Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

arkadaşlar lutfen trafikte birbirimize olan selamı unutmayalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    selam KORNA veya SELEKTÖR ile verilmez - patriote dogru diyor!!!

selami basinla veya elinle verirsin. karsindaki alir, almaz, görür karsilik veremez ivir zivir... siz selam vermek istiyorsaniz verin, gerisini bosverin.

ancak selamin bazi temel kurallari vardir: selam verecegim diye dikkatsizlik etmek olmaz, yani yolda giderken selam verecek motor ARANMAZ veya elini gidondan cekmemen gereken yerde selam icin KALDIRILMAZ. bundan dolayi da herkesden karsilik beklemeyin, bazi sürücü dikkatini baska yere vermistir selaminizi görmemis olabilir veya trafikle bogusuyordur elini kaldiracak basini cevirecek firsati olmamistir. bu selaminizi görmedi veya almadi anlamina gelmek zorunda degil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen harbi motorcu gördüğün her motorluya selam ver baba,bi selam veremeyip kaza yapacaksa motora binmese daha iyi olur.
    SELAM...
    yakısır çok başarılı tebrik ederim
    only god will judge me... 06 BB 6703 BlacK_HawK

berkforce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    aslında grup sürüşleri için geçerli bu clakson çalma durumu arkadaşlar gerekesiz yere trafikte selamlaşma olarak kullanılması tehlike yaratıyor.. çünkü çalınması hem rahatsız edici hemde uyarısız algılama anlamında kalacağından dikkat dağıtabilir...
    Rüzgar gibi geçti

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı berkforce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında grup sürüşleri için geçerli bu clakson çalma durumu arkadaşlar gerekesiz yere trafikte selamlaşma olarak kullanılması tehlike yaratıyor.. çünkü çalınması hem rahatsız edici hemde uyarısız algılama anlamında kalacağından dikkat dağıtabilir...
    ya güzel kardeşim sen benim açtığım konulara hep böle anti tez mi üreteceksin yaaa ama görüyosun yazmadan edemiyosun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı faruk59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar müslüman olarak biliyorum ki,selam vermek sünnet almak ise farzdır.ve isteyen buna uyar isteyen uymaz.
    bende herkese slm veririm ancak züppe takımından olanlar hariç.

yani bravo sende iyice saçmalamışsın yok yaa allah allah ben selam vermedim diye (korna çalıp) milleti rahatsız etmedim diye dinden mi çıktım.Bırak bu saçma sapan düşünceyi de biraz gerçege dön bence.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ben her gordügüm BMW ye korna calıorum... Onlarda saolsunlar bana calısolar...

Saka saka bakıyorum sole bi adam akıllı kurallara uyan kask fln olan insanlara slm veririm her zaman...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    kymco venox 250
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdur küçük memleket. Herkes birbirini tanır zaten. Tanısam da tanımasam da selamımı verir karşılığını ararım ve genelde karşılık alırım. %90 cevap gelir.. siyahlimuzin'in de dedigi gibi çok mutlu oluyor insan. hele yunuslardan aldıgınız selam daha biz haz verici..
    kardeş herkese selam versek nolur bu burdur sokakları serhah zati bi mecburiyet cad.miz var sende biliyosun herkes birbirini tanıyor valla düdük sesinden gecilmez. ha şehir dışını anlarım o olur selam verririm ama şehir içi olursa cok samimi olanlara tabi bu benim düşüncem asla motor farkı diye bişi düşünmem öyle düşünene de zaten selam vermem

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251

:)

Valla siz onu bırakın ben yürürken bile motosikletli görünce selam veriyorum. deli diyorlardır herhalde

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu topiği ciddiye alıp, insan gibi selam nasıl verilir anlatalım dedik.
    Yolda birbirinize çarptınız.
    Sanki dedik ki ellerinizi bırakın kafa kafaya çarpışın.

Eğer sol elinizi bir saniyelik bir hareket için direksiyondan çektiğiniz de motordan düşecekseniz, kullanmayın o motoru.!!!

Bir de adam size korna çalmadı diye kızıyorsunuz.
    Önüne gelen kornayla selamlaşmaya kalkarsa işimiz var.
    Motosiklet kullanıcılarının tüm dünyada kullandıkları işaretler vardır.
    Bunlar standarttır.
    Böylece gurup sürüşlerine katıldığınız da hangi ülkede olursanız olun zorluk çekmezsiniz.

Selamlaşma da bu standartlardan biridir.

Şimdi yolun ortasında bir çukur gördünüz.
    Karşıdan motosikletli birisi geliyor.
    Onu uyarmak istediniz.
    Nasıl uyaracaksınız?

Korna çalarak.
    Ya da sellektör yaparak.

O sürücü ne anlayacak?
    Bana selam verdi, ben de selam vereyim.

Sonra cuup çukura.

Diyelimki başka bir motosikletliyi sollayacaksınız,
    yanından geçerken korna çaldınız.
    Adam paniğe kapılıp kendini sağa atarsa ne olacak?
    Hakime ben selam vermek istemiştim hakim bey diye derdinizi anlatırsınız artık.

Adam kulaklıkla müzik dinliyorsa,
    ya da çok gürültülü bir ortamdaysanız nasıl olacak?

Korna tüm araçlara ikaz amaçlı konulmuştur.
    Selam amaçlı değil.

Yanlış insanlara mahsusdur ve ayıp da değildir.
    Ama yanlışta ısrar etmek,
    bilmiyorum! nasıl ifade edilir.....

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    evet bir çoğu selam vermıyoru ama benı mutlu eden bır olay: amasya tokat arası yolculugumda mondi scooterımla mola vermıstım o esnada 4 racingci arkadas yoldan gecti ve 4 ude motorda kalkıp el salladılar. daha sonra geri yatıp tam gaz devam ettıler eşit aralıklarla ve ritmik gaz basısları vardı. Yolun gerı kalan kısmını agzım kulaklarımda gittim. Genelınden selam aldım ve verdim
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı venox15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş herkese selam versek nolur bu burdur sokakları serhah zati bi mecburiyet cad.miz var sende biliyosun herkes birbirini tanıyor valla düdük sesinden gecilmez. ha şehir dışını anlarım o olur selam verririm ama şehir içi olursa cok samimi olanlara tabi bu benim düşüncem asla motor farkı diye bişi düşünmem öyle düşünene de zaten selam vermem

grrrrrrr.....B-U-R-D-U-R.....grrrrrrr

"askerligimi" (bedelli, o yüzden aslindan askerlikten sayilmaz) orada yaptim. burdur esnafina feci kil oldum ve oradan gecerken birseyi ihtiyacim olsun (mesela arabam bozulsun) serefsizim il sinirina kadar yürür oradan alirim da burdur'a bagli köyden bile almam.

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam amaçlı değil.

ayni sekilde selektör de ancak istisnai durumlarda selam vermek icin kullanilir, yani siz sadece ELINIZLE (yolda giderken sadece sol el !!!!!) veya BASINIZLA selam verin.

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Bu topiği ciddiye alıp, insan gibi selam nasıl verilir anlatalım dedik.
    Yolda birbirinize çarptınız.
    Sanki dedik ki ellerinizi bırakın kafa kafaya çarpışın.

Eğer sol elinizi bir saniyelik bir hareket için direksiyondan çektiğiniz de motordan düşecekseniz, kullanmayın o motoru.!!!

Bir de adam size korna çalmadı diye kızıyorsunuz.
    Önüne gelen kornayla selamlaşmaya kalkarsa işimiz var.
    Motosiklet kullanıcılarının tüm dünyada kullandıkları işaretler vardır.
    Bunlar standarttır.
    Böylece gurup sürüşlerine katıldığınız da hangi ülkede olursanız olun zorluk çekmezsiniz.

Selamlaşma da bu standartlardan biridir.

Şimdi yolun ortasında bir çukur gördünüz.
    Karşıdan motosikletli birisi geliyor.
    Onu uyarmak istediniz.
    Nasıl uyaracaksınız?

Korna çalarak.
    Ya da sellektör yaparak.

O sürücü ne anlayacak?
    Bana selam verdi, ben de selam vereyim.

Sonra cuup çukura.

Diyelimki başka bir motosikletliyi sollayacaksınız,
    yanından geçerken korna çaldınız.
    Adam paniğe kapılıp kendini sağa atarsa ne olacak?
    Hakime ben selam vermek istemiştim hakim bey diye derdinizi anlatırsınız artık.

Adam kulaklıkla müzik dinliyorsa,
    ya da çok gürültülü bir ortamdaysanız nasıl olacak?

Selam amaçlı değil.

Yanlış insanlara mahsusdur ve ayıp da değildir.
    Ama yanlışta ısrar etmek,
    bilmiyorum! nasıl ifade edilir.....
    Dahi iyi nasıl ifade edilebilirki, sizden öğreneceğimiz çok şey var

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Yunuslar yeni model motosikletlere çok meraklılar, ben BMW ile her çıktığımda en az bir defa yunus selamlaşmasına maruz kalıyorum. Bu arada yunusların verdiği selam da ya siren oluyor veya onlar acayip bir ses çıkartan cihazları var ( karın guruldaması gibi ) ona basıyorlar.
    Hatta geçen gün birisi ışıklarda arkamdan geldi, siren-selektör falan, 'Eyvah yandık!' dememe kalmadı, yanıma yanaştı 'Kardeş bu nasıl BMW' dedi Neyse rahat bir nefes aldım ben de
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Patriote arkadaşa teşekkür ediyorum. Bilmiyordum öğrendim, ne güzel, ha doğru olmadığını düşünüyorsam araştırırım ama bana mantıklı geldi ne diyeyim. Korna -herkesinde bilmesi gerektiği gibi- uyarı amaçlı kullanılır.

Bu forumda düzgün insanların yanında bir sürü zevzek te var ne yazıkki, hiç bir şekilde öğrenmek istemeyen, her bildiğini %100 doğru sayan, farklı bir fikir veya düşünce geldiğinde hemen itiraz etme iç güdüsü ile yanıp tutuşan. Zevzeklikten ziyade, cahillik olsa gerek... Yazık ne diyeyim...
    Önce Eğitim
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    beklemede
    arkadaşım işte buraya katılmıyorum...
    ne yani bir insan böyle selam veremiyorsa kullanmasın mı motosikleti!!!
    hayır arkadaşım bence kanımca bu konuda yanlışsın.
    neden mi???
    benim başıma geldi ben birine selam veriyordum ve yol biraz bozuktu elimi kaldırdım ve motsiklet çukura girip silkelendi neredeyse çenemi direksiyona vuracaktım, dengemi kaybettim düşüyordum...
    haa düşmemişsin sen selamını ver diyebilirsin. herkesin refleksi aynı değildir ve herkes böyle bir olayla karşılaşınca dengesizlik olmayacak ya da düşmeyecek diye bir kaide yoktur. ister motosiklette usta ol ister olma ama herkesi zifte yapıştıracak nice bozuk yollar var yurdumuzda...
    "bir saniye elimizi kaldırmayla düşeceksek kullanmayalım motosikleti" konusuna kesinlikle katılmıyorum.
    saygılar...
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Alıntı aSi_ç0cuq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden mi???
    benim başıma geldi ben birine selam veriyordum ve yol biraz bozuktu elimi kaldırdım ve motsiklet çukura girip silkelendi neredeyse çenemi direksiyona vuracaktım, dengemi kaybettim düşüyordum...
    haa düşmemişsin sen selamını ver diyebilirsin. herkesin refleksi aynı değildir ve herkes böyle bir olayla karşılaşınca dengesizlik olmayacak ya da düşmeyecek diye bir kaide yoktur. ister motosiklette usta ol ister olma ama herkesi zifte yapıştıracak nice bozuk yollar var yurdumuzda...
    "bir saniye elimizi kaldırmayla düşeceksek kullanmayalım motosikleti" konusuna kesinlikle katılmıyorum.
    saygılar...
    E düşeceksen selam verme o zaman Yani ne kadar zor bu kararlar...
    Önce Eğitim
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

Motosikleti
    tiger 250
    bi selam çak...yola devam...

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı aSi_ç0cuq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden mi???
    saygılar...
    Sevgili kardeşim.
    Yazdıklarımdan selam vermek mecburidir diye bir anlam mı çıkardın?

Viraja yatmışsın.
    Karşıdan motor geliyor.
    Selam mı vereceksin?
    Yol bozuk.
    Sık sık debriyajı kullanmak zorundasın.
    Motoru kullanmayı bırakıp, selam mı vereceksin?

Detaylar da gezinmeyi ne kadar da seviyoruz böyle...

Yapmayın arkadaşlar.

Sürüş güvenliğini tehlikeye atacak hiçbir davranış biçimi doğru değildir.
    Önce kendi güvenliğinizi temin edin.
    Sonra, ister selam verin,
    isterseniz amuda kalkın.

Ama yerli yersiz korna çalmayın...

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    yuksek cc de kullanıcı racınglerın cogu slm vermez bıraz ego işi bunlar.zaten choper cılar racınglerden, racınglerde choper cılardan pek fazla hoşlanmaz ben böle bılıyorum ve bölede duyarım sağdan soldan.benım ıcın sorun yok bende ara sıra slm verıyorum ama yalan yok kalkıpta racınglere vermem yanlız bana veren bıkaç tane racıng ler oldu tabı bızde slmı esırgemedık hoşumada gıtı ayrı konu.ama kımseye kızmam adam belkı kendı tarzında olanlara slm verıyordur.

artı bazı ınsanlar kalıteye bakıo hoş bısey degıl ama her zman ne oldum degıl ne olucam demek lazım.yanı bu dünya kımseye kalmıcak

en iyisi kafa selamı olmadı bir dad yaparsın.. zaten bizim milletimiz de alışkın değil selam almaya acaba tanıdık birimiydi diye düşünmeye başlar...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler