Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

trenle motorsiklet taşıma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki vz 800
    iyigünler hepiinize.. benim bir sorum olcak trenle motorsiklet taşıyan var mı hiç aranızda.. yeni bir motor aldım (vz 800) ama arka lastiği izmir ankara yolunu kaldırabilcek durumda değil daha önceden hiç bu duruma baş vurmamıştım çok bilgisizim bilgi verebilecek birileri varsa çok sevinirim.. mesela bi kilo sınırlaması var mı? depoda benzin olmaması gerekiomuş bunun gibi başka yasaklar var mı? hangi trenlere bindirebilirim izmir ankara arasında ve kaça patlar güvenli olur mu sakıncaları nelerdir? ve ya trenden başka ucuz alternatif varmıdır? şimdiden çok sağlun yardımlarıız için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam tasınıyor diye biliyorum, hatta tasıyan arkadaslarımda var, yalnız benzin deposunu bosaltman gerekiyormus, bunuda nası çözersin, ya yanına alıcaksın pet sisede, cantana koyucaksın yada seni karsılayabilicek birisi varsa o yanında getiricek oto gara inince orda doldurucaksın benzinliğe götürecek kadar
    Comfirmation Bias

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    valla taşınıyor ben bir ara sormuştum
    ruhsatla gıt sor onlar kıloya gore masraf cıkartıyo ama etraflıca sor yok yukleme parası yok indrme parası istemesınler sonra!
    alaşehir tren istasyonunda motor bisiklet ve tekerlekli sandalyeler için rampa oldugunu gordum yanı vatandaş mopet bisiklet gibi kucuk goze batmayan eşyalarını oradan yukleyıp veya indirip seheyat edıyo. not: ilçeler arası trenlerde vagonların ortası buna musayıt. ama sen kargo gibi taşıyacan anladıgım kadarıyla iyi sor!
    bir alternatif de yeni mersedes otobuslerın bagaji musayıtmış. (bisan senator 150 alıyor mesela) otobuse at gıt.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    ben taşıdım hem de 2 kere. Her zaman söylüyorum trenle taşımak en güzel yol diye.
    Deponun boş olmasını istiyolar. Ben depoyu boşalttım ve benzini pet şişeye koyup yanımda kompartmanda taşıdım kimse napıyon demedi!
    Kilo hesabı ücret alıyolar. Motosikleti tartmıyolar doğrudan ruhsatta yazan ağarlık üzerinden ücret alıyolar.
    Yalnız her trende yük vagonu olmaz ben taşıdığım zaman Ankara İstanbul arasında götürüp getirmiştim o zaman sadece güney ve doğu ekspresleriyle yataklıda yük vagonu vardı. Doğu ve güney ekspreslerindekiler boş yük vagonu şeklindeydi va motosikleti sabitlemek mümkün olmamıştı (yolculukta devrildi anlıyacağın). Dönerken yataklı trene bindim onun arkasında posta vagonu vardı ve motosikleti çok güzel bağladım. İstanbuldaki demiryolları personeli çpk yardımcı oldular ve ücret almadılar. Ancak Ankara'dakiler indirme bindirme için para istediler. Rampa olayına güvenme çünkü rampa yük vagonuna denk gelmeyebilir. Sonuçta biraz bahşişle bu işi zaten halledebilirsin.
    Her iki seferdede aynı trenle bende yolculuk yaptım. Trenden inince pet şişedeki benzini motora koyup evime gittim. Benim motorum 160 kg ve o zamanlar yük parası yaklaşık bilet parası kadar tutmuştu yani 2 kişi gitmek gibiydi. Yanında bağlamak için sağlam bir ip götürmende her zaman fayda var.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben de gitmeyi düşünüyorum hpaşadan koycam motoru doğu expresse erzurumda inicem. bilgilendiğim iyi oldu. dostum bu topici açtığın için teşekkrüğler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben taşıdım hem de 2 kere. Her zaman söylüyorum trenle taşımak en güzel yol diye.
    Deponun boş olmasını istiyolar. Ben depoyu boşalttım ve benzini pet şişeye koyup yanımda kompartmanda taşıdım kimse napıyon demedi!
    Kilo hesabı ücret alıyolar. Motosikleti tartmıyolar doğrudan ruhsatta yazan ağarlık üzerinden ücret alıyolar.
    Yalnız her trende yük vagonu olmaz ben taşıdığım zaman Ankara İstanbul arasında götürüp getirmiştim o zaman sadece güney ve doğu ekspresleriyle yataklıda yük vagonu vardı. Doğu ve güney ekspreslerindekiler boş yük vagonu şeklindeydi va motosikleti sabitlemek mümkün olmamıştı (yolculukta devrildi anlıyacağın). Dönerken yataklı trene bindim onun arkasında posta vagonu vardı ve motosikleti çok güzel bağladım. İstanbuldaki demiryolları personeli çpk yardımcı oldular ve ücret almadılar. Ancak Ankara'dakiler indirme bindirme için para istediler. Rampa olayına güvenme çünkü rampa yük vagonuna denk gelmeyebilir. Sonuçta biraz bahşişle bu işi zaten halledebilirsin.
    Her iki seferdede aynı trenle bende yolculuk yaptım. Trenden inince pet şişedeki benzini motora koyup evime gittim. Benim motorum 160 kg ve o zamanlar yük parası yaklaşık bilet parası kadar tutmuştu yani 2 kişi gitmek gibiydi. Yanında bağlamak için sağlam bir ip götürmende her zaman fayda var.
    Bilgilendirme için teşekkürler...

chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    arkadaşım izmir bornovada kamyoncular ve nakliyeciler garajı var oraya götür motorunu tren beklemekten iyidir binlerce kamyon ve kamyoncu var ankaraya yarım kapak eşyam var diye bağır en az 10 tanesi başına üşüşür en ucuz hangisi alırsa ver gelsin daha uygun bir yol bilen ?
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bu soru için seni bu konuda bilgi sahibi olan orhanay kardeşime havale ediyorum, aradığın tüm cevapları verecektir..

Motosikleti
    suzuki vz 800
    bilgilendirmeler için saolun arkadaşlar hepinize

Tren ile motosiklet taşıma

Merhaba Arkadaşlar, yaşadığım hadiseyi sizlerle paylaşarak, aynı tecrübeyi sizlerin de yaşamamasını istedim.

Sayın Yetkili,

650 silindirlik motorsikletimi İstanbul'dan Konya'ya TCDD ile taşırken yaşadığım sıkıntılar aşağıda anlatılmaktadır. İstanbul garındaki yetkili kişileri defalarca arayıp bilgi almama ve internet sayfasını dikkatlice okumama rağmen aşağıdaki bilgileri daha önce edinemediğim için büyük sıkıntılar yaşadım.

- Tren garına vardığımda motorsikleti ancak benzini boşaltarak yükleyebileceğimi öğrendim. Pazar sabahı erken saatlerde, "ince" hortum bulabilmem imkansızdı neredeyse, bütün her yer kapalıydı. Şans eseri bir esnafı dükkanını açarken gördüm ve duş hortumunu keserek çözüm elde etmiş olduk.

- Konya'ya yaklaşırken, trendeki görevlilere "tahtayı çıkartalım, birazdan varırız" dediğimde, bana "onunla biz ilgilenmeyiz, istasyondakilere soracaksın" dediler. Her istasyonda yaklaşık 5 dakika durulduğu için beni yoğun bir stres sardı, çünkü akşam geç vakitti ve o vakitte görevli olup olmayacağını bilemiyordum. Sora sora istasyon şefini buldum ancak o da bana "bizim böyle bir hizmetimiz yok, etraftakilere sor yardım etsinler" dedi.

Boş ağırlığı 230 kg. olan bir motosikletin, tahtasız nasıl indirileceği ben de büyük soru işareti uyandırdı. Sonunda oradaki görevlilere, ne kadar adam toplayabilirseniz toplayın, ne gerekirse vereceğim dedim. 4,5 kişi ile indirebildik. Sonunda da ben onlara 20 ytl verdim.

Web sitenizde, böyle bir hizmet verdiğinizi söylemektesiniz. Ve istanbul garında hizmet ücreti olarak 55 ytl alındı. Ancak size yaşadıklarımı anlattıktan sonra bunun bir hizmet olmadığının farkına varmanızı umuyorum.

Motorsikletimi yüklerken ve indirirken, görevlilerin motorsikleti sinyallerinden tutmaları (bu sinyaller plastiktir ve o ağırlıkta bir motorsiklet oralardan tutulursa anında kırılır ve motorsiklet düşerdi. Benim uyarmamla bu hadise yaşanmadı) gibi yaşadığım detayları anlatmıyorum.

Bu yaşadığım olay, mart ayında gerçekleşti. Abd'ye uzun süreli gideceğim için motorsikletimi Konya'daki aileme ait olan kapalı otoparka bırakmak istemiştim. Yoğunluğumdan dolayımı şikayetimi ancak gerçekleştirebiliyorum.

Bu emaili, tüm motorsiklet camiası forumlarına ve ilgili diğer yerlere ileteceğim.

Saygılarımla,

Yük. Müh. Cenk M. Yetiş
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

'' Ambar'' denen kamyon ile yük taşıyan ama kargo şirketleri gibi sabit yerleri olan işletmeler var. Ben ilk motorumu aldığımda motoru satan şirket istediğim yere bu şekilde taşıtmıştı. Aklınızın bir köşesinde dursun diye yazdım.

Alıntı chopper-delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım izmir bornovada kamyoncular ve nakliyeciler garajı var oraya götür motorunu tren beklemekten iyidir binlerce kamyon ve kamyoncu var ankaraya yarım kapak eşyam var diye bağır en az 10 tanesi başına üşüşür en ucuz hangisi alırsa ver gelsin daha uygun bir yol bilen ?
    eger sen kamyonla goturmeye kalkarsan en az bi 350-400 ytl ister kamyoncu,o da yarim olduqu icin is...ve motorun basina bisey gelse kimse sorumluluk kabul etmes...ama yok illa karayolunada bakmak istersen bende nakliyeciyim...izmir sube numarami veririm oradan sorabilirsin...yardimci olurlar...
    latifsimsek01@hotmail.com ama dediqim gibi trenden masrafli olur die tahmin ediorum belki dahada ucuz olabilir karar senin...
    L a T i F

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı more_beer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyigünler hepiinize.. benim bir sorum olcak trenle motorsiklet taşıyan var mı hiç aranızda.. yeni bir motor aldım (vz 800) ama arka lastiği izmir ankara yolunu kaldırabilcek durumda değil daha önceden hiç bu duruma baş vurmamıştım çok bilgisizim bilgi verebilecek birileri varsa çok sevinirim.. mesela bi kilo sınırlaması var mı? depoda benzin olmaması gerekiomuş bunun gibi başka yasaklar var mı? hangi trenlere bindirebilirim izmir ankara arasında ve kaça patlar güvenli olur mu sakıncaları nelerdir? ve ya trenden başka ucuz alternatif varmıdır? şimdiden çok sağlun yardımlarıız için
    Hehe tam benim planladıgım şey.
    Şöyle diyimm ben eskişehirden 2 kocaman bavul getirmiştim mavi trenle,eğer motorlarla beraber sende seyahat edersen(yani biletin olursa) bagaj olarak kabul ediliyo ve kiloya göre ücretini ödüyorsun

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    taşınır tabii niye taşınmasın.Abi sen git tren garına orda TCDD nin lojistik işletme müdürlüğüne başvur.Bi form doldurursun kilo heabı yapılır sonra taşırsın motorunu ordan oraya.o kadar yani.Fiyat olarak da fazla bi miktar tutacağını sanmam.. şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim size..

Diycektim ama adam gideceği yere çoktaaan gitmiştir bile.Baksanıza başlık açılalı ne kadar olmuş
    trenle motorsiklet taşıma - 17-05-2007, 00:41 AM
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı CMY77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, yaşadığım hadiseyi sizlerle paylaşarak, aynı tecrübeyi sizlerin de yaşamamasını istedim.

Sayın Yetkili,

650 silindirlik motorsikletimi İstanbul'dan Konya'ya TCDD ile taşırken yaşadığım sıkıntılar aşağıda anlatılmaktadır. İstanbul garındaki yetkili kişileri defalarca arayıp bilgi almama ve internet sayfasını dikkatlice okumama rağmen aşağıdaki bilgileri daha önce edinemediğim için büyük sıkıntılar yaşadım.

- Tren garına vardığımda motorsikleti ancak benzini boşaltarak yükleyebileceğimi öğrendim. Pazar sabahı erken saatlerde, "ince" hortum bulabilmem imkansızdı neredeyse, bütün her yer kapalıydı. Şans eseri bir esnafı dükkanını açarken gördüm ve duş hortumunu keserek çözüm elde etmiş olduk.

- Konya'ya yaklaşırken, trendeki görevlilere "tahtayı çıkartalım, birazdan varırız" dediğimde, bana "onunla biz ilgilenmeyiz, istasyondakilere soracaksın" dediler. Her istasyonda yaklaşık 5 dakika durulduğu için beni yoğun bir stres sardı, çünkü akşam geç vakitti ve o vakitte görevli olup olmayacağını bilemiyordum. Sora sora istasyon şefini buldum ancak o da bana "bizim böyle bir hizmetimiz yok, etraftakilere sor yardım etsinler" dedi.

Boş ağırlığı 230 kg. olan bir motosikletin, tahtasız nasıl indirileceği ben de büyük soru işareti uyandırdı. Sonunda oradaki görevlilere, ne kadar adam toplayabilirseniz toplayın, ne gerekirse vereceğim dedim. 4,5 kişi ile indirebildik. Sonunda da ben onlara 20 ytl verdim.

Web sitenizde, böyle bir hizmet verdiğinizi söylemektesiniz. Ve istanbul garında hizmet ücreti olarak 55 ytl alındı. Ancak size yaşadıklarımı anlattıktan sonra bunun bir hizmet olmadığının farkına varmanızı umuyorum.

Motorsikletimi yüklerken ve indirirken, görevlilerin motorsikleti sinyallerinden tutmaları (bu sinyaller plastiktir ve o ağırlıkta bir motorsiklet oralardan tutulursa anında kırılır ve motorsiklet düşerdi. Benim uyarmamla bu hadise yaşanmadı) gibi yaşadığım detayları anlatmıyorum.

Bu yaşadığım olay, mart ayında gerçekleşti. Abd'ye uzun süreli gideceğim için motorsikletimi Konya'daki aileme ait olan kapalı otoparka bırakmak istemiştim. Yoğunluğumdan dolayımı şikayetimi ancak gerçekleştirebiliyorum.

Bu emaili, tüm motorsiklet camiası forumlarına ve ilgili diğer yerlere ileteceğim.

Saygılarımla,

Yük. Müh. Cenk M. Yetiş
    Hem haksız olan sensin hemde şikayet ediyorsun.....

Bir çok kere trenle motor götürdü arkadaşlarım...Zaten baştan söylüyorlar..Siz yükleyeceksiniz siz indireceksiniz diye.... Şimdi böyle bir yazı yazmanın ne alemi var.....

İşine gelmesse atlarsın motoruna paşa paşa gidersin.... Hiç bir derdin olmaz.... Ama bu şekilde TCDD yi kötülemene anlam veremedim....

Sana da uyarı yapıldığına adım gibi eminim... Hemde daha bileti satmadan vurgulayarak söylüyorlar.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Kaiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Trenle motor taşımada dikkat edilecek bir noktada, sizinde trende yolcu olarak seyahat etme zorunluluğunuz. Yani trene yükleyerek başka birine yollayamazsınız. Tabi kendi adınıza bilet alıp sonra binmeyebilirsiniz
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    rmz 200 gy
    ban de bişi soylemek istiyorum tcdd artık yuk taşımıyor ben sordum mersın tcdd yı aradım dedım motorum var 150 kg dıye adamın bana verdıgı cevap aynen sole oldu cicim bız artık yuk taşımıyoruz yolcu trenlerınde onceden yuk vagonu takılıyordu artık takılmıyor ama yuk trenlerıne de 1 vagon kıralaman gerek dedi çat diye kapadı yani artık tcdd motor taşınmıyor
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !!

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı o_yagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ban de bişi soylemek istiyorum tcdd artık yuk taşımıyor ben sordum mersın tcdd yı aradım dedım motorum var 150 kg dıye adamın bana verdıgı cevap aynen sole oldu cicim bız artık yuk taşımıyoruz yolcu trenlerınde onceden yuk vagonu takılıyordu artık takılmıyor ama yuk trenlerıne de 1 vagon kıralaman gerek dedi çat diye kapadı yani artık tcdd motor taşınmıyor
    O kişi senle dalga geçmiş...Ne demek taşınmıyor?... Bas bas bağırıyorlar ternle taşıyın diye.....

Sende deseydin cicim taşıtmasını bilirim şikayet ederim seni.... Sen bi numaranı ver hele cicim deseydin....

Motosikleti
    rmz 200 gy
    Yok Yaw Ben Onla Konuştuktan Sora Bırde Erzurum Tcdd Yı Aradım Oda Aynı şeyi Sötledi Tasımıyoruz Dedi
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !!

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı o_yagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok Yaw Ben Onla Konuştuktan Sora Bırde Erzurum Tcdd Yı Aradım Oda Aynı şeyi Sötledi Tasımıyoruz Dedi
    Ara genel müdürlüğü bak nasıl taşınıyormuş öğrensinler.... Şikayet et...

0 312 309 05 15 ......

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)