Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ileride hyosung 250 gtr almak istiyorum neyle başlamam gerek ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motor hayatına
    Arkadaş GT250R' modeli alacakmış ileride.Ön hazırlık için uygun olan motosikleti soruyor.

Alıntı Kaiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence araya hiç başka motor sokmadan direk al.Motor 50'şer cc arttırılmaz ki
    Yine 250cc alabilir ama.GT250R vitesli motosiklete yeni başlayacak bir insan için zorlu olur.Naked tarzı bir motosiklet daha uygun olur.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur

GT250R olur mu olur

halen Motor almamış biri olarak , motor gibi motor almak istiyorsan
    GT250R yi al kullan ben denedim hiç SS tecrübem yok ama motor istediğin yere gidiyor kontrolü abartı değil ağırlığı çok değil , öyle kırmızı ışıkta altından fırlayacak kadar kuvvetli değil ama emin ol zevk alarak binersin . Benim listemde 2 numarada olan motor GT250R ama sıfır fiyatı cok abartı gibi .

Al al , forumdan gordugum kadarı ile 250R gayet başlangıç motoru . YBR falan yalan , niyetinden anlaşıldığı kadarı ilehafta sonu kampa gidecek motor aramıyorsun .

AL kardeşim sıkılma .
    Görkem doğru söylemiş.

Motosikleti
    Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim listemde 2 numarada olan motor GT250R ama sıfır fiyatı cok abartı gibi .
    CBF250 veya YBR250 ile kıyaslandığında, bence çokta abartı değil
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur

YBR + CBR de pahalı canım

Zaten Honda ve Yamaha fiyatları ucuk onları savunmuyorumda
    ER-6 ların 1 yasında ıkıncı elleri bu motorun sıfırı kadar nerdeyse

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bir kaç defa üzerine çıkma fırsatı bulmuş biri olarak, gt 250R 'nin oturuş pozisyonunu çok agresif bulduğumu söylemeliyim.Bazı 600cc Japon SS'lerden bile daha agresif, bence o motorun oturuş pozisyonu/ergonomisi hatalı.Benim boyum uzun değil,fakat diz bükülme açısı inanılmaz dar.Ne zaman üstüne otursam hep bi garip geldi o motor bana, benim bulaşmayacağım kesin, başlangıç motoru olarak hiç bulaşmam.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Öncelikle yorumlarınız için çok saolun

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısı yazacaktım, Görkem dile getirmiş. Fakat ileride gt250r almak istiyorum demişsin yani maddi durum yüznden mi yoksa güçlü olduğunu düşündüğün için mi? Maddi bir sorun yoksa hyo gt250r'la başlayabilirsin, varsa ikinci el bir cbr125 olabilir. Zaten cbr125r'a bir yıl bindikten sonra hala gt250r ister misin orası da sana kalmış.
    Maddi durumumdan değil sadece hem vergi hem de racingler gibi gözterişli olmasından dolayı birde benim sorunum grenajın vs çizilmesi kırılması değil daha çok bana bir zarar gelmemesi malum hyo ağırve geniş bir motor. cbr birazdaha musait gibi hemde kalitesi bilinen ve çoğu kişinin kullandığı bir motor gibi gözüküyor.

Arkadaşlar yorumlarınıza bakarak öncelikle vitesi öğrenmem gerektiğini ve bunu hangi motorda yapabileceğime yinede tam karar vermiş değilim çünkü hala cbr mi yoksa hyosung mu karar veremedişm heralde cbr olucak çünkü en azından yerinde tutması kolay bir motor gibi. ama tabiki cbr den sonra hemende hyo almam zor olacak cbr alırsam. çünkü fiyat olarak hyo daha akul geliyor bana.

Alıntı 507rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora Hyo GT250R ile baslamis biri olarak (scooter gecmisim de yok), cogu arkadasin dedigine katiliyorum.. guclu diye korkmana gerek yok sonucta 600ccler gibi ucup gidecek kadar abarti bir guc degil... ama 150kg tasimak zor olur, yatirip da grenaji heder etmek istemem dersen... o zaman honda/yamaha'nin 125liklerinden birini dene.
    sana katılıyorum çünkü cüsse olarak biraz büyük motor. ondan korkuyorum denge ve ağırlık bakımından.

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Gt250R alabilirsin arkadaşım başlamak için
    Her ne kadar oturuş pozisyonu ss'lar gibi çok eğik olsa da Gt250R düşündüğün kadar güçlü bir motor olmadığı için , başlangıç motoru olarak kullanılabilir...
    Eğer gerçekten Gt250R istiyorsan paranı cbr125 almak için harcama...

Arkadaşlar Twister ve Comet demişler... Birkere Comet'in motoru bile aynı , Gt250R almak için neden comet alasın ki? Twister ise biraz daha kolayı...

Benim düşüncem Gt250R ile başlaman...

Çok zor geleceğini düşünüyorsan git biryerden veya bir arkadaşından eğitim al , ondan sonra Gt'ni al... Altından kolayca kalkabilirsin...

arkadaşa katılıyorum..

ilk motorum gt250r benim.. ve sorunsuzca kullanıyorum hala..
    sen de öyle yapabilirsin

Alıntı Kaiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence araya hiç başka motor sokmadan direk al.Motor 50'şer cc arttırılmaz ki
    bir alkış da buraya

Motosikleti
    Suzuki Marauder
    o zaman gtr cüssesine rağmen kolayca kullanılabilecek bir motor diyorsunuz dimi.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Gt250R alabilirsin arkadaşım başlamak için
    Her ne kadar oturuş pozisyonu ss'lar gibi çok eğik olsa da Gt250R düşündüğün kadar güçlü bir motor olmadığı için , başlangıç motoru olarak kullanılabilir...
    Eğer gerçekten Gt250R istiyorsan paranı cbr125 almak için harcama...

Arkadaşlar Twister ve Comet demişler... Birkere Comet'in motoru bile aynı , Gt250R almak için neden comet alasın ki? Twister ise biraz daha kolayı...

Benim düşüncem Gt250R ile başlaman...

Çok zor geleceğini düşünüyorsan git biryerden veya bir arkadaşından eğitim al , ondan sonra Gt'ni al... Altından kolayca kalkabilirsin...
    aynı şekilde bence de gt250r ile başlayabilirsin.
    kontrol edemeyeceğin kadar güçlü bir makina değil.ara model alarak ,ki yineliyorum bence gerek yok, bence paranı sokağa atma
    eğitim olayınıda unutma ama, çok faydasını görürsün...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine 2. el bir hyosung comet 250cc alabilirisn mesela. hem tarza yakın hem de aynı özelliklerde. hyosung motorlar V olduğundan ısınmadan hareket ederseniz motor ısınana kadar sürekli tekliyor.
    Arızalı olanlar belki.

Benim motor asla öyle bir tekleme yapmadı.

GT250R yi şiddetle tavsiye ederim. 10,000 KM deyim ve hala çok memnunum.
    Son derece sorunsuz, çevik ve zevkli. Onunla eşimle 200-300KM lik yolculuklara çıkıyoruz, ayrıca ben çogu zaman işe onunla geliyorum.. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

paran varsa direk o motoru alabilirsin.gt 250 r ı yani

Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Ok. çok saolun arkadaşlar kullananlara bir sorum daha var hyosung un kalitesi hakkında ne diyebilirsiniz malüm japon değil honda gibi tamam üreticileri japon olabilir ama bir açıklarsanız paramızı boşa vermeyelim.

----
    birde hondanın eğitim kursu nasıldır ? hyosungla gitsem öğrenmeye alılarmı ) ?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hyosung sağlam motor, ama eğer çok kuvvetli bir fiziğin yoksa acemi motoru değil haberin olsun.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    git motor eğitimi veren ciddi kuruluşlardan eğitim al eğitimin esnasında 600 cc ye kadar motor kullanacaksın zaten anlarsın neyle başlaman gerektiğini.. hiç bir ss başlangıç motoru olamaz ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir ss başlangıç motoru olamaz ..

Başından beri, bunun için naked ile başla diyordum bende.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    hyo GT 250 ile GT 250 R aynı şasi şanzıman ve motoru kullanmıyorumu?
    sürüş karakterlerinin aynı olduğunu aramotor olarak alan zorunlu SS kullanan endurocu modumuz söylemişti yoksa sürüş karakteri aynı değil mi?
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    İkisi arasındaki en önemli nokta, gidon yapılarındaki fark.Sürüş karakterlerinin tam olarak aynı olması beklenemez.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ya bir titan yada ybr ile başlaman en mantıklısı bence.....Vitesli çinli bile olabilir....En az 1 sene tecrübe kazanman lazım ama.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gt 250 ile gt250 r arasında gidon tutuş farkı vardır gt250r ın gidonu daha aşağıdadır yani kullanımı gt250 ye göre daha zordur ..aynı sporlar gibi motorun üstüne yatarak kullanılır.. oysa gt250 naked sınıfında oturma pozisyonu enduro ile sport arasındadır.. aynı motoru kullanıyo olmaları hatta aynı şaseyi kullanıyo olmaları bişeyi değiştirmez
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CBR700F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ok. çok saolun arkadaşlar kullananlara bir sorum daha var hyosung un kalitesi hakkında ne diyebilirsiniz malüm japon değil honda gibi tamam üreticileri japon olabilir ama bir açıklarsanız paramızı boşa vermeyelim.

----
    birde hondanın eğitim kursu nasıldır ? hyosungla gitsem öğrenmeye alılarmı ) ?
    Hyosung Avustralya ve Amerikada çok tutulan bir motosiklet... Amerikada caddelerde sık sık Hyosung görebilirsin... Kalite olarak iyi bir motosiklet diyebiliriz... Hiç sahip olmadığımdan kesin bir yorum yapamam , fakat çok kötü olduğunu düşünmüyorum...

Honda eğitimine gelince , honda eğitimi gerçekten senin için çok ama çok yararlı olacaktır... Honda eğitimine kendi motorunla katılmıyorsun onlar motor veriyorlar sana... Gt250R kullanman bakımından eğitimin oldukça yararını göreceksin , fakat eğitim seansları çok dolu... Eğer ciddi ciddi düşünüyorsan , şimdiden kayıt yaptırmayı düşünmelisin...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)