Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YBR Modifiyesi Hakkında Herşey!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    bence nos takmalısın
    hiç modifiye yapma gereksiz, hayır çok paran varsa şöyle bir kaç milyon dolar, al bi tane ybr üzerine hayabusa motoru tak, nos tak, hatta helikopter motoru tak, hatta yetmiyosa jet motoru tak, uzay mekiği motoru falan tak uçabildiğin kadar uç, 900 mph hıza çık, ama hayatının sonunda yap(70 yaşında) paran bile olsa bu dediklerimi
    sen 100 km hızı kesinlikle küçümseme
    *100 km hızla 100 km uzaklığında bir yere 1 saatte gidersin
    *100 km hızla motosikletten fırlarsan yere 1 tonun üzerinde bir ağırlıkla düşersin
    *100 km hızla giden bir aracın fren mesafesi 50 metredir oysa trafik kurallarına uyarak 70 km hızla uzun yolda giden bir aracın fren mesafesi 35 metredir kamyonun senden 40 metre uzaklıkta durduğunu düşünürsen 100 km = ölüm demektir, 70 km yle hayatta kalırsın bunları iyi düşün

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
    bu arada dişlileri sakın küçülttürme, hiç bir yokuşu çıkamassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ybr 125 e ne modfyesi abi bırakın yaa ha 110 ha 120 ha 130

Motosikleti
    peugeot 103
    motoboy dostum doğru söylüyosun, ve yine de çok hızlı lütfen küçümseme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dostum kucumsemıyorum yanlıs anlamayın ama çok saçma geliyor bana 125 cc bir motor buna modfye ypsan ne olur ki uğraşmaya değmez onu belirtmeye çalışıyorum ona harcycğın parayla gidersin daha büyük cc bir motor alırsın seni tatmın eder....

Motosikleti
    peugeot 103
    Alıntı motoboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kucumsemıyorum yanlıs anlamayın ama çok saçma geliyor bana 125 cc bir motor buna modfye ypsan ne olur ki uğraşmaya değmez onu belirtmeye çalışıyorum ona harcycğın parayla gidersin daha büyük cc bir motor alırsın seni tatmın eder....
    kesinlikle katılıyorum

alpinaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    zaten bir kere bu ağırlıktaki bir motorda 100 ve üzeri sürat çok fazla,bu motorla uçarsın bir yere lastikler zaten şamyelli anında iniyor bunlar göz önünde bulundurmak lazım
    bendede ybr var 130 yaptım yokuş aşağı ama güvenli diğil sanki en ufak bir harekette atacak adamı

bende lastik konusuna değinmek istiyorum ybr yi nasıl dublex lastik yapabilirim
    jantı falan değiştirmek gereklimi,bilgileriniz için şimdiden saolun!'

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Alıntı alpinaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende lastik konusuna değinmek istiyorum ybr yi nasıl dublex lastik yapabilirim
    jantı falan değiştirmek gereklimi,bilgileriniz için şimdiden saolun!'

Lastikçi tanıdığım bir abi var birkaç YBR'ye uyguladığını ve verimli olmadığını belirtti..Bu arada arkadaşlar motor modifeyisinin dışında görünümlü alaklı neler yapabiliriz ? Baştan belirteyim öle sağına soluna sticker yapıştırmayı modifiye olarak kabul etmiyorum...

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Değerli arkadaşlar;

Modifiye işlemi belirli bir amaç için gerçekleştirilen uygulamalardır. Standart motorlardan sınır değer olan %10'luk gücün kullanılması (motor ömrü ve yakıt tüketimi değerleri değişmeden), Motorun ömründen alınarak sadece güç değil, cadde performansını artırmak amacıyla güç+fren+yol tutuş gibi artırımlar birde özel yarışlar için güç artırımları (maksimum motor ömrü 1000km dolayındadır)

Öncelikle motorunuzda 1 HP dahi artırmanın yol tutuşu ve frenajıda elden geçirmek gerekliliğini unutmayalım. Motorunuz için ideal olan son dişli oranını değiştirmek, son hızı "sadece yokuş aşağı hızlanmalarda, maksimum motor devrini yukarı çektiği için" artmasına neden olabilir. Ancak "daha önce yazdım. okuyan arkadaşlar kusura bakmasın. 2. baskısı olacak" ara hızlanmalarda, kalkışlarda ve rampalarda motorunuzun zorlanmasına neden olacaktır. Örneğin motorunuz 5. viteste 60km'yi 6000 devirde veriyor (orjinal 14 ön dişli ile). Siz bu dişliyi 16'ya çektiniz. Böylece motorunuz 60km'ye 5250 devirde ulaşacaktır. Motorunuzun tork değeri ve gücü, 60km'lerdeki hızlanmalarda ideal motor devrinin 6000 olmasında etkilidir. Ancak siz bu değeri 5250 ye çekerek, motorunuzun etkin olmayan değerlerde hızlanmasına neden olacaksınız. Ayrıca motorunuzu son hızı, lastik çapı, kasa aerodinamiği, fren gücü, oturuş pozisyonuna göre belirlenmiştir. Siz bu değerin üzerine çıkarak bu tür güvenlikleri göz ardı erdiyorsunuz demektir.

Motorunuzun karbüratörü ile oynayarak yüksek devirlerde motorunuza daha fazla yakıt göndererek bir miktar güç alabilirsiniz. Ancak yine güvenliğiniz buna uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca güç daha ziyade sıkıştırma oranının artırımı ile mümkündür. Yani motorunuz sıkıştırma sonunda yanan yakıtın elde ettiği güçle hareket eder. Sıkıştırma oranını artırmak, motorunuzun alt yapısına daha fazla yük binmesi ve kısa sürede arızalanmasına yol açar.

125cc bir motordan alınabilecek (4 zamanlı) en mantıklı gücü motorun zaten vermektedir. Bence daha güçlü bir makine için motorunu satıp, harcayacağın para+harcama sonunda motorunun değer kaybını koyarak daha iyi bir motor alabilirsin.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı umutus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikçi tanıdığım bir abi var birkaç YBR'ye uyguladığını ve verimli olmadığını belirtti..Bu arada arkadaşlar motor modifeyisinin dışında görünümlü alaklı neler yapabiliriz ? Baştan belirteyim öle sağına soluna sticker yapıştırmayı modifiye olarak kabul etmiyorum...

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi far olayını diğer topicte görmüştüm, yanan halinide gerçekten harika aynı renk motora sahibiz, fakat benim motorda kafa grenajı yok fakat bu sabah aşağı inice bakıcam bi nasıl durur diye vee şeritlere gelince gerçekten çok güzel olmuş...Sonunda aynı dili konuşabildiğim birilerini buldum

Bu arada bu arkadaşın yaptırdığı cantlar çokı hoşuma gitti, sanayii yi dolaşmadım bi gidip fiyat alıcam ne kadara olur diye

Olmazsa bende şerit çekebilirm....

arkadaşlar bu kafa grenajı. (uzay kafa) sanırım motorun orjinalinde yok. sonradan takılıyor dimi bu.
    sormak istediğim bu grenajın her her rengi varmı. elektronik uyumluluğu nasıl. uyum sağlamıyormuş diye duymuştum. bulabilirsem bana maliyeti ne olur. acaba.
    motorum 2007 kırmızı ybr. siparişi verdim haftaya gelecek. antalya denizli yada burdur nerden bulabilirim acaba.

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    buyrun edirneden bir iki kare modifiye ybr

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    file güzel gözüküyoda afedersiniz alt takımları biraz rahatsız ediyor :DD
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

Motosikleti
    speed 150 naked
    arkadaşlar bendede keeway speed 150 diye bi motor var yeni aldım tipi ybr 125 e benziyor şunu ben çok merak ediyorum çıkardıkları ses aynı mı acaba egzos,motor ve dişli sesi kıyaslama şansı bulan varmı acaba aranızda...

ne 200 ü ya motor kalıplı olması lazım o hızı görmesi için + orjinalinden şaşmican motorun.+ 125 in tadını her motor vermiyo.bende honda titan var 2000 model
    şasisi de eğilmiş kazada şasi 954 ytl +500 ytl masrafı var yenisini alsam alırım o paraya ama hastalık işte gecen ybr denk geldi bitane alsammı diye düşündüm almadım.bnm motoru gazipaşa hava alanında drag yarısına sokuyom 125 cc de.2004 ybr hızlı gerisi biraz daha güçsüz.ama titan başka orjinal delux var 2003 bi tane arkadaşın dün bir bindik eksozlar acılmıs drag için performans yani.1. viteste 40 rahat görüyo motor.motor yolu yalıyor gaz yiyo motor manyak bişey.bnmkide yapılıyo tabi serviste.ya dunku o performansı görünce yoksa benm motorun üstündeki ekzozuda mı açsam diyorum ama polis ceza yazar diye açmıyorum.eksoz 3 4 senelik varda.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı cumhur31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu kafa grenajı. (uzay kafa) sanırım motorun orjinalinde yok. sonradan takılıyor dimi bu.
    sormak istediğim bu grenajın her her rengi varmı. elektronik uyumluluğu nasıl. uyum sağlamıyormuş diye duymuştum. bulabilirsem bana maliyeti ne olur. acaba.
    motorum 2007 kırmızı ybr. siparişi verdim haftaya gelecek. antalya denizli yada burdur nerden bulabilirim acaba.
    mavi,kırmızı ve füme rengleri mevcut.Elektrik uyumluluğu benzer değil ama montajı kolay abartacak kadar değişikliği yok .

S.a Arkadaşlar Bende Bir Ybr Kullanicisiyim 3 Aylik Ybr Var Bende Ben Modifiye Hakkinda Bilgi Almak Istiyorum çünkü Artik Motorun Sade Durmasini Istemiyorum Resim Yollarsaniz çok çok çok çok Sevinirim

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    bende de var her taraf modifiye olsa ne olacak olmasa.
    ha aksesuar takıpşekil vermek istiyorsan ona da gerek yok.
    doğan görünümlü şahin mi yapcan yani?

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    Alıntı ice300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik modifiyesi adana da yapılır arkadaşlar, ybr, titan,mz ve jawa ların normaline rastlamak zor. ybr ye tri-oval egzost bile var yani. buyrun http://www.bikepics.com/pictures/316113/

150 milyona falan takıldığını biliyorum, gidonu ne kadara öyle yapıyorlar bilmiyorum.

hımm evt belki bayramdan sonra bende taktıracam sele altı 125 r olacak sonra 125 rr haha bana usta 200 ytl dedi sonra hava filitresi
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

kaptanpoyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 YAMAHA FAZER600
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni almış olduğum Yamaha YBR 125 motorumu modifiye etmek istiyorum. Bazı teknikler duydum ve mantıklı geldi, mesela arka dişliyi küçültmek gibi, kalkışta motorun performansı düşüyormuş fakat kalkıştan sonraki süreçte motorun hızına 10 km. kadar bir etkisi oluyormuş, yani 2 kişi 110 yapan motorumu tek kişi 115 yaptığını düşünürsek bunu yaptıktan sonra 125 km. hıza çıkacağım demektir. Ayrıca bir teknik daha varmış motorun hızına 5-10 km. dhaa katacak ama onu tam olarak bilmiyorum gidip ustasına yaptıracağım. Sizlerinde bu konuda bilgisi var ise veya sormak istedikleri bu işlerle içli dışlı olan arkadaşlar bu başlık altında sorularını sorsun ve yardımda bulunsunlar. Dün arkadaşımın söylediğine göre 190 km. sürat yapan YBR varmış İstanbulda. Gerçekten inanılmaz ama yapıyormuş işte, bu arada modifiye olayından bahsederken motorun hızı arttıracak fakat zarar vermeyecek olanlardan bahsedelim lütfen. Çünkü 10 km. hızı artacak diye hiçbirimiz motorumuzu çöpe atmak istemeyiz...
    Sevgili MeTaL kardeşim, Motosiklet servisliği ve tamirciliği yapan bir arkadaşım var. Bu konuyu ona danıştım. Bana " Abi YBR'ye kesinlikle modifikasyon yapılamaz, bu motor buna cevap veremez, dişli değiştirsen bile silindir,piston gücü desteklemiyor." dedi. Kendisi bir YBR ile 3 ay uğraşmış. Yaklaşık 1.200 ytl masraf etmiş. Denenebilecek her türlü modifikosyonu denemiş ve yaklaşık 15-20 km hız arttırımı sağlamış ama bu motor 500 km. de ekmeğini yemiş.
    Yani kısacası hız artışı=para+motor denklemi sana ne kadar uyarsa ona göre davran. Bence hem garantisinden vazgeçmek hem masraf etmek hemde motorun ömründen yemek buna değmez.
    Dürüst esnaf malını %20 karla satar, Hırslı esnaf malını %50 karla satar,biz karından vazgeçtik.Bu memleketin bir karış toprağının maliyetini ödeyebilecek babayiğit varsa gelip alsın!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler