Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

ileride hyosung 250 gtr almak istiyorum neyle başlamam gerek ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla utanmasanız ilk önce bir bisiklet al oyle başla diyeceksiniz . .
    Eğitim merkezleri bisiklete binmeyi bilmeyene eğitim vermiyorlar.

1.şart bisiklet kullanmayı bilmek

Bisiklet kullanmayı bilen 250 lik bir motorla başlayabilir ki arkadaşımız scooter kullanıyormuş
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    benimde düşündüğüm bir motor

bu tarz motorlara hevesliiym fakat başlangıç olarak bir scooter tercih ettim

şimdi GT 250 R istediğimde ailemden "neden ilk başta onu almadın" diyorlar

bende emeklemeden yürünemeyeceğini söylüyorum

tabiri caizse scooter ile bile motorun cilvelerini görüyorsunuz

bu scooterdır bisiklet gibidir diyen bir adam bile 100 kg motoru kaldırırken altından kaçırakmış gibi oluyor (ve sonra son gülen ben oluyorum(benim niçin bunla başladığıma gülenlere))

bu motor ile başlamak için temel noktalar :
    -o motoru zaptedecek bir cüsse
    -başlangıçtan hemen sonra bile olacaksa, iyi bir irade

motor işinin sürprizleri oluyor,bu sürprizleri azami şekilde atlatmak için GT 250 R ile başlanmamalı diye düşünüyorum

başlangıç olayıda kişiden kişiye değişir

1.90 cm boyunda bir adam ile 1.70 cm boyunda bir adamın başlangıçları aynı olmayabilir (iri birisi başlangıcı cüssesinden ötürü başarılı bir şekilde atlatmış olabilir yani)

bende nasip olursa scooterımın yanına gt 250 r'yi çekmek istiyorum

biraz daha düşük bir motor olsunda cbr 125 olsun mu dedim ama cbr 125 es geçeceğim açıkçası

kendimi biliyorum,irademin sınırlarını biliyorum,acemiliği biraz daha atlatayım gt 250 r'yi rahatça idare edeceğime eminim

herkes kendini başkalarından iyi biliyor,ona göre mantıklı düşünerek hareket etmek lazım

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    Yani adam daha neyle başlıcak ki.benim scooter ım var gılere runner 200 ben sımdı vıteslı için napıcam daha düşük bı motor mu alcıam cbr 125 gibi .gider gt 250 r alırım ..alıcam sanırım

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bence de direk hyo ile başlayabilirsin
    git bi bayiye incele üzerine otur çalıştır falan
    sende onunla başlayabileceğini hissedeceksin
    GKN MOTORS

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    direk 250 ile başla sen birden gaza gelip basma ağır ağır sindire sindire...15 yaşında mz ile başladım bende ama gördüğünüz gibi ayaktayım

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı Bicak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yaşında mz ile başladım bende ama gördüğünüz gibi ayaktayım
    ne güzel bi örnek vermişsin tebrik etmek lazım seni ama herkes senin kadar şanslı olmayabilirrr

gt 250 r la başlayabilirsin ahım şahım güçlü diil yani

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Ben Direkt zealsun zs 200 gs ile başladım ;

Ama çok dikkat etmek lazım...

Malesef Scooter gibi olmuyor

(/genç yaşta başlayanlar daha şanslı her zaman kabul ediyorum saygıyla karşılarım)

Allah hepimizi korusun arkadaşlar...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    benim ilk motorum gv250. çok şükür bir sakatlık olmadı şimdilik. az tecrübeli biri olarak, 250 tercih ettigime son derece memnunum. gücü tam istediğim gibi, ne eksik ne fazla

250r olayına direk girilebilir bence

selam arkadaşlar bende küçüklükten beri tutkudur motor 1 sene sonra alıcam hayatımda daha hiç motor sürmedim açıkcası ama a-2 ehliyet alınca ogrenırm nede olsa ilk başlarken ben kalıplı ıstıorm supersport favorım olmustur hep cbr 125 yenı baslamalarda ii dıorlar ama cılız olmasını sevmıorm o yuzden hyosung 250gtr sevıorm szce yeni başlamada sorun olurmu bide 2. el alıcam ögrencıym sonucta 0 alamam ben 5milyar 10 milyar arası bi supersport arıorm uygun olucak bana gore yardımcı olursanız sevınırm

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UgurTasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende küçüklükten beri tutkudur motor 1 sene sonra alıcam hayatımda daha hiç motor sürmedim açıkcası ama a-2 ehliyet alınca ogrenırm nede olsa ilk başlarken ben kalıplı ıstıorm supersport favorım olmustur hep cbr 125 yenı baslamalarda ii dıorlar ama cılız olmasını sevmıorm o yuzden hyosung 250gtr sevıorm szce yeni başlamada sorun olurmu bide 2. el alıcam ögrencıym sonucta 0 alamam ben 5milyar 10 milyar arası bi supersport arıorm uygun olucak bana gore yardımcı olursanız sevınırm
    gardas hortlatmıssın topiği:D

nasıl yani anlamadım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:45 ----------

bana yardımcı olurmusunz

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Şöyle yani, senden önceki son girdi dikkat edersen 2007 yılından kalma kendine yeni bir başlık açman daha iyi olur dostum

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gt250R alabilirsin arkadaşım başlamak için
    Her ne kadar oturuş pozisyonu ss'lar gibi çok eğik olsa da Gt250R düşündüğün kadar güçlü bir motor olmadığı için , başlangıç motoru olarak kullanılabilir...
    Eğer gerçekten Gt250R istiyorsan paranı cbr125 almak için harcama...

Arkadaşlar Twister ve Comet demişler... Birkere Comet'in motoru bile aynı , Gt250R almak için neden comet alasın ki? Twister ise biraz daha kolayı...

Benim düşüncem Gt250R ile başlaman...

Çok zor geleceğini düşünüyorsan git biryerden veya bir arkadaşından eğitim al , ondan sonra Gt'ni al... Altından kolayca kalkabilirsin...
    aynen katılıyorum

Motosikleti
    hyosung gt 250 r

Selamlar

Konu uzun zamandan beri tartışılıyor.Bende Fikrimi söylemek istedim.Zat 150 kullanıyorum scooter ve 1 hafta once gtr 250 aldım.Şu an çok rahat kullanıyorum ..Alışmam 3 4 gün sürdü.Geçiş yapmak isteyen arkadaşlara şiddetle öneriyorum..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    *******Sildim... 2007 den hortlatılmış , geç farkettim. Bu kadar eski topiklerin aslanda otomatik olarak kilitlenmesi gerekir. Güncelliğini yitirmiş olması da kilit sebebi olmalı **********

ozzyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco grand dink 250
    125 cc bır vıteslı motor al

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede Gt250R ile baslıya bilirsin.250cc okadarda abartılacak güçdeki bir motorlar değil.Gaza gelmedikten sonra efendi gibi kullanırsan 250cc baslangıç için ideal ve uzun soluklu olur
    Kendi kullandigim motosiklet oldugu icin en iyi yorumu benden alicaksindir kanimca. Kim ne derse desin kullanan bilir GT250R asla bir baslangic motoru olamaz o tam bir ss ve kasasi 600cc kasasi 150kg ve gayet ivmeli bir makine 2. Viteste 100 gorebiliyo altindan gider ben binmeden once yaklasik 15 ders aldim villa levent surucu kursunda ve honda egitim merkezinde bu sacma yorumlkara katilmiyorum hyo ile baslarsan seni cok uzer dedigim gibi kullanan bilir ...
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşin garip yanı İtalya'da Hyosung var mı yahu.

Hyosung orada satılsa bile orada motosiklet fiyatları gülünç rakamlara satılıyor.

İtalya'da o fiyatlara Hyosung almaya gerek yok bence.

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Alıntı Goktug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kullandigim motosiklet oldugu icin en iyi yorumu benden alicaksindir kanimca. Kim ne derse desin kullanan bilir GT250R asla bir baslangic motoru olamaz o tam bir ss ve kasasi 600cc kasasi 150kg ve gayet ivmeli bir makine 2. Viteste 100 gorebiliyo altindan gider ben binmeden once yaklasik 15 ders aldim villa levent surucu kursunda ve honda egitim merkezinde bu sacma yorumlkara katilmiyorum hyo ile baslarsan seni cok uzer dedigim gibi kullanan bilir ...
    Konu 2007 den kalma ama,bence en güzel yorumu sen yapmışsın.Bende scooter kullanıyorum ve vitesli motora geçeceğim.Dün arkadaşımın cbr 125'ini kullandım demek isterdimScooterdan çok ayrı bu ikisi.Hele hele oldukça ağır bir makineyi ve 250 cc yi düşünemiyorum.Sanırım bu aletleri tecrübesiz olarak zaptetmek imkansız

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)