Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisiklette Dağ bisikleti Ama Motosiklette Racing Neden Sizce?

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o yarış bisikletleri her zaman pahalı olmuştu...şimdide pahalı...ve ben racinglerin tutulduğuna inanmıyorum...bence tourıngler daha çok talep görüyor...

Tutulmasının nedeni racinglere göre ucuz olması....Aynı fiyat olsun bak kimse touring alıyor mu?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @mete_han Abi sen touringlere neden taktın bu ara yaa

@alp_tunay 3700. msjın hayırlı olsun abi Nice benım topiclerde Yasaman dilegiyle
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@alp_tunay 3700. msjın hayırlı olsun abi Nice benım topiclerde Yasaman dilegiyle

Farkında bile diilim...Fürekle kaptırmış gidiyoduk ya.....İşallah 13.700 üncü mesajdada burda oluruz....

Bu arada o naaptını bilmiyor....Şimdi Racelere taktı..Allahtan çinli race falan yok....Kesin istihbarat almışlardır çinliler...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @myheart
    Ve ya Türkiye sartları acısından en mukemmel motor türü enduro diye düşünürken neden enduro cok az kullanılıyor??
    Neymiş Türkiye şartları? Heryer dağ bayır mı? Mesela İstanbul gibi bir şehirde enduro makina kadar rahatsız makina yoktur. Dümdüz asfaltta motorun titreşiminden böbrek taşı dökersiniz. Koskocaman kasası ve ağır olması nedeniyle trafikte kullanımı son derece zordur. Köy veya arazi şartlarında, dağ bayır gezecekseniz enduro birebirdir ama asfaltta enduro veya cross motor çekilmezdir. Türkiye'de racing motor tutkusunun nedeni sosyolojik yapı nedeniyledir. Bizim ülkemizde özellikle gençler doğru düzgün kullanamasalar da en çok ilgi gösterilen güçlü, gösterişli araba veya motosikletleri tercih ederler. Böylece kız tavlamaları kolay olur. Çünkü akılları bir tek buna basar.

@BBRR
    bir yüzdeye vurursanız SS ler çokta sanıldığı kadar popüler değildir
    Yapma be abiiiiii.. Millet racing diyor başka birşey demiyor. Her gencin acemiliğini attıktan sonra almak istediği motor racingdir. Tabi bazıları acemiliği takmadan da biniyor. Yanyana durmuş motorların içerisinde hep ilgi odağı yarış motorları olmuştur. Yarış motoru şöyle güzel bir sesle caddeden geçtiğinde dönüp bakmayan yoktur. Ben yapmadım ama en kolay kız tavlama makinasıdır
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @alp_tunay Racing VAr abi cinlilerin de..

Kanuni Racer 200

Motosikleti
    cbf1000
    @alp_tunay Racing VAr abi cinlilerin de..

Kanuni Racer 200
    O racing mi len....

Sınıfı ayrı onun....Daha çook ekmek yemeli hatta fırında kalmalı....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

dostum bence bu kadar hızla ivme yakalayan makineler tecih nedeni değil...racing bir efsane...kabul...gönüllerde yatan aslan...ama tourıngle geçen huzurlu 3 yıl ss le geçen 1 yıldır bana göre...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @boy Bu 2. motorum ve yasım 21. Ama asla Racing Tarzı bi motor benı cezbetmedi.. Herkes için aynı racing sevdası yok bence... Ayrıca İstanbul da enduro kullanmak hakikaten zor iş.. Ama Tr sartları dedim ben ki 81 Tane ilimiz var her il de istanbul gibi değil...

Motosikleti
    cbf1000
    @boy Bu 2. motorum ve yasım 21. Ama asla Racing Tarzı bi motor benı cezbetmedi.. Herkes için aynı racing sevdası yok bence... Ayrıca İstanbul da enduro kullanmak hakikaten zor iş.. Ama Tr sartları dedim ben ki 81 Tane ilimiz var her il de istanbul gibi değil...
    81 ilimiz var haklısın..Hepsi bir diil...Ama senden de çok yok ortalarda...Race yi sevmeyen olarak...

Bende sevmem ama karizmasını inkar da etmem.....

Son 1 aydır neler yaşadım anlatsam roman olur....Naked bile ilgi çekiyor....
    Yanyana koyuyorum öteki kir pas ilgi hep benim motorda...İnsanı şevke getiriyo valla....Niyeti bozmasak bari......

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu soru olmamış yarış bisikleti şekilsiz aslında kullanımı dağ bisikletine göre daha kolay ama dağ bisikleti daha şekilli kalıplı falan , dağ bisikletini de dağda kullanan pek yok genelde caddede demekki neymiş .. neyse uzatmiym

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    imaj imaj imaj... hep gösteriş merakından başka bi nedeni yok...

Dağ bisikletine biniyoruz çünkü yol bisikletlerinden daha havalı görünüyorlar... süperspor tarzı motosikletlere biniyoruz çünkü daha güzel görünüyorlar.. nedeni bu işte...

Not: tabi bu bahsettiğim genel için geçerli...

Motosikleti
    tiger 250
    ne diyem ya bi racing olması çok istiyorum onun duruşu sesi havası bi bambaşka ama inş bi gün bineceğim şöle 1000 lik bi hondaya offff
    only god will judge me... 06 BB 6703 BlacK_HawK

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Harley vrod serisine de bir bakın derim. Hızsa hız (115bg, 100nm/7000dd), sesse ses, görünüşse görünüş! Racinglere baktığımda oyuncak gibi, plastik gibi geliyor bana nedense... Benim fikrim tabi, herkesin zevki başka. Honda CBR 1000RR, Suzuki Hayabusa, Kawasaki ZZR1400 vs'de güzel motorlar lakin, söyleyecek bir şey yok.

(Evet hazırım şu anda "nefret" cevaplarına... )
    Önce Eğitim
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı Shadow.Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley vrod serisine de bir bakın derim. Hızsa hız (115bg, 100nm/7000dd), sesse ses, görünüşse görünüş! Racinglere baktığımda oyuncak gibi, plastik gibi geliyor bana nedense... Benim fikrim tabi, herkesin zevki başka. Honda CBR 1000RR, Suzuki Hayabusa, Kawasaki ZZR1400 vs'de güzel motorlar lakin, söyleyecek bir şey yok.

(Evet hazırım şu anda "nefret" cevaplarına... )
    abi öyle deme yaaa....ama senden geçmiş biraz racing
    sana harley gider tabi

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    imaj herşeydir bence mantık bu..

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imaj herşeydir bence mantık bu..
    sonuna kadar destek hep destek

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Shadow.Man
    Harley vrod serisine de bir bakın derim. Hızsa hız (115bg, 100nm/7000dd), sesse ses, görünüşse görünüş! Racinglere baktığımda oyuncak gibi, plastik gibi geliyor bana nedense...
    VROD güzel makina ama sonuçta bir cruiser 300 kg ağırlığa sahip bir makina olduğundan 115 hp de olsa hız kavramından habsedemezsiniz pek çünkü yarış motorları sizin motorun yarısı ağırlığında ve neredeyse iki kat gücünde. Bir yarış motorundaki ivmelenmenin verdiği zevk çok farklı! Size "yaşınız itibariyle VROD size yakışır" diyecem ama inanın zevkler çok farklı. İki gün önce Körfez pistindeki antremanda 55-60 yaşlarında biri zevk için 2007 model Suzuki GSX-R1000 ile piste girdi ve döndü. Tamam belki biz yarışçılar kadar hızlı dönemiyor ama o makinanın gücünü hissetmek için bile buna değer. Gazı çektiğinizdeki size verdiği his ne yazık ki hiçbir makinada yok. İşte ben bu yüzden racing makinalardan vazgeçemiyorum. Tabi bu makinaların yarış pistinde verdiği zevk cadde kullanımından kat ve kat daha fazla.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    motoruma bindiğimde kimin bakıp kimin bakmadığı kimin ne düşündüğü veya ne dediği zerre kadar beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren tek şey o sırada motorumdur ve ondan aldığım zevktir olay budur yoksa ses karizma gösteriş umurumda değil, ha denebilirki bir SS makine gösterişlidir, ilgi alaka çeker, özenti yaratır, delirtir, çıldırdır filan... doğrudur ama benim bu makineyi tercih etme nedenim olmaz sadece ve sadece aldığım zevke bakarım

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @donniedarko İşte Olması Gereken SS kullanıcısı bi Dostumuz... Ama racing meraklıları sizin gibi değil malesef.. Cogu kişi sizin düşüncelerinizi benımsemeden , hava atma kız tavlama ugruna ss makıneleri tercih ediyorlar.. Bu da olası kazaları beraberinde getiriyor...

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Shadow.Man

VROD güzel makina ama sonuçta bir cruiser 300 kg ağırlığa sahip bir makina olduğundan 115 hp de olsa hız kavramından habsedemezsiniz pek çünkü yarış motorları sizin motorun yarısı ağırlığında ve neredeyse iki kat gücünde. Bir yarış motorundaki ivmelenmenin verdiği zevk çok farklı! Size "yaşınız itibariyle VROD size yakışır" diyecem ama inanın zevkler çok farklı. İki gün önce Körfez pistindeki antremanda 55-60 yaşlarında biri zevk için 2007 model Suzuki GSX-R1000 ile piste girdi ve döndü. Tamam belki biz yarışçılar kadar hızlı dönemiyor ama o makinanın gücünü hissetmek için bile buna değer. Gazı çektiğinizdeki size verdiği his ne yazık ki hiçbir makinada yok. İşte ben bu yüzden racing makinalardan vazgeçemiyorum. Tabi bu makinaların yarış pistinde verdiği zevk cadde kullanımından kat ve kat daha fazla.
    Benim böyle konuştuğuma bakmayın daha acemisiyiz bu işin. Tabiki bir SS ile cruiser'ı karşılaştırmıyorum, zaten mantıklı değil. Hız deyince, motorda yeniyim ama arabamı (dikkat kötü örnek geliyor) biraz hızlıca kullandığım söylenir (Volvo S40 T4 200hp), yani bu zevki bilirim. Yaş önemli değil, bir anda ihtiyar yaptınız beni, moralim bozuldu Daha şimdiden bir tanede SS almak lazım tabi filan diye kendi kendime konuşuyorum. 1-2 yıla kalmaz alırım ben bi SS bulunsun, arada bi Tekirdağ'a gider köfte yer gelirim onunla.

Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruma bindiğimde kimin bakıp kimin bakmadığı kimin ne düşündüğü veya ne dediği zerre kadar beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren tek şey o sırada motorumdur ve ondan aldığım zevktir olay budur yoksa ses karizma gösteriş umurumda değil, ha denebilirki bir SS makine gösterişlidir, ilgi alaka çeker, özenti yaratır, delirtir, çıldırdır filan... doğrudur ama benim bu makineyi tercih etme nedenim olmaz sadece ve sadece aldığım zevke bakarım
    Aynı hisleri paylaşıyorum bende. Ama motoru alırken mutlaka gözüne güzel görünen ve performansı iyi olan bir makina seçmişsindir veya gözün ondadır. İnsanlar bakacak diye değil, motor seni çektiği için. Benim motorda öyle oldu aynen, üstüne benim ismimi yazmışlar sanki, içeri girdiğimde seslendi bana alet.
    Önce Eğitim
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler