Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motor sevdası ve karşılığı :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakxxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    aslında yazdıklarınıza katılıyorum ama ben ogrenciyim ve okulum anadolu yakasında evim avrupa yakasında once kgs aldim hersey guzel fakat biyerden sonra bunu odeyecek gucu bulamadim ayrica araclarla aynı odenen ucreti odemekte biyerden sonra rahatsız etmeye basladı bunu arastırdım dunyanın hiç biyerinde araçlarla motosikletlerin geçiş ücretleri eşit degil ayrıca koprunun zararı çıkardıktan sonra ücretsiz olması planlanmıştı fakat boyle bi durumda yok
    sonuç olarak haklısınız bu kaçak geçmeyi gerektirmez ama makul bi ücret yapsalardı beni o 4 katım araçlarla aynı katagoriye sokmasalardı bende boyle yapmazdık ayrıca diger kurallara uyuyorum kırmızı ışıkta geçmekle bir tutmayın lütfen

diger motorcularda terbiyesizlik etmis benimde kgs m var kullanmadigim halde bazen en sagdan gecerken istiyenlere veriyorum sonuçta çok çaresiz bi durum arabalar icin bi arkadas sormus bu arada sorun olmuyo arabalar kullansada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    nesli tükenmek üzere diyen arkadaslar kaçak geçmeyi bilmediğimi sanmasınlar fakat sizlere şunu soracam bir bakkal arkasını döndüğünde tezgahtan çukulata yürütüyormusunuz neden motora biniyorum die özel haklara mı sahip oluyorum ltf temsil ettiğiniz vizyona sahip çıkın
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

burakxxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    eger bakkal cukulatayı pasta fiyatına satıyorsa almam fakat kopruden gecmeme gibi bi sansim yok kendi sehrimin il sınırları icinde bir okulda okuyorum ve okuluma gitmek icin devlete hergun 4 lira vergi odemek zorunda olmamalıyım cok yanlıs karslastirmalar yapiyosunuz bence

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    evet bende aynı fikirdeyim protesto için ;değil kolay olduğu için kaçak geçiliyor
    TR şartarında bunu kabul ettiremiyoruz sesimizi kaçak geçerek değil farklı protestolar ile dile getirsek
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Devlet Deli Dumrul gibi köprübaşını tutmuş haraç kesiyor
    Bu köprü benim paralarımla yapıldı. Kendini amorti edince bedava olacak vaatleri ile (sanırım o zamanki muhalefeti susturmak içindi).
    Yolcu vapurları ve feribot bedava değil
    Eeee, demek ki haraç vermeden anamı babamı görmeye gidemem!
    Kişilere alternatif (Ve genellikle azap dolu!) bir yol bile göstermeden böyle şeylerin yapılmasına Anadoluda Eşkiyalık derler. Ben motorumun vergisini veriyorum, E hadi diyelim bu para kayıt ve takip sisteminin giderini karşılıyor, bir de yollarımızın aşınma bedelini, Muayene Harcı veriyoruz e hadi bu, bu işlemi yapanların bedeli-gideri, yakıt alıyoruz %70 i vergi ki bunu da anlamaya çalışıyorum petrolsüz bir ülkede yaşadığımdan. Pekiyy köprü parası ne??
    O zaman çeşmelerimizden akan suyun litresini 4 YTL yapalım, kullanan kullansın, içen içsin. Parası olmayan susuzluktan ölecek değil ya. Bulunur bir yolu elbet
    Poturdak

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    muzaffer o köprü senin paranla yapılmadı kardeşim (gerçi yaş kaç bilmiyorum ama )
    şimdi köprüden kaçak geçmek hırsızlık mıdır ?
    asıl konu budur . bence değil . köprüye diğer araçlardan oluk oluk para gidiyor zaten. ben bu parayı verince sanki yol-su-elektirik olarak geri mi dönüyor ?
    Ali dibo desem yeterli olur sanırım.
    bu konuyu bu kadar ahlaksızlık boyutuna taşımayın, güzel bir laf vardır "at izi ile it izi birbirine karıştı". benim maaşım 2.000 ytl olsun her geçişimde 4 de veririm 5 de veririm.
    yapılanın yasal olmaması yanlış olduğunu anlamına gelmez..
    (bu arada ben köprüden pek geçmiyorum belki ayda 3-4 kere, her seferinde karşığını öderim, hergün geçmek zorunda olsaydım bu tablo değişebilirdi)
    saygılar

taknedy'e katılıyorum.
    Mesele şu ki hukukun üstünlüğüne inanıyorsanız ve bunu savunuyorsanız, mücadelenizi hukuksal yollardan yapacaksınız. Yoksa eşkıyalardan, teröristlerden ne farkımız kalır.
    Açlık, insanın ekmek çalmasını haklı çıkarmaz. O yine hırsızlıktır. Cezası koşullara göre verilir. Sen açsın, gir, istediğin yerden istediğini al denebilir mi? Adam arabamdaki teybi çalıyor, yakalanınca açtım diyor. İyi de ben ekmeğimi hırsızlık yaparak mı kazanıyorum? Çalışmak boşuna mı?
    Ortada haksızlık varsa, mücadele edilecekse bununla kanunlar, kurallar çerçevesinde mücadele edilecek. Protesto edilecekse de yine kanunlara uygun protesto edilecek.
    Devlet bütçesinde nereden ne geleceği ve nereye ne kadar gideceği belli. İnsanlar bir yerden kaçırdıkça, başka bir yerlere zam biniyor. O köprüden kaçak geçenlerin parası, bizim gibi verenlere zam olarak bindiriliyor.
    Neyle nasıl mücadele ettiğimize dikkat etmemiz lazım.
    Saygılar.

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    dogru şekilde protesto edilmeli diyorsunuz. bu konudaher türlü protestoya katılırım. bi öğrenci adamız böle organizasyonlar yapmaya vaktimiz yok

siz yapın organizasyon biz gelelim
    34 BF 773
    vınn vııınnn

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)