Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

trenle motorsiklet taşıma

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sana hayven dicem hayvanata ayıp olur laynn dağ adamı 1 aydır geberiyorum cardioya başladım plaj vicıdı yapıyorum 5 kilo kadar verdim o bilgidin garnında baglaları sayılan american filmlerinin jön'leri varya onlardan olucam az kaldı yaz hazırlıkları tamamlanıyo hem adeleyi koruyorum hemde küçülüyorum ama yağdan gidiyo sende ye iç. zıç patla emi
    bana name yapma...git 2 rekat namaz kıl olm...kurtar kendini...yanacan cayır cayır...ahirette verceğin hesabı düşün hormonlu batdis.....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Topiği çorbaya çevirmiş arkadaşlar sağolsun ....

Arkadaşlar temmuz ayında XT660'ı mı istanbuldan gaziantep'e tren yolculuğu yaparak götürmeyi planlıyorum ...

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa ...
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

Motosikleti
    Vespa LX 125
    http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/yolcutarife.pdf

Bu linkte "Kargo Tarifesi'nin" 01/07/2008 tarihinde kaldırıldığı yazıyor.

Motosikleti
    XT660R/PD
    Evet malesef ... Otobüs kaldı tek yol olarak ama XT sığacak mı O403'ün bagajına ??

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    trenle motosiklet taşımak kaldırıldı.Nerdeyse 10 ay falan olacak...
    elinize metreyi alıp ölçmeniz lazım.Motorun yerden yüksekliğine bakmak lazım,yalnız yüksekliğine bakarken motorun ayakçıkta olmasın.Sonrada bir otobüs terminaline gidip otobüsün bagajını ölçmek gerekçek.Motoru yatırarak getirmek imkansız.Kesinlikle dik gelmesi lazım.

buarada unuttum, motoru taşıyacak otobüs firması tanıdık olmasının faydası çok oluyor...
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...
    http://www.allstategarage.com

Motosikleti
    XT660R/PD
    XT660R'ı ön tekerleğini indirecek şekilde travego'ya bu şekilde aynalarını sökmeden yükleyip götürebilirsiniz. Kuyruğun içeri girmesi için sokarken hafif yan yatırmanız gerekecek ... İst-Siirt , Ş.Urfa - İstanbul'a bu şekilde geldi gitti.
    Ücret olarak bir yolcu parası daha veriyorsunuz. Ayrıca muavine de 5 - 10 lira verirseniz motorunuza iyi bakar bagaj yüklerken.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    bir yolcu parasi hic birsey degilmiş.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XT660R'ı ön tekerleğini indirecek şekilde travego'ya bu şekilde aynalarını sökmeden yükleyip götürebilirsiniz. Kuyruğun içeri girmesi için sokarken hafif yan yatırmanız gerekecek ... İst-Siirt , Ş.Urfa - İstanbul'a bu şekilde geldi gitti.
    Ücret olarak bir yolcu parası daha veriyorsunuz. Ayrıca muavine de 5 - 10 lira verirseniz motorunuza iyi bakar bagaj yüklerken.

Sizin Motorun yolculuk boyunca canı sıkılmıştır herhalde öyle yolculukmu olurmuş?

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Tren ile taşımıyorlar ama otobus firmaları bagajları musaitse taşırlar 1 yolcu parasına.Ben istanbuldan otobus altında motosiklet getirdim bu şekilde...
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Arkadaşlar varmı başka taşıyan şu aralar

ziya3406 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER6N
    bende geçen sene taşımayı planlamıştım motorumu. istanbuldan ankara ya götürecektim. ama maalesef kaldırıldığını söylediler. bu sene o yüzden motorla gidecem ankaraya
    (K)endini (A)sla (S)alak yerine (K)oyma
    KULLANALIM...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı kalafatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar varmı başka taşıyan şu aralar
    Bu ay başında Çin'e doğru yola çıkan arkadaşlar, Ankara-Kars arası taşıdılar.

http://www.transasia.biz/
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

alketas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    topiği hortlatmanın vakti gelmiş. Trenle taşıyan var mı son zamanda arkadaşlar?
    Carpe Diem or Carpe Diem

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    2008 yılında haydarpaşadan bozüyük'e 127 kiloluk motorumu götürmüştüm de çekmediğim çile kalmamıştı.bilet veren ve yükle ilgilenen şahıs bahşiş mi bekledi yoksa beni gıcık kaptığı birisine mi benzetti bilinmez,çıkarmadığı zorluk etmediği hakaret kalmadı.çocuk azarlar gibi azarladı kırkını devirmiş şahsımı.daha önceden bilgim olduğu için depoda benzin bırakmamış olmama rağmen boşalt diye tutturmuştu asabi şahıs."gel bak depoda benzin yok"diyorum,"sen boşalt birazdan gelip kontrol edecem"diye sölenip duruyo kendi kendine.trenin kalkmasına yarım saat kalmış beni ve motoru hala kantarın orda bekletiyor.o nu dinlemeyip götürdüm motoru yük vagonuna.vagon görevlileri agresif şahsın aksine yardımcı bile oldular.gece yarısı trenden uykulu uykulu indiğimde de yardımcı olan birileri çıktı karşıma ama uyku sersemliği bahşiş vermek aklıma gelmedi haklarını helal etsinler.
    dönüşte ise o kabusu bir daha yaşamamak için bastım geldim istanbula sırtımda bir kısa kollu tişortla gece yarısı.
    çok uzun lafın kısası,hala trenle motor taşınıyor mu bilmem ama memur zihniyeti değişmedikçe işimiz çok zor.
    kamyonları ve şehirlerarası otobüsleri de devlet işletmiş olsa halimiz nice olurdu.
    hızlı trenlerden önce zihniyetlerin hızla değişmesi gerekmez mi.

BirParçaSen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 sene aradan sonra ben yazayım (: istanbuldan edirneye goturmem gerekıyor mondial mc 150 veya kanuni racer 200 almayı dusunuyorum blgı veırrsenz sevınırım.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı more_beer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyigünler hepiinize.. benim bir sorum olcak trenle motorsiklet taşıyan var mı hiç aranızda.. yeni bir motor aldım (vz 800) ama arka lastiği izmir ankara yolunu kaldırabilcek durumda değil daha önceden hiç bu duruma baş vurmamıştım çok bilgisizim bilgi verebilecek birileri varsa çok sevinirim.. mesela bi kilo sınırlaması var mı? depoda benzin olmaması gerekiomuş bunun gibi başka yasaklar var mı? hangi trenlere bindirebilirim izmir ankara arasında ve kaça patlar güvenli olur mu sakıncaları nelerdir? ve ya trenden başka ucuz alternatif varmıdır? şimdiden çok sağlun yardımlarıız için
    taşındıgını duymustum ama sureklı yuk ındırme bndrme yaptıkları ıcın hasar gorebılıyormus bılgınıze :(

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı BirParçaSen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene aradan sonra ben yazayım (: istanbuldan edirneye goturmem gerekıyor mondial mc 150 veya kanuni racer 200 almayı dusunuyorum blgı veırrsenz sevınırım.
    Ben arabanın bagajında kırklareli'den edirne'ye getirmiştim motorumu. Otobüs'ler alıyor atarsınız onlarada birşeyler hallederler. İstanbul Edirne nolucak otobanda rahat rahat gelir.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Alıntı BirParçaSen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 km yol bir şey değil otobanda gayet güzel bence atla motora git...

BirParçaSen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eyw saolasn oyle yaparım artık mecbur

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 km yol bir şey değil otobanda gayet güzel bence atla motora git...

kullanmayı bılmıyorum a2 ehlıyetım yok (: ılk baslangıcım vıteslı ıcın

ridefree45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Konuyu tekrar hortlatmanın vakti gelmiş. En son mesajın üzerinden 4 yıl geçmiş. Konuyu açan arkadaşa da teşekkür etmek lazım.

Ankara'dan İzmir'e Yuki 150cc götürmem gerekiyor 1 hafta içinde. Arkadaşım tren ile taşındığını söyledi ancak bu topicte okuduğum kadarıyla o iş yıllar önce kaldırılmış. Günümüzde durum nedir, trenle taşınıyor mu, taşınmıyor ise ne tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)