Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

neredeyse bedava motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 1000r
    slm arkadaşlar sizlere bişey sorcam bu internette china dan bir site buldum motorlar gerçekten ucuz bunlar bunları türkiyeye sipariş verebiliyozmu yani türkiyeye getrebiliyormuyuz hiç bilginiz varmı beni bilgilendirirsenizseviniri email adresim:dj_trajedi@hotmail.com email atarsanız sevinirim. hatta size sitenin kendi ismini vereyim www.eur88.com grin mkedigözlerinizle görün..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burakoksuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    altivi.com gibi bi açık arttırma usulu satılan mallar bunlar dostum.ama altivi den şaşma derim...
    YAŞLANARAK DEĞİL YAŞANARAK TECRÜBE KAZANILIR.ZAMAN İNSANLARI DEĞİL ARMUTLARI OLGUNLAŞTIRIR.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ordan getirttin diyelim ya gümrük nolcak hadi geçti plaka ruhsat nolcak.. Hadi onlarıda aldın diyelimm sana kaca patlayacak...

Hiç ugrasma aslı astarını coktan geçer...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    honda cbr 1000r

mrhaba

hocam bencindeki motor firmasının sahibiyle konuştum ve bana kargoyla geldiğini adresine kdar teslim olduğunu kawasaki zx6r 520euro diy söyledi yaklaşık olrak 1.000 ytlye geliyor. vrgisi yaklaşık ne kadar tutar bilginiz varmı yani ortalama olarak.

Motosikleti
    Peugeot Satelis 250cc
    Yurtdışından motor getirdiğinde, ilk olarak gümrük vergisi (38%) civarıydı yanlış hatıylamıyorsam, sonra kdv 18%, ruhsat işlemleri plaka bilmemne + bi ton kargo masrafı, bi sürü ıvır sıvır çıkıyor, motor neredeyse türkiyedekiyle aynı paraya gelmiş oluyor.
    Oynarken büyüyen kedi yanacak, Aydınlatırken küçülen mum yanacaktı.
    Küçülen yaka-yaka aydınlatacak, Büyüyen yana yana anlayacaktı...
    Peugeot Satelis 250cc - 34 UA 6124

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Bİz Kaz'mıyız.

2006 YAMAHA XV1900 ROADLINER BRAND NEW

ŞİMDİ BU YAMAHA 1300 EURO İSE; 1300x1760=2288 YTL ANLAMI ÇIKIYOR...!

Bu sonuca göre İyi Kazık yiyoruz diyebilirmiyiz.

Gümrük işlemlerinden anlayan arkadaşlar! Bir el atın... Şu işi kökünden çözelim, veya bizleri kim Kaz yerine koyuyorsa (Kim olabilir ki!) tepki koymak şart olmuş.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar, ithalat belgeniz olmadan yurtdışından bir motorlu araç getirtmek imkansız gibi bir şey , hiç heveslenmeyin...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Profesyonellerden Yardım Alsak

Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ithalat belgeniz olmadan yurtdışından bir motorlu araç getirtmek imkansız gibi bir şey , hiç heveslenmeyin...
    Belgesi olan kişi veya kuruluşlardan yardım alma şansımızda mı yok aceba?
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    kaçak olursa iyi ama normalde aynı fiyat
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Ben Keeway 150 yi kanpanya fıyatından aldım 1.800 faturasında motor 1250 gozukuyordu 250 ve 300 gıbı deyerlerde 2 tane vergi vardı toplamda 1800 yapıyordu.

Yanı motomax motoru bidünya yoldan getiriyor kar marjını koyuyor 1250+kdv ler vergiler le 1800 e satıyordu.
    Anlaşılan bu moturun ımalatını yapan yer sanırım motoru 500ytl gıbı komık bır ucrete imal edebiliyor tahminen. Ama ordan buraya gelmesı getıren fırmanın kar marjı vergıler kdv gümrük = 1800 500 nerde 1800 nerde.
    Birde su var tabi italtcı firmalar 1000 lerce alıyorda o fiyattan alabılıyor normalde 1 tane istesen zaten fabrika muhatap olmaz bizle oranın yerlı satıcısından alırsan yıne oda kar edecek falan filan yani.

Kendimiz motor getirtebilsek bıle en fazla motor italatı yapan firmaların ucrede ekledıklerı kar dan tasavruf etmis oluruz oda 20 mılyarlık motor almıcaksanız urastıgınıza deymez bence

Motosikleti
    honda cbr 1000r

ama nasıl

arkadaşlar şimdi mantıklı olarak düşünürsek kawasaki zx6r türkiyede 99 modeli yaklaşık olarak 8-9 bin ytl ordaki fiyatı 520 euro yani 1000 ytl gibi bir rakam kargo firmasıyla konuştum 180 euro kargo ücreti var 50 euro çinden gümrük çıkış fiyatı toplam yaklaşık olarak 400 ytl şimdi toplam 1400 ytl oldu. türkiyede gümrük yüzde 38 olduğunu sayalım 1000ytl nin yüzde 38'i 380 ytl ortalama 1800 ytl ye mal oldu. kdv si %18 buda 180 ytl ypıyor yani 2000ytl ye mal oluyor.ruhsat falan filan 500 ytl varsayalım 2500 ytl ye bitiyor sizlerin demesine göre ama aradaki bu fark inanılmaz ben bunu fakrikaya sordum çindeki oda direk fabrikadan eve olduğu için uygun dedi arkadaşlar gerçekten ben bu olayı anlamadım.anlayan biri varsa anlatsın.

Motosikleti
    mondial 150RE 2006
    Arkadaşlar bizim burda vergiler ve ek vergiler ve ekin ek vergileri fazla olduğundan motor fiyatları 10 kat yükseliyor. Yani satıcı firmasından 2000 Ytl ye çıkan bir motor 20000 Ytl gibi bir rakama buradaki satıcıya geliyor. O da karını ekleyince bize 23000 ytl ye mal olmuş oluyor.

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    arkadaslar ben deniz nakliye firmasında çalışıyorum yurtdısından gelen araclarda motor jetski araba gümrükte aracın bakım onarım belgelerini istiyorlar ayrıca yükleme belgeleri ve ruhsat sahibinin aynı isimli kişi olması gerekiyor
    bu da çok zor yurtdısına gidip ordan aracın satışını almak gerekiyor. Benim babamın bir arkdası Fransa da galerici burya peugeot 206 getirmek için araştırdım neredeyse ayı paraya geliyordu ben riske atmadım kendimi vazgeçtim.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    honda cbr 1000r

sm

hocam öyle diyosun ama bu dediğim motor 99 model ama km sıfır onarım belgeleri gönderiyorlar.demelerine göre . ayrıca ruhsat sahibi diyon daha ilk el motorun ruhsatı olurmu. olmaz tabi. bütün belgeleri gönderiyorlarmış. ben bu olayı gercekten anlamadım gümrük işiden anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

Motosikleti
    honda cbr 125

harbiden bedawa ya

ama zor gibi görünüyo bu işten anlıyan arkadaşlar warsa araştırırmısınız hepsi ingilizce yaw

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    yoksa ruyalarım gercekmı olucak tam olarak bılgı werebılecek bırısı warsa cwp yazarsa cok sewınırız gumrukle fılan ılgılı olarak bıde fake bı sıte olma ıhtımalı warmı daha once bu sıteden alıswerıs yapan warmı acaba

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    hurafe bunlar hurafe

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TÜrkiye Cumhuriyetine eski veya ikinci el herhangi bir motorlu taşıt ithalatı ister şahıs ister firmaya olsun yasaktır .
    Son noktayı koydum sanırım .

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    arkadaşlar böyle bir işi başarmanız mümkün değil tekrar söylüyorum boşuna ümitlenmeyin . Birara almanyadan mercedes otomobil getirmeye çalışan zeki türk arkadaşların yorumlarını okumuştum. İthalat izni olan bir şirketin bile getirebilmesi için yüzlerce dosya toparlaması gerekiyo, gümrkten çıkarmak falan ayrı dert, bunların hepsini yapablseniz bile son fiyat türkiyedeki fiyatın yaklaşık aynısı olacaktır....
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar saçmalamayın, 1300 euroya 1900cc Yamaha Cruiser mı olur! O motorda kullanılan kromun maliyeti bile daha fazla! Kolpacı bir Çinliye inanıyorsunuz, "Galata Kulesi'ni alayım, ucuzmuş" diyorsunuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)