Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sizce hangisine yürüyeyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Direk konuya gireyim:

İhtiyaçlarım:
    • 100k TL max, 60k TL Min aralık,
    • Mümkünse km 50k altı, 2013 ve hatta 2014 üstü modeller,
    • A sınıfı ehliyet, 700 cc vs kullandım, ekipman ve tecrübem var,
    • Kampçıyım, buna gidebileceğim ve yolda bırakmayacak - tecrübem var motosikletle,
    • Daha önce cc düşürmek durumunda kalmıştım ekonomik sebeplerden bu sebeple yol yada sürüş değil makina tavsiyesi rica ediyorum,
    • Mümkünse köprüden geçerken scooter gibi rüzgardan yalpalanmayacak bir makina arıyorum - böyle birşey var mı emin değilim ağır olursa sadece makina şiddetli rüzgar esmedikçe sorun olur mu bilemedim: bilenler varsa bu konuda nasihat, tavsiye dinlemeye hazırım sayfalarca tartışabiliriz ama ana konudan kopmayalım lütfen,
    • Vitesli, vites göstergesi bulunan - bu gerekli seviyorum gösterge olayını ve su soğutmalı,
    • Mümkünse abs'li ama olmasa da ok - tatlı su motorcusuyum,
    • Tam anlamıyla tatlı su motorcusuyum; silerim, yıkarım, tertemiz. Tabiri caizse makinayı güneşle parlatırım. Hoşuma gider böylesi.
    • Aradığım hız ortalama 100-130 aralığı,
    • Şehir içi %80, şehir dışı %20 olacak,
    • Lastikti, yağ idi, bakım idi; gününden önce yaparım.
    • Bu motosikletlerin dışında öneriniz varsa duymaya hazırım.
    • Listemdekiler için kronik olan varsa: model yada km altı bak dediğiniz varsa dinlerim.
    • CF, RKS gibi çinli marka üreticisi önermeyin lütfen, bu markalardan bakmayacağım.

Listemdekiler:
    • KTM Duke 250,
    • KTM Rc250,
    • Suzuki Inazuma,
    • Bajaj Dominar 400.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    önerme demişsinde malesef önericem cf moto 250sr.r25 gibi bir piyasası oluşmaya başladı sen o motoru eğer bulabiliyorsan liste fiyatından al sev sevme fark etmez istersen rahat rahat satar bu listedekileri yine alırsın.kredi oranları ödeme planı çok sıkıntılı bende 2. motor olarak alıcaktım açıkcası ama ödeme şeklini sevmedim motorumda olduğu için o taksite girmek istemedim.ama şiddetle tavsiye ediyorum zaten rc250 de demişsin o tarz motorlarada bakıyorsun.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Inazuma.
    Vites göstergesi yoksa da takılır. F olanından bir tane. Uzun yol falan mis, çiçek gibi makina.
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Kamp yapmayı seviyorsanız mutlaka arka çanta ve yan çanta ihtiyacınız olacak. O yüzden bence Suzuki Inazuma veya Dominar 400 arasında bir seçim yapın. Belirttiğiniz fiyat aralığında "temiz" Inazuma bulmanız biraz zor bence, o yüzden Dominar 400'ü seçerdim ben şahsen.
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Bence Suzuki İnazuma sizin için çok iyi olur.
    nicknamer bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Suzuki fakat o bütçe ile zor.

60 k / 100 k aralığında anca 125 cc / 150 cc aralığında temiz bir şey olabilir.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Tnt-250 bulabilirseniz Tnt-249s. Bildiğim kadarıyla 2 side kroniksiz ve sorunsuz motosikletler sesleri ve görünüşleride cabası.

Motosikleti
    cb250r
    O paraya yazdiginiz ihtiyaclari karsilayabilecek tek guncel alet dominar.

Ama sizin liste de naked var, racing var, fakir ulke touringi dominar var. O liste de pek ihtiyaclara gore hazirlanmamis sanki.

duke250 ve rc250 olan listede dominar 250, cb250r, tnt 249s de olmali.

Motosikleti
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya yazdiginiz ihtiyaclari karsilayabilecek tek guncel alet dominar.

Ama sizin liste de naked var, racing var, fakir ulke touringi dominar var. O liste de pek ihtiyaclara gore hazirlanmamis sanki.

duke250 ve rc250 olan listede dominar 250, cb250r, tnt 249s de olmali.
    japon yada hint'den şaşmayayım dedim. tnt249s'i beğendim. Ama yarı yolda bırakır mı emin olamadım. domi 400, tnt249s ve inazuma ile devam ediyorum. ama ne yalan söyleyeyim 249s özellikle kırmızısı bayağı hoşuma gitti.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Dominar 400

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Kesinlikle dominar400 tavsiye ederim,her açıdan inazumadan üstün 40bg güç,abs,düşük yakıt tüketimi,görünüş,kaydırmalı debriyaj,

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kampçı adama enduro tarzı motor yakışır , yani lastik çapı büyük telli jant vs , bence o bütçeye Hero Xpulse üstüne çanta cam çerçeve alınır keyifle binilir ;)
    espresso ve SuleymanE bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Xpulse 200..O aralıkta neredeyse hiç japon yok...Dominar, NS...

Bir de bu var....😍

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    3 hafta kadar önce çil çil 34 bin km de full bakımlı inazumayı 90 bine verdim.
    Zerre masrafı hasarı kırığı döküğü yoktu. Tam sana göre bir motosikletti.
    Bahsettiğin fiyatlara bulabileceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xpulse 200..O aralıkta neredeyse hiç japon yok...Dominar, NS...

Bir de bu var....��

https://i.hizliresim.com/532fqph.jpeg
    125 cc olmasa, yuki olmasa, servisi iyi olsa, yedek parcasi olsa, dayanikli olsa, kronigi olmasa,guven verse, ikinci eli olsa alinir aslinda neden alinmasin
    ozanturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampçı adama enduro tarzı motor yakışır , yani lastik çapı büyük telli jant vs , bence o bütçeye Hero Xpulse üstüne çanta cam çerçeve alınır keyifle binilir ;)
    cross da yaşandı ama ben cross'cu değilmişim. çamura girmeyi sevmiyorum :D çamursuz endurocu olacağım :D %100 tenere değil tracer ama onlar bu işin şampiyonlar ligi tabi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 hafta kadar önce çil çil 34 bin km de full bakımlı inazumayı 90 bine verdim.
    Zerre masrafı hasarı kırığı döküğü yoktu. Tam sana göre bir motosikletti.
    Bahsettiğin fiyatlara bulabileceğini düşünüyorum.
    yedek parça ve usta sıkıntısı var mıdır? bir arkadaş bu konuda sorun yaşadığını iletti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc olmasa, yuki olmasa, servisi iyi olsa, yedek parcasi olsa, dayanikli olsa, kronigi olmasa,guven verse, ikinci eli olsa alinir aslinda neden alinmasin
    yada alınmasa..

sürücüsü ben olmazsam iyi motosikletmiş aslında

@Mr.Wind Tnt249s için bilginiz var mıdır? Domi yada Inazuma daha safe geliyor.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon yada hint'den şaşmayayım dedim. tnt249s'i beğendim. Ama yarı yolda bırakır mı emin olamadım. domi 400, tnt249s ve inazuma ile devam ediyorum. ama ne yalan söyleyeyim 249s özellikle kırmızısı bayağı hoşuma gitti.
    Tnt-249s de kullanılan blok sorunsuzdur çoğu kullanıcıları uzun uzum deneyimlemiştir bunu hatta bu motor bir önceki kasası Tnt-250 de kullanılmıştı ve oda sorunsuzdu, bu modellerin sorunlarını Tnt-25 ve Bn-251 ile karıştırmayın.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben hiçbir sorun yaşamadım. Tüm bakımları tam,Lastiklerim michelin sıfırdı,kappa topcase vardı,kozmetik olarak da gayet 10 üzerinden 9 alırdı.
    Ne alırsan al en hayırlısı olsun.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    İnazuma alma, çok ağır, yakıtı 4 ve üstü, sadece 24 bg. Manevrası filan büyük motor gibi ama zayıf. Kalitesi Honda Yamahadan iyi ama parçası çok pahalı. Sinyalini kırsan 1000-2000 dir sanki. O zamanlar burdan almaya gücüm yetmemişti..🙂...Alibaba dan getirtmiştik. Benim için maalesef oda hayal kırıklığıydı. Çinli modeller gözüne kestirip yarış yapıyordu benimle..🙂.Gitmiyordu zira...Egsozunu kırsan motorun yarısını verirsin..

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cross da yaşandı ama ben cross'cu değilmişim. çamura girmeyi sevmiyorum :D çamursuz endurocu olacağım :D %100 tenere değil tracer ama onlar bu işin şampiyonlar ligi tabi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

yedek parça ve usta sıkıntısı var mıdır? bir arkadaş bu konuda sorun yaşadığını iletti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

yada alınmasa..

sürücüsü ben olmazsam iyi motosikletmiş aslında

@Mr.Wind Tnt249s için bilginiz var mıdır? Domi yada Inazuma daha safe geliyor.
    Tnt249s in tek kafa kurcalayan kismi yedek parca ve servis. Istanbulda hadi neyse de anadoluda buyuk sikinti.

Onun haricinde malzeme kalitesi sekli semali gercekten cok etkileyici. Ha bide hantal biraz ama bir sesi var aman yarabbi.. 4 silindir gibi. 360 derece krank sanirim.

Yahu bu saatten sonra inazuma mi alinir Bitti onun devri. o kadar guncel motor varken ne gerek var inazumaya.. zaten temizine essek yuku para isterler.

Dominar da guzel motor. 250cc lerin hemen hemen hepsini az cok deneyimlemis birisi olarak, benim icin 250 cc nin en komple motoru cb250r dir.

Soyle benzetme yapayim(teşbihte hata olmaz linclemeyin sakin)

duke250 zipir parti kadini. Kipir kipir

domi agir kendinden emin ama heran yari yolda birakabilir, kaprisleriyle canini sikan kadin

Mt25 r25 dötü kalkmis burnundan kil aldirmayan gold digger kadin

tnt249s buyuleyici guzellikte, degeri bilinmeyen underrated kadin.

Ama gunun sonunda cb250r evlenilecek kadin Herseyi ile komple, tam. Servis var, sekil var, performans var, yedek parca var, saglamlik var, sorun yok ihh demez tik demez..

Bilmem anlatabildim mi. Yani cb250r gibi bir motor varken diger secenekler ne bileyim bana hic mantikli gelmiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler