Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

"Motosiklet mii,çok tehlikeli ne gerek var!!!"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yuan 110cup
    yakın zamanda büyük bi kaza yapmama rağmen motora binmeye dewam tabi buna bağlı olarak ewde hergün hnm dırdırdrıdırıdrı geçen gün bana diyokı ya ewde sigara içeceksın motora binmiyeceksın yada motora bineceksın ewden gideceksın dedim ben her 2 sinide yapsam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Annemle naçizhane motorumu almadan önce geçen diyologlardır ki kanserin eşiiğinden döndüm desem yeri var..Ehliyeti aldım 4 ay boyunca arabaya binmedim (çok mu abartılı oldu 4 yada 5 kere binmişimdir mecburiyetten o da)

AnneUmutus:Evin önünde araba var neden binmiyon
    Umutus: Ben motor istiyorum
    AnneUmutus:Oğlumu camii avlusunda bulmadım ölüme atayım
    Umutus: Anne ne alakası var yaa
    AnneUmutus:Olmaz dedim motorsiklet çok tehlikeli..Hem çiçekçi emin abin ayağını, köyde de bilmemkiimin oğlu vıdıvıdıvıdı blablablabla
    Umutus:Ama bu böyle devam ederse birgün motorsuzluk yüzünden içip arabayla spilden aşağı uçarım
    AnneUmutus:Oğlunun yaşına aldırmadan terliği aldığı gibi peşinden koşar bu arada anneumutus' un iç sesi de derki "bu oğlan deli valla yapar birgün"

Bu ve buna benzer bir çok diyolog yaşadım motoru alıncaya dek ama en sonunda AnneUmutus'la bir gidip aldık karakızımızı elbette arkadaşlara katılıyorum birçok kez motorun daha çalışma prensibini bilmeyen insanlar motorun tehlikelerinden kazalarından bahsediyorlardı..Pek de aldırış etmedim önemli olan kullandığınız aletin sınırlarını (fren mesafesi, viraj açısı vs.) iyi bilmek ve tedbiri(korumasız motora binmemek gibi) elden bırakmamak gerisi de zaten olucağı varsa hiçbirşekilde önüne geçemezsiniz..

Motosikleti
    mondial 125 zn

motosiklet mi aaaaaaa, düşersin!

40 yaşıma gelmeme rağmen halen insanlardan, ailemden bunları duymak ve her defasında motosikleti tekrar tekrar anlatmaktan yoruldum. O yüzden şimdi buraya yazıp hem motosiklet tutkunlarıyla, hemde bir daha bana bu soruyu sormamasını istediğim insanlara anlatıyorum...
    Motosiklet, insanı yaşama bağlayan bir tutkudur. Hayatın kendisidir. Benim derdim hız yapmak değil, keyif almaktır. Ve bilindik en ölümcül kazaların arabalarda olduğunu bütün insanlara hatırlatmak isterim.
    Motosiklet evet, bir tutku... Hayata bağlanmak için (bana göre) en iyi sebeplerden biri...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ford Ka'sı olan bi arkdaş yuh motorla o kadar mesafeyimi geliyorsun tehlikeli ya dedi.Fazla arabana güvenme dedim Avrupada "Ka"nın dayasnıksızlıgından ötürü Ford'a dava açmışlar dedim,öylece kaldı arkadaş

Motosikleti
    Yamah YBR125
    Hemen en yakınımdaki gazeteyi alıyorum, yoksa yakındalarda şahısa en kısa zamanda ikinci sayfayı açmasını ve motor kazası mı yoksa araba kazası mı var bir bakmasını öneriyorum...

eskiden "biliyoruz ezberldik" diyordum.

şimdi rüzgarın kızından öğrendiğim taktiği uyguluyorum:

"bıçakta tehlikelidir seni yaralayabilir, ama kullanıyorsun ekmek vs kesiyorsun "

cevabı hazır: "o başka bu başka"

benim cevabımda hazır: "hadi len.. cok bir fark yok"

inat ederse derimki:" motor benim tutkum... motosiklet bir yaşam tarzı,sadce oradan oraya seni götüren "iki tekerli şeytan makinesi" değil. Geleceği öğrenme şansım olsaydı ve düşeceğimi, yaralanacağımı öğrenmiş olsaydım emin ol ertesi sabah gene motora binerdim..." derim ve susarlar...
    Kask tak!

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)