Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

"Motosiklet mii,çok tehlikeli ne gerek var!!!"

Motovento
    REKLAM ALANI

ya ben nasıl alacam ya 13000 ytl verilirmi motora diyorlar araba alırsın o paraya diyorlar ya napacam bilmiyom bnm amacım yarışa katılmak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    @paylasimciturk dostum.

Aileler sadece motosiklete değil, örneğin almak istediğin 180HP gücündeki otomobile de karşı çıkacaktır. Asıl olan amacı gerçekleştirirken karşı tarafa verilecek güvendir. Sen yarışmak konusunda, caddede değil, profesyonel pistlerde yarışacağını, tüm koruma kıyafetlerini 60derecedeki Adana sıcağında bile giyeceğini, trafiğin içerisinde kesinlikle hız yapmayacağını ikna edersen, eminim bu dileğini gerçekleştirmen için ailenden destek alabilirsin.

Üniversite yıllarımda ilk almaya niyetlendiğim motosiklet MZ 301'di. Babamı ikna edip otopazarından (Ankara) adamla anlaştıktan sonra, akşamına babamın gözleri önünde kaza oldu. O günden sonra (1994) babam "ya ben ya motor" dedi. Sene 2005 ve ben bir çocuk babası olduktan ve tüm aileye alacağım motosiklete binerken arkamadaki kişileri düşüneceğime öncek kendim, sonra karşımdakini inandırdığım için motosikleti alabildim.

Bazı konularda kendimizi ikna etmeliyiz. Motosiklet kullanmanın avantajlarının belirli kuralların yerine getirildiği vakit elde edilebileceğini bilmeliyiz. Bazen yağmurlu havada bile motosiklete binmek için türlü bahaneler bulurum. Yok Adana'da dolmuşlara binilmez, yok trafik sıkışık falan. Ama yamur lastikleri olmayan, fren sistemi yağmurda yeterli performans göstermeyen bir motorla, yağışlı havalarda nasıl binileceğini bilmeyen birisinin dışarıdan görüntüsü "kardeşim motosiklete binmek tehlikeli, motosiklete yağmurda binmek çok daha tehlikeli" şeklinde olacaktır. Öncelikle bizler her hava şartında gerekli önlemleri alacağımızı, her motosikleti gerektiği ortamlarda kullanacağımızı kendimize inandırdığımız vakit aileler, çevre, toplum motosiklete hep olumlu bakacaktır. Normal şartlarda otomobili süratli kullanan birisi için(mesela) scooter bile tehlikeli bir araçtır. Çünkü o kişi, altındaki aracın ne zaman nerede hız yapması gerektiğini bilmeden, yerli yersiz süratli kullanımı ile, sccoterle bile 70-80km hızları şehir içinde yapacağını garanti eder.

ya abi bnm babamda diyor 200 le gitsen etin sıvanır yola diyo.ya ayıp diyo kimse duymasın öyle motor alacağını diyor millete karşı yüzümüz yere geçer diyo . çünkü bizim 2003 den beri büyük bi hastalık problemimiz olmuştu biraz durumumuz sıkışık o zamandan beri ama düzeldi yine.babamda diyo sıkışık diyenlere bak derler diyo altında 15 milyarlık motor diyor.herkez kınar kimse duymasın diyor kınayanı biiip diyom bi sinirleniyorum. ya arkadaş millet sadece akıl verir para vermez kazadan sonra bi araba alsın binsin demişler peder de bana araba alın binsin dediler diyor bende tmm dedim hani para dedim millet zaten hep akıl verir para vermez dedim çalışta al bana birimi alıverdi dediydi.bende yine motoru alacam kazanan benim çalışan benm ama böyle konuşmalar hep. napacam bilmiyorum hepde korumalı gezen birisiyim.kaza yaptıgımda gördüler kafamda kask oldugu için ölümden döndüm.o zaman demişlerdi çok iyi kullanıyo tedbirli demişlerdi.ama şimdi durum deişti. napacam bilmiyorum

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    gerçek dialog :
    öneceden :
    -bir gün motosiklet üstünde öleceksin!!
    -ben de o günü bekliyorum...
    -öleceksen bari başkasının başını yakma!
    -azraili mahkemeye mi vereceksiniz?
    -günah günah
    -tövbeee

şimdi :

-dikkatli git olur mu?
    -tamam anne, akşama ne yemek yapacaksın?
    -sen ne istersen?
    -muck muck öptüm yamo, birşey lazım olursa telefon aç akşama getiririm
    -kaskın kaliteli di mi? korumalıklarını sakın çıkartma oğlum, güvenliğini elden bırakma... Allaha emanet ol..
    -allahısmarladık

( bu hemen her sabah annemin sözleri..

ona grup sürüşlerindeki kuralları, kaskın önemini, korumalıkların önemini, neden motosikleti seviyorum diye tek tek anlattım. söz verdim... hatta daha kaliteli bir kask almam için baskı yapıyor ki oysa en iyilerinden... işyerimdeki herkestenher gün aynı şeyleri duyorum ben de. motosiklet tehlikeli.
    cevap : kesinlikle haklısın!!!

siz de allaha emanet olun...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    tehlikeli de abi işte napalım biniyoz
    paramız buna yetti
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Of ya sana ehliyeti ben vermiştim dimi

son pişmanlık fayda etmiyor di mi. aslında her kursiyerin peşine bi dedektif koyacaksın, sonuçlara göre ehliyet vereceksin sizin tepkiniz güzel, böyle olunca vicdanınız da rahattır. ne güzel
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

motorsiklet alacagimi duyduklarinda kardeslerim aman diyorlar ,dikkat et ,sen ne kadar guvenli olursan ol karsi taraf umursamas ise guvenlik onlemlerin bos .neden mi ?babam daha ben 18 yasındayken mobiletiyle kural tanimaz bir kamyoncunun altında kaldi.oysa ne kadar da dikkatliydi.insanlarin bizim icin endisenmeleri dogal arkadaslar.hepinize saygilar

Motosikleti
    cbf 150
    -oğlum artık kıracam bu motoru binme lan şuna
    -baba valla söz bugün son satacam ama müşteri bulamadım

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Lütfen onlarıda anlayışla karşılamaya çalışın. Eğer ortak bir düşünceyi sağlarsanız problemi çözersiniz.

İlk motoru kardeşime aldık. Asya 125T. Aldığımız günden beri her kullandığında ben yerime oturamazdım. Bazen yanıma geleceği zaman, dualar ederdim. Kendisinden değil, hep önüme kıran kişilere güvenmediğimden korkardım. Ama ben mersine veya hataya giderken "abi ya arabanla git" demesine kızıyorum. "Ben kocaman adamım. Merak etme" diyorum. Ama o sürerken hep içimde bir korku, hem bir tedirginlik hissi. Lütfen ailelerinize kızmayın. Aileleriniz sizlerin 10-20 milyarı iki tereke yatırmanıza değil, birdaha (Allah herkesi korusun) "oğlum" yada "kızım yavaş sür ve dikkatli ol" diyememkten korkuyorlar. Avart resmimi değiştirdim. Çok sevdiğim arkadaşım @grar'ın motorunda çekildiğim bir resim. Bu resim benim masaüstü resmim ayrıca. Her bilgisayarı açtığımda dakikalarca bakarım. Almaya güçüm var, ama ailemi ikna edemedim. Etmek için uğraşıyorum. Onlar ikna olmadıkları için yada siz ikna edemediğiniz için suçlu değilsiniz.

Yunus_Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 200 GY-2
    Alıntı DuRo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölüm korkusundan dolayı motosiklete binmemektense, motosikletin üzerinde zevkten ölürüm daha iyi..
    Ecel gelmiş cihane baş ağrısı bahane.....

eleman : Bu gidişle ölücen sen..
    ben: Sende...
    eleman :????
    ben : Ne o azrail ile anlaşman mı var ?

Gülümseyin ve geçin
    [CENTER]aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna[/CENTER]:queen:

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    arkadaslar gunun bırınde babamla yaptıgım dıalog soyle
    -babam: oglum bırak su motoru zaten delının tekısın kaza maza yaparsın
    -ben: yapma baba ya bak bın arkama nasıl kullandıgımı gor ( bıner ben de yavas yavas gıderım babamı en son ındırırım gıderken bı tekter zaten ben tehlıkelı oldugu için sevıyorum bu aletı aaaa
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Of ya sana ehliyeti ben vermiştim dimi
    A2 "yi senden aldım,ama B "yi değil,için rahat olsun
    Ducatista:)

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı crazyrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... zaten ben tehlıkelı oldugu için sevıyorum bu aletı aaaa
    bu bana tehlikeli sürücü oldugunu gösterir ...

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    "hayat, patlıcanın sadece bir sebze olduğunu kavrayınca başlar."

diyorum.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    annem : Oğlum öldürecek bir gün bu senin motor sevdan

ben : anne allahını seversen oğlunu bilmiyormusun

annem : zaten bende ondan korkuyorum ya

ben : !...mm

abim : sat oğlum o motoru sana bi clio alalım ona bin; hem annen babanı da gezdirirsin

ben : ya ne clio su ya on tane clio yu cbr ma kurban ederim hem park sorunu var vergisi çok benzin çok yer hem ..........

abim : sen adam olmazsın

ben :

babam : oğlum dikkatli kullan bakma sen onlara kafana göre takıl sana bişey olmasın yeterki daha iyisinide alırız sana

ben : eyvallah babam

yabancılar : abi bunda 200 yazıyo hiç ikiyüz yaptın mı ?

ben : yok kardeş anca 150 yapabildim zaten üstünedee çıkmıyo meret

yabancılar : haaa ; abi bunlar ne kadar şimdi sıfırları

ben : 5510 + plaka giderleri falan

yabancılar : ya abi ben o paraya bi şahin alırım daha güzel hem dör tekeri var hemde bu çok tehlikeli.. bunu almak delilik

ben : o dört tekeri alda ta ... neyse defol git işin mi yok git şahin e bin ...

yabancılar : abi ne kızıyosun sadece soruyorum... zaten ben almam ki delimiyim

ben : lan olum git bak elimden bi kaza çıkıcak

yabancılar : ha bide o var kaçkez kaza yaptın bunla

ben : senin varya ... (ben kovalarken o kaçıyo )
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cümleyle birçok kez karşılaşıyoruzdur,motosiklet tutkunu olduğumuzu öğrenen,onu sadece tehlike ve bir ölüm makinası olarak gören çevremizdeki insanlardan..
    Peki onlara verdiğimiz cevaplar neler oluyor?

ben türküm...bana bişey olmaz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    hahaahha Mete abi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    sevgili gelişim benim ehliyet de senden
    noolcak sımdı ?
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Doktor bir arkadasim var. Bana motosiklet suruculerinin organ nakilleri icin en basta gelen kaynaklardan birinden oldugundan bahseder. Bunda dogruluk payi var elbette. Motosiklet tehlikeli ama bu tamamen motosiklet surucusunun tercihi. Hergun bir suru tehlikeli seyler yapip bir suru risk aliyoruz. Motosiklet de bunlardan biri. Motor tehlikeli diyenlere kizmayin ya da alinmayin. Haklilar, ve muhtemelen bunu bizi sevdikleri icin soyluyorlar ama sonucta biz motosiklet surmeye devam edecegiz...
    Because you are mine. I walk the line..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    evet tehlikeli ama bilinçsizce kullanırsan tehlikeli.
    motorsuz kalmak daha da tehlikeli.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)