu şurda 2-3 ay bincez motora sadece yazın) sonrada neden kimse ehliyet almıyor 60 bin kayıtlı motor var istanbulda sadece 20 bin motor ehliyetli var... Bu sistem kesin reform istiyor böle olmaz böyle olmamalı...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    benimde yok ehliyetsiz 5000 km yaptım :( seneye b+a2 alacam
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)