Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

motor ne kadar dengelidir

Motovento
    REKLAM ALANI
    ra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    müzik dans muay thai
    saol 1sin ailemde anlasaydı bunu daha ii olurdu
    Never was born and will never die!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    bu motorsiklet hızlanınca dengesi nerdeyse sıfıra iner derler. kolaylaşır derler. bu doğrumudur. yoksa sürmede ustalaşanlara göremi?
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    Valla ben binmeye başladım hatta bu hafta sonu invent ile caddeye bilem gittik ben avrupa yakasında oturuyorum motor dengesizin tekidir. insanın ne kadar dengesi varsa motorda o kadar dengeli olur insan dengesizse zaten binmesin... :geek:
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    yanı bu hemen kazanılan bır dey deıl .bazıları hemen alısırsın dıyorda ondan
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    Kymco Agility City
    kabiliyetine bağlı hondacım bu olay kabiliyetin varsa çok kısa bi sürede öğrenirsin yoksa boşuna hiç uğraşma
    :bestmt:

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    böyle dıyorsunuz ama benı üzüyorsunuz. ya kabiliyeti yoksa insanın. bu zamanla artmazmı ??? ümitsiz olmayın

Motosikleti
    Kymco Agility City
    bişi olmaz ilk seferde belli olur kabiliyetin

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    sence..
    acaba öylemi.
    ilk sefermi.
    ilk seferde berbatladıysan hep olemı gıder???

Motosikleti
    Kymco Agility City
    yoh beah zamanla alışırsın yine ama kabiliyet yoksa boşuna uğraşma
    örnek verem bi tane eniştem adamda 4 senedir arba var hala süremiyo doru dürüst ben daha iyi sürüyom ondan adam yokusta falan kaldıramıyo arabayı

bol bol pratik yapmalı.arayı hiç soğutmamak lazım.her gün motora bin.ama motordan korkarsan olmaz.kontrolün sende olduğunu unutma.

bu arada ben asıl konu motorun dengesi ile ilgili bir şey söylemek istiyorum.yanlış hatırlamıyorsam ikiteker grubunun e-zine dergisinde okumuştum.yabancı kaynaklı bir test vardı.4-5 çeşit motoru test etmişler viraj alışı, çukura girişi vs.asıl bena ilginç gelen test şuydu:yola otomobil lastiği koyup üstünden motorla geçiyorlar.
    bir adet lastikten scooter bile geçiyor.enduro ve diğer bir kaç motor 2 lastiği üst üste koyduklarında bile geçiyor! i:

yani motor önüne çıkan ufak tefek girinti çıkıntılarda küt diye devrilmiyor.
    ama virajlarda dikkat!çakıl,yağ,kuru zeminden aniden ıslak zemine geçişte ve bu gibi her türlü kaygan zeminde motor fazla yatarsa kayar.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    hııım. çok doğru. peki bu lastik kayınca kurtulma sansı yok dimi. biraz saçma oldu ama. düzeltilmezmi felan

var ama uygun mesafe olması lazım.misal virajda yatarken arka teker kaydı.zaten hemen refleks olarak düzeliyorsun ama bu seferde motor virajı dönemiyor!
    bir keresinde dalgınlık sebebi ile 5.vitesle keskin bi viraja girdim.viraja girer girmez virajı dönemeyeceğimi anladım.hemen yatış açımı azaltıp frenlere asıldım.yatış açısı fazlayken lastikler kolay kayar ama dik durumda özellikle ön fren daha etkin bir şekilde kullanılabilir.asfaltın bittiği noktaya kadar ön frene asıldım.ve yolun bitip mıcırın ve toprağın başladığı noktada ön frendeki basıncı azaltıp arka frene basmaya devam ettim.sonuçta arka teker kayarak son bir yatışla düşmeden dengemi sağlayıp yola döndüm.bu anlattığım şeyler 1 saniye içerisinde oluyor.motorda tecrüben arttıkça hareketleri düşünmeden yapacaksın.zaten her konuda bu böyledir.

Motosikleti
    R6
    kullandiktan sonra o korku cok azaliyo ama. benimde basima ne geldiyse bisikletten geldi hep. artislik yapcam die elimi kolumu kIrardIm. motorda sonum noolur die az endiselenmedim ama gecen yaz istanbulda chopperla gezerken butun korkularim gitti. ama tabi arkanda guvenebilecegin biri olunca yannIz hissetmiyosun
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Alıntı hondacbr1100xx adlı üyeden alıntı
    hııım. çok doğru. peki bu lastik kayınca kurtulma sansı yok dimi. biraz saçma oldu ama. düzeltilmezmi felan
    o anki piskolojine vede şartlara bağlı

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    benim d dengeyle ilgili merak ettiim bi konu (merak ediorum çünkü her gün yaşiyorum) park yerine giderken sola yokuş yukarı bi viraj var yolun sağı bayır aşağı ve o yokuşa tam girerken asfalt 3cm kadar yükselio. yükselme noktasından geçerken viraja girmiş olduumdan yatık oluyorum. çekindiğim nokta motor oradan geçerken hafif zıplar da dengem bozulur mu? bu yüzden hep 30a kadar yavaşlayıp neredeyse yatmadan giriorum oraya.

Motosikleti
    Kymco Agility City
    en güselini yapıyon kendini sağlama alıyon

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    ama sonrası yokuş olduu için motoru bağırtmam gerekio yokuşu çıkmak için, etraftakillere ayıp oluyo özellikle de gece. motordan inince kulaklarım çınlıyo

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Alıntı XF650_FreeWind adlı üyeden alıntı
    Alıntı hondacbr1100xx adlı üyeden alıntı
    o anki piskolojine vede şartlara bağlı
    orasını yaşayan bilir ancak ben bilmem dostum

ra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    müzik dans muay thai
    saol jawa daha rahatım şimdi
    Never was born and will never die!

Motosikleti
    Kymco Agility City
    Alıntı safrane adlı üyeden alıntı
    ama sonrası yokuş olduu için motoru bağırtmam gerekio yokuşu çıkmak için, etraftakillere ayıp oluyo özellikle de gece. motordan inince kulaklarım çınlıyo
    iyide speefight bağrıyomu a kadar yokuş çıkarken
    vitesli olsa eywallah da

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler