Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Keşke şunu alsaydın, keşke bunu almasaydın

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke bu başlığı açmasaydında başka başlık açsaydın
    Görüşlere saygılı olmalıyız da bu ne yav
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Keşkelerle hayat geçmez be arkadaşım.. Motosiklet bu.. keyif için alıyorsun zaten. Canın neyi çekerse onu alırsın. Ne yani susadın canın kola istedi gittin onu aldın içtin.. keşke su alıp içseydim der misin? Onu istemişsin onu almışsın. gerisi ıvır zıvırdan işler. keyfine bak, salla gitsin geriye kalanı.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı birazblues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşkelerle hayat geçmez be arkadaşım.. Motosiklet bu.. keyif için alıyorsun zaten. Canın neyi çekerse onu alırsın. Ne yani susadın canın kola istedi gittin onu aldın içtin.. keşke su alıp içseydim der misin? Onu istemişsin onu almışsın. gerisi ıvır zıvırdan işler. keyfine bak, salla gitsin geriye kalanı.
    Arkadaşım zaten ben keşke demiyorum. Keşkeyi diyen diğerleri

Yani canım kola çekmiş kola içiyorum, başka birisi geliyor kola yerine su iç diyor. Senin benzetmene göre bunun gibi bişey

Ben kolayı seviyorum ama napıyım

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    valla ben her sabah aç karnına içiyorum zaten öleceksin diyorlar ama hala midede tık yok akşamları içtiğim ballı süt sayesinde
    keşke demediğini biliyorum arkadaşım, yani inan o lafları dinlemeye değmez.. ha cidden işe yarar öneri olur yaparsın. ama elaleme ne senin cebindeki parayı nereye harcadığından değil mi?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    keşke kola içmeseniz, gençliğinize yazık

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kolanın çoğu su zaten suya para veriyosunuz

yazında kolasız olmaz lakin

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    yılmzzz dostum dur geyik zincirini ben bi bozayım...

bende 2006 model 1.300 km'de CBF250 aldığımda 5.750'ye herkes ya 1000 lira daha ver ER5 al hem 500'lük falan diyip duruyodu...ama kimseye aldırış etmedim şimdide makinemden gayet memnunummm...

daha dur bitmedi asıl görüş aile çevrem ve iş arkadaşlarım tarafından fiyatı öğrendikten sonra yaaa o fiyata araba alınırdı be niye motor aldın manyak mısın gibi bir sürü öğüt aldımmmm....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Bilooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılmzzz dostum dur geyik zincirini ben bi bozayım...

bende 2006 model 1.300 km'de CBF250 aldığımda 5.750'ye herkes ya 1000 lira daha ver ER5 al hem 500'lük falan diyip duruyodu...ama kimseye aldırış etmedim şimdide makinemden gayet memnunummm...

daha dur bitmedi asıl görüş aile çevrem ve iş arkadaşlarım tarafından fiyatı öğrendikten sonra yaaa o fiyata araba alınırdı be niye motor aldın manyak mısın gibi bir sürü öğüt aldımmmm....
    Dostum o fiyata araba alınır bana da söylendi. Benim motor meraklısı olduğumu bilenler başka motorlar söyledi. Halbuki onlara ne

Konyada yarış motorlarından başka motorlar pek bilinmez ama ben internetten araştırdım en uygun motorun cbf olduğuna karar verdim ve aldım

Hayırlı olsun güle güle bin dyenler var hiç bi fiyat sormadan ve ilginç fikirler vermeden. Onlara da teşekkür ederim

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    herkes kendi tarzı ve kafasında yarattıgı motorları on plana cıkartmaya calısıyor... Arkadaşlardan da aralarında haklı olanlar var ama Kawasaki için bi şey diyemem... İlk basta ben kawazaki almam alamam alsamda binemem....

Neden ?
    Distrübitör firma alakasız ilgisiz duyarsız
    Bolu da servisi yok
    Yedek parçası sıkıntı olur

Bu sebeplerden dolayı ben bi honda veya Yamaha almayı tercih ederim.. Yetkili bayileri yok ama en azından temsili bayileri var burada... Herkesin ortamı yasam yerleri farklı herkes kendi açısından bu olaylara bakarsa daha saglıklı kararlar verebilir...

@ylmzzz Sen güzel bir tercih yapmıssın Gerisini boşver...
    Ama seni enduroyla görsek daha iyi olurdu bea Soyle Kawasaki KLR 650 fln
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    valla ya.. şu lafa sinir oluyorum '' ÜÜFF.. BU PARA BUNA VERİLİR Mİ YA... BİRAZ DAHA PARA BİRİKTİRSEN ARABA ALIRDIN...'' ya sanane kardeşim. sen git araba al diyorum. veya benim arabam da var.. ben şimdi bunla gezmek istiyorum diyorum...
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı msoysarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ya.. şu lafa sinir oluyorum '' ÜÜFF.. BU PARA BUNA VERİLİR Mİ YA... BİRAZ DAHA PARA BİRİKTİRSEN ARABA ALIRDIN...'' ya sanane kardeşim. sen git araba al diyorum. veya benim arabam da var.. ben şimdi bunla gezmek istiyorum diyorum...
    Şimdi böyle bir yaklaşımda bulunan bir kimse, senin canını sıkacağını düşünemeyecek kadar düşüncesiz biri demektir. Bir kimsenin canını sıkıp moralini bozacağını düşünmeyen bir kimse de, karşısındaki insanı yeterince önemsemiyor demektir. Seni önemsemeyen bir insanı da kırmaktan korkmamak gerekir.En iyi savunma hattını genişletmektir.

Ona söylenecek söz basit.Yanlış anlama birader ama ben de senin şu üzerindeki kıyafete para vermem. Ama düşün sen bunu üzerine giyip dışarı çıkmışsın. Deyip sırıtırsan orada dut yemiş bülbül gibi kalacaktır ve eğer çok az da olsa kafası çalışıyorsa ne demek istediğini anlayacaktır.

Hiç izahata, tartışmaya gerek yok. Düşüncesizlik belli bir yerde bıçak gibi kesilmesi gereken sözlerle kesilmelidir.

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepimizin zevkleri, motosikletimizle gezdiğimiz yerler farklı olabiliyor. Bunlara göre de motosiklet tercihi yapıyoruz. Fakat kendi motorumu aldığım fiyatı söyleyince bazı kişiler bu fiyata şu alınır bu alınır söylüyorlar.

Mesela CBF250 nin sıfırı 7920 ytl, bu fiyatı duyan birisi
    -Bu fiyata kawasaki alınır. (kişinin sözlerinden motordan anlamadığı belli)

2.eli twister için konuşursak 4000-4500 gibi fiyatlar söz konusu. Bu fiyatları duyunca pahalı deniyor. Motora bu kadar para verilir mi? Biraz daha ekle yarış motoru al deniyor. Hep motosikleti hava makinesi, karizma cihazı gibi algılıyoruz.

Çin malı scooterlar 2 bin ytl hatta maxi scooterlar 3500 ytl gibi fiyatlardayken 4000-4500 ytl gibi fiyatı neden pahalı buluyorlar.

Hele bu fiyata lpg li şahin araba alınır diyenleri hiç hesaba katmıyorum.

Yani 92-93 model racingleri herkes aslan gibi motor görüyor. Halbuki ne kadar sorunlu, tamiri bazen imkansız motorlar olduğunu bilmiyorlar.

Önce aldığımız motorlara herkesin hayırlı olsun demesi gerekmez mi? Benim motorum 2004 model. Aynı model bir racing zaten 15-20 bin ytl arası değişiyor. Neden kıyaslama buna göre yapılmıyor.

Ayrıca ailem tarafından maksimum 250cc sınırı var ve motor hacmini yavaş yavaş büyültüyorum. Bunu herkes neden anlamıyor? İlle ''kawasaki mi'' almak gerekli

Motosikleti sadece yarış motorlarından ibaret sanan cahilleri kınıyorum

Sizin görüşleriniz nedir? Aldığınız motorlara karışan kişiler olduysa lütfen paylaşın.
    Motorun hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin...

öncelikle BRAVO..

Yazdıkları o kadar doğru ve hayatın içinden ki sankı
    ben yazmısım gıbı hıssettım...

Motosiklet kültürü olmayan bir toplumda yaşıyoruz

War ya yoksa RACE makıne olacak
    guzel bır egzos sesı olacak Enduro yada naked makıneye

''BU NE YAAA,KURYE MOTORU'' dıyen ınsanlara laf anlatmak o kadar zor kı
    anlatmasam kendımı suclu hıssederım...

Ama sabır sabır bır yere kadar

Neyse Arkadaşım yazdığın her cümle doğru...sana sonuna kadar katılıyorum..
    ____it's my life_1982____

TheNeverEnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 125 gy Cross Fire :)
    senin durumunu anlıyorum ve hak veriyorum ylmzzz kimseye kulak asma salla gitsin benim motor içinde çevremdeki insanlar pek içinde olmadığı için çok iyi güzel diyorlar ama ben çin malı aldığıma pişman oldum sonradan keşke 2 3 yaşında yamaha honda gibi markaları araştırsaydım diyorum ama şimdilik benim durumuma görede bu ideal ilerde inşallah benim durumumda daha iyi bir makinayı onaylıycak sadece sabır diyorum mutlu günler gelicek
    [FONT="Fixedsys"][COLOR="DarkGreen"]Özgürlük, Andrenalin, Keyif, Macera, Paylaşmak The Never End...[/COLOR][/FONT]
    ::xicon_ev

cakidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125t
    sizlere katılıyorum arkadaşlar..çevremizde motosiklet kültürünü bilmeyen o kadar çok insan var ki..ben 1,5 yıldır büyük bir keyifle scooter kullanıyorum. motor hacmi küçük diye de hiç gocunmadım doğrusu. motosiklet kullandığımı duyan birisi "vay! kaç yapıyo?" diye sordu..uff cehalete bak dedim içimden. gerçi biz de küçükken süper bir mercedes veya bmw otomobil gördüğümüzde yanına yanaşıp camından hız kadranına bakardık kaç yapıyo diye..öyle bişey işte

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Yılmazzcım keşke cbf 250 alsaydın ya...twıster artık fosil oldu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Teşekkürler arkadaşlar görüşlerinizi paylaştığınız için

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yılmazzcım keşke cbf 250 alsaydın ya...twıster artık fosil oldu...
    Kanka gel de fosil senin çıtır taptazecik cbf150 ne napıyor gör bakalım. (yanlış anlaşılmasın performans olarak)

Mucuk

Motosikleti
    valla aslanlar gibi...alıştım motoruma...herşeyi 4/4 lük...mükemmele yakın...2004 wısterım olacağına 2007 cbf 150 m olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla aslanlar gibi...alıştım motoruma...herşeyi 4/4 lük...mükemmele yakın...2004 wısterım olacağına 2007 cbf 150 m olsun...
    Tercih meselesi kanka. CBF150 yi severim bilirsin CBF150 topiğini motoru sevmesem açmazdım zaten.

Herkesin motoru tekrardan hayırlı olsun. Mete_han gibi insanlara kulak asmayın Binin motorunuza mutlu olun.

Motosikleti
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercih meselesi kanka. CBF150 yi severim bilirsin CBF150 topiğini motoru sevmesem açmazdım zaten.

Herkesin motoru tekrardan hayırlı olsun. Mete_han gibi insanlara kulak asmayın Binin motorunuza mutlu olun.
    hehheh...moralin bozuldu demi...

düşünsene seneye senin motor 3 yaşına bascak...benimki henüz 4 aylık bile değil...

esas bomba haberi şimdi duy...topik açıyom...boşa fosil demiyoz...

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Kanka CBF150 yi konyada ilk deneyenlerdenim. Performans yeterli gelseydi alıcaktım zaten. Ama benim aradığım tork yok yani.

Ayrıca istediğim zaman satıp cbf150 alırım kanka. İsterse 2008 olsun gitmedikten sonra ne alemi var

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)